Cel mai bun conducator L11 / Discutii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9453

Noroc ca nu a mai postat methalelf si fizzo pe aici ,ca eram la limita sa-mi iau si eu bilet de voie spre cabana lui Stranu =))))

poti sa iti iei linistit ;) .... oricum se vede clar ca esti off-topic ... am postat o data ... mi-am explicat votul si am terminat ... dar se pare ca tu duci lipsa de atentie si scrii pe aici oriunde poti .... lasa .. nu te supara .. si eu la gradinita faceam totul sa fiu in centrul atentiei :D
 

DeletedUser22872

...

stau si eu si urmaresc de la inceput acest topik cu cel mai bun conducator si vad ca toti voteaza pentru cel care este pe primul loc ori la "jucatori" ori in unul din triburile din top 10, ceea ce nu mi se prea pare a fi ceva corect deoarece nu cred ca daca esti in tribul de pe locul 1 din lume, inseamna ca esti si cel mai bun conducator. Inteleg ca datorita lui a ajuns tribul pe locul 1 adica el i'a ajutat el a dat functii la jucatorii talentati si asa mai departe. Dar, poate in lumea asta sunt triburi mai mici care au conducatori de care nu am auzit niciodata si poate ca am avut deaface cu ei dar sunt mai talentati.Nu zic ca conducatorul tribului DECIDE nu este bun sincer nu il cunosc ...doar din ce am vazut pe posturile de la acest topik ...dar poate in lume este altcineva mult mai experimentat care paote face un lucru mare cu tribul in care este acum.
 

DeletedUser6054

stau si eu si urmaresc de la inceput acest topik cu cel mai bun conducator si vad ca toti voteaza pentru cel care este pe primul loc ori la "jucatori" ori in unul din triburile din top 10, ceea ce nu mi se prea pare a fi ceva corect deoarece nu cred ca daca esti in tribul de pe locul 1 din lume, inseamna ca esti si cel mai bun conducator. Inteleg ca datorita lui a ajuns tribul pe locul 1 adica el i'a ajutat el a dat functii la jucatorii talentati si asa mai departe. Dar, poate in lumea asta sunt triburi mai mici care au conducatori de care nu am auzit niciodata si poate ca am avut deaface cu ei dar sunt mai talentati.Nu zic ca conducatorul tribului DECIDE nu este bun sincer nu il cunosc ...doar din ce am vazut pe posturile de la acest topik ...dar poate in lume este altcineva mult mai experimentat care paote face un lucru mare cu tribul in care este acum.


Foarte corect ce spui, tind sa-ti dau dreptate. Sunt triburi mult mai mici, care au lideri foarte buni, de exemplu, sa luam tribul -GEN-, cateva fuziuni, cat mai multe academii, atatea cat sa se intinda de la N la E, si inapoi :))
P.S. pentru cine nu isi da seama, sunt ironic
 

DeletedUser6054

Esti cel mai bun conducator, nu atunci cand te lauzi singur, nu cand intra cei din tribul tau sa te laude, poti crede ca esti cel mai bun liderr atunci cand te vor lauda cei din triburile inamice, si nu orice triburi, sa fie triburi din top 10, parerea mea ca pana nu infrangi cel putin 3 triburi din top 10, nu te poti lauda ca ai avut razboaie...
 

DeletedUser

Esti cel mai bun conducator, nu atunci cand te lauzi singur, nu cand intra cei din tribul tau sa te laude, poti crede ca esti cel mai bun liderr atunci cand te vor lauda cei din triburile inamice, si nu orice triburi, sa fie triburi din top 10, parerea mea ca pana nu infrangi cel putin 3 triburi din top 10, nu te poti lauda ca ai avut razboaie...


Aceestă lume este plină de noobi , noobi care se dau mari jucători sau lideri !
Ceea ce îi dă de gol , este modul de gândire și reacționare !




Cel mai bun conducător dabea poți să-l votezi .Cel mai bun conducător nu poți să-l votezi , dacă nu ai reacționat împotriva lui , făcându-te să spui ; "Întradevăr ...Ăsta chiar este conducător bun !" .Chiar și în acest caz , posibil să nu fie mai bun ca tine 101 %.Într-un război , cel mai mult contează jucătorii !Degeaba ești conducător bun , dacă nu ai cu cine .Dacă ești conducător slab și ai cu cine , șansele sunt mult mai mari ca tu , ca și conducător să fi cel victorios .
Ca și o concluzie , în primul rând contează jucătorii apoi conducătorul
(explicație mai sus) .
*Dacă jucătorii sunt buni , se subînțelege că și ei singuri se pot organiza dând "N" atacuri !Deci cel mai bun conducător momentan nu există .


Mulțumim noob-ilor care au contribuit la acest topic , votând cel mai bun conducător...și să nu uităm de "Master" , cel care e deschis acest Topic !


O seară liniștită vă urez !
 

DeletedUser

Warzone. ,chiar imi permit sa te contrazic.Ai spus mai sus "*Dacă jucătorii sunt buni , se subînțelege că și ei singuri se pot organiza dând "N" atacuri !Deci cel mai bun conducător momentan nu există ." ceea ce denota ca tu gandesti ca abilitatile unui conducator constau numai in razboaie si atacuri,ei bine nu este asa,deoarece asta-i un joc de strategie si daca nu ai capacitatea de a gandi strategic,nu poti face treaba numai cu atacuri la gramada.Intr-adevar,sunt jucatori buni ce pun la cale atacuri organizate,dar daca au un conducator foarte bun strateg,acesta poate organiza mai multe astfel de grupe si le poate coordna sa atace in acela-si timp.Pe langa atacuri,mai sunt si diplomatiile facute strategic,caci daca nu gandesti ce si cu cine faci diplomatie,daca nu studiezi harta din toate unghiurile sa iei hotarari corecte,poti da gres imediat,iar de aceste lucruri se ocupa un BUN CONDUCATOR care va fi recunoscut aici.

Deci stimabile coleg de joc...nu ai deloc dreptate ca nu avem motive sa stabilim un BUN CONDUCATOR.Poate ca inca nu este momentul,dar de stabilit se va stabili unul.
 

DeletedUser22872

Foarte corect ce spui, tind sa-ti dau dreptate. Sunt triburi mult mai mici, care au lideri foarte buni, de exemplu, sa luam tribul -GEN-, cateva fuziuni, cat mai multe academii, atatea cat sa se intinda de la N la E, si inapoi :))
P.S. pentru cine nu isi da seama, sunt ironic


M'am laudat eu a fi cel mai bun conducator? NU. Mi'am dat doar cu parerea in elgatura cu tot ce se "voteaza" aici. Nu m'am laudat. Tribul -GEN- a ajuns unde a ajuns. Ma refeream la altii nu la mine. Nu ma cred cel mai bun conducator! Poti sa mai citesti inca o data ce am scris.Nu vreau sa jignesc pe nimeni doar am comentat acest topik.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Warzone. ,chiar imi permit sa te contrazic.Ai spus mai sus "*Dacă jucătorii sunt buni , se subînțelege că și ei singuri se pot organiza dând "N" atacuri !Deci cel mai bun conducător momentan nu există ." ceea ce denota ca tu gandesti ca abilitatile unui conducator constau numai in razboaie si atacuri,ei bine nu este asa,deoarece asta-i un joc de strategie si daca nu ai capacitatea de a gandi strategic,nu poti face treaba numai cu atacuri la gramada.Intr-adevar,sunt jucatori buni ce pun la cale atacuri organizate,dar daca au un conducator foarte bun strateg,acesta poate organiza mai multe astfel de grupe si le poate coordna sa atace in acela-si timp.Pe langa atacuri,mai sunt si diplomatiile facute strategic,caci daca nu gandesti ce si cu cine faci diplomatie,daca nu studiezi harta din toate unghiurile sa iei hotarari corecte,poti da gres imediat,iar de aceste lucruri se ocupa un BUN CONDUCATOR care va fi recunoscut aici.

Deci stimabile coleg de joc...nu ai deloc dreptate ca nu avem motive sa stabilim un BUN CONDUCATOR.Poate ca inca nu este momentul,dar de stabilit se va stabili unul.

Si eu te contrazic .Am sa-ti explic pe privat cum stau lucrurile !
*Cred ca nu intelegi ce vreau sa spun eu prin jucatori buni !Un jucator bun poate fi si strateg , poate fi si conducator de "haita" sau "grupa" .Odata ce ai un jucator bun langa tine , este si normal ca acel jucator sa organizeze atacuri in zona .[ Nu este nevoie de CONDUCATOR ca sa organizeze acel jucator ' bun ' atacuri . ]Intelegi ?


Conducatorul bun cu drepturi de intemeiator nu are de facut decat sa tina tribul sub control si intr-o atmosfera placuta .Conducatorul de trib iese in evidenta la inceputul jocului cand trebuie sa fi atent la dezvoltare , sa nu accepti fel si fel de fuziuni interesante etc , si cand incep adevaratele razboaie , cand trebuie incurajari , felicitari toate alea .
Asa ca daca ai JUCATORI BUNI IN TRIB , si sunt dispusi sa stea in trib , NU-TI TREBE UN CONDUCATOR BUN !
 

DeletedUser11867

nati mai terminato cu cel mai bun conducator...
definitia lui warzone se apropie cel mai mult de realitate de asta declar pe liderul de la geneza bugs-bunny cel mai bun pt ca el corespunde cerintelor:p
 

DeletedUser

Eu o las asa,deoarece discutiile astea le intindem la nesfarsit si devin stresante si obositoare si totusi fara nici un raspuns corect. Mergeti voi dupa cum va coordoneaza fiecare JUCATOR BUN CE FORMEAZA O ECHIPA ca noi mergem TOATA FAMILIA coordonati de un singur conducator.
Deh...pentru asta nu ma puteti judeca si anume pentru faptul ca NOI acceptam sa avem un conducator pe care-l respectam.
Sincer daca as fi fost conducator in tribul sau familia din care faceti parte (cei ce sustin ideea lui Warzone) ma simteam jignit si inutil avand in vedere ca nu credeti ca poate exista un conducator bun si capabil sa poata coordona un trib.Totusi...ma convingeti sa va dau dreptate deoarece chiar se vede lipsa unui conducator bun pe acolo pe undeva :)
N-am vrut sa fiu ironic dar nu m-am putut abtine :D
 

DeletedUser

Eu o las asa,deoarece discutiile astea le intindem la nesfarsit si devin stresante si obositoare si totusi fara nici un raspuns corect. Mergeti voi dupa cum va coordoneaza fiecare JUCATOR BUN CE FORMEAZA O ECHIPA ca noi mergem TOATA FAMILIA coordonati de un singur conducator.
Deh...pentru asta nu ma puteti judeca si anume pentru faptul ca NOI acceptam sa avem un conducator pe care-l respectam.
Sincer daca as fi fost conducator in tribul sau familia din care faceti parte (cei ce sustin ideea lui Warzone) ma simteam jignit si inutil avand in vedere ca nu credeti ca poate exista un conducator bun si capabil sa poata coordona un trib.Totusi...ma convingeti sa va dau dreptate deoarece chiar se vede lipsa unui conducator bun pe acolo pe undeva :)
N-am vrut sa fiu ironic dar nu m-am putut abtine :D


Deci :

Daca tu ( Zis mare conducator ) ai avea un trib PLIN DE NOOBI , in primul razboi serios ati rezista?
Raspuns : NU

Daca 'Gigik69-fenomal`o' un 'conducator prima oara pe triburile' ar avea O ECHIPA PRECUM 'noobs , =nBz= , - simple exemple' .In primul razboi serios ar rezista ?
Raspuns : DA

Cu explicatii 'babesti' , cred ca am reusit sa-mi dai dreptate totala .
*Astept reply !
 

DeletedUser6843

Deci :

Daca tu ( Zis mare conducator ) ai avea un trib PLIN DE NOOBI , in primul razboi serios ati rezista?
Raspuns : NU

Daca 'Gigik69-fenomal`o' un 'conducator prima oara pe triburile' ar avea O ECHIPA PRECUM 'noobs , =nBz= , - simple exemple' .In primul razboi serios ar rezista ?
Raspuns : DA

Cu explicatii 'babesti' , cred ca am reusit sa-mi dai dreptate totala .
*Astept reply !


Mai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia inca 10 secunde.
Ai reusit sa iti dai dreptate totala,eu zic sa te duci intr-un trib,probabil cel din care face parte nici forum nu are si te plictisesti rau de tot.


Asta vroiai sa spui tu,nea` cutare,defapt vroiai sa te dai tare pe extern:p

O armată de oi condusă de un leu poate învinge o armată de lei condusă de o oaie


Cand ai timp -cauta-ne!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia inca 10 secunde.
Ai reusit sa iti dai dreptate totala,eu zic sa te duci intr-un trib,probabil cel din care face parte nici forum nu are si te plictisesti rau de tot.


Asta vroiai sa spui tu,nea` cutare,defapt vroiai sa te dai tare pe extern:p

O armată de oi condusă de un leu poate învinge o armată de lei condusă de o oaie


Cand ai timp -cauta-ne!


Jucam triburile , nu suntem la vale sau in padure !
Daca dadeai exemplu despre joc iti spuneam : Respect !
Dar tu dai exemplu despre OI SI LEI , ce sa mai zic ?:eek:


Tare pe extern ?Nicigand !
Data viitoare as dorii sa te conformezi postului , nu sa vorbesti aiurea .
Inteleg ca nu-ti convine cand un coleg 'greseste' , si vi tu cu 'smecheria' sa faci lumea sa creada ca are dreptate .

Ca si final , data viitoare daca doresti sa intrii intr-un scurt " dialog " cu mine , te-as ruga sa te conformezi postului postat de mine .



Aaaa...Observ ca ai multi caini la picioare !Pentru asta te respect !
gygypytok a spus:
boss ai grija cum vorbesti ca e SENIOR
 

DeletedUser6843

sunt prieteni vechi :)
si tu ca celelalt,cand nu faci fata,aberezi :)
eu zic sa faceti 30 de persoane conferinta si sa veniti cu idei ceva,ca iara ajung in vacanta fara sa intelegeti nimic.
hop-top cum sunt in vacanta cum incepeti pe forum :))
"ZMEILOR :p"
 

DeletedUser

sunt prieteni vechi :)
si tu ca celelalt,cand nu faci fata,aberezi :)
eu zic sa faceti 30 de persoane conferinta si sa veniti cu idei ceva,ca iara ajung in vacanta fara sa intelegeti nimic.
hop-top cum sunt in vacanta cum incepeti pe forum :))
"ZMEILOR :p"

Hai stranuletule sa nu o dam prin filme .
*Daca nu am dreptate in postul de la care a inceput 'discutia' intre noi doi , te rog frumos sa ma "corectezi" , prin vorbe ce tin de www.triburile.ro nu de www.Oile.ro .

Ca si concluzie , sper sa realizezi ca te-ai bagat "pe langa" intre discutia dintre mine si Martinezu .



O noapte linistita ...
 

DeletedUser6843

Hai stranuletule sa nu o dam prin filme .
*Daca nu am dreptate in postul de la care a inceput 'discutia' intre noi doi , te rog frumos sa ma "corectezi" , prin vorbe ce tin de www.triburile.ro nu de www.Oile.ro .

Ca si concluzie , sper sa realizezi ca te-ai bagat "pe langa" intre discutia dintre mine si Martinezu .



O noapte linistita ...

Nu imi multumi ca te-am corectat,placerea a fost de partea mea.
Ca si concluzie imi place sa ajut pe cei care nu se pricep(DOAR TU):)
 

DeletedUser

Jucam triburile , nu suntem la vale sau in padure !
Daca dadeai exemplu despre joc iti spuneam : Respect !
Dar tu dai exemplu despre OI SI LEI , ce sa mai zic ?:eek:

Daca nu te ajuta capul sa tragi concluziile din ceea ce a zis Stranutelu acolo,incearca sa bagi capul in nisip si sa-l scoti cand nu este nimeni in apropiere.


Tare pe extern ?Nicigand !
Data viitoare as dorii sa te conformezi postului , nu sa vorbesti aiurea .
Inteleg ca nu-ti convine cand un coleg 'greseste' , si vi tu cu 'smecheria' sa faci lumea sa creada ca are dreptate .

Bunule,nebunule...nu stiu unde vezi tu greseala mea,pur si simplu este o PARERE pe care mi-o sustin.Faptul ca tu ti-ai expus parerea si eu te-am contrazis,asta nu inseamna ca AI GRESIT,este parerea ta la care eu am avut de comentat.Daca ai de comentat la parerea mea,nu am nimic impotriva,dar nu poti stabili tu daca am gresit sau nu.


Ca si final , data viitoare daca doresti sa intrii intr-un scurt " dialog " cu mine , te-as ruga sa te conformezi postului postat de mine .


Sa-ti faci tema separata si lista cu membrii care au voie sa discute cu tine .Esti un bun,fi capitanul nostru,ZEULE CE ESTI.




Aaaa...Observ ca ai multi caini la picioare !Pentru asta te respect !


Pentru finalul asta dragut al tau,cu riscul de a pleca in vacanta,ca o ultima dorinta te rog sa faci un lucru BUN pentru intreaga lume care din pacate te cunoaste :
UN INFARCT.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Acest topic se numeste Cel mai bun conducator L11 si puteti purta discutii civilizate pe aceasta tema. Daca nu puteti va rog sa imi spuneti pe privat, deoarece in caz contrar ma obligati sa va trimit din nou in vacanta pe unii dintre voi. Deocamdata stranutelu, Martinezu si methalelf ati primit cate 5 puncte cadou din partea mea pentru insultarea altor jucatori si pe aceasta cale va rog sa va potoliti.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus