ce va impinge?

DeletedUser

unii stim ce inseamna sa se creada ca sunt clone...:D Don't worry, it will go away..:)
 

DeletedUser16123

Joc triburile de placere, pe forum am intrat ca sa aflu pareri ale altor jucatori despre acest joc.
 

DeletedUser

Joc triburile dintr-o gluma care a devenit placere, pe forum am intrat din curiozitate.
 

DeletedUser

Din cate am putut citi unii din cei care sunt pe forum si activeaza sunt dezamagiti de acesta. Totusi continuam sa intram. Nu stiu cum ar fi mai bine. Sa spui ca ti s-a luat de tampenii si sa renunti sa-ti mai faci nervi, a pierde timpul sau sa incerci sa schimbi ceva (ce patetic suna asta, sa incerci sa schimbi ceva).

Nu poti interzice unui user sa posteze ceva pe forum daca e regulamentar, fie si de proasta calitate. Atunci cum faci forumul mai bun? Si chiar daca s-ar putea interzice postarile cine ar fi in masura sa stabileasca ce e bun si ce nu e bun.

...ai mai zis si "traiasca oana"...

Asta e cel mai grav .... Cum si-a permis sa spuna "traiasca oana"??? Trebuia sa spuna "jos cu oana, pe rug cu ea !!!!" Eu asa as fi zis :D

Un gust amar mi-a lasat si faptul ca din ce in ce mai multi useri confunda forumul cu Hi5-ul sau Messengerul... iar povestile dragi mie si ideile interesante zac undeva, pe ultimele pagini... Poate ca ar fi cazul ca oamenii sa fie mai atenti la CALITATE, in detrimentul CANTITATII. Cred ca nu am avea decat de castigat. Cu totii.

Pe forum s-a intamplat ceva ce puteai vedea cu mult inainte pe ziduri blocurilor, bancile din parcuri, statui sau mai stiu eu unde, s-a umplut forumul de texte cu mesajul gigi + aneta = love, guta loves minodora sau mai stiu eu ce.


Daca aquilla a fost atent la altceva inafara de fluturatul unui steag atunci cand a vizitat Alba Iulia , mai precis pe acea statuie care are o temnita la baza, putea citi mesaje de genul asta. Asta doar ca un exemplu minor.

unii stim ce inseamna sa se creada ca sunt clone...:D Don't worry, it will go away..:)

Ai dreptate... Era doar instinctul de turma, nu era ceva atat de interesant precum o clona.:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ai dreptate... Era doar instinctul de turma, nu era ceva atat de interesant precum o clona.:rolleyes:

Nici macar instinct de turma nu era.... :p
Alte valori, alt calibru.Da' cred ca e mai greu de inteles. Forumul se pare ca nu mai e decat un mod pt ca unii sa se rafuiasca.Oricat ar incerca ceilalti sa vorbeasca. Ar trebui sa fie un loc unde lumea sa se simta bine. Sau poate ca definitia de bine are conotatii diferite pentru multi dintre useri.
Si e pacat.
 

DeletedUser

continuand ideea Planetei:

...sau un loc de a...de a recruta people with no brain activity pentru propaganda...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

continuand ideea ioginei.....
Who are those peoples?... :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sfanta Patrime...aleluia....aleluia..aleluuuuiiiiaaaa!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asta ar trebui sa fie forumul, un loc unde sa se simta bine lumea, sa putem discuta despre joc si nu numai. Orice lucru are o limita (inafar de univers si prostie). Limitarile au fost stabilite de carmi&co. Ele trebuie sa se aplice tuturor indiferent ca unii frecventeaza nu stiu ce locatii dintr-un anumit oras. Limitele sunt reprezentate de Regulament.

Se vorbeste de discutii. Frumos, dar intr-o discutie trebuie sa ai argumente ptr ideile sustinute, faptul ca dai sentinte nu inseamna ca porti o discutie.

Pe langa asta forumul nu e unul apartinand unui grup limitat de useri. E un forum cu un public mult mai larg. Trebuie sa gasesti niste teme de interes general. Faptul ca un user si-a rupt o unghie nu e (e o exagerare voita bineinteles. Inca nu s-a discutat despre asta. Sper... :| )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Trebuie sa gasesti niste teme de interes general. Faptul ca un user si-a rupt o unghie nu e (e o exagerare voita bineinteles. Inca nu s-a discutat despre asta. Sper... :| )

Speri mata, dar speri degeaba
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

continuand ideea Planetei:

...sau un loc de a...de a recruta people with no brain activity pentru propaganda...
si pentru propaganda iti trebuie cap :D...si nu pot sa spun ca am vazut multa propaganda cu cap la sectiunea dedicata (p&p), multi se bat doar cu pumnul in piept si tipa, asta ar fi motivul meu sa nu prea postez, pe de alta parte ma gandesc ...daca ii las numai pe ei, ce obtin? NIMIC. si atunci care e solutia?
 

DeletedUser

Mass destruction...care sa fie? Radem, glumim, dar sa fim seriosi acum...evoluam si noi...intai "Me Tarzan..." pana la "To be or not to be"...e cale lunga...si presarata cu tot felul de obstacole...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si atunci care e solutia?
Le putem oferi acest sfat:
savetheplanetkillyoursevp5.jpg

(A nu se lua strict literar, le doresc sa fie sanatosi muuult timp in viata reala si sa faca umbra pamantului cat mai multa vreme)

Putem incerca sa ii aducem pe calea cea buna prin meditatii, rugaciuni in grup, sedinte de consiliera forumista sau mai stiu eu ce.



Evolutie.... Cum? Cine sa fie motorul acestor schimbari? Nu se poate face doar de useri sau doar de TT... Pana la urma e un efort comun. Poate ca userii au cel mai mare rol, dar si TT are un rol important. Doar acolo e elita elitei.

Pana la urma cred ca suntem niste mincinosi cu totii. Cei mai mari mincinosi. Ne mintim ca va fi mai bine.... Sa nu fiu asa dur, speram ca va fi mai bine. Speranta moare ultima, dar moare. :)

Later edit :
Cum nu vii tu, ciuly doamne, ca punând mâna pe ei,
Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12196

chiar...de ce naiba joc triburile?nu stiu sigur.
pe forum am intrat intr-o perioada in care eram obligata sa stau in pat si sa-i ascult pe ...altii:D
poate ca asi fi renuntat la forum daca anumite persoane nu ar fi incercat sa ma faca sa renunt.:p
:rolleyes:
(oare asa e?)
 

DeletedUser

@miss piggy: la noi P&P inseamna sa de bati cu caramida in piept si sa scuipi in altii. Oameni care stiu sa-si declare razboi in mod decent si apoi sa nu arunce cu mizerii in tabara opusa sunt foarte rari. Din pacate la noi orice jucator care a batut milionul de puncte se crede "mare veteran", "mare razboinic" si devine deodata foarte tare-n cioc. Greu gasesti jucatori care bat milionul si apoi isi cedeaza satele colegilor, pentru a-i ajuta, sau care recunosc ca si cresterea lor s-a bazat pe nobilari interne si pe alti colegi care i-au sustinut.

Pana la urma, orice "milionar veteran" are in spate un trib, un grup de oameni fara de care se relaxa demult pe la vreo margine. Dar asta nu recunoaste nimeni.
 

DeletedUser

2.6. Verificati textul inainte de a posta. Astfel va puteti asigura ca este usor de citit si poate fii inteles de catre ceilalti membrii ai forumului.Greşelile întâmplătoare/ocazionale sunt acceptabile, dar nu şi cele care indică lipsa oricărei strădanii de a scrie un text lizibil. Incalcarile repetate ale acestei reguli pot duce la un avertisment.
 

DeletedUser

1.2 Membrii forumului nu au dreptul sa se dea drept moderatori sau admini. Incearcarea de a actiona ca un moderator sau admin este interzisa si duce la primirea unui avertisment.

65.gif

106.gif
 
Sus