Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

stai linistiti ca nu sunt tradator:D:D Propabil ca veti castiga razboiul dar nu va fi asa de usor pe cat crede "maria Ta":D:D:D

ma bucur ca esti sincer si recunosti adevarul
eu nu zic ca o sa castigam 100% razboiul
dar in conditiile actuale nu aveti nici o sansa
desigur ca daca apare o schimbare majora situatia se poate schimba
dar sincer nu vad ce?
in privinta jucatorilor slabe sperante: aveti prea putini jucatori buni ca sa faceti fata
iar in privinta triburilor nu mai exista decat 2 triburi mari care v-ar putea ajuta: DEO (care nu se vor amesteca in acest razboi) si ~INQ~ (care e prea departe si au si ei problemele lor)

asa ca rezultatul razboiului e previzibil ... dar ramane sa vedem peste cateva luni cum vor evolua lucrurile
 

DeletedUser38569

ma bucur ca esti sincer si recunosti adevarul
eu nu zic ca o sa castigam 100% razboiul
dar in conditiile actuale nu aveti nici o sansa
desigur ca daca apare o schimbare majora situatia se poate schimba
dar sincer nu vad ce?
in privinta jucatorilor slabe sperante: aveti prea putini jucatori buni ca sa faceti fata
iar in privinta triburilor nu mai exista decat 2 triburi mari care v-ar putea ajuta: DEO (care nu se vor amesteca in acest razboi) si ~INQ~ (care e prea departe si au si ei problemele lor)

asa ca rezultatul razboiului e previzibil ... dar ramane sa vedem peste cateva luni cum vor evolua lucrurile

Plecand de la previziunile tale..eu vad altfel lucrurile.
Daca DEO..va lasa sa va "extindeti" peste mason...nu ar face nimic altceva decat sa-si ingreuneze lor situatia in timp. Cei din DEO..ar scapa mult mai usor la o adica de mason decat o fac cei din WOC.
Asa ca..eu merg pe chestia ca vor da si cei din DEO in WOC in scurt timp. Si pana la sfarsitul anului vor fi singurul trib important de pe aceasta lume.
Pe varianta ta rock...de pierdut ar avea doar cei din DEO...
 

DeletedUser30525

Plecand de la previziunile tale..eu vad altfel lucrurile.
Daca DEO..va lasa sa va "extindeti" peste mason...nu ar face nimic altceva decat sa-si ingreuneze lor situatia in timp. Cei din DEO..ar scapa mult mai usor la o adica de mason decat o fac cei din WOC.
Asa ca..eu merg pe chestia ca vor da si cei din DEO in WOC in scurt timp. Si pana la sfarsitul anului vor fi singurul trib important de pe aceasta lume.
Pe varianta ta rock...de pierdut ar avea doar cei din DEO...

mai e o varianta
deo lasa woc sa isi vada de treaba la mason
si ei se iau de inq
daca stam sa comparam le-ar iesi la amandoua triburile cam aceeasi margine
ar cam imparti lumea in doua
si asa ar scoate dintr-un foc inca 2 triburi mari de pe l23
si la sfarsit cel mai bun dintre ele doua sa castige
dar va fi istovitor si monoton un razboi in 2 la sfarsit
eu il vad un razboi de uzura cu multi jucatori care se lasa si cu cateva conturi mamut
dar cine stie ce va fi
deo are acuma o decizie importanta de luat care zic eu va influenta parcursul lor ulterior
va fi interesant de vazut ce vor face
 

DeletedUser

Eu cred ca intrebarea e alta:cu cine prefera Deo sa ramana pana la sfarsit,cu Mason sau cu Woc?
Daca optiunnea lor e deja conturata probabil ca se vor implica in acest razboi de o parte sau de cealalta a baricadei;daca nu,vor continua sa mearga spre sud si sa-si asigure marginea hartii.
 

DeletedUser30525

Eu cred ca intrebarea e alta:cu cine prefera Deo sa ramana pana la sfarsit,cu Mason sau cu Woc?
Daca optiunnea lor e deja conturata probabil ca se vor implica in acest razboi de o parte sau de cealalta a baricadei;daca nu,vor continua sa mearga spre sud si sa-si asigure marginea hartii.

din ce am vazut eu si din declaratiile celor din woc si deo aici pe forum nu cred ca se pune in discutie ca deo sa ia partea mason acum
eu cred ca ar fi o mare greseala daca ar face-o
pentru ca nici sudul unde inq se extinde fara probleme nu va fi de ignorat
ar fi ca in vorba aia 2 se bat al treilea castiga
numai ca aici va fi 3 se bat al patrulea castiga
chiar daca deo intra in razboi contra mason razboiul va fi de durata
ghici cine va profita de liniste in aest timp
 

DeletedUser

Plecand de la previziunile tale..eu vad altfel lucrurile.
Daca DEO..va lasa sa va "extindeti" peste mason...nu ar face nimic altceva decat sa-si ingreuneze lor situatia in timp. Cei din DEO..ar scapa mult mai usor la o adica de mason decat o fac cei din WOC.
Asa ca..eu merg pe chestia ca vor da si cei din DEO in WOC in scurt timp. Si pana la sfarsitul anului vor fi singurul trib important de pe aceasta lume.
Pe varianta ta rock...de pierdut ar avea doar cei din DEO...

te rog ... rook nu rock
incerci degeaba sa-i intorci pe cei din DEO contra noastra
zarurile au fost aruncate
incercati sa va impacati cu ideea ca doar prin puterile proprii puteti sa mai faceti ceva
 

DeletedUser2821

Vrabia malai viseaza =))

Poate uiti de " adevarata diplomatie " :)
 

DeletedUser

din ce am vazut eu si din declaratiile celor din woc si deo aici pe forum nu cred ca se pune in discutie ca deo sa ia partea mason acum
eu cred ca ar fi o mare greseala daca ar face-o
pentru ca nici sudul unde inq se extinde fara probleme nu va fi de ignorat
ar fi ca in vorba aia 2 se bat al treilea castiga
numai ca aici va fi 3 se bat al patrulea castiga
chiar daca deo intra in razboi contra mason razboiul va fi de durata
ghici cine va profita de liniste in aest timp

ai perfecta dreptate
cu singura rectificare ... daca DEo ar intra contra Mason efectul ar fi devastator atat psihologic cat si "financiar"
dar nu e cazul ... mason poate sa stea linistiti ... cel putin asa stiu eu ... daca tu ai informatii mai multe decat mine ... orice e posibil ... dar in nici un caz nu vor intra contra noastra
as vrea sa spun mai multe dar unele lucruri nu trebuiesc stiute de toata lumea :cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30525

ai perfecta dreptate
as vrea sa spun mai multe dar unele lucruri nu rebuiesc stiute de toata lumea :cool:

e logic rookmaster
2 triburi mari aliate pot scoate celelalte 2 triburi mari
cand veti ramane singuri veti vedea (veti lupta sigur sau veti fuziona si inchideti lumea dar ar fi cam plictisitor asa :) deci cred ca veti lupta intre voi pana la urma dar doar dupa ce veti ramane doar woc si deo pe harta macar de dragul distractiei)
dar mai e pana atunci
dupa cum am zis
mutarea e la deo
 

DeletedUser15222

off . lumea asta nu are nici un anisor si deja ati trecut la acordarea coronitelor..

fratilor .. cred ca uitati ca este o lume lenta .. si cu toate ca nu am prea multa experienta pe lumea de genul asta (biserici si timpul la jumatate la viteza si trupe), nu as vrea sa dezamagesc pe cineva .. dar .. cred ca va pripipti cu totii cind faceti clasamente si deja impartiti lumea intre trei patru familii ...
as vrea sa putem vorbii peste 3-4 ani despre coronite si alte chestii de clasamente ..
pina una alta sa ne limitam la strategii .. si cam atit fara alte previziuni gen "mama omida"
 

DeletedUser

tu meriti o coronita ;)

lumea asta prinde 3 ani ? miram-as
de 4 nici vorba
 

DeletedUser15222

tu meriti o coronita ;)

lumea asta prinde 3 ani ? miram-as
de 4 nici vorba


as fi tare curios sa stiu cite lumi ai inchis .. si daca cunosti in ce conditii se inchid ?
nu de alta dar nu as dorii sa intru in polemici de dragul de a scrie aiurea pe forum ..
 

DeletedUser

off . lumea asta nu are nici un anisor si deja ati trecut la acordarea coronitelor..

fratilor .. cred ca uitati ca este o lume lenta .. si cu toate ca nu am prea multa experienta pe lumea de genul asta (biserici si timpul la jumatate la viteza si trupe), nu as vrea sa dezamagesc pe cineva .. dar .. cred ca va pripipti cu totii cind faceti clasamente si deja impartiti lumea intre trei patru familii ...
as vrea sa putem vorbii peste 3-4 ani despre coronite si alte chestii de clasamente ..
pina una alta sa ne limitam la strategii .. si cam atit fara alte previziuni gen "mama omida"

daca nu joci aici nu cunosti situatia
eu zic ca intr-un an maxim 2 se inchide lumea
 

DeletedUser38569

mwhahaha...iar iti dau altii lectii de joc Doru...of of of...crede-i ...au mai multa "experienta" :p:p:p
 

DeletedUser

Nu stiu de ce,dar ceva imi spune ca DEO o sa se implice in razboiul dintre Mason si WoC,si sunt 90% sigur ca nu va lua partea celor din WoC.Si mi se pare si logic ca DEO sa nu ia partea celor din WoC.Cat de aliati ar fi la momentul asta,sa nu uitam ca cele 2 triburi au fost multa vreme triburi inamice,si multe lucruri au fost date uitarii,dar o anumita tensiune persista.Sa nu uitam ca si cei din WoC au stat in spatele monstruoasei coalitii care isi propunea eliminarea "Sconcs"-ului de pe harta la momentul acela,cu tradarea celor din Online si toate cele :)
In plus,daca isi propun sa fie tribul care va "inchide" aceasta lume,cei din DEO,ar putea sa scape acum foarte usor de tribul care se anunta a-i fi cel mai puternic adversar,si anume WoC.Mi-e greu sa cred ca odata cu intrarea celor din DEO de partea Mason-ului in razboi,WoC va rezista.
In momentul acesta tribul DEO dicteaza ritmul pe lumea aceasta si cei din WoC stiu bine asta,de aici si tonul "dulceag" adoptat de Michelle si Rook,vizavi de tribul DEO.Imi amintesc bine ca "respectul" acesta nu il prea purtau ei tribului DEO la momentul in care cele 2 triburi se razboiau.Ciudata schimbare de atitudine.Ei spera acum sa scape cat mai repede de Mason si apoi sa-si permita sa negocieze de pe picior de egalitate cu DEO sau chiar sa poarte un razboi cu acestia.

P.S.:Oricum,DEO are nevoie de margine,asa ca din punctul meu de vedere cel mai scurt drum spre margine e fie prin Mason+TGL,fie prin WoC.Un razboi cu INQ mi se pare iesit din discutie.Asa ca eu,unul,vad ca necesara implicarea celor din DEO in acest razboi(pentru dezvoltarea ulterioara a tribului lor).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28194

Hmm, interesanta gandirea ta numai ca iti lipsesc ceva informatii iar pe langa asta esti constient de faptul ca Woc si Deo trebuie sa se lupte de la egal la egal, 1 vs 1 insa cu toate astea vrei ca deo sa-i ajute pe Masoni :))

Faptul ca Woc si Deo in perioada de razboi se certau si alte chestii de genu, este ceva firesc pentru acea perioada, mi se pare banal ca acum cand suntem aliati sa ne vorbim nu neaparat urat dar fara respect!
Am inteles eu bine acolo faptul ca Woc a tradat Onlyne ? Te inseli aici, desi eram aliati cu Onlyne, colegii de acolo au decis sa se alature Deo, cam asta a fost...
Iar cele doua triburi au foarte multi jucatori ce se inteleg bine, care au colaborat atat in timp de razboi cat si acum, dar intradevar ca peste tot probabil mai sunt si oameni ce nu se inteleg asa cum se intampla si in Mason, in celelalte triburi.

Hai ca ma faci sa rad :)) Tu daca ai conduce un trib, ai renunta la cel mai puternic trib de pe L23 ce iti este aliatul pe care poti conta fara batai de cap? Ca sa ce ? :))
 

DeletedUser35811

ssilviu19,am rugamintea cand faci unele afirmatii sa specifici ca sunt personale si ca nu au nimic in comun cu gandirea conducatorilor din DEO.
Ori diplomatia DEO,o stim noi conducatorii,ptr. viitor..
Te vad activ aici pe forum,ai face bine daca ai fi la fel de activ si in trib..
De Online,nu poti pomeni tu,eu sunt in masura sa dau explicatii oricui ptr. mutarea facuta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus