Cum pot da in judecata un admin?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sooper tare . Ps: M-am amuzat copios , Cel care zicea d FBI. Frate suntem in romania unde pirateria ii inca in dezvoltare . Daca pentru un joc tiar da in romania ani d inchisoare da dc nu fac ** cu coruptia. Un ministru corut un presedinte corupt d astia sa se ocupe si pirateria pe urma :)) . PS: prea tare acest topic. Dave esty tare mane :))
 

DeletedUser

.....hahahahaahahah!!!
hai omule, you made my day!
:D:D:D:D:D:D:D:D

trage o gura de aer, uite-te pe geam, vezi ca e vreme frumoasa...


du-te la o bere, doua, trei, patru, cate iti trebuie ca sa para toata lumea prietenoasa si apoi vino inapoi...
 

DeletedUser

=)) total de acord cu mama dr... dolores:D
ce putea sa iti fac micutul de Dave cat sa vrei sa il dai in judecata?:))
 

DeletedUser

As dori sa ma ajutati in aceasta problema.

Cum pot da in judecata un admin? Cum pot sa-i aflu identitatea sa sa-l chem in instanta?:confused::confused:

Prima oara trebuie sa faci rost de IP-ul lui de "acasa", de unde locuieste.. cu ip-ul in mana poti foarte usor (vreo 30 de secunde) sa ii afli ISP (Internet ssystem provider) adica firma ce ii distribuie lui legatura la internet..

Urmatorul pas e sa faci rost de un ordin judecatoresc, prin care sa ceri ISP-ului adresa detinatorului de ip (de la data respectiva), numele pe care este facut contractul intre cele doua parti (ISP si adminul respectiv)..

Pe baza documentelor oferite de ISP poti actiona in judecata persoana in cauza din motivele pe care tu le doresti!

Acestea pot fi si o simpla injuratura ("esti b*u" sau ceva de genu, unde se vede clar ca facea referire la tine, sau la un cerc in care tu dovedesti sa te afli.. exemplu: "voi jucatorii sunteti idi*ot*" tu dovedesti cu contul ce il detii in joc) si poate degenera pana la furt sau tentativa de furt, frauda sau tentativa de frauda..

Dureaza cam vreo 6-7 luni pana ajungi cu el la tribunal, dupa care procesul poate dura si 4 ani.. toate costurile nu se ridica la mai mult de 1.800 ron in cazul in care castigi intr-o luna.. banii ti recuperezi ca daune morale

Succes!
 

DeletedUser

dar e cam de durata.. in plus nu stiu daca acest ,,proces,, ar avea macar sanse sa ajunga pe rol...
 

DeletedUser

Un lucru pe care il incalca adminii este citirea mesajelor dintre jucatori!...acest lucru nu este stipulat in regulamentul jocului...si ar mai fi ceva...cand este banat un cont numai poti beneficia de punctele premium cumparate pe contul ala...dar acest lucru este prevazut in regulamentul jocului..
 

DeletedUser4586

Un lucru pe care il incalca adminii este citirea mesajelor dintre jucatori!...acest lucru nu este stipulat in regulamentul jocului...si ar mai fi ceva...cand este banat un cont numai poti beneficia de punctele premium cumparate pe contul ala...dar acest lucru este prevazut in regulamentul jocului..

normal ca daca e banat nu mai poti beneficia de ele,inteligenta ta,ca nu mai ai pe cont juca,deci folosi punctele :confused: nu este acest lucru prevazut in regulament,in schimb sunt prevazute in regulament...regulile! :)) care daca le respecti,nu ajungi la ban,deci ai puncte premium cate vrei tu si nu ti le ia nimeni(ca sa nu incepi sa plangi nu de alta :p)
 

DeletedUser

wolf6.jpg



Have fun :D
 

DeletedUser

Ma fac eu presedinte:))..o sa elimin coruptia din Romania...si frauda...si etc...si caut o cale prin care putem sa dam in judecata cativa admini:cool::eek::D
 

DeletedUser

Ciudat, desi musti de cate ori ai ocazia, esti nedumerit :rolleyes:


pai da... eu te vedeam ca un catel din acela de paza rau care musca pe toti cei care intra in raza lui...
cacerberjb1.gif



cam asa te vad eu... nu chiar asa..dintii sunt un pic mai mari.. caninii...

PS: Nu musc ptr ca sincer nici nu cam am din cine musca... ;)
 

DeletedUser

nihilius, cum poti sa spui ca Davey pooh e rau?:))) el e un ingeras:D care cred ca e in stare sa ma baneze daca mai spun asta o data:D
 

DeletedUser

davey pooh...suna atat de dragalas, dar totusi e vorba de DAVE :mad:..nimic la dave nu e dragalas...

sa iti povesteasca dorinutza de ochisorii lui de catelus .....:rolleyes: s-apoi vedem.


s-apoi cuvintele te fac sa nu mai stii de tine....(da sunt doua sensuri si in amandoua valabil)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7556

Intrebare pentru "Dave" chiar esti nascut in "16.02.1992" sau ai scris asa aiurea acolo la profil?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus