Death vs Diablo (fost Die.Vs Diablo)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce vreau eu sa exprim este ca, cu toate ca statisticile nu mint, sunt unele trucuri si smecherii care se pot face in asa fel incat sa "fentezi" cumva statistica....

Si anume :

2-3 jucatori, care s-au dat raniti, drept privilegiati de conducatorii Die, ne-au cerut invitatie, un om "mai bun" la suflet (nu dau nume) le-a acordat aceea invitatie sfidant legea interna a tribului Diablo, intrucat cei 2-3 jucatori se aflau in mijlocul tribului Die, actual Death....

Satele lor au fost cucerite cu usurinta, ba chiar "cedate" pot spune... in asa fel in cat sa se poata musamaliza o statistica, care in prim plan arata clar cine domina, insa cine n-ar cunoaste "realitatea" ce se ascunde pe server.......:rolleyes:

In orice caz, cei doi jucatori aveau undeva la 30 de sate fiecare in parte... deci ... statistica e apeoape nula de partea celor din death daca ar fi fost acei doi jucatori, jucatori de granita :)

Ok.. am inteles.. nu mai esti in acest trib.. dar la momentul in care ai afirmat asta erai.. esti dragut sa ma lamuresti si pe mine.. cum a fost pana la urma? Un alt coleg de-al tau (sau.. ma rog.. fost coleg.).. ne-a intoxicat cu o alta varianta si .. cel putin eu.. sunt in ceata.


3 (pentru acelasi mare jucator din death ... mogul) .. daca stati mai bine la statistici asta nu reflecta si adevarul .. am recrutat 3 jucatori de la voi din trib (destul de mici e adevarat) .. doar pentru a va rupe trupele intre voi ...NU AVEAM NEVOIE DE EI .. ca daca aveam ii sprijineam .. dar nu am gasit ca e necesar ... ASTA E IDEEA MEA si in viata si in joc CINE E TRADATOR .... SA PLATEASCA !!! ..


Pana la urma.. au fost primiti in DIABLO dintr-o incredibila inspiratie de moment [..as putea spune chiar..o cruda tactica de razboi..] si anume pentru a-si toca trupele intre ei. Bun.. zis si facut. Planul era aplicat.. oamenii si-au tocat trupele.
Vine un conducator DIABLO (posibil si ingeniosul descoperitor al acestei tactici..) si se lauda cu fapta lui mareata...
Pentru ca in final sa aflam ca tot DIABLO si-a luat teapa.. si ca din cauza asta.. "nu dau bine la statistica"..

Pana la urma.. cum sta treaba?
Care au fost aia destepti si care aia pacaliti?:confused:
 

DeletedUser8914

salut

Pai nu erau chiar incuiati mogul88, din moment ce ne-au cerut invitatii in trib, ma rog, acum nu ma mai priveste deoarece nu mai am legatura cu nici unul din triburile mentionate....

chiar erau incuitati vreo 5-6 jucatori in die. de accea i-am concediat nu stiu care au fost viitorul lor



cat deste tine superfr , nu esti pus in tema bine , informatii gresite si eronate , trebuie sa recunosc sunteti organizat intr-un mod exemplar , am auzit multe despre voi in ultimu timp , cine va organizeaza ... si tind sa cred ca ceea ce nu credeam la inceput , se adevereste ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vine un conducator DIABLO (posibil si ingeniosul descoperitor al acestei tactici..) si se lauda cu fapta lui mareata...
Pentru ca in final sa aflam ca tot DIABLO si-a luat teapa.. si ca din cauza asta.. "nu dau bine la statistica"..

Pana la urma.. cum sta treaba?
Care au fost aia destepti si care aia pacaliti?:confused:

unde si prin ce anume si-a luat diablo teapa?ca timp de doua saptamani nu a fost atacat nici un membru diablo exceptie cei veniti tot din death?faptul ca mogul in imensitatea lui inteligenta si neavind ce sa zica mai de doamne ajuta si neputind sa nu spameze inutil posteaza niste statistici in care de fapt marile realizari death sunt de fapt decimarea unor membri e o teapa diablo?
cat deste tine superfr , nu esti pus in tema bine , informatii gresite si eronate , trebuie sa recunosc sunteti organizat intr-un mod exemplar , am auzit multe despre voi in ultimu timp , cine va organizeaza ... si tind sa cred ca ceea ce nu credeam la inceput , se adevereste ...
care naiba sunt informatiile gresite?da alea eronate?ce sti tu despre modu exemplar de organizare din diablo?ai auzit multe in ultimu timp de diablo?ai tu cum sa sti oare cate sunt adevarate si cate nu?daca cumva nu te deranjez prea tare iti spun ca in tribu diablo din pacate lucrurile nu stau chiar asa cum se vad.singura diferenta intre diablo si death e ca acei jucatori care sunt pe granita....in diablo sunt mai uniti si se respecta mai mult decat in death si ca ataca mai organizati.restu sunt povesti.si spun asta cu toata raspunderea chiar daca acuma hibernez si eu prin diablo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15358

Superfr: cam ce pot eu sa inteleg din postarile tale ? In afara de faptu ca te dai inteligent si mare cunoscator cand tu esti doar un noob si un prost crescut.

Subiectul 1 superfr: Spuneai ca werwolf ii disperat sau mai stiu eu cum ca vezi doamne a intraznit sa iti ia un sat din apropierea lui. Da aici te-ai facut singur de cacaol, ca werwolf a gasit un sat cu 91k de lanci fara nimic altceva si normal ca a atacat si la spart din 8 spargeri. Oare 91k de lanci intrun sat nu ii dovada de nobism ? Si care ii ala noob ? werwolf care ti-a luat satul sau tu.

Subiectul 2 superf: Ai pus clauzele pna cu tfo si ai ras de unu singur ca ``vai ce razboinici suntem noi de am facut pna cu tfo``
Ti-am demonstrat ca avem mult mai multe razboaie in momentu de fata decat voi,care aveti unul singur.
Ce ii asa de rusinos la faptu ca am facut pna cu TFO?
Noi avem 3 aliante si un pna,restul razboi. Voi aveti....o gramada de aliati si un singur razboi.

Subiectu superfr 3: Asa zisa musamalizare a statisticilor.
Daca ai auzit de twsats iti sugerez sa il folosesti si tu si bunica din cuba.
cei 2 jucatori(brazilianu23 si liviumario) pe care noi i-am concediat au fost inobilati de catre noi cand era die. doar 2 sate au pierdut de cand ii death.
Iar satele alea apar intro statistica DIE. vs DIablo nici decum una death vs diablo. Ii destul de logic daca gandesti putin,dar superfr nu poate,stie doar sa faca taraboi pe forum

Subiectu superfr 4: Legat de dn2b.
Ati atacat tot tribul ca stateati cu fermele pline ca nu aveati alta granita si ati luat 10 sate si acum veniti sa dati din coada pe extern.
Cat de penibil poti sa fii sa spui ca doar tu si cu inca cativa din zona ai atacat...adika dn2b a facut 12 mil la aparatori in24h doar pe atacurile tale si ale lui titus pulo si alexandra(voi nici macar 2 mil nu aveti impreuna)?
Minti aici cu nerusinare....a avut si atacuri de la 40 de ore de la alatrix si de multi alti.
Daca aveam si noi doar o singura granita si atacam tot tribul tu erai istorie demult pe l7 tu si cei din zona.

atata timp cat noi conducem din totdeauna ciocu mic si joc de glezne ma pustiulache ;). Vii tu aici sa faci pe desteptu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

unde si prin ce anume si-a luat diablo teapa?ca timp de doua saptamani nu a fost atacat nici un membru diablo exceptie cei veniti tot din death?faptul ca mogul in imensitatea lui inteligenta si neavind ce sa zica mai de doamne ajuta si neputind sa nu spameze inutil posteaza niste statistici in care de fapt marile realizari death sunt de fapt decimarea unor membri e o teapa diablo?

Deci.. eu nu am facut nimic altceva decat sa pun cap la cap doua informatii de la doi membrii DIABLO care au postat ceva legat de aceeasi tema.
Nu pe mine ma intrebi cu ce si-a luat DIABLO teapa.. ci pe Bunica din Cuba, care considera ce DIABLO "a luat teapa pe grila statisticilor"

Eu doar am cerut lamuriri, pentru ca bag de seama ca nici macar ei nu stiu ceea ce vor de la viata si joaca la doua capete : Daca nu`i alba, e neagra.. aleg ei care sa fie..

Ei bine.. ce credibilitate mai au ei cand vin si ni se prezinta in felul acesta?
Eu doar am cerut lamuriri cu privirea la aceste doua variante. Care-i cea REALA? sau.. poate exista o a 3-a.

ATAT si NIMIC MAI MULT.
 

DeletedUser

mogul ti-as mai raspunde odata la aceleasi si aceleasi intrebari si argumente pe care le ai in gura deja de o luna dar daca pina acuma neurou tau nu a reactionat de nici o culoare nu vad de ce m-as mai stresa acuma crezind ca poate daca iti mai explic inca odata vei reusi sa inteleg ceva.

pe aceasta cale aleg sa protesetz impotriva ta si a nivelului scazut de inteligenta de care dai dovada si ai rog pe moderatori sa ma trimita in vacanta astfel incat sa nu mai existe posibilitatea sa postez pe aceleasi forumuri ca tine.

nu mi se pare normal ca orice bou sau incult sa aiba dreptu sa posteze oriunde si oricand chiar daca nu are nimic de spus.


asadar si prin urmare...mogul.....decretez ca esti mai prost decat prevede orice lege scrisa sau nescrisa....si iti doresc sa iti petreci toata viata ta de nimic intr-o continua activitate de spam in mijlocul unor oameni asemeni tie unde nu exista nici o urma de bun simt sau cea mai mica urma de inteligenta.stiu ca nu vei disparea din acest joc sau ca nu te vei cizela catusi de putin pentru ca nu esti tu capabil sa te autoanalizezi dar macar asa voi avea parte de o perioada lipsita de rahaturile tale tipice si de razboaiele tale cu oricine si fara nici o miza.


ps:sunt curios daca tu ai avea vreodata curaju sa iti susti un punct de vedere printr-o asemenea masura extrema.



STOP prostiei!!!!!!!!!!!!!Daca ar exista o lege care sa condamne prostia Mogulule cred ca ai fi condamnat pe viata.bucurate de libertate ca de alte haruri intelectuale nu ai cum sa te bucuri.la revedere si poate am noroc si va fi ori vacanta mai lunga ori poate se va intimpla minunea sa i se reactiveze neuronu lu mogul.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15358

Acum inteleg de unde vin si fustrarile:rolleyes:
Side 1:
Tribes: Death
Players:

Side 2:
Tribes: DIABLO
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 19
Tabăra 2: 4
Diferență: 15

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 196,803
Tabăra 2: 37,635
Diferență: 159,168

image.php
 

DeletedUser19081

O alta statistica ceva ??? Doar curiozitate .. ?? ca eu nu stiu sa ma uit .. death vs diablo + Viking + tdl ????
 

DeletedUser13868

Side 1:
Tribes: DIABLO VIKING »TDL«
Players:

Side 2:
Tribes: Death
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 590
Tabăra 2: 91
Diferență: 499

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 28
Tabăra 2: 0
Diferență: 28

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 5,088,079
Tabăra 2: 746,170
Diferență: 4,341,909

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 284,142
Tabăra 2: 0
Diferență: 284,142

image.php
 

DeletedUser

Incetu cu incetu Death pierde teren pe toate fronturile :)
Side 1:
Tribes: DIABLO
Players:

Side 2:
Tribes: Death
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 82
Tabăra 2: 78
Diferență: 4

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 30
Tabăra 2: 6
Diferență: 24

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 643,406
Tabăra 2: 748,616
Diferență: 105,210

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 292,834
Tabăra 2: 59,885
Diferență: 232,949

image.php
 

DeletedUser7708

Interesant diablo, trib de apreciat...deşi le-au plecat membri, au rezistat :D
 

DeletedUser19193

dfa1 sa stii ca cei din Diablo sunt bunicei...marele Death nu a facut ravagii in randul celor din Diablo.
cei drept,le-a blocat expansiunea.
 

DeletedUser

Death in maxim 2 saptamani pierde locul 1 TDL vikingi si DIABLO isi fac bine treaba
 

DeletedUser

Death in maxim 2 saptamani pierde locul 1 TDL vikingi si DIABLO isi fac bine treaba
Nu pot sa te contrazic.
Side 1:
Tribes: DIABLO
Players:

Side 2:
Tribes: Death
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 77
Tabăra 2: 133
Diferență: 56

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 24
Tabăra 2: 0
Diferență: 24

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 628,145
Tabăra 2: 1,303,236
Diferență: 675,091

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 239,992
Tabăra 2: 0
Diferență: 239,992

image.php


Un sat pe ora.....merge bine treaba
Ce zici emile?cand iesi din Death?
 

DeletedUser8914

salut

die. daca era contra diablo ( 1-1 ) era clar defavorizata , dar stii cum ii treaba tot timpu sunt si alte probleme , politica facut in die. a produs aceasta destramare .


am explus intentionat cuvantul death din text , death pentru mine nu a fost niciodata
 

DeletedUser

Si plus la asta cred ca THE WEREWOLF nu s-a lasat de vechile obiceiuri ca stiu ca inainte nu sprijinea pe nimeni.Se crede prea superior.
 

DeletedUser

Si plus la asta cred ca THE WEREWOLF nu s-a lasat de vechile obiceiuri ca stiu ca inainte nu sprijinea pe nimeni.Se crede prea superior.
THE WEREWOLF e baiat fain,dar are prea multe razboaie personale si e usor influentabil...(Slide ti'a tras tzaca) :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus