Discuții - Evenimentul de iarnă 2013!

DeletedUser44123

Pai, negustorii astia habar nu au pe unde au ajuns.. Aici e Romania baby... le dam resurse pt otel si topoare-cai pt a ne lua resursele inapoi.... Cu o mana dai, cu cealalta iei! Pai, ce dracu' , ori facem afaceri cinstite ori nu!! :p
 

DeletedUser40036

ce tari sunt trupele astea fata de vikingii de anul trecut....o intrebare:cat castigi la ODA pt un mercenar ucis sau un strajier?:)
 

DeletedUser41641

ce putere au mercenarii? cam echivalentul a ce trupe sunt?

se merita sa ataci o tabara de negustori?
 

DeletedUser44650

Cel mai naspa event si deloc gandit.Unu de 2 mil se chinuie 2 ore pentru a da odata la o ruleta iar unu de 200.000 da de 10 ori in juma de ora:)))
Mai bine se punea o "taxa" egala si un numar de spin fix pe zi,era mult mai bine.
 

DeletedUser

Nu se merita deloc .Atatea trupe sparte cu zid 8 doar si distrus 3 nivele!!!!
Poate par rasist dar aia nu-s negustori, seamana mai degraba cu o satra de tigani ,de-aia care vinde cherestea :D 6 carute in forma de cerc, 2 corturi in mijloc,zapada pe jos. Fac pariu ca in corturile alea sunt caii,asa zisi negustori dorm in caruta . Sunt gypsy in transhumanta :))

Hai ca avem o dilema:20.000 sau 20,000? in rapoarte toate apar cu ,(virgula) e tot una 10.000( cu punct dupa 10) cu 10,000?????
 

DeletedUser

Aaaa si inca ceva :

Evenimentul de iarnă 2013

Vântul rece de iarnă a adus vizitatori. Negustoriii din țări îndepărtate au venit cu oțelur lor renumit pentru a face comerț în schimbul lemnului, argilei sau fierului de pe tărâmurile tale. Oțelul poate fi folosit de către sătenii tăi pentru unelte bune sau chair și pentru arme!
 

DeletedUser43894

Clar sunt de oridinul zecilor de mii, daca erau mii cred ca colegul care a dat un full acolo n-ar fi distrus doar 4,695 (adica 4 unitati si vreo 0,695 dintr-o unitate) :)))))))))))
 

DeletedUser

De obicei, orice ZERO dupa virgula nu se ponteaza. Eu cred ca este o greseala de punctuatie. In loc de punct au pus virgula. Orice zero dupa virgula este nul .
Deacord asa zic si eu.Numai ...ca pe unii ia cam luat valul si au crezut ca sunt doar 10,20...mercenari sau strajeri acolo =))))

Nu e bine!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Eu cred ca anuntul a fost destul de clar, taberele sunt pentru comert, dar daca doriti sa le atacati, chiar daca omorati tot, nu veti lua otel.

Referitor la punctuatie, da...virgula = punct, ca in sistemul de punctuatie international. De ex la americani zece mii se scrie 10,000 ( cu virgula, nu cu punct ca la noi ). Fiind eveniment global nu prea s-a putut cosmetiza pentru fiecare sistem in parte.
 

DeletedUser40036

Nu se merita deloc .Atatea trupe sparte cu zid 8 doar si distrus 3 nivele!!!!
Poate par rasist dar aia nu-s negustori, seamana mai degraba cu o satra de tigani ,de-aia care vinde cherestea :D 6 carute in forma de cerc, 2 corturi in mijloc,zapada pe jos. Fac pariu ca in corturile alea sunt caii,asa zisi negustori dorm in caruta . Sunt gypsy in transhumanta :))
daca primesc destule puncte la ODA,pentru mine se merita...nu ma intereseaza otelul lor sau ce vand ei

Aici sunt 20.000 de strajeri....
Aici sunt 70.000 de strajeri...
Numarul lor difera in functie de numarul punctelor celui care ataca?
cred ca difera de la o lume la alta.sigur nu are legatura cu numarul satelor sau a punctelor.
din cate am calculat la simulator,strajierii se comporta ca si arcasii(sau aproximativ).sa caut si niste mercenari sa vad ce stiu sa faca:))
 

DeletedUser

deci? stati in banca voastra si jucati doar la ..bursa! =)))) Nu tine cu ..furtisagurile ;)
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Pachetele grafice sunt acum disponibile la Setari -> pachete grafice.
 
Scor reacție
209

DeletedUser43894

Revenind strict la resurse deoarecere se pare ca asta intereseaza mai mult decat atacul satelor respective....

1. Poți folosi Oțeluri, pentru a participa la tombolă și a câștiga premii. Oțeluri primești dacă îți trimiți negustorii într-o tabără de negustori cu resurse.
2. Următoarele premii pot fi obținute prin participarea la tombolă. Unele premii sunt mai rare decât celelalte, iar unele nu pot fi câștigat deloc prin Tombola. Acestea trebuie să fie achiziționate separat.

Deci prin tombola poti obtine anumite premii iar altele trebuie sa le achizitonezi separat. Adica cele care le putem lua separat ne arata in dreptul lor ca le putem achizitona iar restul trebuie sa invartim ruleta desi in dreptul lor avem buton "activeaza" si buton " cumparare" ?
 

DeletedUser

Intrebare...merge sa activez mai multe deodata?

Nu vreau sa fac vreo prostie :))
 
Sus