Discutii libere L42!

DeletedUser41807

Va salut pe toti si in acelasi timp vreau sa va spun ca, daca adunam de pe harta si bagam la interne nu eram pe primul loc la razboaiele tribului.
Restul e cancan. :D
"Iarta-i Doamne ca nu stiu ce spun ."
Va salutam din mers SecondHand . ;)
 

DeletedUser44025

De fapt Costi suntem pe primul loc pentru ca noi nu facem aliante si ii punem pe aliatii nostrii sa lupte pentru noi, nu Ionut?
Si pentru Ursu Zis Mircea , esti folosit pe post de secretara a marilor tai conducatori.Apropo de mare(litoral), ti-a placut acolo ai si lucrat pe litoral , daca vrei iti spun mai multe dar vezi tu sigurele tale realizari in viata au fost pe joc si alea fortate .
 

DeletedUser13059

haha asa este :) despre ce conducatori vorbesti ? tu crezi ca eu sunt tu sa fiu condus de altii ? hai hai ca o ardem aiurea ... inca nu ti-a trecut dupa ultima infrangere ? asta este trebuie sa stiti ca aveti o limita ... bateti tot pana dati de sefu vostru apoi gata ... iar pierdeti


sunteti pe primu loc pentru ca declarati razboi si la tiburi cu 10 sate si daca le luati se pun si alea 10 ... dar ce sa faci ... oare de ce nu sunteti si la inamici pe primu loc ? :D vedem la final unde o sa fiti ;)
 

DeletedUser23722

Va salut pe toti si in acelasi timp vreau sa va spun ca, daca adunam de pe harta si bagam la interne nu eram pe primul loc la razboaiele tribului.
Restul e cancan. :D

Adevarul e ca, trebuie sa ai ceva tupeu sa spui asa ceva =)) poate numa aia din tribul tau o sa te creada :))
 

DeletedUser44200

(extras din IMMO)
18:49 Gigi-Pedala a părăsit tribul.
ian 06
12:33 Jerry Wooters a părăsit tribul.
ian 06
12:19 Herta.ua a părăsit tribul.
ian 06
10:47 AndreiQQ a părăsit tribul.
ian 06
00:07 pischiper a părăsit tribul.
ian 05
23:59 OthEll0 a părăsit tribul.
ian 05
23:58 pitic38 a părăsit tribul.

:))) Ăsta e războiul pe care-l purați voi, nu? Recrutări și interne. Mulți plecați din .j sunt la interne cum le-am zis că o să se întâmple... dar deh, ce nu face omul să mai apuce încă un răsărit de soare. Vai de voi bă și de triburile voastre.

Ăsta e Triburile mai nou. Academii peste academii, interne și jocuri de culise. Și o să începeți cu teorii din alea ieftine cu „ăsta-i războiul”... NU! Ăsta e un joc. Și dacă unii sunt capabili să mănânce atât de mult rahat pe un JOC din care nu câștigi ABSOLUT NIMIC, atunci nu vreau să mă gândesc ce rămâne de voi când vă pică netul.

Păcat că a ajuns serverul de triburile locul unde se canalizează frustrările și impotența din lumea reală și nu mai e jocul ăla mișto de obișnuia să fie. Dar e ok... oricum nimeni nu o să vă țină minte :) Pentru că nu o să câștigați lumea 42 chiar dacă o să sfârșiți pe 1, ca niște balene eșuate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44025

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile". Jignirile de orice natura aduse membrilor comunitatii, sunt strict interzise.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44025

"Napoleoane" se numeste diplomatie si strategie , cine dovedeste ca joaca va juca ,nu suntem genul cu toate ca ma repet care ii punem pe altii sa se bata pentru noi.
 

DeletedUser44200

"Napoleoane" se numeste diplomatie si strategie , cine dovedeste ca joaca va juca ,nu suntem genul cu toate ca ma repet care ii punem pe altii sa se bata pentru noi.

:)))))) Diplomație și strategie... doamne! Cum să zici așa ceva bă? Cică... diplomație... :))) Profitați că sunteți pe 2 și sunt o grămadă de săraci cu duhul care să vă pupe-n fund și fie îi recrutați, fie îi băgați temporar la o alianță / PNA. Asta nu-i nici strategie, nici diplomație :))) Auzi tu... strategie =))))
 

DeletedUser44200

Cam asta făcea URSS/ul în vremurile sale de glorie. Politica terorii. Și au tot crescut până au implodat. Că nu puteau să-și mai încapă în propria piele de buni ce erau.
 

DeletedUser13059

Ursule ai luat bacul cu cartile cumparate de "tizul" meu?

in afara ce fac eu in afara jocului nu stii nimic ? :)) frustati mai sunteti , cand vedeti ca aici sunteti prafi cautati sa ziceti de bac , de unde am lucrat , ce am facut cand eram mic ... cate persoane din familie mi-au murit ... chilll nenica ca ii doar un joc in care tu pierzi mereu cand ne intalnim pe harta :)
 

DeletedUser44025

Dar faptul ca sunt triburi care fac aliante ca sa aiba cine sa le duca razboaiele, tot diplomatie se numeste.
De ce crezi tu ca IMMO a preferat sa vorbeasca cu noi, parca Vlad avea ceva prieteni in partea opusa de harta , asa se lauda un conducator zilele trecute.
Dar pe tine te depasesc lucrurile astea preferi sa pierzi timpul pe extern .
Succes la comentarii , pacat ca nu prea se gastiga din astea.
 

DeletedUser44025

Deschide un dictionar si citeste definitia cuvantului "FRUSTRAT" , vei vedea ca ti se potrivete mai mult.
Nu scriu aici in ideea ca suntem cei mai buni in jocul asta si nu tin neaparat sa apar cu prea multe postari , dar trebuie contracarat jocul de culise al altora.
 

DeletedUser44200

:)) Eu am realizări dincolo de Triburi care-mi permit să stau aici pe extern să râd de voi cu „diplomația și strategia voastră”. IMMO e un trib și mai slab ca ZEI unde, citez,

[13.12.2014 18:20:19] vladcs1: la noi se inobileaza 4-5 jucatori intern pe zi

Idem pentru BK care

[13.12.2014 18:26:51] Raul Jianu: Exact , nu intru in razboiul acesta si mentin relatiile diplomatice pe care le am cu voi .
[13.12.2014 18:27:59] Raul Jianu: Bateti va tare de tot , noi oricum nu ne vom intalnii pe harta doar daca treceti de zei
[13.12.2014 18:28:17] Raul Jianu: Eu am viitorul meu razboi cu green

... și iote, cum este și-n război, și-n fuziuni și peste tot.

când e greu, când e de luptat, ne tragem pe fese. Când totul devine ușor, hop și noi.

Așa că lasă teoriile astea ieftine pentru că tot trioul ăla ieftin, immo, zei, bk e o glumă sinistră a unor conducători penibili care nu sunt capabili să poate un război, să păstreze o alianță sau să creeze o echipă. „Dăcât” interne, recrutări și fuziuni. Și apoi mai ieșiți și pe extern cu lauda și cu „diplomație și strategie” :)) DECI DOAMNE!!
 

DeletedUser23722

Dar faptul ca sunt triburi care fac aliante ca sa aiba cine sa le duca razboaiele, tot diplomatie se numeste.
De ce crezi tu ca IMMO a preferat sa vorbeasca cu noi, parca Vlad avea ceva prieteni in partea opusa de harta , asa se lauda un conducator zilele trecute.
Dar pe tine te depasesc lucrurile astea preferi sa pierzi timpul pe extern .
Succes la comentarii , pacat ca nu prea se gastiga din astea.

Hai sa iti explic tinere ce sunteti voi, fi atent, imagineaza-ti o caruta care cara dezertori, tradatori, refugiati, toti aia s-au rasturnat la voi in trib, aia sunteti, lacomi dupa puncte, recrutari, clasament, in scurt timp o sa invatati ca aia nu va duce nici unde, daca ati rezistat pe harta mai mult ca noi nu inseamna ca o sa faceti vreodata ce am facut noi. Este o chestiune de timp pana dipareti si voi.
 

DeletedUser44200

:)) Deci literalmente, nu mă pot opri din râs de vreo cinci minute. Diplomație și strategie =))))
 

DeletedUser13059

ca tot vorbea de dictionar ... poate sa verifice si el acolo ce inseamna diplomatie si strategie :-s
 
Sus