ce va impinge?

DeletedUser

Intrebarea de baza e "de ce jucati triburile?" si cea secundara e "ce v-a facut sa intrati pe acest forum?"

 

DeletedUser7708

De ce joc triburile? Pentru că mi-am făcut enorm de multe cunoştinţe(n-aş putea să le zic tuturor prieteni) şi am încercat de multe ori să mă las, dar am revenit de fiecare dată la intervenţia lor.
Forumul ăsta? O mai bună comunicare cu prietenii şi cu duşmanii, iar aici îţi poţi exercita o opinie care să conteze în viitorul jocului.
 

DeletedUser

Pentru ca e un joc pana la urma...si intru pe forum pentru barfa:->

LE: Tu, miss piggy, nu ne spui motivele tale?

LLE: Am un an de forum extern...:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Intrebarea de baza e "de ce jucati triburile?" si cea secundara e "ce v-a facut sa intrati pe acest forum?"

1. De ce joc triburile....

Poate din obisnuinta, e asemenea unui drog. Poate ptr ca imi place sa fiu alaturi de unele persoane in acest joc. Am zis ca ma las de joc de n ori. Dar mereu am revenit.

2. Ce v-a facut sa intrati pe forum...
Pai prima data am intrat ptr a ma distra pe seama unui trib. Mi-a placut forumul. Asa ca am continuat, mi-am marit aria de interes. Imi plac unele topicuri, sunt curios sa vad ce mai scriu unii useri, ce se mai intampla in anumite triburi, ce idei, conceptii "geniale" mai sustin unii....

Si da..ptr barfa :eek:

LE: si am un obiectiv clar... Vreau ca Mosul sa vina iar pe forum sa isi ia cadourile inapoi de la "AA-isti" si eu sa vad asta... ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pentru ca e un joc pana la urma...si intru pe forum pentru barfa:->

LE: Tu, miss piggy, nu ne spui motivele tale?
eu joc pentru ca cineva mi-a spus ca jocurile astea nu dau dependenta (mi-era frica ca dau)...am avut dreptate, dar ce folos? ps. nu jocul da dependenta cat oamenii din el


despre forum? de vina e bloom ca m-a banat la prima mea postare....si-s taur...am vazut rosu si m-am incapatanat sa merg mai departe. nu pot sa spun ca mi-am facut prieteni pe forum..unul ..poate doi,restul..din joc,de la noi sau inamici
 

DeletedUser

joc pentru ca intru din obisnuinta pe triburile si daca imi lipseste iconita o pun imediat la loc... greu fara :)

intru pe forum pt ca da dependenta :p
 

DeletedUser13778

1. Habar n-am.
2. Sa ma informez despre noua versiune a jocului.
 

DeletedUser

eu joc pentru ca cineva mi-a spus ca jocurile astea nu dau dependenta (mi-era frica ca dau)...am avut dreptate, dar ce folos? ps. nu jocul da dependenta cat oamenii din el


despre forum? de vina e bloom ca m-a banat la prima mea postare....si-s taur...am vazut rosu si m-am incapatanat sa merg mai departe. nu pot sa spun ca mi-am facut prieteni pe forum..unul ..poate doi,restul..din joc,de la noi sau inamici

Ok, fie...e vina mea :( Dar tin minte postarea...o meritai :D
 

DeletedUser

barfa, barfa ...dar ce barfim? sau pe cine...? sincer nu am vazut atata barfa cat provocari , manusi aruncate(...pana si in semnatura)...la asta a reactionat taurul din mine(cel despre care vorbeam)
 

DeletedUser

Pai, din obisnuinta joc. Cat despre forum, pot zice ca da dependenta. La munca, primul lucru pe care il fac dupa deschisul outlook-ului e deschisul linkului cu forumul (aflata la favorite, va rog frumos :D !)
 

DeletedUser

Ok, fie...e vina mea :( Dar tin minte postarea...o meritai :D

nu meritam...dar nu mai protestez ... incurcate sunt caile forumului

pt rock girl - ceva din atitudinnea ta imi spune ca nu-s singurul taur
ps. daca ti-e frica de "taur" scoate rosul de la semnatura!
 

DeletedUser5168

1. joc pentru ca vreau sa devin tot mai bun, pentru ca ,probabil, sunt dependent (e bine ca am reusit sa ma las de speed), pentru ca imi place sa gasesc oameni care atunci cand esti in conflict cu ei pot purta o discutie civilizata, acea discutie ducand de cateva ori catre o relatie de amicitie

2. intru pe forum doar pentru a vedea ce se mai discuta, am o perioada de cand nu m-am lansat in discutii, si o perioada mai mica de cand nu am mai postat ceva (probabil acest post va fi ultimul pe 2008), aaaa...uitai, pe forum am intalnit iar cativa prieteni cu care mai pierdeam 3-4 ore pe noapte stand de vorba
 

DeletedUser

1. Am inceput sa joc din curiozitate... prea multi cunoscuti vorbeau despre Triburi.... eram la serviciu intr-o tura de noapte si ma plictiseam... am continuat deoarece am intalnit aici persoane interesante, oameni cu care am descoperit ca impartasesc idei, idealuri si pasiuni, oameni alaturi de care imi place sa-mi petrec timpul si cu care - nu in ultimul rand - am format o echipa frumoasa in joc, ceea ce a facut ca distractia sa fie pe masura. Parerea mea aici coincide cu a altora: nu jocul este drogul, ci OAMENII cu care-l joci, iar a face ca un grup format din indivizi cu experienta si personalitati diferite sa functioneze impreuna, ca echipa, reprezinta, din punctul meu de vedere, provocarea maxima a jocului.

2. Cu forumul... povestea e mai lunga :) Am intrat la insistentele sefului tribului in care eram (salutare, Miguel2u4ever... oriunde esti acum); este primul forum pe care l-am citit si in care am postat vreodata. M-au atras, in prima faza, rubricile de la Off-topic (bancurile si posturile lui intrinsecu, in mod special - da, secule... te-am "vanat" inca de dinainte de a sti macar ca ne esti aliat :D), apoi, rasfoindu-l, am dat peste povestirile postate de-a lungul timpului de mai multi oameni pe care ii admir (ii cunoasteti... nu vi-i mai prezint eu). Am ramas, crezand ca voi putea citi si urmarile/incheierile lor... stiti cum e, speranta moare ultima.
Tot aici, pe forum, am intalnit parte din echipa de pe L7, oameni alaturi de care am petrecut ore stresante, ore amuzante, rautacioase sau dezolante... prietenii stiu de ce :p. Tot ceea ce a contat a fost ca treceam prin toate IMPREUNA.
Dezamagitoare pentru mine a fost si este sectiunea de p&p - foarte putini au inteles scopul acesteia, iar si mai putini o folosesc asa cum trebuie...
Un gust amar mi-a lasat si faptul ca din ce in ce mai multi useri confunda forumul cu Hi5-ul sau Messengerul... iar povestile dragi mie si ideile interesante zac undeva, pe ultimele pagini... Poate ca ar fi cazul ca oamenii sa fie mai atenti la CALITATE, in detrimentul CANTITATII. Cred ca nu am avea decat de castigat. Cu totii.
 

DeletedUser

hmmm m-am mai gandit la un motiv pentru extern :) intepaturile :psi discutiile sunt mai geniale chiar decat jocul in sine :)

@Oana ... dap soacra-meoh ... nu esti singuru taur numai ca tauru asta scrie din cand in cand si mereu pe mess cu rosu:p
 
Sus