Cel mai bun trib de pe o lume este tribul de pe locul 1?

Cel mai bun trib de pe o lume este tribul de pe locul 1?


  • Total votanți
    77
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca tribul de pe locul 1 este cel mai bun?...Eu zic ca este evident raspunsul...si ca este dat deja prin intrebare.

Daca nu ar fi cel mai bun, nu ar mai fi pe locul 1...nu?...in speta pe L 13 ~B~B~.

Topul este facut dupa "Punctajul celor mai buni 40 jucători" si "Punctaj total". Nu tot timpul acest top arata cu adevarat cel mai bun trib. Au fost cazuri cand un trib de 50 de membrii a rasturnat un altul ce avea dublul membrilor, cat si a punctelor. Deci te inseli....ca aici vroiam sa ajung :"
 

DeletedUser

muhamad...felicitari pt locul pe care il ocupati de mult timp,asta denota implicare si activitate din partea a multor jucatori de la voi..dar la modul sincer..dinc e am urmarit pana acumd espre voi ati avut probleme k un singur trib..pca...moment in care erati in relatii bune k cei din die...si k low...acum punand problema invers..sa vaetzi razboi k 3/4 triburi bunicele...atunci da...daca ramaneti in acelasi clasament..pot spune fara nici o parere de rau k chiar sunteti cei mai buni..pana atunci...nu-mi ramane decat sa va felicit pt efortul depus pana in momentul de fata si sa va urez la multi ani.....o sa avetzi cat de curand ocazia sa demonstrati cat de buni sunteti intr-adevar...

Merci shar3e, recunosti ca TRY ( care corespunde situatiei aratate de tine) este un trib foarte bun - are razboi cu 3 triburi din top 10 .
Detine locul 1 la triburi inamice invinse, desi este doar pe locul 5...
Tot respectul fata de BB, insa noi detinem locul 1 la inamici invinsi ( per total) si singurii cu care ne batem pt aceasta pozitie sunt BB !
La multi ani, multe sate si cati mai multi prieteni!
 

DeletedUser

Felicitari pentru locul ocupat acum :p Adevarul e ca sunteti cel mai atacat trib, si rezistati binisor.
Daca ne amintim, pana la asa zisa fuziune, =nbz= a condus detasat aceste topuri, dar atatea plimbari au lasat locuri libere in top :p
Felicitari Try inca o data, si celor din BB, may the best man win
 

DeletedUser

eu personal consider ca nu e neapartat ca cel mai bun trib sa fie cel de pe locul 1...si tribul de pe locul 10 poate fi cel mai bun...totul depinde de uniunea dintre jucatori si de cat de bine stiu sa-si faca treaba dar nu in ultimu rand de cata activitate au...cu cat au activitate maimare cu atat sansele sunt maia mri...
 

DeletedUser

radu...crede-ma...cei de care am dat de la voi pana acum..sunt slabi..camorra am vazut k se tine mai bine dar e un om de nimik din moment ce a ajuns sa ceara un pna k tribul nostru pe motive persoanale si el sta si innobileaza intern de la inceputul lui decembrie...scuze k iti spun..dar nu inteleg ce cautati voi in top 10...k sunteti cam...slabutzi..sa nu zic mai rau ;))
 

DeletedUser

Ca sa poti spune daca cineva/ceva este cel mai bune iti trebuie o referinta.

Daca luam clasamentul, logic este sa spunem ca tribul aflat pe locul 1 este cel mai bun luand in considerare criteriile dupa care este alcatuit clasamentul.

In consecnta este foarte greu si foarte subiectiv sa spui ca un trib este mai bun decat altul sau cel mai bun in conditiile in care nu exista criterii bine definite si masurabile, altele decat cele dupa care este alccatuit clasamentul.
 

DeletedUser

Eu zic sa va calmati putin cu cine este mai bun si de ce.... o sa vedem la sfarsitul Lumi 13 cine este mai bun.

Si daca e sa o luam dupa ce trib a rezistat mai mult in clasament Rank 1 este =nBz= asa ca ~B~B~ mai ingrasati putin 40`ul ca se anunta niste miscari frumoase pe harta , nu neaparat utile... am zis frumoase care va vor sufla in ceafa Locului 1 :)))
 

DeletedUser29175

Categoric tribul de pe primul loc nu este neaparat cel mai bun trib...insa se afla printre cele mai bune...

parerea mea
 

DeletedUser

boss...aveam cu PCA , Regal , TOD si ~L~S~ cand zici tu.Dupa am avut cu WOG , Die si GF.deci esti pe langa subiec

Cand ati avut cu regal, aveati alianta cu wog, tod impotriva lor
cand era cu pca aveati cu angry
Cu tod avea si regal razboi daca nu ma insel
contra wog aveati cu cl si regal
cu die cu cl


Din punct de vedere diplomatic, bb e cel mai bun trib.
Ca organizare e discutabil pentru ca nu organizezi un trib de 200 (ca e si academie) mai usor decat unul de 30, si nu ai atata forta cu unu de 30 cat ai cu unul de 200.
Individual:
in fiecare trib exista jucatori buni, mediocrii si de duzina,
...eu stiu doar ca nu o duceati prea grozav pe k64 la un moment dat, imediat dupa ce s-a lasat barab si jucatorii nu s-ar fi descurcat prea bine intr-un razboi important, indiferent de nivelul organizarii.


//
daaaa, se va face din nou o mare fuziune, ne-am obisnuit)))
Cavalery e in Smile, care este o fosta parte din =Nbz=. Nu-mi amintesc sa fi facut ei vreo fuziune.
Cat despre cele cu care te-ai obisnuit tu, adica probabil te referi la Angry - Nbz care nu a afectat topurile nbz fiind deja pe 1 daca nu ma insel
(topurile nu conteaza, dar despre asta discutam, nu?)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cand ati avut cu regal, aveati alianta cu wog, tod impotriva lor
cand era cu pca aveati cu angry
Cu tod avea si regal razboi daca nu ma insel
contra wog aveati cu cl si regal
cu die cu cl


Din punct de vedere diplomatic, bb e cel mai bun trib.
Ca organizare e discutabil pentru ca nu organizezi un trib de 200 (ca e si academie) mai usor decat unul de 30, si nu ai atata forta cu unu de 30 cat ai cu unul de 200.
Individual: ...eu stiu doar ca nu o duceati prea grozav pe k64 la un moment dat, imediat dupa ce s-a lasat barab si jucatorii nu s-ar fi descurcat prea bine intr-un razboi important, indiferent de nivelul organizarii.

Cand era cu Regal...aveam cu ANgry.DAR SA MI ZICI cate atacuri a dat Angry atunci.
CU PCA la fel....a atacat cat a fost doze de 3 ori.dupa ce a plecat nu s a dat niciun atac pe PCA.atacam doar noi si DIE partea din 56.
Regal cu TOD avea alianta si ne bateam cu ambele in zona 64,74.
sunt multe de spus dar nu are rost.daca nu stii tot te rog sa nu comentezi...;););)
si k sa nu fiu OFF.: TRIBUL de pe loc 100 este cel mai bun.:p:p
 

DeletedUser

Daca cineva are impresia ca BB e un trib masiv, de jucatori cu puncte multe, se amageste amarnic.
Niciodata n-am avut liniste ca si diplomatie. Promitem candva, curand, un atac cu 4-5000 de fulluri. Aluia care are gura cea mai mare de aici :D

W8 till we get 2 ya :)
 

DeletedUser

in cazul L13 intra-adevar tribul aflat in acest moment pe locul 1 este cel mai bun,prin organizare,trecut si distanta de puncte pe care a puso intre el si triburile urmaritoare!


cat despre jucatorul de pe locul 1,nu este nimic stabil,soarta oricaruia dintre noi se poate schimba printr-un atac organizat,fapt dovedit de BB!:)
 

DeletedUser19202

AM,...mai scris..odata...da vad ca mia fost sters postu...eu nam vazut nici un trib bun pe harta..dar ...din ce e ..probabil ca BB e cel..mai aproape...de a fi cel mai bun....

ps...dar comparati cu alte lumi...si o sa vedeti distante f mari...in sens negativ,,,,
 

DeletedUser21870

bla-bla-bla.locul 1 e locul 1.indiferent ca se numeste bb sau end sau angry sau etc......au fost mai buni de au ajuns acolo.poate pe L1,2 si 3 sa fi ajuns un trib pe 1 doar din razboaie.dar de la 4 in sus doar din fuziuni......daca cineva vrea sa ma contrazica sa vina cu argumente.(pe 1,2 si 3 nu am jucat indeajuns de mult.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asa e cum ai zis tu.nu a avut niciun razboi BB pana acum....a crescut numai din interne si a atacat numai sate de barbari.:D:D

N`ai inteles o iota din ce`am zis :) ... poti interpreta cum iti doreste inimioara, mi`e prea lene sa explic

poate pe L1,2 si 3 sa fi ajuns un trib pe 1 doar din razboaie.dar de la 4 in sus doar din fuziuni......daca cineva vrea sa ma contrazica sa vina cu argumente.(pe 1,2 si 3 nu am jucat indeajuns de mult.)

=nbz= s`au mentinut mult pe locu 1 ... defapt .. de la inceputu` jocului pana acum ceva timp ... si nu`mi aduc aminte sa fii facut vreo fuziune ... poate`am uitat

~B~B~ ... nici de ei nu`mi aduc aminte sa fii facut vreo fuziune ... si deocamdata se mentin pe locu 1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si totusi, citind ce spune fiecare, vad doar afirmatii foarte, foarte subiective.
Tema s-a transformat acum in care trib este mai bun. Pana nu vine nimeni cu un alt sistem de punctaj (altul decat punctajul primilor 40) nu se va putea afirma cu certitudine ca un trib este mai bun. Ar trebui sa vorbiti cu cei de la innogames sa construiasca un punctaj bazat pe mai multe crtiterii ponderate: punctaj, numar de sate, numar de membri, numarul schimbarilor de trib, eficienta atacurilor etc etc.

Eu nu inteleg ce este rau intr-o fuziune. Este si aceasta o strategie. Care este scopul jocului pana la urma (nu scopul fiecaruia)?
 

DeletedUser

1. Suntem pe locul 1.
2. Suntem singurul trib care a dat atacuri organizate de peste 2000 de fulluri.
3. Suntem tribul cel mai bun in atac.
4. Suntem tribul cel mai vechi pe harta (dintre cele care conteaza, bineinteles).
5. Suntem tribul care nu si-a concediat membri care au pierdut sate la dusmani.
6. Avem si am avut cea mai buna diplomatie.
7. Avem cel mai mare numar de jucatori cu adevarat valorosi (asta poate sa intre in categoria "subiectivisme")
8. Nu avem dictatori in conducere!

si asta poate continua

Am fost catalogati refugiati, fara obraz, onoare bla bla bla dar nu stiu cand am facut ceva urat neprovocati.

As vrea sa avem o rubrica unde sa ne putem lauda :))
Deocamdata suntem pe locul 1, asa ca pot sa ma laud ca apartin acestui trib!
 

DeletedUser29611

Cavalery e in Smile, care este o fosta parte din =Nbz=. Nu-mi amintesc sa fi facut ei vreo fuziune.
Cat despre cele cu care te-ai obisnuit tu, adica probabil te referi la Angry - Nbz care nu a afectat topurile nbz fiind deja pe 1 daca nu ma insel
(topurile nu conteaza, dar despre asta discutam, nu?)


te inseli, au facut fuziune cand bb-ul le-a suflat locul 1, altfel nu faceam acea fuziune
 

DeletedUser

1. Suntem pe locul 1.
2. Suntem singurul trib care a dat atacuri organizate de peste 2000 de fulluri.
3. Suntem tribul cel mai bun in atac.
4. Suntem tribul cel mai vechi pe harta (dintre cele care conteaza, bineinteles).
5. Suntem tribul care nu si-a concediat membri care au pierdut sate la dusmani.
6. Avem si am avut cea mai buna diplomatie.
7. Avem cel mai mare numar de jucatori cu adevarat valorosi (asta poate sa intre in categoria "subiectivisme")
8. Nu avem dictatori in conducere!

si asta poate continua

Am fost catalogati refugiati, fara obraz, onoare bla bla bla dar nu stiu cand am facut ceva urat neprovocati.

As vrea sa avem o rubrica unde sa ne putem lauda :))
Deocamdata suntem pe locul 1, asa ca pot sa ma laud ca apartin acestui trib!




pe cuvantul tau ? eu am cateva argumente care nu tribul ce liderul de la momentul respectiv il da drept unul dintre cel mai josnic jucator ... dar in fine e bine si frumos ca aveti si elemente pozitive si e bine ca ele nu umbresc si "murdariile"
 

DeletedUser29034

Daca tribul aflat pe locul 1 este cel mai bun???? ......da,la momentul acesta tribul aflat pe locul 1 este cel mai bun,si oricare trib s-ar afla pe locul 1 cred ca merita statutul de "cel mai bun trib" in acel moment! Daca au ajuns acolo,inseamna ca au un grup de jucatori foarte activi,uniti,si in acelasi timp si buni,si colaborat cu o diplomatie buna in anumite momente,au ajuns pe locul 1! Felicitari tribului BB,pt evolutia lor de pana acum! Vom vedea de acum incolo ce va urma,este adevarat ca au luat un avans considerabil,dar cred ca pe aceasta lume se vor mai schimba multe!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus