DIABLO F. vs Ramasitele H.K.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19202

da ma rog ..in alta ordine de idei pentru cei interesati am inteles ca se va verifica si daca situatia corespunde se va incepe si pe 7 procedura de ieftinire a talerilor ..bineinteles daca majoritatea va fi de acord
 

DeletedUser

A luat shau de la diablo mai putin?

bai Editat TT sa nu va zic altfel, ala e pe primul loc in conditiile in care mult timp a jucat singur fara trib. incapatanarea lui de a rezista unui trib intreg ii face cinste si faptul ca e pe primul loc desi s-a luptat cu un trib de ... ( ati ajuns la un milard de puncte?) e destul de interesant.

Bravo lui ca are timp de pierdut si ambitie, in ritmul asta o sa cuceriti harta in 5 ani. va luptati de un an de zile cu sate de barbari si conturi abandonate, si cu linia 2 din HK.



bine ca s-au lasat lasii aia din HK si TSL de joc ( primii de plictiseala si lipsa timp si ceilalti ca s-au ofticat de faza cu lucica) ca altfel mai dura lumea asta vreo 20 de ani.
cred ca daca se facea un trib din jucatorii de pe granita TSL-HK, acum cresteati cladirile de resurse prin k3.
pacat ca cel mai greu razboi de pe L7 a dus in final la dezmembrarea ambelor triburi.

Hai Diablo mai cu talent, asteptam sa inchideti lumea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

buna,
vezi cum jignesti...esti asa de breaz/a unde esti tu pe harta?...hai comentati ca atat stiti sa faceti
 

DeletedUser22922

maru...lupu are dreptate...DIABLO a castigat lumea datorita monotoniei si plictiselii
 

DeletedUser20252

A luat shau de la diablo mai putin?

bai Editat TT sa nu va zic altfel, ala e pe primul loc in conditiile in care mult timp a jucat singur fara trib. incapatanarea lui de a rezista unui trib intreg ii face cinste si faptul ca e pe primul loc desi s-a luptat cu un trib de ... ( ati ajuns la un milard de puncte?) e destul de interesant.

Bravo lui ca are timp de pierdut si ambitie, in ritmul asta o sa cuceriti harta in 5 ani. va luptati de un an de zile cu sate de barbari si conturi abandonate, si cu linia 2 din HK.



bine ca s-au lasat lasii aia din HK si TSL de joc ( primii de plictiseala si lipsa timp si ceilalti ca s-au ofticat de faza cu lucica) ca altfel mai dura lumea asta vreo 20 de ani.
cred ca daca se facea un trib din jucatorii de pe granita TSL-HK, acum cresteati cladirile de resurse prin k3.
pacat ca cel mai greu razboi de pe L7 a dus in final la dezmembrarea ambelor triburi.

Hai Diablo mai cu talent, asteptam sa inchideti lumea.


In primul si primul rand pot sa iti spun ca esti Editat TT.
In al doilea rand,90% din jucatorii activi din DIABLO joace asemeni lui open mind,adica trimit nobilul de 4 ori sa ia un sat ca nu mai au de trenulet.
In al treilea rand iti mai spun odata ca Editat TT poate nu ai inteles prima oara. :)

H.K. cu TSL a fost un razboi de uzura in care cel care rezista cel mai mult si care are cele mai multe pile la admini,castiga.
S-a vazut cine a castigat.
Editat TT,nu uita ca H.K. a declarat razboi la DIABLO si nu invers,daca ei au fost atat atat de incapabili incat sa nu fie in stare sa adune cati jucatori activi au,nu e problema lui DIABLO.H.K. a atacat iar DIABLO a ripostat,de aici rezulta iar ca Editat TT. :)

In cele din urma pot spune ca VIKING a fost un trib mult mai bun decat H.K., nici nu se poate compara H.K. cu VIKING,.
MORYOKA si Mamaia zalast au avut mult mai multi jucatori experimentati si mult mai capabili decat H.K.,chiar si kamikaze17 era peste toti jucatori vostri din H.K.,cu toate ca e un mare Editat TT dar asta nu conteaza.

Deci probabil o sa imi iau ban pentru postul asta,dar nu imi pare rau,pentru ca esti mult prea Editat TTca sa iti dai tu cu parerea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33089

Itic Romantismalu daca tu instigi si mai zici ca s-au incins spiretele?:D
ai jucat pe lumea asta sau iti dai cu parerea dar esti depasit de toate evenimentele care s-au petrecut pe lumea asta dealungul timpului :)
 

DeletedUser

Mda Gabi cum spui tu, ai ajuns sa postezi de pe x conturi

cand o sa jucati si o sa fiti pe harta atunci sa comentati, asta e mai mult hai sa ne bagam in seama pe un topic de razboi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

luci luci .. bine ca esti editat .. oricum multumesc .. o iau ca pe un compliment ... stii cum e .. cand esti bazat iti permiti sa mai si comentezi .. unii vad in asta ceva rau .. si te fac in toate felurile .. dar daca am intra toti pe forum doar sa spunem ca e frumos afara chiar ca ar muri externul
 

DeletedUser22922

Luna viitoare NWT face un an de la infiintare si se pare ca inca sunt pe harta cu toate ca la 1-2 zile de la formare il auzeam pe dica: "in 2-3 luni la margine cu voi",dar se pare ca tot acolo sunt;) Felicitari NWT.
 

DeletedUser33089

cheles nu te imbata cu apa chioara..de la un fost trib care sa fie rank 1 si aveati parca cu vrei 10000 de sate in plus ati decazut si ati ajuns la un astfel de punctaj :D

2 NWT 362.917.559 451.642.907 159 2.840.521 43652 10.346
 

DeletedUser

A luat shau de la diablo mai putin?

bai Editat TT sa nu va zic altfel, ala e pe primul loc in conditiile in care mult timp a jucat singur fara trib. incapatanarea lui de a rezista unui trib intreg ii face cinste si faptul ca e pe primul loc desi s-a luptat cu un trib de ... ( ati ajuns la un milard de puncte?) e destul de interesant.

Bravo lui ca are timp de pierdut si ambitie, in ritmul asta o sa cuceriti harta in 5 ani. va luptati de un an de zile cu sate de barbari si conturi abandonate, si cu linia 2 din HK.



bine ca s-au lasat lasii aia din HK si TSL de joc ( primii de plictiseala si lipsa timp si ceilalti ca s-au ofticat de faza cu lucica) ca altfel mai dura lumea asta vreo 20 de ani.
cred ca daca se facea un trib din jucatorii de pe granita TSL-HK, acum cresteati cladirile de resurse prin k3.
pacat ca cel mai greu razboi de pe L7 a dus in final la dezmembrarea ambelor triburi.

Hai Diablo mai cu talent, asteptam sa inchideti lumea.

Interesant comentariu ... oricum Shau este de admirat intr-adevar care, intre timp, si din pasiune si din ambitie, a stat acolo fara tribul pe care noi l-am desfiintat din varii motive ... cat despre istoria HK - TSL si/sau a celorlalte triburi ce au existat pe harta lumii 7 ar trebui sa vorbim foarte mult si bineinteles cu pareri impartite. Felicitari voua, celor care inca aveti timp si continuati istoria.

Aceiasi D A N I I
 

DeletedUser

Aceiasi D A N I I

Ma mir de tupeul tau draga ca mai vi sa postezi pe aici. Eu in locul tau nu as mai fi facut-o, macar asa de bun simt. Dar eu sunt eu, iar tu vei fi intotdeauna "acea" D A N I I".

Macar shau pe care il amintesti a fost intotdeauna un om sincer si cu coloana vertebrala. ( macar stiai ca el te injura in fata. ).

Tu insa un gust amar, dupa 1 an jumatate.

Acelasi Neddhu
 

DeletedUser

Aceiasi D A N I I

Ma mir de tupeul tau draga ca mai vi sa postezi pe aici. Eu in locul tau nu as mai fi facut-o, macar asa de bun simt. Dar eu sunt eu, iar tu vei fi intotdeauna "acea" D A N I I".

Macar shau pe care il amintesti a fost intotdeauna un om sincer si cu coloana vertebrala. ( macar stiai ca el te injura in fata. ).

Tu insa un gust amar, dupa 1 an jumatate.

Acelasi Neddhu

1. Daca ai ceva de impartit cu mine o faci cu mine personal lupule .... nu cred ca am injurat pe nimeni cu atat mai putin pe tine asa ca daca este vorba de un gust amar tu esti cel care il lasa.... dar aceasta este cu totul alta discutie avand cu totul si cu totul alte motivatii.
2. Au fost nenumarate dati cand am avut divergente cu shau (si el stie asta)dar atata timp cat, la vremea respectiva, stateam cu totii in granita, cu bune sau rele ne "spalam rufele" in casa.... nu pe strada iar comentariul meu a fost unul admirativ nu unul de critica
3. Da .... ai si tu dreptate in felul tau ... eu sunt si voi ramane acea D A N I I care impreuna cu alti adevarati jucatori a muncit pentru voi toti nopti intregi si a supravegheat "t" conturi ca sa stati linistiti voi la caldura.... dar destul cu polemicile.... am intrat din pura curiozitate si cu o totala detasare si am constatat (cu admiratie de altfel) ca, desi noi ceilalti am hotarat sa dizolvam tribul, shau a stat de nebun singur si a jucat. A jucat pentru ca i-a permis timpul, i-a placut (ca si noua pana la un moment dat) si cu asta basta. Jos palaria la el .... chiar daca a fost candva avid de sate .... macar a facut ceva constructiv cu ele si este de admirat.

Va doresc in continuare distractie placuta pe aceasta lume .... daca mai exista asa ceva si mult succes.

O seara placuta va doresc si va salut pe toti de la fosti membrii ai H.K.-ului si H.K.A.-ului pana la adevaratii adversari ce i-am avut pe aceasta lume si anume fostii membrii ai TSL-ului si nu numai ;).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca ai ceva de impartit cu mine o faci cu mine personal lupule

Cum draga mea , ca m-ai pus in imposibilitatea de a te contacta la un moment dat. Nu am de gand sa mai polemizez pe subiectul asta, ca e un subiect de rahat si asa in amintirea vremurilor bune de acum 2-3 ani am lasat de la mine. M-a uimit doar faptul ca ai aparut pe aici cu posturile.

Ti-am lasat un gust amar? Astept si niste detalii, poate traiesc eu in vreun univers paralel si am gresit eu vreodata fata de tine cu ceva in viata reala sau pe joc ( cand la tine statea 3/4 din def-ul meu)
referitor la shau am spus doar ca il admir pentru ca intotdeauna stiai pe ce pozitii te afli in raport cu el. Despre tine ce pot sa zic? Am fost amici sa zicem 1 an jumate si te-ai decis intr-un moment si cu o decizie de c*c*t sa pierzi un prieten ( dezinteresat - ca jocul se incheiase ). Da ai stat pe conturi , am stat cu totii... unii mai mult, unii mai putin, in functie de timp.

Iti urez o viata fericita si plina de impliniri, sa ai parte de prieteni adevarati care sa nu iti tradeze niciodata increderea.

Lup OUT.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca ai ceva de impartit cu mine o faci cu mine personal lupule

Cum draga mea , ca m-ai pus in imposibilitatea de a te contacta la un moment dat. Nu am de gand sa mai polemizez pe subiectul asta, ca e un subiect de rahat si asa in amintirea vremurilor bune de acum 2-3 ani am lasat de la mine. M-a uimit doar faptul ca ai aparut pe aici cu posturile.

referitor la shau am spus doar ca il admir pentru ca intotdeauna stiai pe ce pozitii te afli in raport cu el. Despre tine ce pot sa zic? Am fost amici sa zicem 1 an jumate si te-ai decis intr-un moment si cu o decizie de c*c*t sa pierzi un prieten ( dezinteresat - ca jocul se incheiase ). Da ai stat pe conturi , am stat cu totii... unii mai mult, unii mai putin, in functie de timp.

Iti urez o viata fericita si plina de impliniri, sa ai parte de prieteni adevarati care sa nu iti tradeze niciodata increderea.

Lup OUT.

Dupa cum am mai spus si mai sus, discutia aceea probabil o vom avea candva si are cu totul si cu totul alte motivatii (altele decat ti-ai putea imagina vre-odata) iar daca vrei sa sa avem acea discutie te invit pe skype si asta pentru ca, din pacate, nu mai sunt in tara si atunci, poate ai sa intelegi sau nu.

De asemenea iti urez numai bine in tot ceea ce faci si, desi ai incercat sa ma "intepi" putin mai sus vei ramane pentru mine acelasi Lupul Alb care stie ca intotdeauna i-am spus (facand referire la joc si nu numai): poti mai mult.
 

DeletedUser

Dupa cum am mai spus si mai sus, discutia aceea probabil o vom avea candva si are cu totul si cu totul alte motivatii (altele decat ti-ai putea imagina vre-odata) iar daca vrei sa sa avem acea discutie te invit pe skype si asta pentru ca, din pacate, nu mai sunt in tara si atunci, poate ai sa intelegi sau nu.

De asemenea iti urez numai bine in tot ceea ce faci si, desi ai incercat sa ma "intepi" putin mai sus vei ramane pentru mine acelasi Lupul Alb care stie ca intotdeauna i-am spus (facand referire la joc si nu numai): poti mai mult.

si nu numai .. hmm .. suna qinqi :)) .. porumbeilor .. lasati trecutul unde e .. ce a fost a fost .. si a fost frumos .. cu bune cu rele .. cele mai bune amintiri sunt cele traite nu povestite
 

DeletedUser

si nu numai .. hmm .. suna qinqi :)) .. porumbeilor .. lasati trecutul unde e .. ce a fost a fost .. si a fost frumos .. cu bune cu rele .. cele mai bune amintiri sunt cele traite nu povestite

Corect .... nici nu am facut asta .... doar am lamurit niste neintelegeri :) Spor la joc :eek:
 

DeletedUser

Corect .... nici nu am facut asta .... doar am lamurit niste neintelegeri :) Spor la joc :eek:

Draga D A N I I , am si eu o intrebare.Iti amintesti cumva de jucatorul Gaby89, si sa imi confirmi te rog daca e adevarat ca el era Editat de moderator din HK ? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39099

Radule lasa-l bre...el se ia de noi ca postam pe aici pe forum, dar macar noi avem legatura cu forumul asta... jucam pe serverul romanesc deci e si normal sa postam pe acest forum...in schimb tu opteroane la ce mama Editat de moderaor te mai loghezi aici nu stiu...din cate stiu eu nu mai Editat de moderaor nici o lume pe .ro deci...ce Editat de moderaorcauti aici? Stiu ca suferi de nebagare in seama acolo pe .net, sau poate inca nu te descurci atat de bine cu limba engleza ca sa poti fi la nivelul celor de acolo dar macar lasa-ne pe noi aici in pace..nu vezi ca nu ai nici o legatura cu nimic pe aici si te bagi in seama ca un Editat de moderaor?

Si iti raspund eu in locul Oanei... da si-a amintit de mine, chiar am discutat in ultimele zile si ne-am adus aminte de vremurile petrecute aici pe lumea 7 cand va faceam Editat de moderaor pe voi TSL ....:)))
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus