Discutii libere L76

Scor reacție
0
Green vorbeste de tradare si ca au luat backstab pe 72..dar aici da mesaje la tot K sa tradeze si sa vina la ei.. Urata soarta.. Pana cand o viata amara?
 

RAYN0R

member
Scor reacție
0
Ce frumos arata forumul asta cu "In Vacanta" ... daca nu se poate in realitate macar online sa avem vacanta mult meritata. Eu nu tin cu nimeni pentru ca nu am avut avantaje sau dezavantaje de la nimeni pe acest joc. Sunt un simplu om care isi pierde timpul liber jucand dar aceste "Vacante" se dau cu o mare usurinta pe aceste meleaguri pitoresti. Incep sa cred ca cineva isi arata puterea si ceea ce poate el (ea) sa faca, pe acest biet forum unde ne amuzam din cand in cand.
 

Centorag

member
Scor reacție
0
reputația (foarte posibil neadevărată) a green-ului
Chestia asta chiar ma amuza :) Cumva, singurii pe care-i vad comentand de rau sunt backstabberi foarte guralivi (si saracul watcher care inca crede ca a avut vreun rol in faptul ca noi am pierdut 72 :) ). Nu fosti inamici, nu fosti aliati, doar gentle, ursu si mai nou un anume pompy (nici macar nu voi zice nwo, ca macar restul stau in banca lor) care singur a recunoscut ca ne-a tras clapa ca-i tremurau chilotii. Daca tu pe astfel de opinii te bazezi cand tragi concluzii despre un grup de persoane (si din ce am observat in conversatiile initiale dintre green si tine, cam asta ai facut), imi pare rau de tine, poate macar in realitate sa nu o faci :)
 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Nici eu nu tin cu nimeni. Si da, ca si parere personala imi pare rau ca zambetele imi vor fi mai rare din cauza absentei "cenzuratilor".
Dar obiectiv vorbind, consider ca daca lasi acuzatiile nevalidate sa zburde libere prin mintile cititorilor, acestea pot afecta fundamental credibilitatea intregului joc.
Sper doar ca banările sa fie temporare, si beneficiarii acestora sa revina cel putin la fel de energic dar cu alte strategii de perpetuare a...amuzamentului :))

De cand am descoperit ca exista forum, lecturez zilnic si zambesc inca dinainte sa ma loghez.
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Nici eu nu tin cu nimeni. Si da, ca si parere personala imi pare rau ca zambetele imi vor fi mai rare din cauza absentei "cenzuratilor".
Dar obiectiv vorbind, consider ca daca lasi acuzatiile nevalidate sa zburde libere prin mintile cititorilor, acestea pot afecta fundamental credibilitatea intregului joc.
Sper doar ca banările sa fie temporare, si beneficiarii acestora sa revina cel putin la fel de energic dar cu alte strategii de perpetuare a...amuzamentului :))

De cand am descoperit ca exista forum, lecturez zilnic si zambesc inca dinainte sa ma loghez.
Subscriu opiniei cu acuzatiile. Doar ca, daca ar zbura toata ziua la adresa ta, n-ai mai zambi :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eu mă bag pentru că pot nu pentru că ar trebui.
Dar mi se pare super nasoală situația asta cum un admin a trebuit/trebuie să se justifice pentru acțiuni care influențează jocul oamenilor cărora le este destinat să se joace și să investească bani care contribuie efectiv la continuitatea jocului.

Am fost și eu admin pe un joc, eram mai tânăr pe atunci, și nu aveam voie de nici o culoare (get it?) să joc pe serverul pe care îl administram pentru că repercursiunile la nivelul comunității ar fi fost mari. Evident că și eu și colegii mei admini jucam, dar era așa secret că nimeni nu știa ce cont are celălalt admin.
Abia acum, după mulți ani, înțeleg ce bine a făcut șeful jocului că ne interzicea să ne jucăm (era job pentru noi practic) pentru că deși acum dsa poate fi vinovat sau poate nu are nevoie Ban Hammer pentru a instaura liniștea, deși frustrările oamenilor și reputația (foarte posibil neadevărată) a green-ului s-au împrăștiat dincolo de forumul ăsta.

Din punctul meu de vedere, cu cunoștiințe basic de PR, consider că cu cât investești mai mult timp în a te justifica și a bana oameni pe forum, cu atât gustul amar despre care vorbeam mai sus se faci și mai greu de suportat.
Mă gândesc că oarecum te-ai așteptat să existe aceste repercursiuni din moment ce ai recunoscut sau au aflat și ai recunoscut abia dupaia că ești admin și atunci mă gândesc că felul ăsta de a induce liniștea în acest subiect (conform psihologiei clasice) nu te avantajează deloc.
Dar hei, ce știu eu...
Nici eu nu tin cu nimeni. Si da, ca si parere personala imi pare rau ca zambetele imi vor fi mai rare din cauza absentei "cenzuratilor".
Dar obiectiv vorbind, consider ca daca lasi acuzatiile nevalidate sa zburde libere prin mintile cititorilor, acestea pot afecta fundamental credibilitatea intregului joc.
Sper doar ca banările sa fie temporare, si beneficiarii acestora sa revina cel putin la fel de energic dar cu alte strategii de perpetuare a...amuzamentului :))

De cand am descoperit ca exista forum, lecturez zilnic si zambesc inca dinainte sa ma loghez.

As ruga, sa nu mai faceti afirmatii bazate pe supozitii. Vacanta data nu a fost data de mine, cum nici cel care a primit vacanta a facut afirmatia ca i s-a sters postarea cand defapt a sters-o singur, astfel facand o acuzatie grava ca a fost cenzurat.
Clarificarile pe care le-am facut au fost cu referire la joc, pentru ca exista unii care fac tot felul de afirmatii nepotrivite, iar daca nu li se raspude, spun mai tarziu ca defapt e adevarat, de aceea nu sunt contrazisi. Deci si daca raspund si daca nu, tot nu e bine.
Cu toate acestea, nu pot sa las manipulari grosolane, de tipul celor mentionate anterior sa treaca fara a fi devoalate.

De asemenea daca oricine are dovezi in sensul afirmate anterior pe forum sau alte povesti, sa le trimita direct la CM pe adresa de mail. Acestea nu se fac pe forum, nu s-au facut niciodata, iar cei in cauza au fost aspru pedepsiti de fiecare data!

EDIT: Lista cu admini este publica pe pagina principala, iar adminii nu administreaza lumile pe care joaca.
Chiar daca adminii nu ar juca, tot ar fi acuzati ca sunt partinitori. Mi-au fost transmise conversatii in care tot felul de jucatori faceau afirmatii ca am favorizat pe unul sau pe altul pentru ca sunt prieten in viata reala, eu nici macar neavand niciun fel de interactiune pe joc sau altfel cu cel "favorizat". Iar eu ma intreb pe ce fundamente se fac astfel de afirmatii?!
 
Ultima editare:

warhopegod

member
Scor reacție
0
alex02dsa, eu nu te-am inclus deloc in mesajul meu. :)
Cumva iti inteleg confuzia, dar il poti recitii acum stiind asta.
 
Ultima editare:

D Wolfwood

member
Scor reacție
1
@Centorag
Ei sunt mai vocali, cum în orice comunitate există cei care se exprimă mai direct. În alte jocuri astfel de acțiuni se numesc banter/trash talk. Face parte din joc, fără ele amuzamentul nu ar mai fi la fel și mizele ar fi mai mici. Eu cu Ursul*e*dulce n-am avut încă plăcerea să interacționez și ceilalți de aici cu care am ajuns să interacționez m-au băgat în seamă abia după ce am bătut în cuie războiul.

Reputația vostră a ajuns la urechile mele de la foști colegi de-ai voștri, de la oameni cu care am intereacționat pe alte lumi și care mi-au dat un friendly advice, oameni care au menționat despre voi abia când v-au văzut vecini cu noi. Și din câte văd ei nu consumă forumul extern, eu am venit aici pentru că sunt consumator de trash talk și îmi place drama.
Sepia e jucătorul meu preferat de la voi, păcat că nu mai vrea să stăm la povești și discuția cu Sorin a avut ca scop să-l enervez (am apelat la trash talk) dar ulterior mi-a făcut plăcere și aș vrea să mai vorbesc cu el. Cu maram am făcut glume pentru că trimite mesaje tuturor din tribul meu și pe mine mereu m-a omis (cred că e a 3-a oară când trimite green mesaje în 100) și ție, Centorag, ți-am scris pentru că avem același război declarat de 2 ori, cu același triburi implicate și voiam să-ți zic să păstrăm doar unul.
Nu mai știu cu cine vorbeam din green dar știu sigur că i-am spus că dacă e adevărată faza cu conturile suport, aș fi făcut-o și eu, chiar e o idee smart.

@alex02dsa
Nu cred că ai înțeles ce am vrut eu să zic. Eu nu te acuz de nimic pentru că nu sunt ipocrit, am fost admin, am jucat jocul pe care n-ar fi trebuit să-l joc, îmi permit să recunosc că m-am folosit de avantajele pe care le aveam. Și să fim serioși, e o tradiție românească și un meme în același timp că dacă românu nu fură ceva, orice, de unde lucră nu-i sănătos. Opinia mea este că acum degeaba te superi pe oameni că te acuză sau că te bănuiesc de mârșăvii, ești un admin care joacă printre jucători normali, un zeu printre plebi, doar nu credeai că toată lumea va fi ok cu asta. Dacă ați fi fost un trib praf, glumele erau haha, nici cu admini nu câștigați și cum ați fost un trib foarte bun nu sunt glume sunt ați câștigat doar pentru că sunteți admini.
Din punctul meu de vedere, personal, fără să acuz, ești în situația asta doar pentru că tu ai permis să fii și ar fi trebuit s-o vezi venind de la kilometrii depărtare și faptul că acum dai ban vacanțe oamenilor care te bănuiesc sau te acuză te pătează mai rău la reputație, zic eu.
Se vede din ce ai scris pe aici că ai fost foarte implicat ca și jucător, ai avut spioni în alte triburi, nebunii alea alea, un alt lucru care nu este recomandat unui admin, care ar trebui să fie netru total.
 

D Wolfwood

member
Scor reacție
1
EDIT: Lista cu admini este publica pe pagina principala, iar adminii nu administreaza lumile pe care joaca.
Chiar daca adminii nu ar juca, tot ar fi acuzati ca sunt partinitori. Mi-au fost transmise conversatii in care tot felul de jucatori faceau afirmatii ca am favorizat pe unul sau pe altul pentru ca sunt prieten in viata reala, eu nici macar neavand niciun fel de interactiune pe joc sau altfel cu cel "favorizat". Iar eu ma intreb pe ce fundamente se fac astfel de afirmatii?!

Îți dai seama ce material le-ai dat când au aflat că ai fost membru într-un trib.
 

D Wolfwood

member
Scor reacție
1
Eu nu joc pe aceasta lume, credeam ca e foarte clar.

Eu am înțeles foarte clar acest aspect.
Doar că acum nu are nici o importanță pe ce lume mai joci, ai jucat odată, ești vizat. Consideră chestia asta ca o piatră pe care o s-o ai în papuc mult timp de acum încolo, atât tu și cât și tribul green.
 
Scor reacție
0
As ruga, sa nu mai faceti afirmatii bazate pe supozitii. Vacanta data nu a fost data de mine, cum nici cel care a primit vacanta a facut afirmatia ca i s-a sters postarea cand defapt a sters-o singur, astfel facand o acuzatie grava ca a fost cenzurat.
Clarificarile pe care le-am facut au fost cu referire la joc, pentru ca exista unii care fac tot felul de afirmatii nepotrivite, iar daca nu li se raspude, spun mai tarziu ca defapt e adevarat, de aceea nu sunt contrazisi. Deci si daca raspund si daca nu, tot nu e bine.
Cu toate acestea, nu pot sa las manipulari grosolane, de tipul celor mentionate anterior sa treaca fara a fi devoalate.

De asemenea daca oricine are dovezi in sensul afirmate anterior pe forum sau alte povesti, sa le trimita direct la CM pe adresa de mail. Acestea nu se fac pe forum, nu s-au facut niciodata, iar cei in cauza au fost aspru pedepsiti de fiecare data!

EDIT: Lista cu admini este publica pe pagina principala, iar adminii nu administreaza lumile pe care joaca.
Chiar daca adminii nu ar juca, tot ar fi acuzati ca sunt partinitori. Mi-au fost transmise conversatii in care tot felul de jucatori faceau afirmatii ca am favorizat pe unul sau pe altul pentru ca sunt prieten in viata reala, eu nici macar neavand niciun fel de interactiune pe joc sau altfel cu cel "favorizat". Iar eu ma intreb pe ce fundamente se fac astfel de afirmatii?!


Ar fi interesant , atât pe joc cât și pe forum orice sancțiune data sa fie justificată prin dovezi. Spre exemplu pe joc , dac Y are multicont și voi adminii îl banati sa demonstrați faptul că are multicont , așa în tickete nu o să ne mai lovim de răspunsul ,,avem dovezi incontestabile ,, , iar pe forum e chestia de limbaj și exprimare , aici dovada e clara
 
Scor reacție
0
Chestia asta chiar ma amuza :) Cumva, singurii pe care-i vad comentand de rau sunt backstabberi foarte guralivi (si saracul watcher care inca crede ca a avut vreun rol in faptul ca noi am pierdut 72 :) ). Nu fosti inamici, nu fosti aliati, doar gentle, ursu si mai nou un anume pompy (nici macar nu voi zice nwo, ca macar restul stau in banca lor) care singur a recunoscut ca ne-a tras clapa ca-i tremurau chilotii. Daca tu pe astfel de opinii te bazezi cand tragi concluzii despre un grup de persoane (si din ce am observat in conversatiile initiale dintre green si tine, cam asta ai facut), imi pare rau de tine, poate macar in realitate sa nu o faci :)

Cât despre tine , mai împartiti mesaje de recrutare cum făceați pe 72 , apoi acuzați mă că numai eu am jucat murdar. Totuși aici e lumea 76 , ideal ar fi sa ne rezumam strict la lumea 76 și fie ca cea mai inspirata tabăra sa câștige , deoarece calitate exista in ambele , manevra va face diferența.
 
Scor reacție
0
Chestia asta chiar ma amuza :) Cumva, singurii pe care-i vad comentand de rau sunt backstabberi foarte guralivi (si saracul watcher care inca crede ca a avut vreun rol in faptul ca noi am pierdut 72 :) ). Nu fosti inamici, nu fosti aliati, doar gentle, ursu si mai nou un anume pompy (nici macar nu voi zice nwo, ca macar restul stau in banca lor) care singur a recunoscut ca ne-a tras clapa ca-i tremurau chilotii. Daca tu pe astfel de opinii te bazezi cand tragi concluzii despre un grup de persoane (si din ce am observat in conversatiile initiale dintre green si tine, cam asta ai facut), imi pare rau de tine, poate macar in realitate sa nu o faci :)
N am zis ca am vreo implicare.. Dar de pierdut ati pierdut.. Totusi dati circulare in triburile voastre spunand :
Stim deja de existenta unor mesaje catre unii membri din familia noastra de la inamici, care incearca cu disperare sa va convinga sa schimbati taberele, si va recomandam cu caldura sa nu le luati in seama, e doar o dovada de disperare din partea lor, caci s-au trezit peste noapte cu toata harta rosie.

Dar voi faceti asta in disperare.. Vrei sa aduc dovezi? Ca de data asta am 2000 de mesaje de la maram cu incercari de recrutare? Patrocle trezeste te a vazut toata harta ce puteti... Si daca pierdem noi pierdem cu capu sus.. Voi n ati avut sange in instalatie sa veniti aici cu noi si v ati tras academii.. Nu mi trebuie nici un om de al vostru de pe K 44, o sa se convinga singuri de voi, ca si baietii din DC.. Mergi si musca osul aruncat de maram.. Spuneti ca voi jucati pe harta dar cand ati fost provocati sa jucati pe harta.. Ati fugit ca iepurii.

Cam atat cu externul pe lumea asta cu voi astia din green, nu meritati sa mi bat capul cu voi..
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Cât despre tine , mai împartiti mesaje de recrutare cum făceați pe 72 , apoi acuzați mă că numai eu am jucat murdar. Totuși aici e lumea 76 , ideal ar fi sa ne rezumam strict la lumea 76 și fie ca cea mai inspirata tabăra sa câștige , deoarece calitate exista in ambele , manevra va face diferența.
Aha, tu compari mesajele de recrutare cu a blinda inamicii pe organziatele noastre. Mare om, mare caracter.

N am zis ca am vreo implicare.. Dar de pierdut ati pierdut.. Totusi dati circulare in triburile voastre spunand :
Stim deja de existenta unor mesaje catre unii membri din familia noastra de la inamici, care incearca cu disperare sa va convinga sa schimbati taberele, si va recomandam cu caldura sa nu le luati in seama, e doar o dovada de disperare din partea lor, caci s-au trezit peste noapte cu toata harta rosie.

Dar voi faceti asta in disperare.. Vrei sa aduc dovezi? Ca de data asta am 2000 de mesaje de la maram cu incercari de recrutare? Patrocle trezeste te a vazut toata harta ce puteti... Si daca pierdem noi pierdem cu capu sus.. Voi n ati avut sange in instalatie sa veniti aici cu noi si v ati tras academii.. Nu mi trebuie nici un om de al vostru de pe K 44, o sa se convinga singuri de voi, ca si baietii din DC.. Mergi si musca osul aruncat de maram.. Spuneti ca voi jucati pe harta dar cand ati fost provocati sa jucati pe harta.. Ati fugit ca iepurii.

Cam atat cu externul pe lumea asta cu voi astia din green, nu meritati sa mi bat capul cu voi..
Iar tu, scuteste-ma de textele tale, ca de fac video cele mai tari 5 replici de recrutare ale tale, ajungi in top10 trending pe youtube, la ce comedie iese.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Ar fi interesant , atât pe joc cât și pe forum orice sancțiune data sa fie justificată prin dovezi. Spre exemplu pe joc , dac Y are multicont și voi adminii îl banati sa demonstrați faptul că are multicont , așa în tickete nu o să ne mai lovim de răspunsul ,,avem dovezi incontestabile ,, , iar pe forum e chestia de limbaj și exprimare , aici dovada e clara
Din motive ce nu tin neaparat de noi, nu este mereu posibil.
 
Scor reacție
0
Aha, tu compari mesajele de recrutare cu a blinda inamicii pe organziatele noastre. Mare om, mare caracter.


Iar tu, scuteste-ma de textele tale, ca de fac video cele mai tari 5 replici de recrutare ale tale, ajungi in top10 trending pe youtube, la ce comedie iese.

Înțelegerea noastră acolo a fost că totul se înnobilează nimic nu se recrutează :) voi voiați zone eu voiam harta :)
 
Scor reacție
98
Eu am dat dovada ca am avut spioni la voi in trib pe 53. Tu ai vreo dovada sa sustii cele afirmate? Daca nu, stii ce urmeaza nu?

1590988196345.jpeg
 

kampfstier

member
Scor reacție
0
Mai lasati contrele ca indiferent ce ar zice unu sau altul toti facem la fel cand vine vorba de mesaje la recrutari.
Nu cred ca exista trib care sa nu recruteze de pe harta ca sunt neutri sau rosii
Hai la multi ani de 1 iunie ca pana la urma toti suntem copii
:D
Cu respect
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
Mai lasati contrele ca indiferent ce ar zice unu sau altul toti facem la fel cand vine vorba de mesaje la recrutari.
Nu cred ca exista trib care sa nu recruteze de pe harta ca sunt neutri sau rosii
Hai la multi ani de 1 iunie ca pana la urma toti suntem copii
:D
Cu respect

Asta e jocul , manevre , spioni :)))
 
Sus