Daca afirmati ceva ,verificati intai !!!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10256

vio... ma refer la acel mesaj care l-ai trimis aliatilor care v-au ajutat de ff multe ori in situatii grele... Dar ma rog... timpul va decide ce se va intampla in continuarea
 

DeletedUser7072

vio... ma refer la acel mesaj care l-ai trimis aliatilor care v-au ajutat de ff multe ori in situatii grele... Dar ma rog... timpul va decide ce se va intampla in continuarea

de ce discuti diplomatia tribului tau pe forum? :confused: sti ca exista si mesaj privat?
 

DeletedUser7039

voi1973 a spus:
amice...sau poate chiar crioli se ascunde aici in spatele acestui ID.....daca citesti cu atentie mesajele...vei vedea de ce nu merita nici macar sa fie in atentia noastra.....ca sa nu vb de matanii sau altele...
deci...din cite stiu eu..ea mare psihanalista cum se tine pe triburile..este chiar jalnica fiinta...daca asta stie ea sa faca...si sa discute...ma faci sa rid...

Si parintii mei au invatat tot asa la scoala... Asta nu inseamna ca au ramas inculti...
Dar nu inteleg... Propaganda asta a lupului moralist... Nu e frumos...

De ce jalnica? De ce nu extraordinara?

Sincer, zic ca nu am mai vazut pana acum leader care sa isi tina membrii atat de aproape.

Sunteti intr-un mare impas... Se pare ca in joc ea face cartile pe clasica, ea cu trupa ei. Incercati sa va agatati si voi de un colt de carte, poate il obtineti, dar manunchiul e la ea:) Sunteti rai si nu va vad bine...

Prezenta de spirit intr-un impas e totul.:eek:

In momentul asta, va zic... Crioli va rade in nas, pentru ca stie ca nu puteti sa o afectati cu nimic... Nu pune ea la suflet vorbele voastre, dar pe voi va maltrateaza gandul ca nu aveti ce sa ii faceti in game.;)

Cautati solutii de anticampanie politica, iar pe harta, incet, incet, ciao!:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@Noisette:

Ce te face atat de special(a) incat sa ai dreptul la o opinie?
Improsti cu noroi... Aiurea!
Toti pe care ii cunosc si o cunosc la randul lor pe Crioli mi-au spus exact contrarul despre ea. Afirfmi nefondat! Ataci fara cap!

Dreptul la opinie exista in mod egal, pentru toata lumea. Poate in universul tau mititel, numai cei "speciali" au dreptul la opinie, in lumea reala, este un drept garantat in mod constitutional ;)
Cat despre afirmatii nefondate, nu este cazul. Am mentionat, am interactionat si dialogat in joc, afirmatiile mele sunt bazate pe aceasta experienta, nu mi-am format pareri apriorice :)
Dar, daca esti genul care sa aprobi, ba mai mult, sa admiri un limbaj ca cel mai sus prezentat, asta spune daca nu totul, destule despre tine :)

Bunului ascultator, salut!
 

DeletedUser

Tipatul disperarii!

Cand sunteti pusi in imposibilitate in game, atacati cu spam! Incercati un razboi de propaganda despre care habar nu aveti cu ce se mananca. ( parca e pe forumul asta un razboi de propaganda autentic (vorbesc doar de L1, L4, L7 si clasica ).. daca esti bun ne poti invata si pe noi asta.. suntem chiar curiosi... cu se se papa asta? :rolleyes:)

@vio1973:

Sa comentez putin la tine, cu toate ca esti o cantitate neglijabila? Tu chiar nu realizezi cat esti de penibil?
Hombre... Tu inca mai scrii "intimplat"=)) Te-ai gasit sa te legi de altii... (doar atat ai gasit de ce sa te legi.. hai mai cauta.. o sa ma rog ptr tine, o sa depun acatiste la Sf Carie sa gasesti alte erori fatale in joc ale lui vio1973..)

In plus, in orizontul tau de cunoastere, nu exista conceptele de majuscula si virgula. Nu imi dau seama... Tu chiar nu te vezi? Sau poate ca ti-e rusine sa o faci... (relevanta zero ptr discutia legata de crioli..sau de jocul asta... )


@Noisette:

Ce te face atat de special(a) incat sa ai dreptul la o opinie? (e speciala iti spun eu sigur, in joc si nu numai... si doar oamenii speciali au dreptul la opinii? eu credeam ca toti avem dretptul asta.. Doar avem creier ca sa gandim .. Sau poate ca nu...)
Improsti cu noroi... Aiurea!
Toti pe care ii cunosc si o cunosc la randul lor pe Crioli mi-au spus exact contrarul despre ea. Afirfmi nefondat! Ataci fara cap! (Ai dreptate.. Capul l-a uitat pe undeva.. Sa il caute sub masa .. Sau langa pc...Modul lui crioli de exprimare.. Cred ca e din noua generatie de epigonii/catelandrii din joc... )

Ultima arma, spam-ul! :cool: (Ultima frontiera.. ultima arma...laser frate :p)
Roade invidia...:rolleyes: (asta zici ca e dintr-o manea....cred ca pe asta totusi am ratat-o.. la naiba :eek:)

Daca sunteti tari, se va vedea in joc. Pana atunci, ciocul mic si joc de glezne!
Eventual, 2000 de matanii pentru Crioli si o rugaciune! (Fara rugaciuni... deja m-a pus dave sa ii spun una... :mad:)

V-am pupat, newbies:* (ai grija ce pupi.. poate suntem otravitori.. si apoi nu iti va fi bine)

Deci a mai picat un PNA.. o sa fie sange.. la figurat bineinteles... Asta e dovada ca in triburile liderii sunt uneori de o valoare scazuta.....:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cit despre off-topic...nu am fost deloc..deoarece titlul este.."daca afirmati ceva,verificati mai intii"...ori crioli nu a verificat daca spusele colegului ei de trib sint adevarate...uite mai jos...

crioli astăzi la ora 14:39
nu am mintit
nu am controlat
si am mers pe ce mi-a zis ala

:D
 

DeletedUser

Diplomatie familie a spus:
Rumi astăzi la ora 00:52
Buna seara,

Triburile Omerta si Just, impreuna cu academia lor NTHG, formeaza o familie.
Diplomatul acestei familii este [player]stou[/player].
Doar el face anunturile in ceea ce priveste schimbarile in diplomatia familiei, fiind indrituit de catre toate triburile ce compun aceasta familie, sa fie vocea diplomatiei comune.


O seara buna,
Rumi



Aceste mesaje au fost trimise urmatorilor jucatori: paolyka si crioli.

crioli astăzi la ora 01:00
un trib care se respecta facea acest anunt in ziua intemeierii familiei.
dar, nah!...prea mari pretentzii am si eu....


Rumi astăzi la ora 01:01
Colegul tau mi-a raspuns altfel, cinste lui.

O seara buna!

crioli astăzi la ora 01:05
dap. asha sunt eu mai pretentzioasa cu cei care pretind ca stiu sa joace jocul asta si nu suport amatorii si in ale jocului si in ale bunei cresteri!

Rumi astăzi la ora 01:06
O astfel de discutie este sterila, nu-i gasesc sensul. Daca simti nevoia sa jignesti, adreseaza-te in alta parte, nu voi da curs unei asemenea initiative.

Pentru ultima data, o seara buna!

crioli astăzi la ora 01:09
nu este o discutie, era un schimb de replici acide.
daca simteam nevoia sa jignesc, o faceam.
am fost doar realista!

schimbul asta de replici nu poate fi numit steril. "steril" denumeshte cu totul si cu totul altceva.

dar...ai dreptate, imi ocupi deja prea mult timp.

si tie...o noapte placuta!


Pentru mine, discutia aceasta a fost mai mult decat concludenta, iar cele citite pe forum, nu au facut decat sa-mi intareasca parerea mea despre aceasta...jucatoare.
 

DeletedUser

Si parintii mei au invatat tot asa la scoala... Asta nu inseamna ca au ramas inculti...
Dar nu inteleg... Propaganda asta a lupului moralist... Nu e frumos...

De ce jalnica? De ce nu extraordinara?

Sincer, zic ca nu am mai vazut pana acum leader care sa isi tina membrii atat de aproape.

Sunteti intr-un mare impas... Se pare ca in joc ea face cartile pe clasica, ea cu trupa ei. Incercati sa va agatati si voi de un colt de carte, poate il obtineti, dar manunchiul e la ea:) Sunteti rai si nu va vad bine...

Prezenta de spirit intr-un impas e totul.:eek:

In momentul asta, va zic... Crioli va rade in nas, pentru ca stie ca nu puteti sa o afectati cu nimic... Nu pune ea la suflet vorbele voastre, dar pe voi va maltrateaza gandul ca nu aveti ce sa ii afceti in game.;)

Cautati solutii de anticampanie politica, iar pe harta, incet, incet, ciao!:rolleyes:

:)))) good job :))
 

DeletedUser

pe multi din ~EC~ nu ne intereseaza daca avem PNA cu voi....

faceti mult zgomot pentru niste soricei ca voi

sunteti 520 si noi 170...si tot nu puteti sa ne dati jos....

dusmani ati fost de la inceput...dusmani o sa ramaneti pana dispareti...;)
 

DeletedUser

de la un timp de vreme toti playeri sau ridicat numai cu pretenti si cu "figuri" cu amenintari.... bla bla bla ... se cred mari desi sunt foarte mici :)))) good job crioli si u mai paulika;)).....:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

Noisette a spus:
Dreptul la opinie exista in mod egal, pentru toata lumea. Poate in universul tau mititel, numai cei "speciali" au dreptul la opinie, in lumea reala, este un drept garantat in mod constitutional
Cat despre afirmatii nefondate, nu este cazul. Am mentionat, am interactionat si dialogat in joc, afirmatiile mele sunt bazate pe aceasta experienta, nu mi-am format pareri apriorice
Dar, daca esti genul care sa aprobi, ba mai mult, sa admiri un limbaj ca cel mai sus prezentat, asta spune daca nu totul, destule despre tine

Bunului ascultator, salut!


Ai dreptate!

Oricine are dreptul sa aiba o opinie proasta, dar tu faci abuz de acest drept.:rolleyes:

Lucreaza la mentalitate ta pana ajjungi sa ai o viziune avizata, iar apoi, sa poti sa ti-o exprimi.
 

DeletedUser

Ai dreptate!

Oricine are dreptul sa aiba o opinie proasta, dar tu faci abuz de acest drept.:rolleyes:

Lucreaza la mentalitate ta pana ajjungi sa ai o viziune avizata, iar apoi, sa poti sa ti-o exprimi.


Pfff!!! Si unde ziceai ca ai invatat limba romana? Parca erai mare profesor, cateva posturi in urma: " Text original rhadookoo Vezi discuţiile
Si parintii mei au invatat tot asa la scoala... Asta nu inseamna ca au ramas inculti... ". Good job, man!!!


Din cate imi aduc eu aminte, o opinie poate sa fie avizata sau neavizata, dar nu proasta sau buna. Asta deoarece este vorba de unghiul din care privesti lucrurile, unde poti fi subiectiv sau obiectiv, in functie de tabara in care te aflii.
Iar ultima chestie, cea cu "viziune avizata"... Asta-i cea mai mare tampenie pe care am citit-o in ultimul timp.
 
Ultima editare de un moderator:

stou

member
Scor reacție
0
Hopa !!! Ce imi vad ochii :)) dragostea dintre 300 si ~EC~ e pe sfarsite :)) si abia incepuse acesta frumoasa idila !!!
Ca simplu privitor si complet detasat de problema voi posta opinia proprie !!:
-300 asa va trebuie daca ati incheiat un PNA doar pentru faptul ca ati intrat in razboi cu noi !!!Si ne-ati acuzat pe noi ca nu am fost corecti cu voi si v-am tradat:))!!I-ati considerat pe ~EC~ onesti fata de noi suportati cu stoicism acuma !!!!
-Sincer sa fiu atitudinea lui crioli fata de un conducator de trib mi s-e pare aroganta jignitoare si denota foarte clar atitudinea acesteia fata de restul hartii!!
Sa nu uitam cele doua triburi la momentul discutiei cele doua triburi aveau PNA !!!
In rest va doresc razboi placut :))!!!
 

DeletedUser7039

Tu esti Sadoveanul forumului de pe ro. parca... Incep cu "Stima!".

Subiectiv sau obiectiv in functie de tabara in care te aflii

Mai gandeste-te:p Se pare ca si tu esti din clica...:eek:

Cum poti sa treci cu vederea toata posturile infecte ale celoralti si sa te legi de al meu, care este cel putin penultimul post dupa orice criteriu de evaluare al calitatii unui text? De ce nu te iei de ultimul si sunt sigur ca ala nu e al meu?

Foarte simplu... Suntem baricade diferite si nu ai suficient discernamant incat sa iti poti critica si gloata... Efectul de turma dom'le... Cu toate ca potential exista in voi.
 

DeletedUser

Eu am facut o simpla afirmatie legata de ceva deranjant, pentru mine.
Nu am luat o pozitie anume in aceasta discutie, referitoare la acest conflict, tocmai pentru ca ma aflu intr-una din tabere si deci, prin urmare opinia mea ar fi fost subiectiva sau obiectiva. (In functie de cine privea raspunsul meu si din ce tabara facea acesta/aceasta parte)

Acum, sincer vorbind, va aprindeti prea mult pentru un lucru minor si sariti in apararea unor oameni pe care-i cunoasteti prea putin, sau deloc.

Deasemenea, cu stima!
 

DeletedUser7039

Da,,, M-am gandit.

Am spus putin cam deplasat "viziune avizata"... Dar gandeste-te putin... viziune=perspectiva in contextul meu.

Inlocuieste "viziune" cu "perspectiva" si nu ti se va mai parea aiurea.

Eu nu as apara oameni pe care nu ii cunosc si nu ii admir. Mi-au facut ei ceva mie ca sa ii sustin.
 

DeletedUser

Ei, acuma parca mai vi de acasa.... :D
Din punctul meu de vedere, topic inchis.
 

DeletedUser

Crioli asa trebuie sa vorbeasca sa fie dura ca un adevarat conducator...razboinic

sa ii ia peste picior...

nu sa fie moale si sa lase capu in jos cand zice unu ceva...

asta e un razboi ...joc de strategie...nu Monopoli ..remi...
 

DeletedUser7039

Sustin ideea!

Cei care au fost in armata trebuie sa stie. Cum vorbesc superiorii?

"Hei! fatalailor!", "Mars!", "Culcat!", etc. Ce e interesant ca noi aici cel putin simulam ca suntem culti, respectiv stilati, in loc sa simulam razboiul si respectarea ierarhiei.

E o transpunere a realitatii in mare parte. E joc. Cei care reactioneaza cu acuze care nu au nicio treaba cu ce se intampla pe front, sunt ofticati. Ofticatii ma oftica:p
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus