Din Ciclu De ToaTe Pentru Toti JigSaW vs Aliat

  • Autor subiect DeletedUser6681
  • Data de început

DeletedUser6681

vis3z tu chiar crezi ce zici?ce ar avea de castigat Die de la swat ? sau mai bine zis JigSaw de la ALIAT ? :)

In primul rand .. acelasi dusman .. si cica " unde sunt 2 puterea creste "
1 - aliat a cerut .. refugiu la noi a fost refuzat .. si deci :) se simte lezat.. ceva de genul " eu aliat .. nu sunt primit "
2 - jigsow singur nu poate :) asa ca are nevoie de acele conturi pe care domnul aliat sustine ca le are la noi :) ca sa poata lovi in interior.... pt ca tactica LX + Die + Lr .. nu ii merge :)

eu te intreb alceva.. ce are de pierdut ... nimic .. concluzia am spuso asa ca o repet este la voi in trib..:p
 

DeletedUser7905

:)

In primul rand .. acelasi dusman .. si cica " unde sunt 2 puterea creste "
1 - aliat a cerut .. refugiu la noi a fost refuzat .. si deci :) se simte lezat.. ceva de genul " eu aliat .. nu sunt primit "
2 - jigsow singur nu poate :) asa ca are nevoie de acele conturi pe care domnul aliat sustine ca le are la noi :) ca sa poata lovi in interior.... pt ca tactica LX + Die + Lr .. nu ii merge :)

eu te intreb alceva.. ce are de pierdut ... nimic .. concluzia am spuso asa ca o repet este la voi in trib..:p

dak ALIAT avea conturile care le sustine k le are nu cred ka-si mai complica existenta sa ia sate la marginea harti cu contu ALIAT .... deci nu are multiacount...ce-l putin asa deduc eu din ce vad......tu nu deduci la fel?
 

DeletedUser

In primul rand .. acelasi dusman .. si cica " unde sunt 2 puterea creste "
1 - aliat a cerut .. refugiu la noi a fost refuzat .. si deci :) se simte lezat.. ceva de genul " eu aliat .. nu sunt primit "
2 - jigsow singur nu poate :) asa ca are nevoie de acele conturi pe care domnul aliat sustine ca le are la noi :) ca sa poata lovi in interior.... pt ca tactica LX + Die + Lr .. nu ii merge :)

eu te intreb alceva.. ce are de pierdut ... nimic .. concluzia am spuso asa ca o repet este la voi in trib..:p

Vis3z eu asta nu o cred pana in "ruptul capului" Aliat si jigsaw prieteni???De fapt banuiesc ca tu incerci sa rupi tribul Die. ca sa aveti sanse mai multe in razboiul cu ei!
 

DeletedUser

Vis3z eu asta nu o cred pana in "ruptul capului" Aliat si jigsaw prieteni???De fapt banuiesc ca tu incerci sa rupi tribul Die. ca sa aveti sanse mai multe in razboiul cu ei!

nu zic neapărat că are dreptate, pentru că nu ştiu eu ce a auzit, dar ai fi surprins câte lucruri nu sunt ceea ce par a fi în jocul ăsta.
 

DeletedUser3357

vis3z...poti se repeti ce ai zis mai sus dar in romana sau engleza te rog....Ms.....:)

Nici eu nu am inteles nimic din ce a vrut sa spuna.
Ce e clar, este ca a vrut sa iasa IAR in evidenta.
Desigur ca a facut-o negativ.
 

DeletedUser

e doar inca o tactica ieftina sa vada reactia die la presupuneri varii deoarece sint in ceata si cat despre scitii stau bine hmmm , nui chiar asa . inca stau bine dar sint in regres saracii in ceea cei priveste razboiul cu die , restul sint doar idei si impresii de ciocolataaaa .

aloha si o bere rece domnilor a votre sante
 

DeletedUser1685

Ce frumos... Eu am visat noaptea trecuta ca s-au intalnit tot liderii din lumea 3, s-au strans in brate, s-au pupat si au ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa inchida toate razboaiele si sa-si innobileze intern membrii. Asa ca take care... lupul cel rau e mai aproape decat credeti...

Acum 2 seri am visat ca au facut fuziune top 10 de pe lumea 3 si au inceput sa se razboiasca cu cei de pe lumea 4....

Off ma pierd in vise si visez :rolleyes:

P.S. Sunt on-topic
 

DeletedUser

In primul rand .. acelasi dusman .. si cica " unde sunt 2 puterea creste "
1 - aliat a cerut .. refugiu la noi a fost refuzat .. si deci :) se simte lezat.. ceva de genul " eu aliat .. nu sunt primit "
2 - jigsow singur nu poate :) asa ca are nevoie de acele conturi pe care domnul aliat sustine ca le are la noi :) ca sa poata lovi in interior.... pt ca tactica LX + Die + Lr .. nu ii merge :)

eu te intreb alceva.. ce are de pierdut ... nimic .. concluzia am spuso asa ca o repet este la voi in trib..:p

lumea 3 e deja najpa....orice trib poate pica...indiferent de ce jucatori is acolo....
pe o zi pe alta se schimba totul...


incepeti alta lumea...lumea 7 de ex....care dupa cum se vede....avem sperante sa fie viteza 2...bag mana`n foc...ca multi de pe l3 care au millioane pica din prima transa...multi au ajuns la putere din umbra tribului....

se lauda ca asta e n00b ala e n00b si nush ce....
dar pun pariu ca daca ar incepe de la 0....ar trebui sa citeasca "Ajutor" pas cu pas...
 

DeletedUser

In primul rand .. acelasi dusman .. si cica " unde sunt 2 puterea creste "
1 - aliat a cerut .. refugiu la noi a fost refuzat .. si deci :) se simte lezat.. ceva de genul " eu aliat .. nu sunt primit "
2 - jigsow singur nu poate :) asa ca are nevoie de acele conturi pe care domnul aliat sustine ca le are la noi :) ca sa poata lovi in interior.... pt ca tactica LX + Die + Lr .. nu ii merge :)

eu te intreb alceva.. ce are de pierdut ... nimic .. concluzia am spuso asa ca o repet este la voi in trib..:p


Ia de te uita pe statistici.
 

DeletedUser

Servus,

Mai visatorile eu din 7 zile cat are saptamana 5 ma prinde ori apusul ori rasaritul prin vreo statiune la mare, asa ca lasa balivernele da-mi mesaj in joc, ne intalnim, pun la bataie atat bautura cat poti tu si 10 prieteni de-ai tai la bataie, imi aduc si eu prieteni si discutam franc, cu conturi sau fara conturi despre joc sau femei, lasa orice fel de tertip, am doar un cont, am vreo 6-7 rieteni care stau sitter pe la mine de sunt cam tot timpul pe joc, prietenia si onoarea este un lucru scump pentru unii pentru alti nu, daca ti-ai mai taia din par/ narav:)), ai mai lasa punctele alea...; ...; ... si toate intrigile pe care vrei sa le bagi ai fi mai castigat dar este contul tau, reputatia ta si acesta este un joc, sau vrei sa-ti mai trimit vreo cateva atacuri pe satele tale dar de data asta insotiti si de nobili, nu doar sa ti le sparg ci sa ti le si iau, noi doi nu am avut nimic in comun pana nu te-ai bagat in seama pe forum extern si ai vb la adresa mea folosindu-mi id-ul de joc in mod nejustificativ decat in visele tale, asta nu e jignire si nici calomnie este numele tau ...visez, spor la vise...
 

DeletedUser6681

Servus,

Mai visatorile eu din 7 zile cat are saptamana 5 ma prinde ori apusul ori rasaritul prin vreo statiune la mare, asa ca lasa balivernele da-mi mesaj in joc, ne intalnim, pun la bataie atat bautura cat poti tu si 10 prieteni de-ai tai la bataie, imi aduc si eu prieteni si discutam franc, cu conturi sau fara conturi despre joc sau femei, lasa orice fel de tertip, am doar un cont, am vreo 6-7 rieteni care stau sitter pe la mine de sunt cam tot timpul pe joc, prietenia si onoarea este un lucru scump pentru unii pentru alti nu, daca ti-ai mai taia din par/ narav:)), ai mai lasa punctele alea...; ...; ... si toate intrigile pe care vrei sa le bagi ai fi mai castigat dar este contul tau, reputatia ta si acesta este un joc, sau vrei sa-ti mai trimit vreo cateva atacuri pe satele tale dar de data asta insotiti si de nobili, nu doar sa ti le sparg ci sa ti le si iau, noi doi nu am avut nimic in comun pana nu te-ai bagat in seama pe forum extern si ai vb la adresa mea folosindu-mi id-ul de joc in mod nejustificativ decat in visele tale, asta nu e jignire si nici calomnie este numele tau ...visez, spor la vise...


Eu nu apelez la ... prieteni sa imi rezolv problemele :) .. cat despre prietenii parvenite nu vreau sa comentez acest subiect..
Discutam despre intrigi ..?? oare cum e sa tragi de limba un copil de 10 ani parca avea.. acum nu stiu cati are sper sa creasca mare si sa se fereasca de cei ca tine
Discutam despre onoare.. :) .. nu stiu daca tu cunosti acest cuvant.. asa ca discutia/polemica... in jurul acestui cuvant nu isi are rostul..
Discutam despre prietenii ( cred ca vrei sa spui vasali ) .. tu nu ai ..
Sitting..:) n-am nevoie ...
 

DeletedUser

Eu nu apelez la ... prieteni sa imi rezolv problemele :) .. cat despre prietenii parvenite nu vreau sa comentez acest subiect..
Discutam despre intrigi ..?? oare cum e sa tragi de limba un copil de 10 ani parca avea.. acum nu stiu cati are sper sa creasca mare si sa se fereasca de cei ca tine
Discutam despre onoare.. :) .. nu stiu daca tu cunosti acest cuvant.. asa ca discutia/polemica... in jurul acestui cuvant nu isi are rostul..
Discutam despre prietenii ( cred ca vrei sa spui vasali ) .. tu nu ai ..
Sitting..:) n-am nevoie ...

Vis3z u ai habar ce vorbesti??voi nu-l cunoasteti pe aliat in real life, numa va faceti iluzi la adresa lui "nu tot ce zboara se mananca" asa ca voi mai aveti mult de mancat ca sa fiti egali lui Aliat
 

DeletedUser6681

Eu cred ca tu iei apararea.. :) unui om.. care v-ar vinde .. ca pe carne..pentru suprematia ... lui refulata din realitatea crunta pe care o traieste.. NICI UN OM CARE TRAGE DE LIMBA UN COPIL DE 10 ANI PENTRU UN JOC nu merita RESPECT ( asta daca stii ce este respectul ) iar cand voi .. va luptati cu cei ce il situiesc :))))

Fi-ti realisti .. si cu ochii deschisi... " Ma Indoiesc Gandesc DECI EXIST " e scurtata .. sa fie usor de inteles pentru toata lumea :)


Poate mai cresti putin :) si vezi realitatea cu alti ochii

No Ofence ( fara ofensa adusa integritatii tale intelectuale )

Toate afirmatiile au suport din acest topic.......!!!

Jigsow are nevoie de aliat - aliat are nevoie de jigsow !
 

DeletedUser8914

:))))

ai scris un mare nimic ... sincer eu am inteles ca aliat il iubeste pe jig:))))) in rest parcele
 

DeletedUser

Mai...

Eu ce am facut cu un copil de 10 ani, este a nu stiu cata oara cand aud asta:

- in primul rand a fost raspandita de rucsandra nitu
- cine este copilul de 10 ani: baiatul lui BMSmarinarul din TDK
- cand sa intamplat: TDK prin falcosul si BMSmarinarul mi-a promis ca intra in SWAT cand a inceput razboiul cu Die., cine vrea va dau mesajele le am salvate
- au zis astazi ca intra in SWAT si in ziua decisa in loc sa intre au trimis declaratie de razboi
- ce sa intamplat...cum noi atat cu die cat si cu TDK aveam granita imensa la ajutorul TDK promis noi am trimis de la granita lor toate defensivele la granita Die, unele faceau si 40-50-60 ore....intre timp cu declararea razboiului de catre TDK acele defensive nici nu au ajuns la destinatie si aveam cateva continente de granita goale
- acum eu ca si conducator am dat mesaje in joc catre conducatori TDK
- ei nu au raspuns
- am sunat pe mobil, falcosul in imaginatia lui bolnava pe langa ca vb numai minciuni nu a catadicsit sa raspunda pe cand la BMSmarianarul a fost altceva
- acum ce sa zic ori ca BMSmarinarul nu vroia sa-mi zica ori ca ii era rusine, ori etc....mi-a raspuns fiul lui care e mai mare de 10 ani, discutia a durat 2 minute, intrebarile mele au fost de bun simt si la obiect, ca si rezumat ar fi ca marinarul uitase mobilul la el, ca va veni a doua zi sa-l ia ca nu stie despre joc nimic si etc...nu am fost mai mult de 6-7 intrebari si nici 2-3 minute de discutie
- nu am stresat si nici facut alktceva si mai lasati aceste povesti de adormit copii, stiam cu cine vb si discutia a fost foarte simpla, acest copil cat si sora lui joaca triburile si au avut conturi maricele de care aveau ei singuri grija nu sunt niste copii slabi cu duhu', doamne fere'
- terminati cu aceste prostii nu imi mai puneti in carca aiureli, la intalnirile prin bucuresti pe acolo si alte cele gasiti alte subiecte de discutii nu va mai legati de mine si numele meu si aruncati cu noroi
- ca uni din voi in loc sa se margineasca doar la discutii despre joc si fabuleaza despre viata unora din viatza de zi cu zi fara nici un gram de adevar si lansand numai .... domnule visez esti un miraboland al triburilor....
 

DeletedUser

cred ca se cuvine sa fac cateva precizari pentru ca se foloseste de prea multe ori numele meu:)
1. problema reintrarii in swat s-a pus este adevarat dar a fost inainte cu ceva timp de declaratia de razboi. eu nu mai am mesajele dar raspunsul a fost nu
remus chiar eu ti l-am transmis la telefon, iar razboiul a inceput numai si numai datorita faptului ca eram inconjurati in toate partile de swat, mai putin in partea de vest unde era academia noastra pdt si cateva ramasite din ls ax in sud
nu a fost vorba de tradare a fost un pas absolut logic cauzat de faptul ca recrutarile facute de swat nu se mai opreau.
2.chiar si dupa declaratia de razboi atacurile nu au inceput decat la cateva zile
nici oamenii nostri si nici ai lor nu se puteau hotari, fusesera in acelas trib si se cunosteau.
a fost mai mult un razboi dus prin atacuri razlete care a durat mai bine de 2 saptamani
apoi au inceput atacurile in special pe liderii swat
3. problema tel. care incinge foarte multe spirite:)
este adevarat ca imi uitasem tel la baiat iar in acest timp remus m-a sunat iar copilul a raspuns. cred ca mai vorbisera pana atunci ocazional.
remus l-a intrebat unde sunt si daca nu pot vb iar mirel i-a raspuns ca nu pentru ca mi-am uitat tel la el
atunci a fost pusa acea intrebare:
nu stiu daca o reproduc exact dar a sunat cam asa:
dar despre triburi stii ceva?
raspuns :nu
si cu asta conversatia s-a terminat
baiatul meu are 15 ani si joaca si el triburi
vreau sa va spun ca tot ce am spus pana acum este prezentarea faptelor asa cum s-au petrecut ele
nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar am simtit nevoia sa fac aceste precizari
si remus cand am promis ca in ziua in care v-am declarat razboi noi intram in swat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

Eu sunt .. intradevar de toate :D in aceasta lume 3 :) si probabil.. din .. dorinta.. ta :) de a te impiedica prin scitii ei mai joc...:) cat despre umanitatea si integritatea .. ta morala.. nu mai comentez... rog un moderator sa inchida topicul pt ca nu era facut pt tine sau sitarul tau :)

Succes acolo unde zici tu ca esti 5 din 7 zile :)...

PS sunt oameni care ma cunosc.. si pot confirma ce am spus
 

DeletedUser

Reproducere...limba romana ..mama ei de viata

- marinare la intrebarea mea cu mult inainte de a declara razboi die, stiind ca se va ajunge acolo din anumite "surse"..etc... ce va face TDK..ai zis ca ne ajutati neconditionat, vb tale
- apoi cand sa si intamplat aceasta..declaratia de razboi am discutat si cu tine si cu falcosul de fuziune tu ai fost de acord mi-ai zis acest lucru de cateva ori...
- bogdan mi-a spus ca a doua zi intra in SWAT, in aceeasi noapte ati facut o mini-conferinta cu TDK si Die si a doua zi aveam de la bogdan declaratia de razboi, cand el a zis ca a doua zi intra in SWAT, acest mesaj il am salvat pe joc cu ore si data..
- cat priveste discutia cu baiatul tau e posibil sa il fi intrebat ce zici tu ca de asta si sunasem daca stie ceva de declaratia de razboi TDK, stiind ca si el joaca, dar pentru ...D', am mai discutat cu el si despre joc si despre atacuri si alte cele nu era prima dat si in nici un caz nu l-am terorizat cum zice mirobolandul asta de visator si cine mai lanseaza aceste zvonuri...
- sa stii de la mine ca noi aveam inainte de razboi pe forum sa ne unim la loc si decizia era peste 99% pe cand la voi se vota sa fim in razboi, stiam si ma supara, v-am cedat cateva sate vi le-am cerut eu inapoi, pe unii i-am invatat sa joace din TDK le-am reprosat eu ceva?, daca nu stii intreaba membri SWAT....TDK ne aveau la dusmani si atata timp cat a fost razboiul vreo luna noi in SWAT nu va aveam trecuti la dusmani..iti spune asta ceva?
- greseala dintre TDK si SWAT a fost PDT
- ne intelesesem sa atacam PDT, cum peste noapte falcosul ia facut academie nu se mai avea ce ataca, desi razboiul impotriva LS-AX, GEMINA, L13G...in sud incepusem in acelasi timp si noi SWAT eram cu vreo 10 patratele mai in fata...si va asteptam sa veniti si voi si ne hotarasem sa o luam spre stanga sa va mai deblocam drumul...
- SWAT nu avea iesire la margine, ideea recrutarilor a fost sa ajungem si noi cu iesire la margine, daca noi ne duceam in sus cum a fost intelegerile si se ataca PDT si restul in jos era ce sa se atace, greseala cu die a fost la membri UV-LA, care acum sunt in Die. ... etc
- degeaba spui de recrutari ca singuri v-ati inchis frontul odata cu academia PDT..chiar si asa aveati ce ataca...
- despre recrutari sa fim seriosi, atat TDK cat si Die., ceea ce au reclamat ei asta au facut ei primii...strict referitor la asta sunt destui membri dintre dusmani recrutati de die...nu ii mai insir cat priveste TDK sa nu uite de oameni gen Cavaler Arthur si inca vreo 3 din acea zona singuri ce mai puteau fi atacati daca nu vroiam sa atacam la peste 20 ore cu nobilii...
- atat v-am rugat pe toti nu mai denaturati adevarul, pe undeva este la mijloc, dar motivele invocate sunt departe de adevar, sau au o mica farama atata...in nici un caz sa se ajunga la doua aliante pe joc la 2 razboaie si noi prinsi intre voi...a fost o mica strategie neortodoxa din partea voastra va resusit numai ca nu va mai dati atat de mari si tari ca nu sunteti, imprejurarile si decursul razboiului si anume tradatori si pna-urile personale va facut sa castigati, altfel eram ca si la inceput
- terminati odata, multe succese va doresc, daca nu vreti sa discutati corect si cinstit nu mai postati nimic, eu ma abtin si ma controlez dar cand vad ca scrieti si tot scrieti la infinit de multe ori aceleasi balarii, consider ca e cazul sa se faca putina lumina...
 
Sus