Discutii libere L71 !

Enyx88

member
Scor reacție
0
Se zvoneste ca NGL are organizat maine pe Universitatea Roma. Ne-am gandit sa ii asteptam cum se cuvine
WhatsApp Image 2019-11-25 at 23.20.48.jpeg
 

Rares*C*

member
Scor reacție
0
Eu mai mult as vrea sa felicit adminii pentru formula de calcul pentru creasterea unui nivel a universitatii.


S-a vazut ca le-a placut matematica la scoala...
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Țin să îi amintesc domnului Jamaica faptul că înainte să rupem PNA-ul i-am promis că nu o sa prindă Crăciunul

Și țin să le mulțumesc celor de la inno pentru sistemul asta super $kill the închis al lumii, nu ne mai dau ocazia sa mai luam 150 de sate pe organizat în inferioritate numerică :(
 

DeletedUser49016

Eu sincer nu vad un lucru rau in introducerea universitatii...

Da, sigur, jocul se schimba radical, dar e doar o chestie de cum privesti lumea, daca intelegi ca se termina altfel, si o abordezi ca atare, nu vad de ce nu te-ai putea bucura si de o lume dinasta.
Poate n-ai chef sa te chinui un an intreg pe o lume in care e clar cine castiga :))

Atata timp cat vor exista atat lumi cu universitate, cat si lumi normale, nu vad de ce n-ar fi o alternativa buna pentru cine n-are chef de un commitment atat de mare. Ca sa o compar cu alte inventii recente, consider ca e incomparabil superioara universitatea fata de chestia aia cu orasul din centrul hartii care da puncte la tribul detinator :))
 

Rares*C*

member
Scor reacție
0
Eu sincer nu vad un lucru rau in introducerea universitatii...

Da, sigur, jocul se schimba radical, dar e doar o chestie de cum privesti lumea, daca intelegi ca se termina altfel, si o abordezi ca atare, nu vad de ce nu te-ai putea bucura si de o lume dinasta.
Poate n-ai chef sa te chinui un an intreg pe o lume in care e clar cine castiga :))

Atata timp cat vor exista atat lumi cu universitate, cat si lumi normale, nu vad de ce n-ar fi o alternativa buna pentru cine n-are chef de un commitment atat de mare. Ca sa o compar cu alte inventii recente, consider ca e incomparabil superioara universitatea fata de chestia aia cu orasul din centrul hartii care da puncte la tribul detinator :))
Pai si ce mai jucam boss? Nu mai bine după ce se da drumul la construcția universitatii sa ne aliem toți... Si top60 jucători de pe lume sa doneze la o singura universitate și gata?

Cu ocazia asta facem și concursuri....

Donatorul cel mai rapid
Donatorul cu cele mai multe târguri lvl 25



Ce sens mai are sa joci triburile?


Hai sa transformam triburile în Farmville(de pe fb)

Creștem sate..
 

DeletedUser49016

Pai si ce mai jucam boss? Nu mai bine după ce se da drumul la construcția universitatii sa ne aliem toți... Si top60 jucători de pe lume sa doneze la o singura universitate și gata?
Pai tot asa se pot alia triburile de top si sa interneze top 60 restu lumii sa faca dominanta si e gata :))

Cu ocazia asta facem și concursuri....

Donatorul cel mai rapid
Donatorul cu cele mai multe târguri lvl 25
Asta e treaba fiecaruia cum isi motiveaza jucatorii



Ce sens mai are sa joci triburile?
E 2019, nu stiu ce sa raspund la intrebarea asta :cool:


Hai sa transformam triburile în Farmville(de pe fb)

Creștem sate..
Deja este farmville, scripterii tot timpul au avut si o sa aiba surplus de taleri si nobili greu de ajuns pentru jucatorii normali, fie ca e lume cu dominanta sau cu universitate.

Si pe lumea asta ne-am permis sa o crestem atat de rapid deoarece harta a fost usoara :)) La fiecare organizat ati iesit pe minus, fie ca a fost al vostru sau al nostru, nu da vina pe modul de final, ca daca era mai echilibrata lumea nu ne permiteam sa bagam atatea resurse in universitate...Sau aveati si voi atac sa o daramati.

Dar in momentul in care unul dintre tine sau r-zone ati dat circulara aia cu "toate satele de atac din spate se transforma in sate def si ramane atac doar pe granita" voi ati pierdut orice sansa la lumea asta :) N-aveati cum sa castigati fara atac, si ati luat o decizie sa jucati fara atac
 

DeletedUser48843

Si pe lumea asta ne-am permis sa o crestem atat de rapid deoarece harta a fost usoara :)) La fiecare organizat ati iesit pe minus, fie ca a fost al vostru sau al nostru, nu da vina pe modul de final, ca daca era mai echilibrata lumea nu ne permiteam sa bagam atatea resurse in universitate...Sau aveati si voi atac sa o daramati.


Boss revino cu picioarele pe pamant.... Ai avut un continent intreg de conturi suport(pp-istii) si tu vii acum sa o arzi ca ne-ai batut in dezavantaj?
Nu e vina mea ca jocul s-a dus draq si ca pe lumea asta au intrat doar triburi slabe....

Baga te pe 73 sa vezi acolo daca ai sanse......sau ti-e frica ca-ti iei clasa? :))


Si legat de circulara aia....daca faci un calcul matematic ca sa spargem universitatea voastra trebuiau cateva mii de fulluri. Poate nici nu sunt sate pe lumea asta ca sa o distrugi complet. Despre ce vorbim?;)


Din moment ce se face 1 lvl in 1-2 zile n-ai nicio sansa matematic sa recuperezi timpul pierdut. Pentru ca adminii si-au batut joc de setari :)
 

DeletedUser49016

Boss revino cu picioarele pe pamant.... Ai avut un continent intreg de conturi suport(pp-istii) si tu vii acum sa o arzi ca ne-ai batut in dezavantaj?
Nici nu putea sa fie nimic mai fals de atat
1.N-a fost un continent de suporti, au fost cativa ppisti, dar au fost si la noi pe k, si la voi :)) Si daca stam sa analizam actele triburilor de pe 1 si 2, roma are vreo 28% luat din triburi roma + tribul de pp pe cand ngl mare are 36%, deci nu inteleg cum poti acuza asa ceva =))
Daca analizam al 2 lea trib din fiecare familie cate innobilari are facute in familie avem asa
roma 2 22%,
ngl 2 34% :))
Deci spune-mi te rog, care sunt aia cu suporti?

De asemenea,
"o arzi ca ne-ai batut in dezavantaj?"
Nu cred ca am zis asta nicaieri, dar oricum n-am fost in dezavantaj. Am fost in deficit de sate, nu dezavantaj, deoarece satele de la voi sunt un pic mai periculoase decat barbarele doar, puteati avea si 3k sate peste noi si tot eram in avantaj :)

Nu e vina mea ca jocul s-a dus draq si ca pe lumea asta au intrat doar triburi slabe....
Hihi te insulti singur

Baga te pe 73 sa vezi acolo daca ai sanse......sau ti-e frica ca-ti iei clasa? :))
Din pacate am anuntat de mult ca ma las de triburile dupa 71 :) Deci nu merge asa...Nu ma razgandesc doar sa-ti arat tie ca si pe alte lumi sunt peste tine
Apropo, te-am vazut si pe 65, nici acolo n-ai facut mare branza. Poate tu intri pe lumi doar sa-ti iei clasa?
Si oricum 73 a inceput de mult, deja sunt curti nobile, n-are prea multa relevanta sa ma bag acum :D

Si legat de circulara aia....daca faci un calcul matematic ca sa spargem universitatea voastra trebuiau cateva mii de fulluri. Poate nici nu sunt sate pe lumea asta ca sa o distrugi complet. Despre ce vorbim?;)
Vorbim despre faptul ca voi in loc sa atacati universitatea, pana ati vazut ca sunteti in urma, ati decis sa stati pana in al 12-lea ceas, si abia atunci sa incercati un efort cu 0% sanse de succes pentru ca v-ati sabotat singuri.
Motivul pentru care am putut mobiliza 3 milioane de lanci in sat, este pentru ca n-aveam ce face cu ele :)) Ca voi n-aveati atac, si chiar daca aveati, am stiut ca mai bine il bagam in universitate, pentru ca este prea tarziu in decursul lumii sa se schimbe ceva, chiar daca ati reusi cumva sa mutati granita in favoarea voastra(gen sa luati 150 de sate de la noi pe un organizat, cum am luat noi de la voi)

Din moment ce se face 1 lvl in 1-2 zile n-ai nicio sansa matematic sa recuperezi timpul pierdut. Pentru ca adminii si-au batut joc de setari :)
Setarile au fost batute in cuie de developeri, cred ca n-au nicio treaba adminii cu asta(posibil sa ma insel).
Si nu e vina adminilor ca nu v-ati apucat de universitate desi aveati majoritatea satelor de pe lume si pozitie consolidata. Si din moment ce universitatea se poate darama, exista sanse matematice sa recuperezi :)) Trebuie doar sa demolezi...Dar daca ataci cand nu exista presiune nicaieri altundeva pe harta, este clar ca toata defensiva se muta pe universitate
 

GumGum

member
Scor reacție
0
Nici nu putea sa fie nimic mai fals de atat
1.N-a fost un continent de suporti, au fost cativa ppisti, dar au fost si la noi pe k, si la voi :)) Si daca stam sa analizam actele triburilor de pe 1 si 2, roma are vreo 28% luat din triburi roma + tribul de pp pe cand ngl mare are 36%, deci nu inteleg cum poti acuza asa ceva =))
Daca analizam al 2 lea trib din fiecare familie cate innobilari are facute in familie avem asa
roma 2 22%,
ngl 2 34% :))
Deci spune-mi te rog, care sunt aia cu suporti?

De asemenea,
"o arzi ca ne-ai batut in dezavantaj?"
Nu cred ca am zis asta nicaieri, dar oricum n-am fost in dezavantaj. Am fost in deficit de sate, nu dezavantaj, deoarece satele de la voi sunt un pic mai periculoase decat barbarele doar, puteati avea si 3k sate peste noi si tot eram in avantaj :)


Hihi te insulti singur


Din pacate am anuntat de mult ca ma las de triburile dupa 71 :) Deci nu merge asa...Nu ma razgandesc doar sa-ti arat tie ca si pe alte lumi sunt peste tine
Apropo, te-am vazut si pe 65, nici acolo n-ai facut mare branza. Poate tu intri pe lumi doar sa-ti iei clasa?
Si oricum 73 a inceput de mult, deja sunt curti nobile, n-are prea multa relevanta sa ma bag acum :D


Vorbim despre faptul ca voi in loc sa atacati universitatea, pana ati vazut ca sunteti in urma, ati decis sa stati pana in al 12-lea ceas, si abia atunci sa incercati un efort cu 0% sanse de succes pentru ca v-ati sabotat singuri.
Motivul pentru care am putut mobiliza 3 milioane de lanci in sat, este pentru ca n-aveam ce face cu ele :)) Ca voi n-aveati atac, si chiar daca aveati, am stiut ca mai bine il bagam in universitate, pentru ca este prea tarziu in decursul lumii sa se schimbe ceva, chiar daca ati reusi cumva sa mutati granita in favoarea voastra(gen sa luati 150 de sate de la noi pe un organizat, cum am luat noi de la voi)


Setarile au fost batute in cuie de developeri, cred ca n-au nicio treaba adminii cu asta(posibil sa ma insel).
Si nu e vina adminilor ca nu v-ati apucat de universitate desi aveati majoritatea satelor de pe lume si pozitie consolidata. Si din moment ce universitatea se poate darama, exista sanse matematice sa recuperezi :)) Trebuie doar sa demolezi...Dar daca ataci cand nu exista presiune nicaieri altundeva pe harta, este clar ca toata defensiva se muta pe universitate

Sustin Clanul Lacrita Sustin ching uimeen Sustin Smaug !
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
@MeRares, nu cred ca poți da vina pe setari in condițiile in care aveți peste 1 k sate peste Roma și voi pierdeți atâtea per organizat. N-am jucat dar am mai urmărit harta, mai ales de când cineva arunca zvonuri cum ca joc pe nu știu ce cont la voi. Personal in locul lui Enyx as menține universitatea la 99% ca sa zic așa, sa îmi asigur victoria in caz de ceva, și as da pe harta mai ales in cei din NG, unde pe 56 cu mare indulgenta Roma le-a dat un PNA nemeritat. Intr adevăr a fost o surpriza ca au avut “oua” sa tradeze, dar la ce au arătat pe 56 cei din NG, Roma avea cota de 1.01 sa bată. Despre tribul lupii nu știu, deși sunt prieten și cunosc câțiva de acolo nu prea m-am batut direct cu mulți de acolo.
Ca fapt divers Roma pe 64 a avut un deficit de 1500 sate la un moment dat, și in 3 luni a Decis harta, de pe 1 Oct pana pe 5 Jan mai exact. Iar pe 61 a rezistat la 3 organizate cu 25% din harta. La voi a fost vorba de o organizarea mai slaba, și nu din cauza setărilor. Pe aceleași setari joaca și ei.
Cel puțin, eu așa văd in printul de mai jos, și nu are de-a face cu faptul ca am jucat in Roma, și mai degeaba cu ce văd pe harta.
 

Atașamente

  • 27C862A4-F095-40F0-861A-E3EDDBDE0ECB.png
    27C862A4-F095-40F0-861A-E3EDDBDE0ECB.png
    872,8 KB · Vizualizări: 216
Sus