discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

pai normal ca nu sunt de acord bloom, adica de cate ori pe zii tb sa citesc regulamentul ? ca sa vad daca s-a schimbat, ca nu se anunta. WTF is this? si normal ca tb anuntat, porma se mai trezeste stiu eu cine, watsaby cu o propunere si modifica astia setarile lumii cum a fost cu nobilu.. asa din senin , ca i-a casunat unuia o idee.
 

DeletedUser1195

@Nihilius, ca tu ai un razboi personal cu membrii team-ului am observat cu totii.Eu sincer,nu inteleg motivul,dar nici nu prea ma intereseaza.Pana acum insa ai fost rational in posturile tale.De data asta nu te inteleg.
Explicati-mi si mie despre ce vorbiti,fiindca sunt in pericol sa fac o cadere nervoasa si sa ma indoiesc de propriile mele facultati mintale.
In data de 07/10/2008 s-a trimis un mesaj tuturor jucatorilor ,din toate lumile in care regulamentul jocului era detaliat,iar la punctul despre sitting era trecuta noua regula despre conturile aflate in sitting permanent.E adevarat regula se vizualizeaza la "mai mult".Probabil e mai greu sa citesti mai mult...De atunci regulamentul nu a suferit modificari,iar aplicarea lui se face de pe 13/10/2008 si nu s-a aplicat retroactiv.
Despre noua regula o parte dintre jucatori stiau ,fiindca erau deja discutii aprinse pe forumul extern,iar tu erai un vajnic contestatar.Acum vii si spui ca nu stiai de regula asta?
Regula a fost impusa de proprietarii jocului in urma presiunilor facute de jucatorii de pe serverele care ruleaza cu mult inaintea celui romanesc,fiindca unele lumi aveau peste 25% conturi in sitting permanent.Nicaieri regula asta nu a determinat proteste,doar pe serverul romanesc.
Eu personal aveam pe clasica un cont parasit lasat in sitting permanent pe capul meu ,iar eu(si tu stii ca asa e si ca nu mint cu nimic) am zis bogdaproste ca pot in sfarsit sa scap onorabil de aceasta povara.Am renuntat la sitting fara a face nici o miscare de trupe si am lasat contul sa fie cucerit de cine avea cu ce sa o faca.E drept majoritatea jucatorilor iubesc satele luate moca,(asta e o expresie pe care am invatat-o de la voi :) ),cele eliberate de trupe de catre sitter si pentru care nu pierzi nimic.A fost o usurare pentru mine si de asta nici nu inteleg de ce va cramponati de conturi care v-au ramas in sitting permanent.Oare ce avantaje credeti ca aveti?Dupa mine sunt numai griji suplimentare.

Atitudinea fata de team,acuzele de lipsa de inteligenta,de lipsa de integritate,de coruptie,de aroganta nu vor crea o relatie mai buna intre jucatori si team.M-am straduit totdeauna sa raspund intrebarilor,sa lamuresc neintelegerile,dar efortul meu este in van.Nu vreau statuie pentru ce fac pentru acest joc(in ideea sincera de a oferi conditii egale pentru toti),as fi vrut doar un pic de respect,dar daca nu se poate...nu se poate si gata.

Oricum este ultimul meu post la acest topic si poate chiar ultimul pe forum.
Spor la pus tara la cale!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

uau, a aparut albertus,si se straduieste sa scoata "echipa" basma curata, dar nihilius&co vorbesc in vant..."regulamentul" ii scoate curati...stiti pe cine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

voi face eu un scurt rezumat:

problemele sunt:
1. s-au adaugat 2 noi reguli cu privire la sitting fata de cele anuntate de lamine, si existente in data de 13.10.2008
2. jucatoarea uv1921 a fost pedepsita pentru cedarea de sate ale unu jucator pe care il avea in sitting, actiune plasata intre 9.10.2008 si 12.10.2008 (inainte de noul regulament)
3. blocarea mai multor jucatori pe acelasi motiv, ciudat: din acelasi trib cu uv1921 si de acelasi admin...

mai multe detalii vezi in paginile anterioare...
 

DeletedUser

voi face eu un scurt rezumat:

problemele sunt:
1. s-au adaugat 2 noi reguli cu privire la sitting fata de cele anuntate de lamine, si existente in data de 13.10.2008
2. jucatoarea uv1921 a fost pedepsita pentru cedarea de sate ale unu jucator pe care il avea in sitting, actiune plasata intre 9.10.2008 si 12.10.2008 (inainte de noul regulament)
3. blocarea mai multor jucatori pe acelasi motiv, ciudat: din acelasi trib cu uv1921 si de acelasi admin...

mai multe detalii vezi in paginile anterioare...
de ce oare?
la fel s-a intamplat cu BW-ul,au calcat pe sireturi vreun "prieten"?, de ce nu vine persoana vinovata pentru banurile retroactive sa-si ceara scuze oficial aici??
protestez ca intotdeauna pentru lipsa de transparenta si comunicare din partea Echipei, nu sunt singurul si u este singurul loc unde o fac,pe zi ce trece situatia devine tot mai neclara pentru cei ce au sacrificat si timp si bani pentru joc.
 

DeletedUser

O mica remarca - jucatoarea uv1921 a fost banata timp de vreo 20 de ore insa nu a fost pedepsita fiindca in urma verificarilor a rezultat ca nu s-a facut vinovata de nici o incalcare de regula. Ca aceste verificari se puteau face inainte de a bana jucatorul nu comentez, insa toti suntem supusi greselii.
Sunt de acord ca adminii trebuie respectati dar si jucatorii merita acelasi respect.
In urma evenimentelor recente, raman la parerea ca regulamentul trebuie anuntat pe toate lumile si clarificat mai ales ca deja se dau pedepse.
De asemenea eu si tribul din care fac parte recuzam adminul care s-a ocupat de acest caz. Avand in vedere cele intamplate, nu mai avem incredere ca vom fi judecati echidistant si pentru a evita viitoare discutii solicitam ca orice alt admin sa se ocupe de neregulile identificate pe viitor la noi in trib.
 

DeletedUser

@Nihilius, ca tu ai un razboi personal cu membrii team-ului am observat cu totii.Eu sincer,nu inteleg motivul,dar nici nu prea ma intereseaza.Pana acum insa ai fost rational in posturile tale.De data asta nu te inteleg.
Explicati-mi si mie despre ce vorbiti,fiindca sunt in pericol sa fac o cadere nervoasa si sa ma indoiesc de propriile mele facultati mintale.

Sincer nici eu nu inteleg reactia ta. Nu stiu ce ai citit. Iti fac un scurt rezumat:

1. Regulamentul nu a fost inca pe deplin explicat. Mai sunt inca intrebari puse si la care nu s-au dat raspunsuri. Cum poti cere userilor sa respecte ceva ce nu inteleg si la care refuzi sistematic sa raspunzi.

2.Am spus ca mi se pare normal ca atunci cand regulamentul se schimba adminii sa puna manuta si sa dea o circulara prin care sa anunte noile schimbari si ceea ce implica ele. Tu chiar vrei sa spui ca un user de rand va sta sa citeasca regulamentul zilnica sa vada daca vor aparea schimbari?

3. E o aiureala ieftina faza cu ai obligativitatea sa citesti regulamentul periodic. Postarea ei pe forum nu are nicio valoare de regula, indiferent de membrul teamului care a facut-o, nu-mi pasa ca a facut-o Carmi sau lamine. Nu e in regulament nimic referior la situatia asta. Nu face parte din regulament din motive intemeiate.

4. Nu am contestat regula cu sitter. Treaba voastra. Unde vezi tu ca am contestat eu acea regula? Am spus ca TT a afirmat ca ea nu se aplica retroactiv. Atata doar.


Atitudinea fata de team,acuzele de lipsa de inteligenta,de lipsa de integritate,de coruptie,de aroganta nu vor crea o relatie mai buna intre jucatori si team.M-am straduit totdeauna sa raspund intrebarilor,sa lamuresc neintelegerile,dar efortul meu este in van.Nu vreau statuie pentru ce fac pentru acest joc(in ideea sincera de a oferi conditii egale pentru toti),as fi vrut doar un pic de respect,dar daca nu se poate...nu se poate si gata.

Atitudinea fata de team. Cu tot respectul, dar tu nu esti teamul , in sensul ca cu o floare nu poti face primvara. Eforturile tale au fost remarcate de useri. Iei totul ca un atac la persoana, cand se spune ceva legat de team imediat te simti atacata. Nu e bine asta, nu cred ca ai fost atacata personal. Daca erai tu cea care conduceai teamul as fi inteles aceasta atitudinea, teamul este responsabilitatea ta. Dar cum esti doar un membru si nu stiu sa ai drepturi de decizie....

Atitudinea teamul e mereu aceeasi. Se simt jigniti, victimizati si atat de neintelesi de lume. Ti se pare o jignire la adresa teamului sa ceri raspunsuri la intrebari legate de regulament? Sa ceri ca atunci cand se schimba regulile jocului sa anuntati asta imediat . Pana la urma voi nu va doriti ca sa fie cat mai putine incalcari ale regulamentului? Cum poti sa previi o infractiune daca nu vrei sa anunti ca ai schimbat regulile jocului?

Cate zile s-a cerut pe forum sa se dea acea circulara cu schimbarile din joc? S-a dat, dar dupa atata bataie de cap. Chiar si asa apar probleme. Ce se intampla daca nu se dadea ea? Nr infractiunilor nu era acum mult mult mai mare?

Oricat ai spune tu se creeaza o discriminare daca se schimba regulamentul si nu anuntati. O mana de admini-useri impreuna cu prietenii lor vor stii imediat care sunt noile reguli ale jocului si vor avea grija sa nu le incalce, in timp ce restul trebuie sa se roage ca data asta cand citesc ei regulamentul sa aduca si noua schimbare si sa nu fii incalcat cumva noile norme. Nu spun ca e una intentionata, ca urmariti asta expres ptr a va crea avantaje, dar uneori se produc discriminari si fara voie. Puteti atat de simplu corecta asta, dar va incapatanati sa nu o faceti..

Daca ti se pare ca nu am avut logica atunci ma las pagubas de toata tampenia asta. Nu incerca sa pui spusele mele pe fondul ,,urii" mele fata de team. N-are legatura cu faptul ca nu plac anumite persoane cu faptul ca am spus niste lucruri care in opinia mea ar trebui rezolvate de TT atat ptr binele lor cat si ptr binele userilor de rand.

.Nu vreau statuie pentru ce fac pentru acest joc(in ideea sincera de a oferi conditii egale pentru toti),as fi vrut doar un pic de respect,dar daca nu se poate...nu se poate si gata.

Conditii egale... Iar eu ce am cerut? Informatiile referitoare la regulament, la noile schimbari odata ce sunt puse in aplicare sa ajunga imediat la toti userii. Adminii-useri le vor stii, dar restul pana le vor afla va dura. Esti o persoana realista, cata lume crezi ca va sta sa citeasca regulamentul zilnic sa vada daca apare ceva nou?
Cum poti sa asiguri conditii egale cand unii stiu imediat de schimbari, iar ptr restul lasi la voia intamplarii?


Albetus tu nu ai inteles, eu nu m-am referit la aceste reguli, la regulamentul asta. Eu am cerut ca viitoarele schimbari sa fie si ele ele anuntate tot la fel prin circulare trimise de TT. Asta am cerut. Nu am spus ca vechiul regulament nu a fost anuntat, nu am ridicat in discutie noile reguli.

PS: Sunt in cadrul TT persoana admirabile. Din pacate atitudinea generala dictata de conducatori lasa de dorit.

Later edit:

Nu am contestat acea decizie de banare. Nu cunosc detaliile deci nu ma pot baga. Am spus doar caile in care ea poate fi atacata(vorbesti cu adminul care te-a banat, daca consideri ca nu iti face dreptate apelezi la Carmi.). Am ridicat doar problema datei de la care se aplica regulamentul, ptr ca a aparut aceasta in discutie, Am reamintit faptul ca TT a spus ca ea nu se aplica decat dupa 13.

In rest cred ca am rezumat mai sus tot ce am spus.

De asemenea eu si tribul din care fac parte recuzam adminul care s-a ocupat de acest caz. Avand in vedere cele intamplate, nu mai avem incredere ca vom fi judecati echidistant si pentru a evita viitoare discutii solicitam ca orice alt admin sa se ocupe de neregulile identificate pe viitor la noi in trib.

Nu cred ca ai posibililitatea sa recuzi un admin. :)

Una din acuzatiile tale albertus:

In data de 07/10/2008 s-a trimis un mesaj tuturor jucatorilor ,din toate lumile in care regulamentul jocului era detaliat,iar la punctul despre sitting era trecuta noua regula despre conturile aflate in sitting permanent.E adevarat regula se vizualizeaza la "mai mult".Probabil e mai greu sa citesti mai mult...De atunci regulamentul nu a suferit modificari,iar aplicarea lui se face de pe 13/10/2008 si nu s-a aplicat retroactiv.
Despre noua regula o parte dintre jucatori stiau ,fiindca erau deja discutii aprinse pe forumul extern,iar tu erai un vajnic contestatar.Acum vii si spui ca nu stiai de regula asta?
Astept cu nerabdare sa imi arati unde am afirmat eu ca nu stiam de acea regula. Poate sa imi arate si alticineva unde am facut eu astfel de afirmatii care nu ar avea niciun sens.

Am spus ca regulamentul mai trebuia un pic clarificat. In rest comentariile mele au vizat refuzul TT de a anunta prin circulare schimbarile de regulament, noile schimbari , cele care vor modifica Regulamentul intrat in vigoare pe 13. Am aratat modul in care se creaza conditii inegale in cadrul acestui joc.

Nu cred ca mai am ceva de spus ptr moment. Am editat raspunsul acesta de mai mule ori, am mai adaugat anumite parti , raspunsuri la acuzatiile lui albertus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3395

voi face eu un scurt rezumat:

problemele sunt:
1. s-au adaugat 2 noi reguli cu privire la sitting fata de cele anuntate de lamine, si existente in data de 13.10.2008
2. jucatoarea uv1921 a fost pedepsita pentru cedarea de sate ale unu jucator pe care il avea in sitting, actiune plasata intre 9.10.2008 si 12.10.2008 (inainte de noul regulament)
3. blocarea mai multor jucatori pe acelasi motiv, ciudat: din acelasi trib cu uv1921 si de acelasi admin...

mai multe detalii vezi in paginile anterioare...

1. Modificarile aparute pot sa nu fie anuntate in mod expres de catre echipa.
2. Jucatoare nu a fost pedepsita, asa cum a specificat si ea mai sus.
3. Nu este nimic ciudat, cei implicati stiu despre ce este vorba si si-au primit pedepsele (mai putin uv1921 care a fost deblocata).


Nu mai faceti afirmatii gratuite daca nu stiti despre ce este vorba.
Ne acuzati ca suntem partinitori cand banam jucatorii tribului vostru si la fel si dusmanii vostri cand banam jucatorii tribului lor. Suportam toate jignirile si raspundem politicos tuturor chiar daca ni se umple frigiderul de carne pentru ca aplicam regulamentul si pentru ca am descoperit trisori care se oftica pentru ca au fost prinsi. Suntem amenintati si vanati mai rau decat raufacatorii din viata reala. Suntem acuzati de rea-intentie, ca noi am castiga ceva de pe urma luarii satelor voastre! Ce sa facem cu ele oameni buni???? Cartier de vile??? Este un joc, chiar credeti ca ne-am injosi sa fim partinitori? Pentru ce?
Oameni suntem si noi si avem dreptul sa mai si gresim. Este normal ca cei care au avut de pierdut din greselile noastre sa fie revoltati (desi cred ca putem sa cerem si noi intelegere de la ei) dar restul? Cu ce v-am gresit oameni buni? Ca ii banam pe cei care joaca cu x conturi si au avantaje fata de cei corecti? Ca-i banam pe cei care dau atacuri comune de pe mai multe conturi de unde-s sitteri? (atacuri care ar putea fi asupra voastra intr-o zi!)

N-am vazut pana acum un post cu:
- noroc cu adminii ca ma ataca un jucator de pe 2 conturi si au fost prompti si au verificat si au blocat si au penalizat;
- unul cu mai multe conturi crestea intr-o zi cat altii in 4 zile si uite ca adminii l-au descoperit si l-au adus la nivelul nostru, al tuturor celor corecti;
- am facut ticket ca jucatorul x ma jigneste prin profilul lui sau prin mesaje si adminii au luat masuri;
- sunt mai greu de cap si trimit tot felul de intrebari stupide catre suport si primesc raspunsuri clare si rabdatoare;
- etc.

Multi citesc si sunt convinsa ca se gandesc "da mai, fata asta are si ea dreptate!" iar cei care au fost banati de mine sau de colegii mei or sa inceapa sa arunce in continuare cu noroi. Treaba voastra... dar poate ar trebui sa va ganditi si la noi... de ce suntem obligati sa inghitim toate mizeriile voastre? Si mai ales ca o facem voluntar!!! Suntem oare masochisti? O sa ajung sa cred ca da.
Ok, va revoltati mereu si ne vreti capetele si o sa le aveti, pana la urma ni se taie si noua sa tot inghitim atatea! Si? Ce o sa se aleaga de jocul asta? O sa-l mai jucati? In ce mod? S-ar mai merita sa jucatati voi cei corecti alaturi de cei care triseaza? Parca vi se taie si voua de joc cand ati vedea ca nu faceti fata trisorilor nu?


Am postat la aceasta tema pentru prima si ultima oara!
Faceti ce vreti! Luati-mi capul pe tava, ardeti-ma pe rug... succes!
 

DeletedUser

1. Modificarile aparute pot sa nu fie anuntate in mod expres de catre echipa.
Si ti se pare normal asta? Cum aflii tu de noile schimbari de regulament daca nu te anunta nimeni? Asta daca ai fi un user obisnuit.*

2. Jucatoare nu a fost pedepsita, asa cum a specificat si ea mai sus.
3. Nu este nimic ciudat, cei implicati stiu despre ce este vorba si si-au primit pedepsele (mai putin uv1921 care a fost deblocata).

A fost inchisa. A primit o pedeapsa. A facut ticket la ea si Carmi i-a dat dreptate.
Eu asta am inteles. Poate m-am inselat, ma poti corecta oricand fara nicio suparare.


In rest uvs1921 cred ca a avut o atitudine mai mult decat politioacasa la adresa ta, cel putin pe forum. A spus ca oricine poate gresi, dar ca ei nu mai au incredere in tine si ca ar fi bine sa nu te mai ocupi de tribul lor. Nu cred ca asta e posibil, dar nu vad nicio jignire.

Oricine greseste, dar la admini asta se cunoaste imediat. Ai gresit, nu iti va lua nimeni capul stai linistit. Ce iti pot dori e sa ai cat mai putine greseli ptr ca tu ai o raspundere destul de mare in jocul acela.

Later edit:
*Ca sa nu mai fie probleme iar de intelegere (vezi cazul albertus) ma refer la viitoarele schimbari din regulamentul pus in aplicare pe 13.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

janik0, sa inteleg ca esti revoltata deoarece tinem partea jucatorului inchis si redeskis din lipsa de reguli incalcate? personal mi se pare ca actiunea de a inchide pe cineva pentru 20 de ore este o pedeapsa gratuita daca jucatorul nu a incalcat regulamentul, voi da un exemplu banal si poate nesemnificativ (dar crede-ma daca ar fi trebuit sa te gandesti ca tribul este in razboi declarat): Daca magaziile i se umple in aceste ore, primeste un numar de taleri batuti din resursele date pe dinafara? Daca cazarma i se opreste, primeste o viteza mai mare la antrenat urmatoarele 20 de ore?

Cat depre faptul ca sunteti obligati sa ne ascultati aberatiile sau jignirile... tu ai spus, este un act voluntar, iti convine sa asculti atunci ramai admin, nu-ti convine, iti strangi "jucariile" si renunti la admin, deci NU te obliga nimeni sa fi unul din admin-ii care sunt mereu persecutati si jigniti de jucatori.

Cat despre mine personal, nu vad unde v-am jignit, va respect activitatea pe care o faceti, si va admir ca o faceti in mod voluntar, deci gratuit...
 

DeletedUser1195

Si ti se pare normal asta? Cum aflii tu de noile schimbari de regulament daca nu te anunta nimeni? Asta daca ai fi un user obisnuit.*









Later edit:
*Ca sa nu mai fie probleme iar de intelegere (vezi cazul albertus) ma refer la viitoarele schimbari din regulamentul pus in aplicare pe 13.

mereu ma faci sa imi incalc promisiunile.

Chiar si in acest post tu spui raspicat ca noul regulament nu a fost anuntat.Te rog sa cauti in mesajele tale pe oricare dintre lumile pe care joci si vei gasi pe 7 octombrie un mesaj trimis de Team Triburile cu o trimitere prin link la noul regulament.Regula despre care se discuta e trecuta negru pe alb la "mod de vacanta","mai mult".
Si atunci de ce tot sustineti ca nu a fost anuntata modificarea?
S-a discutat pe forum despre ea cateva zile.Jucatorii au propus atunci sa se dea un anunt tuturor.S-a considerat ca asa este just si mesajul a fost trimis.A fost postat un anunt si pe pagina de logare a jocului.Regulamentul poate fi accesat prin link-ul din mesaj,pe forumul extern si la "ajutor"pe pagina de joc.
 

DeletedUser

mereu ma faci sa imi incalc promisiunile.

Chiar si in acest post tu spui raspicat ca noul regulament nu a fost anuntat.Te rog sa cauti in mesajele tale pe oricare dintre lumile pe care joci si vei gasi pe 7 octombrie un mesaj trimis de Team Triburile cu o trimitere prin link la noul regulament.Regula despre care se discuta e trecuta negru pe alb la "mod de vacanta","mai mult".
Si atunci de ce tot sustineti ca nu a fost anuntata modificarea?
S-a discutat pe forum despre ea cateva zile.Jucatorii au propus atunci sa se dea un anunt tuturor.S-a considerat ca asa este just si mesajul a fost trimis.A fost postat un anunt si pe pagina de logare a jocului.Regulamentul poate fi accesat prin link-ul din mesaj,pe forumul extern si la "ajutor"pe pagina de joc.


asta e culmea...

O sa explic mai bine, vad ca tot o tii pe a ta mai rau decat varmea de 3 ani !!!

Regulamentul nou , cel care a fost introdus pe 13 a fost anuntat. Eu cer ca si noile modificari ale regulamentului intrat in aplicare pe 13 sa fie la fel anuntate.

Cum naiba sa sustin ca nu stiam de noile modificari cand am postat acolo si te-am si intrebat unele lucruri referitoare la regulament? E logic...

In acest topic de la postarea lui uvs m-am referit mereu la noile schimbari de regulament care vor modifica pe cel intrat in vigoare pe 13 si care asa cum a fost anuntat printr-o circulara la fel si in viitor trebuie sa faca asta.

TT spune ca nu vor mai anunta schimbarile de regulament inainte si ca jucatorii trebuie sa citeasca regulamentul ptr a vedea daca apare ceva nou. Eu cred ca asta e o tampenie, de aici si intrebare adresata acelui admin, janika daca i se pare normal asta? Poate ai inteles ca ma refer tot la regulamentul intrat in aplicare pe 13, ca el nu a fost anuntat. Credeam ca e clar ca nu ma refer la el odata ce am primit acel mail de la TT, am postat aici si am ridicat intrebari legat de el.

Uvs a spus ca regulamentul intrat in aplicare pe 13 nu a fost anuntat. Eu nu am spus asta. Ea a cerut anuntarea schimbarii regulamentului. Asta am cerut si eu. Doar ca eu vorbeam de eventualele schimbari intervenite la regulamentul care e acum in vigoare, cel care a intrat pe 13 in aplicare.

Daca nici acum nu ai inteles ma las pagubas.... :mad:

mereu ma faci sa imi incalc promisiunile.

Stiu.. sunt atat de adorabil nu? :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi pare rau ca discutiile au degenerat asa de tare. Am inteles regulamentul.
Pe data de 7 cand am primit circulara cele 2 paragrafe inca nu erau, dar am clarificat ca pana pe data de 13 cand acesta a intrat in vigoare ele aparusera. Nu am mai verificat apoi si nici pe forumul extern nu am intrat sa citesc discutiile.
Sper ca vom fi notificati la viitoarele schimbari. Nu toata lumea isi face veacul pe extern, unii preferam jocul si mai putine comentarii.
In privinta adresarii fata de admini, atat pe forum cat si pe privat am folosit o exprimare decenta si politicoasa. Sper ca si colegii mei au facut la fel, iar daca nu - imi cer scuze in numele lor.
Din punctul meu de vedere totul e clar, cazul e inchis si va doresc bafta tuturor!

PS - sunt uv1921
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5673

fiecare jucator are obligatia sa verifice periodic regulamentul jocului.
regulamentul se poate schimba fara a se anunta in prealabil.

unde scrie in regulament ceva de schimbarea regulamentului ?
cu noul reglamnet daca suntetm in vacanta ne obligti sa dam parola sa ne dati banuri rapide
 

DeletedUser

Acuma ziceti voi, vi se pare corect ca un jucator sa lase siter pe un altul iar siterul respectiv sa dea atacuri combinate si sa fie pedepsit si cel care detine contul?
Siterul este pedepsit prin confiscarea a 4 sate de catre admin, dar si jucatorul initial a fost pedepsit prin confiscarea a doua sate. Detinatorul contului nu are nici o vina si nici nu a avut idee de actiunile siterului.

Am pe cineva in trib cu exact problema asta. In plus nici atacurile combinate nu au avut un impact mare mai ales ca au constat in doua atacuri asupra unui sat blindat.


Prin tickete nu are rost sa pun problema ca fie nu primesc raspuns fie primesc raspuns in doi peri.

Asa ca vreau sa va dati voi o parere obiectiva daca se poate, si de asemenea sa-mi aratati unde scrie in regulament asa ceva.
 

DeletedUser

§3) Mod de vacanţă (locţiitor)

Toate regulile prezentate la §2 trebuie respectate întocmai. Jucătorii şi sitteri sunt responsabili în mod egal pentru greşelile făcute pe conturile de sitter. Atunci când alegeţi un sitter, să fiţi siguri că este o persoană de încredere.

Esti direct responsabil pentru actiunile sitterului pe care l-ai lasat si asa mi se pare normal.Din moment ce lasi pe cineva sa-ti administreze munca ta de cateva luni, se presupune ca ai incredere in acea persoana si esti de acord cu toate actiunile lui viitoare, legale sau ilegale.
 

DeletedUser5151

NU Mi se pare normal. Adica, ce poti cere, daca lasi pe cineva care joaca de o luna sitter, pe contu tau si ala pierde sate? Proprietarul l-a lasat sitter, e treaba lui. Nu este de obligatia sitterului nici sa accepte sittingu, si de asemenea, nici sa apere de exemplu contul, in cazul unor atacuri.

Daca ma pune acu unu sitter, si eu ii pierd 3 sate din 4 din cauza ca a fost atacat masiv, si ala nu intelege ca nu aveam ce face, sau poate mi-a cazut netu, sau chiar din reavointa (cea ce nu cred ca se poate demonstra) si e ala nervos, si depune ticket la admini, dc as pati eu ceva? Asta e doar la mintea romanului, daca moare el, sa moara si vecinu de langa..
 

DeletedUser

Sa vedem ce parere au si ceilalti jucatori ai triburile.ro!

Am inceput sa joc pe lumea 8, un inceput reusit in care am reusit sa imi fac 2 ferme de 1000 puncte.Ca orice jucator imi fac si eu un profil, acesta fiind:Hai jet! Daca nu ma cunosti,nu stii cine sunt...nu te baga in seama cu mine Fuck all n00bs
Una dintre fermele mele, s-a simtit cica jignita de profilul meu si a facut biletel la admin!In urma acestei reclamatii mi-am luat un ban de 24 de ore atacabil!
Fac contestatie si primul admin imi zice(nu dau nume)
primul admin--Bună ziua Nike*d,


Odata ce ati inceput jocul inseamna ca ati citit si regulile. Odata ce ati citit regulile inseamna ca vi le-ati insusit, odata ce le-ati insusit inseamna ca le stiti, odata ce le stiti inseamna ca nu ar trebui sa vorbiti in felul acesta.
(un aer cam superior al acestui admin...)
Dumneavoastra ati incalcat punctul 4 al regulamentului.

§4) Comunicare

Triburile este versiunea românească a jocului TribalWars. De aceea vă rugăm să folosiţi pe acest server doar limba română pentru a fi înţeles de către toţi jucătorii! Toate profilurile, descrierile, adăugările de joc şi forumul trebuie să fie scrise pe româneşte.

Acesta era textul profilului dumneavoastra in momentul banarii:

Hai jet! Daca nu ma cunosti,nu stii cine sunt...nu te baga in seama cu mine Fuck all n00bs

Pentru incalcarea paragrafului 4, comunicare, intotdeuna se va bana pe atacabil.

Banul dumneavoastra va expira in data de 11 noiembrie la ora 18:22:27.

Ca sa explic, primul admin mi-a dat ban fiindca profilul meu continea cuvinte in alta limba decat limba romana!
Am facut din nou contestatie dand ca exemplu un jucator cu tot profilul in limba engleza si am primit raspund de la un alt admin!
al 2 lea admin---Bună ziua Nike*d,


Vad ca ati trecut la amenintari. Acum nu inteleg de ce va atacati? Credeti ca o injuratura suna mai bine in engleza? Acesta este motivul pentru care ati fost bannat. Asadar va atrag atentia ca bannul va expira maine dimineata. O seara placuta.

Distracţie plăcută în continuare!


Acum acesta imi explica, ca de fapt am luat ban fiindca am folosit la profil cuvantul"fuck" dar cum se stie in limba engleza este o polivalenta a cuvintelor
sa dau niste ex:fuck off = sterge-o!
fuck up = complicat;Incurcat
Iar in contextul in cae eu l-am pus clar nu era o injuratura
M-am adresat unui al 3 lea admin si stupoare..priviti raspunsul:
am verificat cazul si am observat ca decizia de inchidere a fost intemeiata si regulamentara.
faptul ca dumneavoastra ati fost avertizat si banat pentru un numit interval de timp pentru ca ati utilizat un profil "tendentios" sau ce jigneste alte persoane reprezinta un lucru legal.
in ceea ce priveste .net-ul posibil ca acolo nu ati scris ceva ce sa deranjeze pe cineva caci altfel ati fi si acolo sanctionat.

Cer o explicatie mai clara a cuvintelor jignitoare si primesc:
ati avut la profil cuvinte ca "jet" si fuck all noobs

ati fost reclamat si s-a adeverit reclamatia.

va dorim o seara cat mai placuta

jet??????...sa ne uitam in dictionar JET..DECI CE PROFIL TENDENTIOS AM?
am atacat oare pe cine nu trebuia?..intind sa cred ca nu
Dar din explicatia celui de al 3 lea admin, reiese ca de fapt eu am fost banat fiindca reclamatorul s-a simtit jignit de cuvantul noob!
sa ne uitam in regulament....Este permisă numirea unui jucător începător ca (Noob)...deci de ce mi-am luat banul?
Voi, cei care jucati acest joc vi se pare corect?
Poate multi dintre voi vor spune" ia uite frate , altul care la primul sau post pe forum se leaga de admini"
sau "pentru 24 de ore faci atata caz?"..in astea 24 de ore am fost atacat pierzand toate trupele din sat..si curios cel pe care il farmam de vreo 3 zile m-a ataca pe timpul banului cu 700 de topoare si 50 usoara(il farmam destul de des cateodata si in timpul noptii cand ma mai trezeam, dar nu ata e problema mea) ...si am fost ferma 24 de ore!
Ca sa stii regulamentul nu trebuie sa fii senior member sau sa spamez pe forum aici

De fapt prin acest post al meu as vrea sa aflu parerea voastra, a jucatorilor despre ce mi s-a intamplat

PS. Stiu ca poate nu voi rezolva nimic dar sa stiti caci aici adminii au cam propriul regulament! si multe fragmente din regulament se bat cap in cap!

Multa bafta!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus