F.SOD vs. F.What??

DeletedUser

pt mine activitate e cea mai importanta..iar bun pe triburile nu mi se pare ceva extraordinar sa fii..nu sunt o mie de lucruri de invatat....se prinde repede jocul asta..cum zice si portile...activii sunt cei care castiga

tot ma dispera discutiile astea cu bun pe triburile..adik ce trebuie sa faci ca sa fii bun? sa iei satul din 2 nobili? sa ataci fara berbeci si sa cada zidul?
bun inseamna sa stii sa faci split sa dai trenulete sa gandesti putin strategic si sa fii activ..nu ai nevoie de trei 00

Si da si nu ..Asa e, activitatea e cea mai importanta, timpul liber, nervii tari, dar sa si iti placa ce faci..Diferenta de skill intre un noob si un elitist nu e asa de evidenta cum ar fi sa zicem la jocuri gen counter-strike, unde un zeu ar omora cu usurinta 10 noobi..Aici e mai greut ca unu cu un sat, sa faca 10 nobii fiecare tot cu un sat :).
Totusi degeaba esti activ daca nu te duce f mult capul, cand primesti pe langa reale si mii de fakuri, bine trimise ,conteaza sa si gandesti un pic ce faci mai departe..IMAO
 

DeletedUser13059

Gigi Becali o anuntati in aceasta seara ca se va alatura echipei SOD pentru ca are sanse mai mari ca Steaua la titlu ..
 

DeletedUser

de acord cu tine obsedati de tsl..exact ce spuneam..diferenta dintre noob si elitist nu e atat de mare ca in alte jocuri..(apropo..sunt zeu pe cs :))
 

DeletedUser

Felicitari :p.Am jucat si eu multi ani, da nu prea am ajuns zeu..Asta pt ca m-am obisnuit sa imi fac config pe sageti, si sa joc cu sensitivitate mare la mouse...asa sunt eu mai agitat..
Dar am fost un excelent admin =)
 

DeletedUser

cu sageti joaca multi old school..obisnuinta capatata de la jocurile practicate inainte de cs..asa si eu..folosesc sagetile in loc de wsad dar cu strafe nu te gandi ca ma intorc in loc :)
in schimb sens mica..ratezi prea mult cu sens mare
 

DeletedUser11365

Si da si nu ..Asa e, activitatea e cea mai importanta, timpul liber, nervii tari, dar sa si iti placa ce faci..Diferenta de skill intre un noob si un elitist nu e asa de evidenta cum ar fi sa zicem la jocuri gen counter-strike, unde un zeu ar omora cu usurinta 10 noobi..Aici e mai greut ca unu cu un sat, sa faca 10 nobii fiecare tot cu un sat :).
Totusi degeaba esti activ daca nu te duce f mult capul, cand primesti pe langa reale si mii de fakuri, bine trimise ,conteaza sa si gandesti un pic ce faci mai departe..IMAO

Triburi se joaca la fiecare inceput de lume,undeva pana pe la 500k..cand incep innobilarile interne,nivelul de joc al serverului incepe sa scada treptat..Asta e motivul pentru care la fiecare inceput de lume regasim aceasi jucatori in frunte,in timp ce intr-o faza avansata regasim jucatorii care au beneficiat de un context favorabil si au avut suficienta rabdare sa continue jocul(niciodata aceasi de la o lume la alta)..nu mai subestimati jocul asta..e o arta..cand ai 15 sate,deja ai mii de combinatii de trupe care pot fi trimise sprijin de ex(nici 1% din jucatorii de pe .ro nu aleg una din variantele eficiente cand vine vorba de a se sprijini)..se pot da recuperari bazate pe estimari,si anume,eu fara sa am vreun atac,pot sa anticipez ca x ma ataca undeva pe la ora Y pe sat z,si prin urmare trimit o recuperare care sa ajunga undeva dupa ora la care estimez eu ca voi fi atacat..de pe un sat poti face splituri pe 30 de sate,doar sa stii in functie de jucatorii care te ataca,ce unitate ar fi indicat sa o bagi intre nobili..la inceput,poti farma in functie de minele satelor de barbari..un sat de barbari cu mine mari,il bagi de 2-3 ori in script..intr-o faza avansata nu ai voie sa-ti trimiti toata apararea de pe un sat pe granita sau oriunde altundeva..tot timpul trebe sa ai undeva la 5-10% din trupe acasa(desigur,depinde de pozitionare)..la inceput de server,daca ai un adversar cu un singur sat lipit de el,si tu il ataci cu nobili,poti anticipa ca jucatorul respectiv va sprijini barbarul respectiv urmand fie sa intrerupa sprijinul,fie sa incerce sa-si recheme trupele astfel incat sa-ti faca split..poti trimite fie fakeuri care sa ajunga la ora exacta in care jucatorul trebuie sa recheme trupele astfel incat serverul sa-si dea refresh si sa nu mai poata face nimic,ori sa ii rupi piata centrala inainte de timpii la care ar putea intrerupe sprijinul..

Si tot asa..nu mai subestimati jocul asta..e extraordinar de complicat daca vrei sa-l joci la un nivel ridicat...
 

DeletedUser

e parerea ta...insa lucrurile care le-ai spus mai sus nu sunt deloc complicate..sunt simple deductii logice si lucruri care se invata din mers
 

DeletedUser

cu sageti joaca multi old school..obisnuinta capatata de la jocurile practicate inainte de cs..asa si eu..folosesc sagetile in loc de wsad dar cu strafe nu te gandi ca ma intorc in loc :)
in schimb sens mica..ratezi prea mult cu sens mare

Pai normal tot cu strafe si eu..Ei de mine radeau astia cand ma vedeau cu sageti si daca dadeam mai tare de mouse, faceam ca titirezu..Da si cand eram in forma, dadeam si eu bine, pacat ca nu asa de des =)).


Triburi se joaca la fiecare inceput de lume,undeva pana pe la 500k..cand incep innobilarile interne,nivelul de joc al serverului incepe sa scada treptat..Asta e motivul pentru care la fiecare inceput de lume regasim aceasi jucatori in frunte,in timp ce intr-o faza avansata regasim jucatorii care au beneficiat de un context favorabil si au avut suficienta rabdare sa continue jocul(niciodata aceasi de la o lume la alta)..nu mai subestimati jocul asta..e o arta..cand ai 15 sate,deja ai mii de combinatii de trupe care pot fi trimise sprijin de ex(nici 1% din jucatorii de pe .ro nu aleg una din variantele eficiente cand vine vorba de a se sprijini)..se pot da recuperari bazate pe estimari,si anume,eu fara sa am vreun atac,pot sa anticipez ca x ma ataca undeva pe la ora Y pe sat z,si prin urmare trimit o recuperare care sa ajunga undeva dupa ora la care estimez eu ca voi fi atacat..de pe un sat poti face splituri pe 30 de sate,doar sa stii in functie de jucatorii care te ataca,ce unitate ar fi indicat sa o bagi intre nobili..la inceput,poti farma in functie de minele satelor de barbari..un sat de barbari cu mine mari,il bagi de 2-3 ori in script..intr-o faza avansata nu ai voie sa-ti trimiti toata apararea de pe un sat pe granita sau oriunde altundeva..tot timpul trebe sa ai undeva la 5-10% din trupe acasa(desigur,depinde de pozitionare)..la inceput de server,daca ai un adversar cu un singur sat lipit de el,si tu il ataci cu nobili,poti anticipa ca jucatorul respectiv va sprijini barbarul respectiv urmand fie sa intrerupa sprijinul,fie sa incerce sa-si recheme trupele astfel incat sa-ti faca split..poti trimite fie fakeuri care sa ajunga la ora exacta in care jucatorul trebuie sa recheme trupele astfel incat serverul sa-si dea refresh si sa nu mai poata face nimic,ori sa ii rupi piata centrala inainte de timpii la care ar putea intrerupe sprijinul..

Si tot asa..nu mai subestimati jocul asta..e extraordinar de complicat daca vrei sa-l joci la un nivel ridicat...



Jocul se joaca....cum se joaca...Ai stabilit tu ca se joaca pana la 500k ?
Eu zic asa, un starter care preia un cont de 15 mil atacat cu 4000 reale si 6000 fake, cred ca incepe sa planga ...
Poate unu ca mine care a innobilat intern, da a mai prins si astfel de situati mai rezist cumva...
Hai sa fim seriosi :)..Starteri dupa mine e ala care da o palma si fuge :)

Plus ca de obicei jocul se joaca "in echipa"

Ps.Ce ai zis tu, nu neg ca e corect, dar e o arta si sa joci la partea medie a jocului si cea finala...Cred ca o satisfactie mare cand inchizi o lume cu prietenii tai..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

Am zis eu ceva de starteri?vrei exemple?hai sa-ti dau exemple

Rhadookoo e starter?poate linistit sa fie rang 1 pe orice server....joaca linistit pe l10 si face furori
Zammolxe e starter?la fel,poate fi rang 1 pe orice server..candva preluase un cont in IMMO(nu stiu daca mai joaca)..innobilau cate 50-100 de sate in aceasi secunda
Illidan e starter?de nu stiu cate ori a jucat pana la cateva milioane de puncte,si tot pe locu 1 a fost pana s-a lasat
M&M e starter?astia 2 raman pe 1 pe orice server oricat timp s-ar juca
Mariolacatus e starter?top 5 pe l8 pana pe la 2 milioane cand s-o lasat..plus l17 unde a jucat pana pe la 5 milioane si era rang 1 fara probleme..

Si asa mai departe..

acuma arata-mi te rog frumos un singur jucator cu zeci de milioane de puncte pe o lume care e in stare sa fie in top la inceput,inafara de doeion..unu singur si am tacut din gura..oricum plec imediat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

open mind ?
iar sebastos e peste el, dar nu l-am vazut la inceput de lumi ce face..
Nu prea am auzit de aia de i-ai enumerat, hai poate de 1-2 :p

Acu serios **, nu stie open mind finetzuri, dar cel putin pe 2 lumi l-am vazut jucand tare de la inceput, dar asa simplu, mai batraneste...
Innobilau aia 100 de sate in aceeasi secunda ? Bun, cu planner, fara, tot trebuie sa stai toata ziua sa trimiti atacuri..Eu unu prefer sa ii dau haotic in fiecare zi cand am timp, decat sa ma leg cu lantzu de calculator zilele alea..
Gusturi si gusturi :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

open mind ?
iar sebastos e peste el, dar nu l-am vazut la inceput de lumi ce face..
Nu prea am auzit de aia de i-ai enumerat, hai poate de 1-2 :p

l-am vazut pe open mind pe l7..nu tin minte sa fi fost vreodata in top..ca si conducator am inteles ca-i bun,si personal il respect pentru ca a dus TSL pe net. pe locul 1(nu mai stiu exact serverul)..

cat m-am jucat eu l7,adica pana pe la 700k(suficient pentru a vedea inceputul),pe primul loc a fost sisisi(dani),illidan,leulgreu..hiotikiri si sebica top 10..nu mai stiu..au trecut anii..ma rog..ma plictiseam si eu pe acasa,deaia m-am apucat de scris mai mult...o seara frumoasa sa aveti..:D
 

DeletedUser

l-am vazut pe open mind pe l7..nu tin minte sa fi fost vreodata in top..ca si conducator am inteles ca-i bun,si personal il respect pentru ca a dus TSL pe net. pe locul 1(nu mai stiu exact serverul)..

cat m-am jucat eu l7,adica pana pe la 700k(suficient pentru a vedea inceputul),pe primul loc a fost sisisi(dani),illidan,leulgreu..hiotikiri si sebica top 10..nu mai stiu..au trecut anii..ma rog..ma plictiseam si eu pe acasa,deaia m-am apucat de scris mai mult...o seara frumoasa sa aveti..:D

Pai acolo invata sa joace cred..Si eu la fel :p.
Seara placuta..
Pe w46 suntem pe primul loc...
 

DeletedUser20252

Mic,negru si cu bube in cap astăzi la ora 21:59
Buna seara,1 aprilie a trecut deci mesajul urmator nu este o gluma si rog sa fie luat cat mai serios.
De obicei sunt unul dintre cei mai mari sustinatori ai regulei fara recrutari de la adversari.Datorita dezmembrarii tribului Kegel insa am fost nevoiti sa facem cateva exceptii in sud..de acea se vor putea acum face cateva execptii si in nord..mai exact k23,k33.

Invitatiile vor fi acordate intr-o prima faza in tls.Se vor maxim 4,5 invitatii pt ca vrem membri activi nu adormiti..din aia avem si la noi asa ca altii in plus nu ne mai trebuie :)

Nu va promit marea cu sarea..daca decideti sa veniti la noi si eu va accept(nu toti care vor invitaie vor primi..daca ati fost deja atacati si nu mai aveti trupe proprii sau daca detineti functii de conducere in what luati-va gandul) sa nu va asteptati sa fiti blindati de noi imd sau mai stiu eu ce.

Faceti trecerea pe riscul vostru si aratati de ce sunteti in stare..

Astept cererile voastre dar repet..nu toti din cei care vor cere vor primi.

John the Reaper astăzi la ora 22:27
Mare om,mare caracter.



Mai nou,noua tehnica SoD de a castiga razboaie. :D

E greu intradevar sa bati un trib care se bate cu intreaga harta,mai tre sa si recrutezi de la ei :D
Oricum imi imaginez ca s-au clantanit putin intre ei ca de ce vechiul MoD a putut recruta din kegel insa ei nu pot recruta de la What?? :D

Cu toate astea,eu ma intreb oare cei din PICI cu ce se aleg?:-?....a da stiu...cu o mare bataie la *** din partea SoD dupa ce nu o sa mai fie What??-ul :D
 

DeletedUser40792

Vezi ca pe maine ai un raspuns inteligent de la tracis, legat de ce ai scris
 

DeletedUser

@Portile iadului
iarasi va bateti cu toata harta :)) sa nu spui ca si castigati !
si de cand duci grija picilor ? sau mai degraba vad ca le "sugerezi" ce sa gandeasca ... si asta, pe bune, aduce a jignire, lasa-i sa judece singuri !

@tumositekato - daca tracis va veni cu raspunsuri legate de subiect, bravo lui, deocamdata tu esti pe langa subiect cu postarea ta
 

DeletedUser

Mai nou,noua tehnica SoD de a castiga razboaie. :D

E greu intradevar sa bati un trib care se bate cu intreaga harta,mai tre sa si recrutezi de la ei :D
Oricum imi imaginez ca s-au clantanit putin intre ei ca de ce vechiul MoD a putut recruta din kegel insa ei nu pot recruta de la What?? :D

Cu toate astea,eu ma intreb oare cei din PICI cu ce se aleg?:-?....a da stiu...cu o mare bataie la *** din partea SoD dupa ce nu o sa mai fie What??-ul :D

Pe cine a recrutat ma SOD din kegel ??? Doar un nume da.mi iar eu dat stergere cont in secunda 2 ;) Si nu noi recrutam , colegii vostri ne cer invitatii in trib ;)
 

DeletedUser40792

Pe cine a recrutat ma SOD din kegel ??? Doar un nume da.mi iar eu dat stergere cont in secunda 2 ;) Si nu noi recrutam , colegii vostri ne cer invitatii in trib ;)

Apoi, chiar twooh a zis asta, si deliciosul nu intrase cumva in trib la voi?
 
Sus