F.SOD vs. F.What??

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Acum inteleg de ce ti se spune profuvc ... pfff ce expresii aveţi : slugi, pioni, valeti ... sunteti patetici, nişte frustraţi ... bănuiesc că suferiţi de sindromul şefiei (nu m-ar mira, e omniprezent la români) ...

Băi culturiştilor, faceţi bine şi nu mai jigniţi pe aici că vă blestem şi rămâneţi şi fără amărâtele alea de slujbe pe care le aveţi.
 

DeletedUser38736

Pionule ... tu de ce nu iti vezi lungul nasului ? Dupa ce ca ai votat impotriva What?? ca sa nu iti dispara rasul ala de trib de pe harta .. mai ai si tupeul sa postezi pe aici .. Fi pupincurist in continuare , dar astia DE OBICEI stau cu capul in pamant . ASA CA nu mai posta pe aici ..
Razboiul va fii lung .. foarte probabil castigat de NOI , numai ca mai trebuie sa apara 2-3 din astia ca tine :)) si poate atunci mai aveti restul hartii vreo sansa :)) .. Viteazule , fa-ti un bine si nu mai scrie pe aici .. ca te faci de rasul lumii - fata de cei care stiu adevarul si prefera sa taca .. Gabita , tata sunt la 6-7 ore cu nobil de tine :) incepem bairamu' sau mai asteptam ? ca am vazut ca iti place la mine in zona .. Apropos cu ce culoare m-ai marcat ? (ASA SE PROCEDEAZA CU IDOLII-ceea ce am fost eu pentru tine de cand m-ai vazut pe harta :p :))) )


"rasul asta de trib" care nu e al meu ca nu l-am adus de acasa si care e format nu neaparat din superjucatori cat din oameni cu caracter (ca astia au ramas) nu s-a facut niciodata de ras..asa cum v-ati facut voi supereroii triburilor. N-am pupat pe nimeni ca sa ne fie noua bine, nu ne-am aplecat doar din dorinta de a ne fi usor. Asta o demonstreaza razboiele pe care le-am avut de-a lungul timpului si o demonstreaza si faptul ca ne-am respectat cuvantul dat chiar voua cand ne erati aliati. Poate daca eram cum afirmai tu, what-ul nu mai era impreuna cu faq pt ca faq nu ar mai fi existat iar fuziunea (in cel mai bun caz pt what) o faceau cu TDN. Dar ce sa-i faci? Uneori mai gresim si noi...nu avem toti experienta ta si nu afirm ca am experienta si ca sunt vre-un superjucator (asta ca sa nu-mi aud discutii).Mare parte din noi suntem pe primele lumi pe care jucam si nu ne laudam ca suntem idolii triburilor (pt ca asa cum faceti si voi, ne-am minti singuri) ci cu faptul ca am inchegat o echipa unita de prieteni care uneori depaseste limitele jocului. "Valetule", "pionule" sunt doar afirmatii a unor oameni frustrati care au impresia ca toti cei care nu sunt de partea lor le sunt inferiori de aceea nu le dau importanta si nici nu o voi da de acum incolo. Daca ti-au luat ai tai forum pe "triburile" spune-mi ca nu o sa mai postez, n-as vrea sa-ti incalc proprietatea. Si ca sa intelegi si tu..n-am votat impotriva what... nu puteam sa ma aliez cu un trib care ne-a tradat. Nu puteam sa ling acolo unde am scuipat. Daca PICI alegeau sa mearga cu voi noi ramaneam alaturi de ei dar impotriva voastra cu orice risc.
 

DeletedUser41356

Gabyy,te vezi mai mare decat esti:)

Băi culturiştilor, faceţi bine şi nu mai jigniţi pe aici că vă blestem şi rămâneţi şi fără amărâtele alea de slujbe pe care le aveţi.
pfff...sa inteleg ca te vand prin ferentari cand mai trec pe acolo? ca-ti fac cu mana din 139:)
 

DeletedUser

... N-am pupat pe nimeni ca sa ne fie noua bine, nu ne-am aplecat doar din dorinta de a ne fi usor. Asta o demonstreaza razboiele pe care le-am avut de-a lungul timpului .....
mda, asta daca ignoram faptul ca luni de zile ati promis, in baza acelei aliante "spate in spate" pe care am avut-o de la inceputul lumii, ca veti lupta alaturi de noi contra Pici.
Evident, acest lucru nu s-a mai intimplat niciodata, pentru ca nu ati fost in stare sa-i bateti intr-un an de zile nici macar pe = cu 0, asa ca a fost mai simplu sa pupati pe cei care erau dusmani seriosi, decit sa faceti razboaie pe harta, pe care sa le si cistigati.
Ca dovada, cu = cu 0 ati facut alianta in final, si pentru asta ziceti mersi ca s-a rupt alianta cu noi, ca altfel, nu stiu ce tribulet mai mic si mai insignifiant decit egalii ati fi gasit pe harta cu care sa pretindeti ca sinteti in razboi:p

Poti sa negi faptul ca vezi doamne v-ati pregatit luni de zile sa declarati razboi picilor si nu ati reusit?
Daca negi asta, atunci ramine varianta ca nu aveai niciodata de gind sa o faci, ceea ce presupune minciuna si oportunism.
In ambele cazuri, se constata cel putin aceeasi lipsa de caracter de care ne acuzi tu, asa ca hai sa nu mai cautam motivele ruperii aliantei FAQ-22, pentru ca TU, prin deciziile tale asa-zis diplomatice, ai fost una din principalele cauze
 

DeletedUser38736

Tryspe, niciodata nu s-a pus problema de un razboi cu picii cum niciodata nu s-a pus problema unui razboi cu voi. E adevarat ca ati venit cu propuneri de razboi impotriva lor si la fel au venit si ei cu propuneri sa facem razboi impotriva voastra iar scuza noastra pentru a ne pastra cuvantul dat au fost egalii. Voi de cand aveati 2 sate va faceati planuri sa cuceriti lumea si va faceati planuri de razboi cu fiecare trib in parte Noi, ca sa-i terminam pe egali eram constienti ca avem nevoie de timp si daca ii terminam probabil la vremea respectiva m-as fi lasat de joc dar intre timp mi-ati dat noi motive sa joc: sa va enervez pe voi:)) Cat despre partea a doua a mesajului tau, egalii chiar daca erau un trib mic erau jucatori uniti. Am purtat razboiul cu ei cateva luni find cu trei sute si ceva de sate peste ei. Sa ne uitam la statistica voastra de razboi cu ei unde sunteti pe minus vre-o 70 de sate? Sau sa ne aducem aminte cum va milogiti la ei pt alianta? Chiar nu ti-e rusine sa vorbesti de razboiul nostru cu ei cand voi sunteti pe minus in fata lor? Intreaba-ti consoarta cum e sa piarda sate in fata egalilor, ea stie lucrul asta mult mai bine decat noi.
 

DeletedUser

bre voi nu aveti zapada de curatat? :eek: iesiti afara ca la ce temperaturi vad pe aici ar topi si gheatza de la polu' nord :D

interesant e ca de fiecare data cand apar razboaie, in loc de statistici, felicitari si alte chestii...incep sa apara unii care tot dezgroapa mortii.. :)
 

DeletedUser41356

Parte 1:
Triburi: What??, FaQ, P-v
Parte 2:
Triburi: = cu 0, 00

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 275
Tabăra 2: 262
Diferență: 13

Ce suntem ma? suntem pe minus cu 70 de sate? cred ca nu stii sa citesti...

PS:noi avem granita mica cu ei:) + ca anne avea sate in mjijlocu lor..si le-a pierdut ca avea atacuri masive din sod si pici,nu ca ar fi fost aia Parintii lui Napoleon
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38736

ia baga in ultima luna de cand aveti razboiul nu pune de cand erati aliati.
Parte 1:
Triburi: FaQ, P-v, What??
Parte 2:
Triburi: = cu 0

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 73
Tabăra 2: 145
Diferență: 72

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 709,533
Tabăra 2: 1,468,329
Diferență: 758,796

chart



sau vrei sa punem pe ultimele 3 luni?

Parte 1:
Triburi: What??, FaQ, P-v
Parte 2:
Triburi: = cu 0

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 128
Tabăra 2: 236
Diferență: 108

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,202,801
Tabăra 2: 2,324,252
Diferență: 1,121,451

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cred ca e ala you cant escape... sau soparland... sau cum drq isi mai zice :) un nimeni practic hai sa trecem la discutii mai interesante :D cum mai stati cu razboiul? :D

Si pe 20 si pe 24 am zis exact ca un sultan: "Asta sa fie scos", iar asta a fost scos, o stii pe pielea ta. Te mai vad pe vreo lume si daca esti innobilat, eu o sa fiu cel care a poruncit. ;)
 

DeletedUser41356

dragoshelu,de ce nu le pui si academia? ca nu-ti mai ies socotelile?
si stai pe vine,ca nici nu-i avem cu rosu pe harta pe aia din = cu 0
 

DeletedUser

Acum inteleg de ce ti se spune profuvc ... pfff ce expresii aveţi : slugi, pioni, valeti ... sunteti patetici, nişte frustraţi ... bănuiesc că suferiţi de sindromul şefiei (nu m-ar mira, e omniprezent la români) ...

Băi culturiştilor, faceţi bine şi nu mai jigniţi pe aici că vă blestem şi rămâneţi şi fără amărâtele alea de slujbe pe care le aveţi.

Se pare ca aripa de pe L 7 e asa :)
 

DeletedUser38736

Maull, n-am bagat academia pt ca nu stiam care e si pt ca am uitat de ea. In orice caz asta nu schimba mare lucru...noi nu ne-am batut cu academia lor pt ca acolo sunt jucatori de 2-3 sate in marginea hartii. Daca va agatati de asta, ca sunteti la nivelul egalior pt ca inobilati sate din academia lor formata din jucatori care au intrat pe lumea asta de cateva zile atunci imi pare rau de greseala facuta neintentionat.
Oricum am cam terminat cu forumul extern ca nu-mi face o deosebita placere sa port discutii in contradictoriu si e clar ca in mare parte avem idei diferite.
 

DeletedUser41356

Ok,suntem mai slabi ca = cu 0,mai slabi ca voi,mai slabi ca picii,ca sod,etc...sa vedem pana cand:)
 

DeletedUser34781

Tryspe, niciodata nu s-a pus problema de un razboi cu picii .....
la telefon altfel promiteai marea cu sarea... "stai sa mai dam 1 organizat -2 pe egali, si intoarcem armele impotriva Pici, ca momentan nu sintem pregatiti"...sau acum te faci ca uiti??
si nu erau doar "propuneri de razboi", era o chestie pe care noi am asteptat-o luni de zile, in baza cuvintului vostru dat fata de noi.
deci mai lasa-ma cu vrajeala, voi nu v-ati tinut cuvintul fata de nimeni, pur si simplu pentru ca ati evitat sa va implicati

...Sa ne uitam la statistica voastra de razboi cu ei unde sunteti pe minus vre-o 70 de sate? ...Chiar nu ti-e rusine sa vorbesti de razboiul nostru cu ei cand voi sunteti pe minus in fata lor? Intreaba-ti consoarta cum e sa piarda sate in fata egalilor, ea stie lucrul asta mult mai bine decat noi.
dragule, trebuia sa sa fiu aberanta, ca in conditiile lipsei acute de deff sa aduc o lance sprijin pe satele alea...deci da, 30 de sate le-am pierdut chiar eu, pentru ca erau in mijlocul lor si faceam cel putin vreo 3 zile cu defful de la cele mai apropiate sate, asa ca au fost sacrificate... si stii bine ca nu aveam de gind sa le apar niciodata..cum le-am luat moca, asa le-am dat, asa ca, "ce-am avut si ce-am pierdut?":), dar chiar sint slabi, pentru le-a trebuit vreo 3 zile si vreo 700 de atacuri ca sa ia 30 de sate, toate doar cu armata proprie,din care doar 10 de deff, si pe care n-am mai miscat nimic in momentul cind au inceput sa ajunga atacurile de la pici. Daca nu trebuia sa fiu atenta in partea cealalta, care era mai importanta, sint sigura ca fara sprijin si tot le lua vreo 2 saptamini sa-mi ia satele:p, deci nu-i mai ridica atita in slavi:rolleyes:
Iar celelalte sate pierdute sint de catre expburn, care era la fel, tot in mijlocul lor si care au fost considerate pierdute din momentul in care a venit la noi. asa ca lasa-ma cu statisticile... si btw, pune si academia, pentru ca jucatorii de acolo care se lupta cu ei, sint in FAQ acum, nu in What??, conform pozitionarii pe harta.

nu le mai sufla si lor undeva, bre... rau ai mai ajuns:))))

...
si daca tot vine vorba de statistici...te legi de-a altora pentru ca voi nu o aveti ok, nici macar in conditiile in care voi aveti acum un singur razboi, in acest razboi voi sinteti impreuna cu picii, iar din satele luate de voi o buna parte sint de la heliana, care a dat stergere??

Loc Porecla Sate cucerite Sate pierdute Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
1 Frequently asked questions 814 566 225.346.756 374.268.549
2 Schimbul 3 305 372 82.234.398 218.782.883
3 Prichindeii 342 346 107.249.696 153.392.732

eu in locul tau nu as mai deschide gura app de statistici:p
 

DeletedUser38736

Nu am ridicat egalii in slavi, doar i-am raspuns aluia care a scris la dictarea ta mesajul in care ne "intreba" de ce nu am luat mai mult de 300 de sate de la egali in razboiul de cateva luni cu ei. Eu nu cred ca am vorbit cu tine la telefon vreodata sau daca am facut asta nu-mi mai amintesc. Cum spuneam, nu am contestat niciodata faptul ca am vorbit cu voi de razboi cu picii si spuneam ca trebuie sa pice egalii ca sa luam asta in considerare (si asta o stie si laurentiu). Dar cum spuneam si se pare ca nu intelegi si trebuie sa repet la nesfarsit ca sa iti intre in cap: NICIODATA NU S_A PUS PROBLEMA DE UN RAZBOI CU PICI CUM, PANA SA ATACATI PE ALIANTA NU NE_AM PUS PROBLEMA UNUI RAZBOI CU VOI. Ce era sa-ti zic tie care erai indarjita, eliminai triburi pe harta intr-o secunda si iti faceai planuri cum va arata harta in doi ani? Ca daca ii termin pe egali las pe cine vrea sa mai joace sa o faca si ca ne vedem de ale noastre? Faceai infarct in secunda doi:) Voi a-ti asteptat 3 luni sa declaram noi razboi picilor pt ca asa v-am PROMIS????????:)))))) Se pare ca nu stii ce inseamna promisiune.
Ca sunteti peste noi in statistici se datoreaza faptului ca voi, un trib de 10-11 continente aveati razboi adevarat DOAR CU NOI, un trib de 3 k-uri, pe o granita neacoperita si atacata in timpul aliantei. In plus, cine se poate pune cu voi, doar sunteti idolii triburilor:))
Cu asta chiar am terminat cu forumul extern ca sunt satul de voi de pe joc si din fosta alianta nu mai imi trebuie sa va vad si pe aici ca imi provocati repulsie. In plus, am auzit ca i-au luat lu pruna forum pe triburile si nu ii mai incalc singura proprietate care o are, judecand dupa frustrarea care e capabil sa o emane.
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Bai, ne plictisiti cu astea! Postati si voi altceva, atacuri frumoase, cuceriri, statistici etc....altfel va inchid topicul ce pana mea! :rolleyes: Aici suntem la piata? Aratati cum va dati in cap pe harta, puneti rapoartele, nu "diaree verbala" :D
 
Sus