Cel mai bun trib de pe o lume este tribul de pe locul 1?

Cel mai bun trib de pe o lume este tribul de pe locul 1?


  • Total votanți
    77
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
In fiecare saptamana va fi un poll pe o anumita tema. Acesta va dura o saptamana, apoi va fi inchis si mutat la arhiva. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o saptamana si asa mai departe.

Intrebarea saptamanii: Cel mai bun trib de pe o lume este tribul de pe locul 1?


V-aş ruga să scrieţi şi să motivaţi alegerea facută.
 

DeletedUser

Eu consider ca tribul de pe locul 1 nu e intotdeauna cel mai bun, la un moment dat se va urma o strategie a unor jucatori care nu tine de puncte (pentru reusita in razboaiele ce le detin).
 

DeletedUser29611

in acest caz da datorita faptului ca s-a demonstrat asta prin fapte, tribul de pe locul 1 castigand toate razboaiele, mai ales ca au fost cazuri cand nu era pe locul 1 si cu toate granitele rosi, deci si-a castigat acest loc si arata ca este cel mai bun
 

DeletedUser

tribul de pe 19 in general e cel mai bun.:D:D
pe toate lumile unde am jucat triburile de pe 1 si 2 erau praf..alea de pe 18,19,20 erau cele mai bune....:confused::confused:
 

DeletedUser

O intrebare stupida la care totusi o sa dau un raspuns la fel de stupid .

Exista vorba aia "Inalt ca bradu, prost ca gardu!" exact caracterizarea jucatorului de Rank 1 a Lumi 13 .

Cat despre cel mai bun trib, o sa aflam la sfarsit daca o sa mai fim pe aici... iar dupa parerea mea cel mai bun trib este tribul care are cele mai puternice aliante :)
 

DeletedUser

Ai dreptate la partea cu aliantele, dar lumea 13 s-a dovedit a fi o lume cu backstab-uri, deci acum poti spune ca ai aliante solide, dar nu stii care si cand "ti-o da pe la spate"
 

DeletedUser6681

obs cu indignare ca 70 % au votat nu si nu inteleg de ce ....

poti spune ca nu ar avea cei mai buni jucatori in compozitie dar daca sunt pe primul loc fie din circumstanta sau meritat cat sunt acolo sunt cei mai buni ca trib/diplomatie/actiune etc... cand si-l pierd inseamna ca cineva i-a intrecut..


va doresc sarbatori fericite
 

DeletedUser14376

din moment ce e pe unu ajunge pe 1 se mentine pe 1 e cel mai bun....
ca sa fi pe unu sa ajungi acolo si sa te mentii trebuie sa sti cum sa o faci, si aici isi au meritul atat conducatorii cat si jucatorii care fac asta....

zmeii ce au votat nu sunt prea orgoliosi sa recunoasca asta....tot timpul tribul lor v-a fi cel mai tare si mare.....de aia e pe locul 100 sau oricare alt loc
 

DeletedUser

din moment ce e pe unu ajunge pe 1 se mentine pe 1 e cel mai bun....
ca sa fi pe unu sa ajungi acolo si sa te mentii trebuie sa sti cum sa o faci, si aici isi au meritul atat conducatorii cat si jucatorii care fac asta....

zmeii ce au votat nu sunt prea orgoliosi sa recunoasca asta....tot timpul tribul lor v-a fi cel mai tare si mare.....de aia e pe locul 100 sau oricare alt loc

nu neaparat, uite iti dau un exemplu, si a fost trib in care am jucat
vezi l6 - tribul ~arm~ : desii a stat pe locul 1 o vreme indelungata pierdeau teren pe toate fronturile, cum au reusit sa se mentina pe locul 1 avand statistici genul 16 sate luate -50 pierdute ? raspunsul este fuziuni, au facut atatea fuziuni luand sub aripa lor enspe triburi care toate pierdeau in razboaiele lor, pana la urma inevitabil s-a intamplat si au decazut dar totusi s-au mentinut o vreme mare in top, acuma puteti sa ziceti ca acel trib era demn de locul 1?

ar mai fi o groaza de exemple dar am vrut sa dau unul mai concret


referitor la top, totusi nu pot sa ma decid fiindca de-a lungul istoriei .ro au fost multe triburi chiar si-au meritat locul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Foarte frumos spus domnule Dongeolgau.

Cu siguranta e cel mai bun trib, iar pt asta felicitari tribului, cat despre cei care au votat nu postul de mai sus le da peste nas.
Reveniti-va la realitate vedetelor, ~B~B~ v-a dat clasa! ;)
 

DeletedUser

Desi nu e un adevar universal valabil in cazul lumii 13 se adevereste.~B~B~ este cel mai bun trib la ora actuala si a demonstrat-o de multe ori.Felicitari si bafta in continuare!:tare:
 

DeletedUser

Depinde in primu` rand de dezvoltarea hartii ... intrebarea e pusa la general ... acum daca intri pe L18 n`ai cum sa spui ca tribu` de pe locu 1 e cel mai bun ...

Defapt ... niciodata n`ai cum sa spui care trib e mai bun ...

Poti sa`ti dai cu parerea, dar nu poti fii sigur ... n`ai de unde sa stii ca tribu` pe care tu`l consideri cel mai bun o sa ramana pana la sfarsit ... sau o sa mai ramaa inca un an, doi ... in cazu` in care jocu` asta n`are sfarsit

In legatura cu L13 - locu` 1 ... Tribu ~B~B~ e bun, poate e cel mai bun, poate nu e ... nu au avut razboi cu multe triburi de pe lumea asta pe care le consider la fel de bune ...
 

DeletedUser

intrebarea este pusa nu pentru lumea asta ci pentru toate...in general, numai tribul care se mentine pe locul 1 suficient de mult timp este un trib bun... exista insa si clasamente alternative, care exclud punctele si fac trimitere la inamici invinsi ( ca aparator sau ca agresor) - deci, intrebarea ori este prost pusa, ori este o capcana- din ce punct de vedere pe locul 1? punctaj sau inamici invinsi?
 

DeletedUser

In legatura cu L13 - locu` 1 ... Tribu ~B~B~ e bun, poate e cel mai bun, poate nu e ... nu au avut razboi cu multe triburi de pe lumea asta pe care le consider la fel de bune ...

Asa e cum ai zis tu.nu a avut niciun razboi BB pana acum....a crescut numai din interne si a atacat numai sate de barbari.:D:D
vad comentarii la unii jucatori care nu au nici o treaba cu lumea 13...si ne vorbsc de lumea 5 ca asa au vazut ei..sau mai stiu eu care.mai citit o data forumul, scrie LUMEA 13.
nu zic ca suntem cei mai buni individual...dar la echipa am arata ca meritam locul.aveam trib cu 12 mil in fata , in razboi cu ei.si am ajuns sa avem 30 mil avans.cine a votat cu nu sigur tribul lui e cel mai bun...:":"
 

DeletedUser12768

Daca tribul de pe locul 1 este cel mai bun?...Eu zic ca este evident raspunsul...si ca este dat deja prin intrebare.

Daca nu ar fi cel mai bun, nu ar mai fi pe locul 1...nu?...in speta pe L 13 ~B~B~.

Bravo lor...au ocupat de ceva timp locul 1 si nu-i vad prea curand pe un alt loc in clasament...deci eu zic sa fim realisti si sa lasam mandriile si orgoliile la o parte.
 

DeletedUser

Cataline, nu suntem rautaciosi sau altceva, ii respectam pe cei din ~B~B~.Eu consider ca un trib foarte bun nu e format numai din jucatori cu puncte, altfel am fi inobilat toti intern cat am fi putut de mult.
Cel mai bun trib trebuie sa aiba si altceva in componenta, nu numai jucatori de duzina incantati de puncte(nefacand aluzie la vreunul din triburi, decat la jucatori :D)
Tribul de pe locul 1 nu mi se pare cel mai bun trib (Muhamade stii ca te iubesc :*), chiar daca ocupa locul acela, in fiecare trib exista jucatori buni, mediocrii si de duzina, si cu totii stim ce se intampla cu cei de duzina. Intr-o alta ordine de idei activitatea isi spune cuvantul, iar asta ii face pe cei din BB sa fie pe primul loc.
Cel mai bun trib in opinia mea s-a destramat,plictiseala si si-a spus cuvantul.
 

DeletedUser

muhamad...felicitari pt locul pe care il ocupati de mult timp,asta denota implicare si activitate din partea a multor jucatori de la voi..dar la modul sincer..dinc e am urmarit pana acumd espre voi ati avut probleme k un singur trib..pca...moment in care erati in relatii bune k cei din die...si k low...acum punand problema invers..sa vaetzi razboi k 3/4 triburi bunicele...atunci da...daca ramaneti in acelasi clasament..pot spune fara nici o parere de rau k chiar sunteti cei mai buni..pana atunci...nu-mi ramane decat sa va felicit pt efortul depus pana in momentul de fata si sa va urez la multi ani.....o sa avetzi cat de curand ocazia sa demonstrati cat de buni sunteti intr-adevar...
 

DeletedUser

muhamad...felicitari pt locul pe care il ocupati de mult timp,asta denota implicare si activitate din partea a multor jucatori de la voi..dar la modul sincer..dinc e am urmarit pana acumd espre voi ati avut probleme k un singur trib..pca...moment in care erati in relatii bune k cei din die...si k low...acum punand problema invers..sa vaetzi razboi k 3/4 triburi bunicele...atunci da...daca ramaneti in acelasi clasament..pot spune fara nici o parere de rau k chiar sunteti cei mai buni..pana atunci...nu-mi ramane decat sa va felicit pt efortul depus pana in momentul de fata si sa va urez la multi ani.....o sa avetzi cat de curand ocazia sa demonstrati cat de buni sunteti intr-adevar...

boss...aveam cu PCA , Regal , TOD si ~L~S~ cand zici tu.Dupa am avut cu WOG , Die si GF.deci esti pe langa subiect.nu vreau sa enumar razboaiele ca nu ar avea rost.
Fiecare zice ca tribul lui e tare.si nu acuz pe nimeni.sa lasam statisticile sa arate tot.;);)
ce am avut de demonstrat am demonstrat...de acum jucam din GRASIME.
 

DeletedUser

dar...nu cred k ati avut 2 triburi unul langa altul care sa va opreasca din ofensiva...oricum..cum ai spus si tu..sa lasam statisticile sa ** de acuma...sunt curios cum vor arata la sf lui ianuarie:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus