Discutii libere L75

Dicsie

member
Scor reacție
7
Iti dovedesc ca esti un papagal mai mare decat te dai pe aici.

1. https://prnt.sc/s9pz4g - Niciodata nu am zis ca n-o sa atac roma, ba chiar stiti asta de pe 73, mai ales cand vad niste jucatori acolo, se stiu eu. Asa ca nu mai incerca tu sa ma ataci ca ma doare fix in cot de ce incerci tu, ba chiar nici acolo, iti raspund doar ca sa vezi cat e de rau sa vorbesti mult si prost. Asa ca dupa cum vezi, cine m-a intrebat i-am zis direct, ti se pare ca m-am ascuns?

2. Stai linistit ca nu duc lipsa nici de munca nici de pp, ba chiar activitatea de pe 73 da dovada ca n-am timp, si in printul de mai jos se vede, asta in conditiile in care a trebuit sa atac si la organizat.
Ai vrut sa arati ca ce, ca vorbeste gura fara tine? Sau care a fost treaba, te simti nebagat in seama?

3. Am zis foarte clar, ca am pastrat relatia cu unii dintre cei din roma la limita bunului simt, dar cu unii nici n-am ce discuta, si daca o sa ne nimerim pe harta n-o sa am nicio remuscare sa atac, ba chiar m-as bucura sincer.

4. Roma nu mai e ce a fost, dpmdv datorita faptulu ca a pierdut anumiti jucatori de-a lungul timpului din cauza unor mandrii prostesti a unor anumiti jucatori, asa cum imi spunea cineva zilele trecute: "Nu inteleg cum de cineva ca enxy a acceptat pe just elite, mai ales ca a dat teapa unui fost coleg de pe 64"...Chiar si asa, vad jucatori care joaca si isi dau silinta, dar drept dovada alti jucatori au ales sa nu mai joace cu voi, si nu ma refer deloc la mine.
Roma ramane un trib puternic in continuare, totusi cum am mentionat, imi pare "mai putin activ" ca Roma de pe 51-61. Nu 64 la socoteala, din cauza ca acolo au fost multe recrutari, chiar de la inamici, jucatori care acum nu mai joaca cu Roma (nycu123, dragosbunu2, theripper, rioana, sephiroth, papinii, cosmin...etc), sau cel putin nu stiu eu ca joaca.

Asa ca data viitoare, daca chiar vrei sa vezi ce intentii am, ma poti intreba direct, nu te mai da in spectacol, ca dupa cum vezi am spus altora ce vreau sa fac cu mult inainte de a iesi tu pe aici, si a incerca mizeria asta.
Iti doresc mai mult succes in a reusi ceva pe viitor, totusi uita de mine ca e doua oara cand ma ataci si degeaba....sunt convins ca cei din Roma cred ca eu am intrat pe contul spyred, fiecare crede ce vrea.

Iar un ultimul rand, nici n-am timp ca sa stau sa cumpar resurse, dar daca chiar vrei sa joc eu zic sa nu te joci cu focul ca daca vreu chiar intru pe conturi la voi.

Iti repet fix tie, nu incerca sa mai ma ataci cu rahaturi, ca sa nu te transformi tu in rahat. Dupa cum vezi nu mi-am ascuns intentia de a da in Roma ( aici din nou ma refer strict la niste jucatori anume ). Asa cum pe 73 am cerut sa nu dau in theripper si rioana, tot asa si aici, daca era cazul spuneam pe cine nu vreau sa atac, Distreaza-te cu mizeriile astea in continuare Nobody, n-ai incotro aparent.

Succes, si cel mai bun sa castige. Alea iacta est, cum spun "apropiatii".

P.S: M-a mai intrebat cineva la inceput de lume ce intentii am, din pacate nu mai am mesajul, s-a sters automat, raspunsul a fost acelasi.
P.S 2: Referitor de ajutat la nevoie, sunt cateva triburi impotriva carora florut de exemplu mi-ar zice ca e nevoie, oricand intru sa ajut, de ex NWO si NG, ambele pt ca au tradat Roma, fara niciun motiv intemeiat, si jucatori ca enyx, shawm, profesio, florut etc...n-ai cum sa-i tradezi fara un motiv bine intemeiat.

Iti reamintesc ca am avut ocazia sa intru pe conturi pe 71, si enyx stie foarte bine ca inainte de a intra, l-am intrebat daca e de acord, nu am intrat de capul meu, fara sa intreb initial. N-am facut niciun rau catre Roma, intr-un razboi care nu m-a privit direct, mai ales cand era vs NG.

Am razboiul meu personal cu unii de acolo, asta nu inseamna ca am uitat ca timp de multe lumi au fost oameni de cuvant, si nu cred ca asta s-a schimbat cu ceva. Daca ai nelamuriti poti sa am intrebi direct pe whats, altfel am zile bune cand nu citesc forumul, si dupa cum ti am dovedit, abia mai intru si pe 73 in lipsa de co player.
In schimb tu ai ajuns buffonul care dupa ce ma pupa undeva pe 56, acum vrea sa imi gaseasca greseala in orice...ce pot sa zic, sa ai multa placere in asta.
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
nu credeam sa primesc vreodata asa onoare..as vrea sa multumesc familiei mele...prietenilor..si in special tie si prietenilor tai <3.in curand ma revansez.Promit :)! (chiar..vezi ca e mai mult decat au majoritatea conducatorilor Roma...aia 141k <3 )
Corect, totusi vad ca te referi la enyx care ia sate de la inamici, nu de la interne :]] Exista aici o mare diferenta.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Sa iti mai fac o precizare inainte sa ies.

Cat am jucat si coordonat Roma pe partea ofensiva, am fost mereu cap si nu coada, si unde am jucat serios la fel. Esti atat de josnic incat n-ai nimic mai bun de zis, doar "barbar pe harta"? Macar mai urca un nivel. Am fost granita cu mnk pe 56, 0 sate pierdute, am fost granita cu gentle, 0 sate pierdute, am fost granita cu RS pe 64 si 61, 0 sate pierdute, am fost in granita cu BN-RS o sate pierdute, aici ma refer cand a fost razboi in toi...si alte granita cu triburi no name.
Chiar si granita cu Roma pe 56, 0 sate pierdute din nou, desi chiar tu m-ai atacat acolo in nord daca iti aduci aminte si mna...n-ai luat sat.

Asa ca tu n-ai ce sa-mi reprosezi mie, mi-am facut datoria cu varf si indesat cat am fost la carma, nu ca tine ca iti asumai si dupa asteptam tinte si nu primeam, de trebuia sa imi pierd noptile ca sa fac tinte. Unde a fost nevoie am luat sitter, am dat deff, de altfel si pe 73 chiar fara Roma eram in top la agresor si sustinator. (zic fara roma pentru ca au sarit unii pe acolo ca doar roma ma tinea in puf :]] )
Iti aduc aminte ca fix in Roma existau jucatori ca Just elite care atunci cand eram " de partea lor" ma laudau ca pfoooaaa top 3 jucatori de pe .ro ca basini, cand am zis ca nu ajut gata am devenit ala rau :]]...e ok, lasa- ma sa fiu barbar, si daca soarta o sa faca sa ne intalnim pe harta, cel mai bun sa castige.

Nu uita ca si pe 73 mi ai zis ca o sa ne batem, si ca o sa faci show cand o sa dea pe nu stiu ce cont...ai disparut din cate stiu...

Exista o mare diferenta intre noi doi, aceea ca atunci cand joc oriunde o fac dau tot ce pot, si toti stiu ca se pot baza pe mine, nu mi-am lasat niciodata colegii la greu, tu in schimb, ai lasat de 2 ori tribul cand aveai responsabilitati.
Inca o diferenta este aceea ca desi am vendete personale si anumite lucruri spuse chiar de conducerea roma mi s-au parut aberante, asta nu inseamna ca n-am recunoscut capacitatile unora de acolo, si nu le-am negat. Doar ca uneori cand le spui direct, unii ca tine le interpreteaza, si ataca pe forum in loc sa o fac pe harta.

Pana cand o sa ne nimerim pe harta, intr-un mnk vs roma poate, sper sa te implici la fel de mult cum am facut-o eu cat am fost la carma. Pana atunci sper sa faci pentru Roma la fel de multe cat am facut si eu, ba chiar mai mult.
 

Vermele01

member
Scor reacție
0
Dicsie,

Te-au scos astia in concediu fara plata in loc sa te bage in somaj tehnic de nu mai ai bani pe cardul bancar sa te umfli in pp-uri ?

Vezi atașament 2688

Si apoi vii si mananci rahat turcesc ca nu ai nimic cu Roma, ca pastram relatiile bune si ca esti disponibil chiar sa ajuti la nevoie :))))
Nici inamicul nu te vrea. Mai bine investeste in universitate decat intr-un barbar pe harta

Mai cunosc unul la fel de care mananca doar rahat turcesc, vermele parca ii se spune, se lauda ca el e sincer ,ca vor relatii neutre si ca nu vrea conflict cu noi ca altfel ar fi declarat razboi pe fata, intre timp se lauda la toata harta cu cele 100 de fulluri ale lui pregatite pentru Roma, ma intreb nobilii unde se vor lansa atunci, pe barbare, pe shield sau pe inactivii din SN sub pretextul '' ca pregatesc granita '' ?


1.e chiar bun rahatul turcesc....
2.barbare luati voi..noi nu am luat momentan niciunul
3.Shield si noi nu ne-am atacat niciodata pana acum (lasa imbarligaturile stil Roma)
4.SN sunt si au fost mai aliati intr-o saptamana cat ati fost voi de cand a inceput lumea
5.Ce sa si faci...nu am inamici invinsi..sunt slab...ce sa iau altceva decat interne?
6.Tii se potriveste numele <3
 

campofrio2

member
Scor reacție
0
P.S: M-a mai intrebat cineva la inceput de lume ce intentii am, din pacate nu mai am mesajul, s-a sters automat, raspunsul a fost acelasi.
P.S 2: Referitor de ajutat la nevoie, sunt cateva triburi impotriva carora florut de exemplu mi-ar zice ca e nevoie, oricand intru sa ajut, de ex NWO si NG, ambele pt ca au tradat Roma, fara niciun motiv intemeiat, si jucatori ca enyx, shawm, profesio, florut etc...n-ai cum sa-i tradezi fara un motiv bine intemeiat.

Iti reamintesc ca am avut ocazia sa intru pe conturi pe 71, si enyx stie foarte bine ca inainte de a intra, l-am intrebat daca e de acord, nu am intrat de capul meu, fara sa intreb initial. N-am facut niciun rau catre Roma, intr-un razboi care nu m-a privit direct, mai ales cand era vs NG.

Tot respectul pentru majoritatea jucatorilor din Roma, stiu ei foarte bine care a fost treaba si tensiunile dintre jucatori, dar surprinzator tu ( unul care nu ai jucat ) te gasesti sa dai din gura pe aici, nu ca ar fi ceva nou :)) dai pe toate chat-urile doar.

Rezolva-ti problemele la bila mai intai, pana atunci te rog lasa comentariile proaste pentru tine
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Niciodată nu este timpul pierdut :))
Sunt născut pentru război, păcat că suntem subestimați cam mult, prea multe zeități pe aceasta lume,
 

- Ahmed -

member
Scor reacție
0
Cat de mult ai scris Dicsie, pentru o persoana care nu te doare nici in cot ti-ai dat cam mult silinta, aproape ca pari lovit la corazon.

Imi place lauda solo din ultimele comentarii, imi aminteste de acel mesaj dat la persoana a treia prin triburile inamice in care te laudeai cu realizarile altora unde ai fost co-player, cu cariera ta de admin si cu inbz , vad ca nu te-ai schimbat, tot cu lauda ai ramas

Lauda-te in continuare ca nu ai pierdut sate, de parca nu stiu cum stateai cu 20k pe fiecare dintre ele .
De parca nu am vazut pe l61 cum aveai raport aproape de 4:1 atac/deff si sate cu un permanent excesiv, sau cum iti redirectioneai mare parte din atac la organizate in zona ta de devoltare, da nu e bai, tu esti pro, ma intreb cine nu poate sa fie in top in aceste conditii

'' In schimb tu ai ajuns buffonul care dupa ce ma pupa undeva pe 56, acum vrea sa imi gaseasca greseala in orice...ce pot sa zic, sa ai multa placere in asta ''

Da, pe l56 am apreciat enorm munca depusa de tine ,la fel ca si pe l64, si in acest moment recunosc efortul de tine pe lumiile resctive
Insa nu schimba ca ai caracter 0.
Sa nu mai zic ca un copil dat afara din casa parinteasca plangi pe aici si pe colo sa se atace Roma. Trece peste , nu ii vei atrage oricum atentia taticului Enyx si daca il lingusesti la fiecare ocazie ca in comentariul de mai sus.

'' Nu uita ca si pe 73 mi ai zis ca o sa ne batem, si ca o sa faci show cand o sa dea pe nu stiu ce cont...ai disparut din cate stiu...''

Nu am zis ca ne vom bate vreodata si nici ca voi face show, nu ma consider un player suficient de bun sa pot veni cu astfel de fraze.
Am spus doar ca nu cedem si o sa aveti viat grea sa ne scoateti/sa ma scoateti, si m-am tintut de promisiune, de pe Mario Mario doar eu va faceam split la minim 15-20 de trenuri / organizat , de pe Radumolnar i-ar v-am incetinit dezvoltarea in nord salvand zeci de sate.
Cand s-a dat mesajul de final de lume am tinut satele pana au expirat rezervarile si cedat la jucatorii la care am vrut de la voi

Cine chiar a atacat constant ( nu tu ca ai luat degeaba satele frustratului de ollyvok la noi in zona ) stie , poti sa-l intrebi pe Olandez cum ma gasea pe cel putin 1/2 din conturile atacate
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
1. Nu incerc sa atrag atentia lui enyx, daca am ceva de impartit stiu cum sa dau de el.

2. 15-20 de splituri? WOOOW, intreaba pe olandez ca aduci vorba de el cate auto faceam la organizatele WOC, de pe 1-2 conturi.
Am stat sitter la staudepazahc, de doua ori cand a atacat united, nu prea multe de facut ce-i drept, caci multe sate au fost blindate, doar am mai mutat deff si facut spllit la altii.
Dar pe zona WOC, intreba ti prietenii cate sate au luat din cate atacuri au dat, atunci cand am fost la boomboo, pmsr, flame, vlaicu, hayhuyxxx etc..si de cate ori.
Ba chiar cineva din WOC a venit cu o propunere: "Tu nu mai stai sitter unde atac eu si eu ma fac ca nu vad unde ataci tu" :]]

Ce ai facut tu am facut si eu, din nou intreaba pe olandez, nu ma laud cu nimic, e un fapt real...

3. Daaa, adevarat, daca nu era roma sa ma blindeze pfiu...eram vai capu meu.. 4-1 atac :]] ce sa zic, daca era asa si nu pierdeam sate...eram bastan, pacat ca nu e asa, si mananci rahat cum iti place tie sa spui...sate blindate in excess pe 61 in niciun caz, intreaba-l pe tatal tau enyx cand ma suna dimineata sa ii bag deff pe satele luate din gentle...
Imi pare rau ca nu am toate discutiile pe whats legat de deff ul cu care ajutam eu de ex pe 61, dar pot sa iti spun de pe acum ca deff ul meu ajungea pana la United cand a fost nevoie, din nou, o dai in rahat.

Niciodata nu am jucat atac 4-1, sau in exces de unul singur, doar pe 64 pe cei de incredere, vazand ca RS joaca 5 deff 1 atac le-am zis sa joace 3 atac 1 deff, dar asta repet, tuturor celor de baza, nu doar eu, iar si pe 64 eram in top la sustinator, cum am fost si pe 56, si 73, pe 61 sincer nu retin, dar oricum era matrix33 de departe.

Ti-am salvat printuri de pe lumea recenta, sate la 35minute-1h de shock, cat si proportia mea de atac deff pe zona WOC, asta ca sa vezi din nou cat de mult rahat mananci. De cand am vazut ca vrei sa ma ataci, pentru tine special le-am tinut, ce fain te-am mirosit.
Sunt doar cateva, nu cred ca vrei sa caut in arhivele din conferintele whats/skype, unde clar stiu bine ca niciodata nu am avut deff permanent in exces.


Sat avansat in WOC:


Te las pe tine sa numeri proportia de atac-deff, desi eu "mereu joc doar pe atac".


Arunca cu cat gunoi vrei tu in mine, te-am mirosit de la inceput ce urmaresti, si arati doar niste frustari.

Tata enyx cum ii spui tu cred ca nu m-ar provoca caci stie ca orice om din conducere poate face rau, dar daca vrei sa vezi daca chiar am access la conturile voastre, cum deja ai mintit si m-ai acuzat in diverse ocazii, continua si o sa iti fac pe plac, doar probabil cunosti ca ma ambitionez foarte mult cand se spun lucruri neadevarate la adresa mea. Eu n-am nimic de pierdut, doar niste timp, pe care nu-l am acum, dar vine iarna cand am timp mult prea mult.
Nu uita ca printre cei care joaca acum, sunt oameni care nu prea agreeaza anumite lucruri, si mai ales 3 jucatori in special, cu james 4 dintr-o discutie de acum vreo 2 saptamani: https://prnt.sc/s9uxi9

Dupa cum ai vazut pe 73, nici macar nu l-am cautat eu pe ollyvok, el a venit la mine, si nu a fost singurul. Am refuzat 2 jucatori, cineva din Roma m-a provocat, si i-am dovedit ca daca imi pun ambitia pot sa ajung sa iau sate gratis din Roma.
Totusi, chiar si daca continui sa ma provoci, m-as gandii de 2 ori datorita unor discutii cu membrii Roma si faptul ca inca mai vorbesc cu jucatori de la voi, aceasta fiind un razboi care nu ma priveste pe mine direct (L75), caci daca te bateai vs un trib un eram, te asigur ca nu mai erai asa coios.

Discutia in care ti-am dovedit ca nu m-am ferit de nimeni si te faci de cacao, nu e singura de genul, iar pe 71, un grup de vreo 5-6 jucatori voiau sa plece odata cu mine datorita diverselor nemultumiri, jucatori care joaca acum acolo si au si castigat 71. Niciodata nu i-am incurajat sa faca asa ceva. Niciodata nu am vrut ca cineva sa faca rau datorita unor neintelegeri ale mele cu unii de acolo.
Nu zic ca eu am fost perfect, nici pe departe, dar sa spui ca n-am pus binele tribului inaintea a orice asa cum vrei tu sa para, este total lipsit de sens si prost gust.

Exista o linie fragila intre prostie si atacuri la persona cu minciuni ieftine, nu stiu pe care dintre ele te aflii, dar cu siguranta stiu un lucru, nici pe departe nu te poti considera jucator Roma pana nu "te ungi cu toate alifiile", iar tu...ce sa iti zic tie despre efort si nopti pierdute cand de 2 ori practic ti-au retras din responsabilitati pentru un trib care pare ca iti dai si duhul...

Nu m-am laudat niciodata, harta mi-a fost martor, asa cum si pe 73 de exemplu, dupa ce am ajuns in zona WOC satele pierdute au scazut radical, si dupa cum vezi, jucam 80-85% deff, acel print este cu mult inainte de a lua alte sate care au fost tot deff.

Iar eu cand am parasit Roma am facut-o cu capul sus, cedand satele de bunavoie, nu prin autoban ca sa fac rau tribului.

Ai dreptate cu un lucru totusi pe care l-ai spus acum ceva timp, nu duc lipsa de PP si de resurse, si ca sa vezi ca joc cat pot de bine atunci cand ma decid sa o fac, iti las inca un print cu "investitia" facuta pe 73:


Adevarul e ca multi care isi permit sa bage PP, in late game nu fac fata, si Roma are vreo 2 jucatori de genul, unde shawn statea mereu sitter, ai stat chiar si tu parca pe 73 la dina grameni ;]

Daca nu dau 2 bani pe tine nu inseamna ca nu am voie sa ma apar de vrajeala proasta si acuzatiile de prost gust pe care le aduci la adresa mea, si din cate stiu, pana la proba contrarie sunt nevinovat, iar printurile arata ca momentan doar mananci rahat.

Si iti repet, nu ma laud, nici nu e nevoie, stiu ca exista destule printuri in care o fac diversi membrii din Roma actuala, daca iti doresti sa le vezi, pot sa le caut, desi nu sunt 100% ca s-au salvat dupa ce am iesit din conferinte. Dar lauda fara munca de echipa pe orice lume, 51-56-61-64-71 si 75 acum e 0 daca echipa nu te sustine, asa a fost si cand eu am condus.

Sfatul meu e sa iti vezi de joc, si daca o sa mai joc pe bune, ceea ce nu cred ca o sa se intample prea curand, si ne si nimerim pe harta, sa imi dovedesti ca esti la fel de activ pe cat sunt si eu cand stiu ca tribul trebuie sa castige.

Succes, sper sa n-aud ca iti lasi tribul la greu si aici.
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Tot respectul pentru majoritatea jucatorilor din Roma, stiu ei foarte bine care a fost treaba si tensiunile dintre jucatori, dar surprinzator tu ( unul care nu ai jucat ) te gasesti sa dai din gura pe aici, nu ca ar fi ceva nou :)) dai pe toate chat-urile doar.

Rezolva-ti problemele la bila mai intai, pana atunci te rog lasa comentariile proaste pentru tine
Nu-mi spune tu mie de tensiuni ca stiu eu mai bine ce tensiuni au fost pe intre Roma-United pe 56, si chiar si asa, TOTI ne-am calcat pe orgoliu si am mers mai departe. Nu am jucat, dar stiu ca pe 56 Roma v-a oferit un PNA nemeritat, si stiu ca Roma nu isi incalca diplomatia doar in cazuri in care exista dovezi concrete.

La cum arata harta pe 71, nu ti-e rusine sa apari pe aici? Cand Roma a tavalit NG cum a vrut cu 35% din harta? :]]
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Iti dovedesc ca esti un papagal mai mare decat te dai pe aici.

1. https://prnt.sc/s9pz4g - Niciodata nu am zis ca n-o sa atac roma, ba chiar stiti asta de pe 73, mai ales cand vad niste jucatori acolo, se stiu eu. Asa ca nu mai incerca tu sa ma ataci ca ma doare fix in cot de ce incerci tu, ba chiar nici acolo, iti raspund doar ca sa vezi cat e de rau sa vorbesti mult si prost. Asa ca dupa cum vezi, cine m-a intrebat i-am zis direct, ti se pare ca m-am ascuns?

2. Stai linistit ca nu duc lipsa nici de munca nici de pp, ba chiar activitatea de pe 73 da dovada ca n-am timp, si in printul de mai jos se vede, asta in conditiile in care a trebuit sa atac si la organizat.
Ai vrut sa arati ca ce, ca vorbeste gura fara tine? Sau care a fost treaba, te simti nebagat in seama?

3. Am zis foarte clar, ca am pastrat relatia cu unii dintre cei din roma la limita bunului simt, dar cu unii nici n-am ce discuta, si daca o sa ne nimerim pe harta n-o sa am nicio remuscare sa atac, ba chiar m-as bucura sincer.

4. Roma nu mai e ce a fost, dpmdv datorita faptulu ca a pierdut anumiti jucatori de-a lungul timpului din cauza unor mandrii prostesti a unor anumiti jucatori, asa cum imi spunea cineva zilele trecute: "Nu inteleg cum de cineva ca enxy a acceptat pe just elite, mai ales ca a dat teapa unui fost coleg de pe 64"...Chiar si asa, vad jucatori care joaca si isi dau silinta, dar drept dovada alti jucatori au ales sa nu mai joace cu voi, si nu ma refer deloc la mine.
Roma ramane un trib puternic in continuare, totusi cum am mentionat, imi pare "mai putin activ" ca Roma de pe 51-61. Nu 64 la socoteala, din cauza ca acolo au fost multe recrutari, chiar de la inamici, jucatori care acum nu mai joaca cu Roma (nycu123, dragosbunu2, theripper, rioana, sephiroth, papinii, cosmin...etc), sau cel putin nu stiu eu ca joaca.

Asa ca data viitoare, daca chiar vrei sa vezi ce intentii am, ma poti intreba direct, nu te mai da in spectacol, ca dupa cum vezi am spus altora ce vreau sa fac cu mult inainte de a iesi tu pe aici, si a incerca mizeria asta.
Iti doresc mai mult succes in a reusi ceva pe viitor, totusi uita de mine ca e doua oara cand ma ataci si degeaba....sunt convins ca cei din Roma cred ca eu am intrat pe contul spyred, fiecare crede ce vrea.

Iar un ultimul rand, nici n-am timp ca sa stau sa cumpar resurse, dar daca chiar vrei sa joc eu zic sa nu te joci cu focul ca daca vreu chiar intru pe conturi la voi.

Iti repet fix tie, nu incerca sa mai ma ataci cu rahaturi, ca sa nu te transformi tu in rahat. Dupa cum vezi nu mi-am ascuns intentia de a da in Roma ( aici din nou ma refer strict la niste jucatori anume ). Asa cum pe 73 am cerut sa nu dau in theripper si rioana, tot asa si aici, daca era cazul spuneam pe cine nu vreau sa atac, Distreaza-te cu mizeriile astea in continuare Nobody, n-ai incotro aparent.

Succes, si cel mai bun sa castige. Alea iacta est, cum spun "apropiatii".

P.S: M-a mai intrebat cineva la inceput de lume ce intentii am, din pacate nu mai am mesajul, s-a sters automat, raspunsul a fost acelasi.
P.S 2: Referitor de ajutat la nevoie, sunt cateva triburi impotriva carora florut de exemplu mi-ar zice ca e nevoie, oricand intru sa ajut, de ex NWO si NG, ambele pt ca au tradat Roma, fara niciun motiv intemeiat, si jucatori ca enyx, shawm, profesio, florut etc...n-ai cum sa-i tradezi fara un motiv bine intemeiat.

Iti reamintesc ca am avut ocazia sa intru pe conturi pe 71, si enyx stie foarte bine ca inainte de a intra, l-am intrebat daca e de acord, nu am intrat de capul meu, fara sa intreb initial. N-am facut niciun rau catre Roma, intr-un razboi care nu m-a privit direct, mai ales cand era vs NG.

Am razboiul meu personal cu unii de acolo, asta nu inseamna ca am uitat ca timp de multe lumi au fost oameni de cuvant, si nu cred ca asta s-a schimbat cu ceva. Daca ai nelamuriti poti sa am intrebi direct pe whats, altfel am zile bune cand nu citesc forumul, si dupa cum ti am dovedit, abia mai intru si pe 73 in lipsa de co player.
In schimb tu ai ajuns buffonul care dupa ce ma pupa undeva pe 56, acum vrea sa imi gaseasca greseala in orice...ce pot sa zic, sa ai multa placere in asta.

Ma simt nevoit sa scriu cand se vorbeste de trib.
Referitor la punctul 4 din ce ziceai. Da, Roma nu mai e ce a fost pe 64. Lucru de care ma bucur. Am avut jucatori buni si acolo dar majoritatea recrutati si care aveu "devotament" pentru persoane nu pt trib. Cam toti cei enumerati de tine erau jucatorii care jucau cu tine.
Si tu poti juca coplayer in Roma fara ca eu sa pot controla asta. La fel e si cu just elite sau oricare jucator.

Roma o duce foarte bine in componenta actuala. Nu tin minte vreo lume unde sa avem 5 triburi in top 10 pe lume dupa prima luna de joc. Ca sa nu mai zic ca au fost foarte putini jucatori internati pt ca sunt multi activi si isi fac treaba si nu e nevoie sa ii excludem.
Sutn jcuatori care au ales sa faca o pauza de la joc pt ca sunt in faza in care au jucat multe lumi consecutive si nu mai au chef sau timp. Dar care de fiecare data revin. De exemplu pe 71 am avut jucatori care n-au jucat si au revenit aici. Nucleul nostru de jucatori a ramas si chiar s-a marit.
Nu pot sa impac pe toata lumea si nici nu am cum sa ma inteleg cu toata lumea. Sunt jucatori buni cu care nu am fost compatibili si nu mai joaca la noi. Dar sunt jucatori buni pe care i-am castigat. E ceva normal in jocul asta. eu ma raportez la echipa pe care o avem acum si de care sunt foarte multumit. Ca activitate clasamentul si harta vorbeste de la sine.

Legat de jucatorii in care vrei sa dai din Roma, e cam tarziu sa te poti bate cu ei pe 75 fara vreo investitie substantiala. Si esti constient de asta. Stiai ca joaca la noi. Puteai sa intri de la bun inceput in alt trib in apropierea lor ca ei au granita directa. Probabil ca nu ti-ai dorit suficient de mult un conflict cu ei pt ca mai aveai treaba pe 73 si nu iti permitea timpul. Tu stii mai bine :)

Legat de Mr nobody, e mai activ decat ti-ai putea imagina pe lumea asta. Doar ca el nu e vizibil dupa cum stii.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Nu-mi spune tu mie de tensiuni ca stiu eu mai bine ce tensiuni au fost pe intre Roma-United pe 56, si chiar si asa, TOTI ne-am calcat pe orgoliu si am mers mai departe. Nu am jucat, dar stiu ca pe 56 Roma v-a oferit un PNA nemeritat, si stiu ca Roma nu isi incalca diplomatia doar in cazuri in care exista dovezi concrete.

La cum arata harta pe 71, nu ti-e rusine sa apari pe aici? Cand Roma a tavalit NG cum a vrut cu 35% din harta? :]]
Si cu toate asta Squad bate apropoul ca noi aveam de gand pe 75 sa rupem alianta. Daca e un lucru care se stie despre noi, ala e ca noi nu ne incalcam diplomatia :) Dar e usor sa gasesti pretexte.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
2.barbare luati voi..noi nu am luat momentan niciunul
3.Shield si noi nu ne-am atacat niciodata pana acum (lasa imbarligaturile stil Roma)
4.SN sunt si au fost mai aliati intr-o saptamana cat ati fost voi de cand a inceput lumea
5.Ce sa si faci...nu am inamici invinsi..sunt slab...ce sa iau altceva decat interne?

2. Intre conturile suport si barbare alegerea e clara :X
3. Vorbesti de noi de parca ne cunoastem de undeva :) Lasati dezinformarile si pretextele.as zice stil Squad dar voi sunteti trib nou infiintat,nu e ceva marca inregistrata.
4. SN e trib vasal, nu trib aliat. E o diferenta :)
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
@Enyx88 mai umbla ghost cum mesaje pe la sn? :D
Acuma poate sa umble unde vrea el ca nu mai am probleme. Cand a vorbit cu ei de acolo, la sesizarea squad l-am avertizat sa nu o mai faca si el poate sa confirme.
Nu e ca si cum ghost ar mai fi jucat cu noi pe vreo alta lume ca sa se poate lua de bun ce vorbeste el cu jucatorii cunoscuti de el din alte triburi.

Daca incerci sa o dai ca si cum voiam sa va tradam as vrea sa imi dai un singur precedent de tradare din partea Roma a vreunei diplomatii pe orice lume pe care noi am jucat :)
 

KingWeeman

member
Scor reacție
0
Mult va place sa comentati aiurea pe extern. In special viermelui care s-a decis sa arate ca isi merita pe deplin numele.

Ba omule, tu cum poti sa fii asa de jegos, sa arunci cu rahat in Roma, cand Roma nu ti-a facut tie nimic, si eram aliati?

Deci tu rupi alianta de inceput de lume, fara niciun motiv intemeiat. Am vazut ce ai vorbit cu ala din conducerea sn(nici nu mai stiu exact cine mi-a trimis), ziceai ceva de genu ca "le arat eu lor ca fac manevre".
Ba, am inteles, vrei sa rupi alianta ca un gunoi, ok. DAR nu ai niciun motiv sa arunci cu rahat in Roma ca un cimpanzeu. Cum iti permiti sa zici altor oameni, care nu stiu mai bine, ca noi am facut manevre pe la spatele vostru? Tu esti normal? Esti un ipocrit si atat, ne acuzi pe nedrept de lucrurile pe care le faci tu pe la spate

Roma n-a facut niciodata o actiune in detrimetul SQUAD, Roma si-a respectat diplomatia. Macar nu arunca cu minciuni, strici imaginea unui trib. Pe langa ca il tradezi, il si ataci pe la spate :))

Sa il iei pe ghost ca tap ispasitor ca sa-ti ascunzi minciunile e o prostie. Ghost a vorbit de capu lui cu cineva din sn din cate am inteles. Eu nu stiu cine-i el, n-am mai jucat cu el. Din ce inteleg el are ceva cu unii din voi si de aia a vorbit prostiile pe care le-a vorbit. Dar tre sa intelegi ca ghost n-are nicio conducere nimic, si el a fost "certat" sa zic asa in legatura cu rahatul pe care l-a facut el cand vorbea in numele Roma, desi el n-avea niciun drept sa faca asta. Dar nici nu l-am internat la comanda voastra, ca pana la urma el doar a vorbit aiurea, nu v-a atacat, si nu e normal sa internezi un om asa fara motiv.

Noi am avut incredere in voi de la inceput de lume, si avem multi oameni pe care ii cunoastem acolo, cu care ne-am inteles bine. Ce faci tu in ultimele zile e o gargara penibila.

Ai oameni de treaba in trib, si imi pare rau ca sunt condusi de un sarpe infect ca tine.
Reiterez: nu arunca cu rahat in Roma, sa zici ca noi faceam manevre pe la spatele vostru, cand de fapt e 100% evident din ce se vede acum ca tu ai facut chestia asta. Ne-ai tradat, asta e. Da macar nu arunca cu rahat in noi. Roma n-a gresit cu NIMIC fata de squad. Ghost poate, dar ghost nu are nicio treaba cu conducerea tribului :))

Te-am insultat mai sus, pentru ca la spartul asta de alianta vad 2 explicatii plauzibile:
1.Te-a prostit cineva mai inteligent decat tine din tabara inamica ca Roma face "manevre" cum le-ai numit tu, si ai pus botu ca un prost
2.Nu te-a prostit nimeni, ai tu ceva interes sa strici alianta asta, pentru ca ai un caracter infect.

Oricare din cele 2 explicatii ar fi, meriti sa fii insultat :))

Cat despre "Nu boss....acum umbla Enyxx cu cerutul numerelor de telefon in scitii :)))))...cea mai buna gluma pe lumea asta...''Roma nu isi incalca diplomatia''... "
E perfect adevarat. Ce diplomatie am incalcat? Ce treaba are ce face enyx acuma cu faptu ca esti un sarpe mincinos?
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Nu boss....acum umbla Enyxx cu cerutul numerelor de telefon in scitii :)))))...cea mai buna gluma pe lumea asta...''Roma nu isi incalca diplomatia''...

Si mai nou si liderii din academiile Roma cu mesaje de recrutare in scitii..disperarea a atins cote maxime :)))

Vai daca ar fi sa pun aici cate mesaje de vitejie ai cu diversi jucatori se prapadeste serverul de ras :)

Ca sa nu mai spun ca ai discutie directa cu mine pe wp in care recunosti destul de clar ca nu ati avut motiv real sa rupeti alianta :))
Dar continuati baletul asta ca oricum nu va baga nimeni in seama.

Voi trimiteti alea 100 fulluri cu care va laudati pe la colaboratori..ca nici aliati nu sunteti:)
 
Sus