Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

stiu ce stiti dar mai stiu si ceva in plus
treaba nu este chiar asa de usor precum pare
incurcate sunt caile triburilor
persia sau alfa poate avea o sansa
ramane de vazut
 

DeletedUser39475

stiu ce stiti dar mai stiu si ceva in plus
treaba nu este chiar asa de usor precum pare
incurcate sunt caile triburilor
persia sau alfa poate avea o sansa
ramane de vazut

Corect. Vor fi multe intorsaturi si multe evenimente care vor schimba radical soarta anumitor triburi. Nu stiu nimic din ce se va intampla, dar sigur se vor intampla multe ! :)
 

DeletedUser

am lipsit si eu o luna de zile si sa ma trezesc cu asa mari schimbari pe harta.cred ca mai tineti minte acel top 10 de acum vreo 2 luni :D
a disparut persia , hard si new age de acolo :rolleyes:.asa cum am spus atunci , the end o mare dezamagire , vor disparea si ei din pacate.
deja s-a conturat lumea asta in mare.s-au format 4 familii mamut care vor domina probabil destul de mult timp lumea.Woc , Mason , ~INQ~ si DEO , de altfel familii ce au triburile principale in top 4.surprize pot aparea si din partea triburilor mici daca se unesc si daca se va gasi cineva sa ii organizeze.
aici ma refer la o eventuala familie RPT + Trage + -hta- + Knight in sud sau T.G.L + Raider + NoobZ + DDT in est , dar greu de crezut ca se va intampla asa ceva :D
 

DeletedUser

mda, ai cam plesnit-o

intrebare personala, de ce ai pariat pe DEO ? avea atunci harta urata
 

DeletedUser

Tinand cont de numarul de sate (doar ale jucatorilor, exceptand satele barbare) in numar de 122.571 putem sa spune ca harta e dominata de cateva familii de triburi:
~INQ~ cu 19.070 sate adica 15,55%
Mason cu 15.085 sate adica 12,31%
Circus cu 10.256 sate adica 8,36%

si de cateva triburi:
WoC cu 5.852 sate adica 4,77%
DEO cu 5.015 sate adica 4,09%
TheEnd cu 4.983 sate adica 4,06%

Restul cred ca nu au nici o sansa mai departe, incet-incet vor disparea, vor fuziona etc

Dupa cate vad eu pe harta si statistici imi permit sa trag anumite concluzii subiective:
- Persia o sa cada pentru ca nu mai poate rezista mult contra TheEnd, NewAge, TraGe, RPT etc
- CIRCUS va avea aceeasi soarta (daca nu isi schimba politica) contra DEO, Mason, TGL
- vsAll e o prada usoara si sigura contra WoC
- mai exista si alte razboaie mai mici

In viitorul mai indepartat nu vad decat 4 triburi care vor ramane:
- ~INQ~
- Mason
- WoC + DEO (fuziune)
- TheEnd + NewAge + TraGe + RPT (fuziune)
Important e cum se vor desfasura razboaiele atunci: vor fi 3 contra 1 sau 2 la 2 (exclus 1 contra 1, ca doar suntem in epoca globalizarii).
Tinand cont ca nu mai sunt decat 9.823 jucatori prevad ca L23 va fi urmatoarea lume inchisa (la anu).

Desigur ca acestea sunt doar speculatii si cum roata se invarte, orice rasturmare de situatie e posibila.
Sunteti liberi sa va dati cu parerea referitor la evolutia acestei lumi.

Bafta

Am gresit doar la asta "TheEnd + NewAge + TraGe + RPT (fuziune)" pentru ca NewAge a decis sa se alature WoC
TheEnd o sa pice contra DEO
Ramane de vazut ce o sa se intample cu Trage si RPT (banuiesc ca vor avea aceeasi soarta ca si TheEnd daca nu vor alege varianta fuziunii)

Mason o sa pice din mai multe motive:
- sunt prea multe triburi (8) care nu sunt omogene si nu vor putea colabora unitar, mai degraba va fi un haos total
- peste 75% sunt jucatori incepatori si fara experienta
- au 3 razboaie la activ: WoG+Woc, NEM si DDT

Deci or sa ramana doar 3 triburi importante pe harta pana la sfarsitul anului.
Urmatorul trib care va pica va fi ~INQ~
Asa ca in urmatoarele 12 luni lumea va fi dominata de WoC si DEO

Sugestii?
 

DeletedUser38581

nu sunt nici 5 zile de la inceputul razboiului si deja va vedeti invingatori:D:D Asteptam playerii aia buni care o sa vina in granita in k13 k24..Ca, cei care sunt acum sunt cam praf:mad::mad::mad:
 

DeletedUser40625

Nostradamus era mic copil din cate se pare...o avem printre noi pe ,mama omida':)
 

DeletedUser2821

nu sunt nici 5 zile de la inceputul razboiului si deja va vedeti invingatori:D:D Asteptam playerii aia buni care o sa vina in granita in k13 k24..Ca, cei care sunt acum sunt cam praf:mad::mad::mad:

playerii buni iti zic eu ca sunt centrati pe 4 k-uri in mijlocul incepand cu k44 nu pe k13 =))) aia sunt cei care au intrat cu frica sa nu fie innobilati la inceput si se bat cu barbarele :))

+ ca acusi terminam noi un razboi , sa vezi atunci cand pe langa cei gata mutati , mai vin altii buni + toata apararea din zona...
 

DeletedUser4133

una e cum ti-ai dori sa arate harta si alta e cum va arata. Am sperat ca aici se fac pronosticuri serioase si ramane lauda pt celelalte teme...
 

DeletedUser4133

Eu vad putin altfel situatia. Cred ca nu s-au luat in calcul niste aspecte...dar asta e doar parerea mea probabil.
 

DeletedUser39648

ideea mea despre evolutia hartii pe l23:
TheEnd , sau mai nou =h-h=, va pierde razboiul cu deo. o parte dintre jucatori vor merge in inq, restul in deo sau WoC. Intre ultimele 2 se va isca o neintelegere, care va duce la razboi. nu stiu cine va castiga, posibil deo
triburile de jos, knight, hta, rpt, trage, nu pot spune ce se va intampla exact, ori o sa intre in woc, deo, inq, ori o sa faca o fuziune.
masonu , chiar daca are 8 triburi , mai bine spus 5, celelalte 3 nu au nici macar 40 membrii, 90% dintre ei fiind inactivi. or sa reuseasca sa cucereasca majoritatea satelor de pe k24, dar vor avea destule pierderi pe k 34.
 

DeletedUser30525

woc si deo isi vor disputa suprematia pe l 23 parerea mea si va castiga cel care isi va asigura o cat mai mare portiune din margine (triburile de interior cam pe toate lumile ori au surclasat ori au fuzionat cu altele dinspre margine)
tot ce e posibil ca =h-h= sa cada primul
urmeaza inq zic eu pentru ca pana acuma nu au avut nici un razboi cu un trib mare (cu toti au aliante :)) ) si deja nu ii vad prea bine; oricum le doresc bafta ca or sa aiba nevoie
cat despre mason
incepatori sau nu vor fi greu de dat jos nu pentru ca sunt uniti sau altceva ci din cauza ca sunt multe ffff multe sate de cucerit de la ei :))
oricum eu astept replica lor si ar fi o surpriza placuta sa isi revina

cu respect
hard e cel mai bun
:D
 

DeletedUser

inq nu va cadea asa de usor precum credeti.chiar daca la ei mai mult de jumatate sunt inactivi , cei 20 de oameni activi si cu experienta de la ei vor avea un cuvant de spus :D spre deosebire de =H-H= au avantajul ca au prins marginea hartii ;) . dupa terminatrea razboiului cu =H-H= ii vad pe cei din DEO atacand Mason .asa e firesc si normal , sa pastreze alianta cu tribul mai bun dintre mason si woc , care evident e Woc :D . si atat timp cat si Woc doreste continuarea aliantei cu DEO e clar ca cele 2 familii vor domina lumea incet incet.intai vor scapa de Mason apoi se vor orienta ambele catre sud si est .dar din ce am vazut pe alte lumi , tot timpul au aparut surprize .e imposibil de anticipat ce se va intampla :)
 

DeletedUser

aici ai nimerito radu...e imposibil de anticipat...nu se stie ce ne rezerva viitorul...asa se spunea si la inceput ca CIRCUS are cei mai buni jucatori, este tribul de pe primul loc si ei vor termina primii...datorita unei greseli a lui maTzz de a desfiinta tribul, CIRCUS a iesit din lupta...nu spun ca la WoC se va intampal la fel...insa nu poti sa stii ce se intampla pe viitor...
 

DeletedUser2821

aici ai nimerito radu...e imposibil de anticipat...nu se stie ce ne rezerva viitorul...asa se spunea si la inceput ca CIRCUS are cei mai buni jucatori, este tribul de pe primul loc si ei vor termina primii...datorita unei greseli a lui maTzz de a desfiinta tribul, CIRCUS a iesit din lupta...nu spun ca la WoC se va intampal la fel...insa nu poti sa stii ce se intampla pe viitor...

Diferenta e ca matzz e un jucator fara prea mari realizari si nu foarte cu experienta , pe cand conducerea noastra avem toti peste 3 ani , poate chiar 3 ani jumatate experienta si multiple triburi de top 3 conduse , deci daca va bazati ca o sa ne desfiintam ca prin minune ... visati mult si bine . Nu cred ca a spus vreodata cineva circus are cei mai buni playeri , uite-te ce zicea rookmaster , ca daca nu schimba diplomatia nu au nicio sansa :) .

Oricum legat de "previziuni" cam sunt de acord cu ce a spus rookmaster...singura exceptie e INQ unde nu ii stiu si nu ma bag.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus