Discuții - Evenimentul de iarnă 2013!

DeletedUser43329

Arata super! Pana am vazut ca poti "cumpara" putere de aparare/atac :|
Ideea e super, dar pacat ca se poate lua doar cu PP, inca un avantaj pentru cei care cumpara mai multe PP decat ceilalti..
 

DeletedUser43894

Dar exista mercenari in satul respectiv... probabil nu vor fi usor de ucis.
Intrebari:
Daca dupa ce facem comert cu ei decidem sa-i atacam,se poate spiona satul inainte?
Mercenarii sunt alcatuiti din lancieri,spadasini,arcasi sau sunt trupe despre care nu stim nimic cu nivel ridicat de aparare si astfel simulatorul nu ne ajuta?
Putem sa sprijim satul respectiv sa zicem cu catapulte?
Exista un paladin cu flama acolo?

Cred totusi ca multi vor accepta comertul si nu vor ataca.....
 
Scor reacție
209
Daca ai prins evenimentul cu vikingii de anul trecut, poate iti aduci aminte ca nu puteau fi sprijinite taberele. Asa va fi si acum. Romani, romani, da chiar asa? :p
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Nu cred ca va fi rentabil sa atacam taberele. Daca vor fi asa de greu de "spart" nu are rost sa pierzi trupele de atac nici macar pentru 400k din fiecare resursa. Sa nu mai adaug faptul ca ai la dispozitie 2 ore sa iei toate resursele din tabara. In concluzie, vom deveni niste pasnici negustori :D
 

DeletedUser

Deci cum facem rost de otel?? Trebuie sa trimitem resurse si noi primim otel?
 

DeletedUser

Trimiterea liberă de resurse este deocamdată dezactivată
Comerţul intern, doar între membrii tribului va fi posibilă doar din data de 20.12.2013 la ora 16:32.
Trimiterea liberă de resurse va fi posibilă doar din data de 19.01.2014 la ora 16:32.
 
Sus