Discutii concurs "Aveti idei ?"

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

de ce , ai epuizat pm-urile ? :):):) abia e prima zi ce naiba . pariu ca maine te voteaza raka si-un vot de-al lui face cat 5 normale :):):)

bre da pe numarul 3 nu-l voteaza nimeni ? propunerea lui e mai ok decat numarul 4 ( daca nu ma insel ) care are 5 voturi iar nr 7 chiar ar merge oleaca , deja exista triburi care au asemenea filmulete pe youtube

si app , altii in afara de subsemnatul si de ovidiu mai sunt pe aici ?
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Da, a mai citat-o blonda dulce odata. Din pacate nici o idee noua nu a aparut prin concursul asta, epic.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
mda . dar nu-i frumos sa-ti insusesti idelile altuia

Ti se pare ca participantii la concurs au idei originale ?

De fapt, concursul insusi s-a dorit a fi unul din care moderatorii sa-si insuseasca niste idei pe care sa le puna in practica ... eu doar atrageam atentia asupra faptului ca ele (ideile) sunt, exista, dar trebuie citit forumul cu atentie ...
 

DeletedUser

stai putin ca n-am facut acea afirmatie ca sa te contrez . da , sunt mari sanse ca scopul acestui concurs sa fie cel scris de tine mai sus , e o mare problema faptul ca nu pot fi organizate concursuri decat daca au legatura cu jocul in sine . este o propunere care nu este bagata in seama deloc de votanti ( cea cu proza si poeziile ) si se cam inchide aria de selectie a subiectelor pentru ca un alt subiect ( sport , muzica de ex ) isi poate gasi usor raspunsurile cu ajutorul unchiului gugal . eu as dori un concurs de cultura generala sau un concurs fara cea mai mica legatura cu jocul de exemplu ( stiu , e copiat din mass media ) insa nu cred ca gresesc afirmand ca 100% vor sti sa raspunda corect fie pentru ca chiar stiu acele raspunsuri fie ii ajuta celebrul unchi . cand ai o arie atat de restransa de selectie este foarte clar ca lipsa de originalitate isi va face simtita prezenta :(

in cazul asta posibilitatile de a organiza un concurs in care toti sa aiba sanse egale sunt foarte restranse :( nici modalitatea actuala de votare nu ne garanteaza ca va castiga cel cu ideile cele mai bune . de ce ? este simplu , o data ce am descoperit ca un anume concurent da pm pe banda rulanta si circulare in trib pentru a fi votat incep si eu sa fac ca el desi la inceperea concursului nu intentionam asta . de unde putem sti noi cine merita sa castige si cine nu ? daca eu sau el sunt votat de prieteni pe baza relatiei dintre noi inseamna ca am cele mai acceptabile idei idpdv al celorlalti ? toate aceste concursuri sunt false atata timp cat votarea se face pe baza celor de mai sus :(
 

DeletedUser39696

cred ca el este 2 :D .... :D ... oricum 2-ul va castiga locul 1 90% .. eu am fost depasit :D ...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
...da , sunt mari sanse ca scopul acestui concurs sa fie cel scris de tine mai sus , e o mare problema faptul ca nu pot fi organizate concursuri decat daca au legatura cu jocul in sine...

Mi s-ar parea o prostie sa premiezi un concurent a carui propunere nu va fi folosita. Mi se pare o greseala faptul ca au fost au fost acceptate propuneri care mai fusesera puse in practica, originalitatea fiind obligatorie dupa parerea mea. Mi se pare genial ca pot sa critic orice :)

PS : iti votez eu propunerea cu proza sa-mi mai spal pacatele :D
 

DeletedUser

Succes atunci :rolleyes:.

cred ca el este 2 :D .... :D ... oricum 2-ul va castiga locul 1 90% .. eu am fost depasit :D ...

am zis ca veti afla cand se va icheia concursul pentru ca sunt 50/50 sansele ca celui ce castiga sa ii fie postat si userul sau sa fie anuntat doar ca concurentul numarul ...
daca particip ( motivul pentru care nu vreau sa spun daca da sau nu este acela ca nu vreau sa influentez cumva voturile prin atragerea prietenilor sau dusmanilor ) gustul victoriei nu ar fi la fel de dulce daca victoria ar fi obtinuta cu ajutorul pm-urilor date prietenilor .

Mi s-ar parea o prostie sa premiezi un concurent a carui propunere nu va fi folosita. Mi se pare o greseala faptul ca au fost au fost acceptate propuneri care mai fusesera puse in practica, originalitatea fiind obligatorie dupa parerea mea. Mi se pare genial ca pot sa critic orice :)

corect

PS : iti votez eu propunerea cu proza sa-mi mai spal pacatele :D

+
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Data viitoare voi face o regula legata de autopromovare, influentarea voturilor...

Din neatentie postasem chestia de mai sus in alta parte...aiurea :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus