circ vs united

  • Autor subiect DeletedUser3061
  • Data de început

DeletedUser2247

Ei bine..sariti repede sa acoperiti kkt-ul..** aia ;).
Hai sa ** insa pe sleau.Va laudati ades ca sunteti mare trib......etc etc.....
Vedeti voi..Circ va fi asa..cand se va pune cu jucatori pe masura nu pe inactivi :).
Consider ca e bataie de joc ce se intampla acum.....si e urat sa aratati cu degetul pe unii ce iau barbare cand voi ati devenit jucatori de inactivi ;).
Voi chiar nu intelegeti ceva??trebuie sa vi-se deseneze???
Circ inca viseaza,ei nu inteleg,ca ok,sint care stiu,si care se pricep,dar echipa si invingatori sint atunci cand ai si un adversar bun,si activ,ce adversar au aia?

da nu mai e nimeni,decat poate tineri care nu au de lucru,ma refer la circ,si restu doar cand si cum pot,asa nu se poate juca!nu mai are jocul acelasi farmec...dar cine trebuie clar nu va intelege.de astfel nici jocul nu mai are acelasi sens......
p.s.Replicele nu imi apartine.Ma asptept banat????Pe joc sau pe forum?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

Ei bine..sariti repede sa acoperiti kkt-ul..** aia ;).
Hai sa ** insa pe sleau.Va laudati ades ca sunteti mare trib......etc etc.....
Vedeti voi..Circ va fi asa..cand se va pune cu jucatori pe masura nu pe inactivi :).
Consider ca e bataie de joc ce se intampla acum.....si e urat sa aratati cu degetul pe unii ce iau barbare cand voi ati devenit jucatori de inactivi ;).
Voi chiar nu intelegeti ceva??trebuie sa vi-se deseneze???
Circ inca viseaza,ei nu inteleg,ca ok,sint care stiu,si care se pricep,dar echipa si invingatori sint atunci cand ai si un adversar bun,si activ,ce adversar au aia?

da nu mai e nimeni,decat poate tineri care nu au de lucru,ma refer la circ,si restu doar cand si cum pot,asa nu se poate juca!nu mai are jocul acelasi farmec...dar cine trebuie clar nu va intelege.de astfel nici jocul nu mai are acelasi sens......
p.s.Replicele nu imi apartine.Ma asptept banat????Pe joc sau pe forum?

pai iti raspund cum ti-am raspuns si pe joc!e vina noastra ca voi sunteti inactivi?!e vina noastra ca noi avem mai mult timp decat voi...e vina noastra ca nu sunteti in stare sa dati o replica serioasa?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4286

un coleg mi-a trimis un raport, care mi-a starnit rasul. nu credeam ca asa ceva se mai poate, in acest stadiu al jocului :)))


Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
12.0%
Agresor: ga8i
Origine: Sat de barbari (300|192) K13

Număr: 0 0 1509 0 81 3266 416 0 416 81 0 5
Pierderi: 0 0 1509 0 43 3266 416 0 416 81 0 5


Apărător: amiralul
Ţel(direcţie): 12:79:76 (296|177) K12


atac dat de un jucator care se considera experimentat si cu pretentii. nici unul de pe l28, care de-abia a auzit de "triburile" nu da un astfel de atac, jalnic.
sfat: trebuie sa ii trimiti pe rand ca sa iei satul, nu toti deodata. nu stiu cn te-a pacalit ca e bine asa :D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8678

nu cred ca a trimis din greseala ... ori nobilii erau pitici si omul s-a gandit ca impreuna fac treaba cat unul intreg (a se vedea in istorie povestea celor 7 pitici), ori poate era un singur nobil insotit de 4 nobilite (cine isi lasa acasa haremul cand pleaca la razboi???) ...
 

DeletedUser42007

Este pentru prima oara cand vad niste clowni care vor sa arate ca sunt oameni seriosi , dar cred ca in cazul de fata cineva isi apara jumatatea pentru ca a fost pe cealalta pagina un raport mai sec ca acesta
 

DeletedUser22307

nici unul de pe l28, care de-abia a auzit de "triburile" nu da un astfel de atac, jalnic.
sfat: trebuie sa ii trimiti pe rand ca sa iei satul, nu toti deodata. nu stiu cn te-a pacalit ca e bine asa :D:D:D

e grele pe l28 cu nobili vrem si noi reducere costuri la taleri:D
 

DeletedUser2247

Draga Anca..imi rupeam niste nobilli...dar mintea ta e prea usoara sa intelegi...
Macar tocurile sunt inalte ;).....
 

DeletedUser2154

oare baietii din united ce mai fac, ce mai zic....adevarul este ca la o asa o diferenta nu mai este nimic de zis!

Parte 1:
Triburi: CIRC
Parte 2:
Triburi: UNITED

Timeframe: 22/05/2011 00:00:00la31/05/2012 20:22:26

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 15,048
Tabăra 2: 6,892
Diferență: 8,156

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 159,455,116
Tabăra 2: 73,136,722
Diferență: 86,318,394

chart
 

DeletedUser4645

mariaaan2008 astăzi la ora 10:37
ascutlta ce iti spun,chiar ca mai ambitionat,iti pormit ca in cateva luni o sa-ti da-i seama cat ai aiurat pana acum,o sa iti trimit pe fiecare zii cel putin 100-200 de atacuri,nu conteaza fack sau real,sa vad cum te descurci,ca esti mare convins ca esti bun
mariaaan2008 astăzi la ora 10:32
ce dracu stii u sa joci frate,cand u doar atact ,niciodata nu te-ai aparat ,sa te vad cand vei fii in situuaitia mea si singur,pai u nu joci mai mult de o sapt si ceri invitatie in trib:)))eu am ramas singur si tot nu am venit la voi,pe cand u
mariaaan2008 astăzi la ora 10:30
bai eu am impresia ca habar nu ai de jocul acesta,ce dracu ** in contracdictoriu,u nu vezi ca te minti singur,pai pana acum ai zis ca atacul e la baza,acum imi spui sa-ti trimiti 1000000 de atacuri si nu iau nimic,bai frate,numai aiura ca ** numai prosti,sunt igur ca doar vorba este de tine si cand o sa vezi 5000 de atacuri dai delete,asa fac oameni ca tine,vorba multa,saracia omului,doar atat sunteti buni,in rest nimic de voi


Cu asa jucatori mai bine dizolvati tribul. Va faceti de ras sincer. Aveti in trib jucatori ce dupa 5-6 ani de zile nu stiu cu ce se manca jocul !!! Nu cunosc ca pana in momentul de fata tribul CIRC sa fi avut actiune pe un continent unde nu s-au luat cel putin 500 sate. Ca sa nu va mai faceti de ras cu astfel de jucatori, ce fac parte din conducerea tribului, explicatile foarte serios... Satele nu se innobileaza doar cu atacuri de la 200-300 ore ai nevoie de nobili si sprijin astfel incat sa le si pastrezi !!!

Tribul meu 16.647 176.241.254 933.535.284 1.531.670.954
Inamic 6.520 68.934.232 411.151.052 1.774.477.118
= = = =
Diferenţă 10.127 107.307.022 522.384.232 -242.806.164
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8678

mariaaan2008 astăzi la ora 10:37
ascutlta ce iti spun,chiar ca mai ambitionat,iti pormit ca in cateva luni o sa-ti da-i seama cat ai aiurat pana acum,o sa iti trimit pe fiecare zii cel putin 100-200 de atacuri,nu conteaza fack sau real,sa vad cum te descurci,ca esti mare convins ca esti bun
mariaaan2008 astăzi la ora 10:32
ce dracu stii u sa joci frate,cand u doar atact ,niciodata nu te-ai aparat ,sa te vad cand vei fii in situuaitia mea si singur,pai u nu joci mai mult de o sapt si ceri invitatie in trib:)))eu am ramas singur si tot nu am venit la voi,pe cand u
mariaaan2008 astăzi la ora 10:30
bai eu am impresia ca habar nu ai de jocul acesta,ce dracu ** in contracdictoriu,u nu vezi ca te minti singur,pai pana acum ai zis ca atacul e la baza,acum imi spui sa-ti trimiti 1000000 de atacuri si nu iau nimic,bai frate,numai aiura ca ** numai prosti,sunt igur ca doar vorba este de tine si cand o sa vezi 5000 de atacuri dai delete,asa fac oameni ca tine,vorba multa,saracia omului,doar atat sunteti buni,in rest nimic de voi

Am ras atat de bine incat acum imi vine sa-mi fac harakiri. Oare cu astfel de jucatori am ramas noi sa jucam pe Lumea 1? Cu astfel de analfabeti ne luptam noi in acest joc? Cu cat citesc inca o data mesajul de mai sus cu atat imi vine sa trimit toate satele de atac pe acest jucator apoi sa-mi dau delete fara parere de rau ... sincer ... oricand e nevoie voi trimite atacuri pe acest jucator deoarece dupa parerea mea trebuie sa dispara de pe harta, este o insulta la adresa limbii romane
 

DeletedUser

Lasati omul in pace... scrie si el din viteza... sau pur si simplu asa s-a invatat datorita vremurilor. Societatea o sa il penalizeze cand o sa intre in campul muncii

Ma uit pe harta si cand vad cat de mare a ajuns CIRC-ul (din ce era...), nu imi vine sa cred. Sa nu se umfle unii in pene acum... ciocu mic... si jumuliti gaina :rolleyes:

Dupa 'nspe ani... inca va mai bateti in statistici?... Care mai e rolul lor in prezent? Mai au relevanta? Ca sa ce...?

Pentru propunerea aia... ar fi o propunere mai inteligenta marirea vitezei jocului... nu re(re)injumatatirea nr. de resurse (sau taleri ca nu stiu pe care sisteme mai jucati voi pe aici). Recunosc ca nu am citit propunerea pana la capat (sau cu atentie) ca nu prea avea substanta pentru a fi aplicata. Prin marirea vitezei la 2x... rezolvi doua probleme... faci dublu taleri si dai aproape dublu atacuri (ca tot era o plangere de doar 1 atac pe saptamana...).

Salut la toti care au mai vizitat beta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai nu se poate marii viteza .. ii ilegal acest lucru ..

De cand? E vorba de setare a jocului din panoul lu' adminu' cel mare. Prima oara cand am jucat pe beta in timpul jocului s-a dus viteza de la 1x la 3x. Pur si simplu au fost multi care plecau de pe lume si nu mai avea cu cine sa lucreze... si a marit viteza in timp ce eram pe lume si ma rupeam cu cehii... a mers o luna cu viteza 3x si apoi s-a dat restart si a inceput runda 2 (tot cu viteza 3x)

Binenteles s-au respectat protocoalele... cu sondaj... in urma rezultatului sondajului, anunt la toata lumea de la typhi (adminul de atunci) ca se modifica viteza de la 1x la 3x (cu 2 saptamani inainte)... Dar nu e ilegal sa modifici viteza... ca nu o modifici tu personal prin niste scripturi ci admini umbla la niste setari.

Aici nu cred ca suporta serverul viteza 3... ca acolo e actiune 3x te tine cu nasul doar in clc... un server tine max 3-4 luni la aceasta viteza dar si harta are doar 4 K-uri, dar chiar stai in priza la clc. Cosminatorul, azzido (ca au mai fost pe acolo) iti pot da detalii cum e.

Per ansamblu cred ca ar fi indicat sa cereti marirea vitezei de joc mai degraba decat resurse
Ce presupune viteza marita?
Pai la viteza 2x... resursele se duc de la 2400 (sau cat mai e pe la voi cu minele ultimul nivel) la 4800 (cu mina la ultimul nivel)... deci avantaj
Cladirile se fac mai repede... unitatile mai repede (la facere)... nivelele tehnologiilor mai repede (pe lumile care au limitare la nr tehnologii prin lvl)... nobilii mai repede si mai multi (ca ai resurse dublu, daca e sistemul de joc cu taleri... daca e sistemul de joc cu academie pe nivele)... Nu mai sunt la curent cu ce e implementat pe L1 la nivel de joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca marec viteza, atunci lumea va fi inchisa mai repede ceea ce nu e bine pt inno :D daca doar injumatatesc costul talerilor,atunci poate se reapuca cei care sau lasat sperand ca vor creste extrem de repede :)
 

DeletedUser13059

viteza nu se poate marii asta ii o setare care ramane pana la final iar schimbari au fost destule chiar cele mai multe cred pe aceasta lume : au scos moralul , au scazut costul talerilor de 2-3-4 ori nu mai stiu costa cam 5 k resurse 1 taler .. au schimbat modul de trimitere a fake-urilor chestie care nu am inteleso nici acum , inainte puteai trimite 1 spada ca fake acuma trebuie cu 100-120 populatie ..


singurul lucru ce putea sa il bage pentru a mai da umpic de viteza era trofeele alea ce sunt pe lumile mai noi ... ca multi erau mai interesati de trofee si mergeau mai rapid inobilarile , atacurile .. etc asta doar ca motivatie dar viteza nu o sa se schimbe niciodata .. nici nu cred ca a fost lume pe care sa se faca acest lucru .. nici pe ro si nici pe .net,.it.de nu am vazut asa ceva...


cel micut* aici nu ii beta .. beta ii cu totul altceva . de aia se si numeste beta... iar aia cu viteza iar nu ai ziso ok .. la viteza 2 ai 4800 pe ora se fac cladirile mai repede dar nu inseamna ca si trupele merg mai repede .. asta doar daca si la trupe mareste viteza .. vezi ca fiecare lume are viteza pentru cladiri si pentru trupe si exista lume cu viteza 2 la cladiri si viteza 1 la trupe ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bre... stiu cum e cu viteza trupelor si cu viteza jocului... dar orice se poate schimba in jocul asta... ai incredere... trebuie doar sa cereti. Puteti cere doar viteza 2 si viteza unitati sa ramana tot 1... setarile la voi sunt 1 cu 1.

Beta fata de restul difera prin:
- schimbarile se fac in timpul jocului (ceea ce te obliga sa te adaptezi repede)
- harta foarte mica (ca pentru speed)
- poti incerca toate natiile de scripturi (cea mai mare banare a fost de 24 ore si am folosit un script nemtesc care trimitea 5 atacuri pe secunda pe toate satele care vroiam... raka stie scriptul si e vizibil (asta era acu un an)... cred ca o ajuns si pe aici si sti despre ce vorbesc).

dar... nu difera scheletul jocului de .ro... ce pot face adminii de pe beta pot face si admini de pe .ro doar ca pe .ro e la scara mai mare
 

DeletedUser13059

Bre... stiu cum e cu viteza trupelor si cu viteza jocului... dar orice se poate schimba in jocul asta... ai incredere... trebuie doar sa cereti. Puteti cere doar viteza 2 si viteza unitati sa ramana tot 1... setarile la voi sunt 1 cu 1.

Beta fata de restul difera prin:
- schimbarile se fac in timpul jocului (ceea ce te obliga sa te adaptezi repede)
- harta foarte mica (ca pentru speed)
- poti incerca toate natiile de scripturi (cea mai mare banare a fost de 24 ore si am folosit un script nemtesc care trimitea 5 atacuri pe secunda pe toate satele care vroiam... raka stie scriptul si e vizibil (asta era acu un an)... cred ca o ajuns si pe aici si sti despre ce vorbesc).

dar... nu difera scheletul jocului de .ro... ce pot face adminii de pe beta pot face si admini de pe .ro doar ca pe .ro e la scara mai mare

rakanishu a zis clar ca nu se mai face nicio schimbare pe aceasta lume ... deci se poate cere degeaba

Lumea 1 are urmatoarele "facilitati" implementate :

- moral nu
- cost taleri redus ( factor 0,2 ) aproximativ 6.000 per materie prima.
- distanta GN - maxim 100 campuri
- jucatori noi - nu


Celelalte lumi ar trebui sa fie extrem de geloase pe voi.

In concluzie, nu se vor aplica si alte reduceri pe aceasta lume, eventual faza urmatoare va fi inchiderea ei.



cam asta a fostul mesaul lui la ultima cerere
 
Sus