F.SOD vs. F.What??

DeletedUser

daca joci 20h/zi,cu autofarmu si mananci in timp ce farmezi..normal ca esti pe primu loc:)
nu zic ca nu sunt jucatori extraordinari..dar nu-i poti compara pe ei..care farmeaza 10.000 sate/zi lejer cu unu care dabea farmeaza 1000..conteaza foarte mult si scripturile:)


Sa sti ca nu este chiar asa ....nu conteaza scripturile , conteaza gandirea jucatorului ca acum ceva timp nu era asa automatizat jocul acesta....Au fost lumi pe care imi faceam planificatorul pe foaie si in comparatie cu jucatorii specificati de cristi sunt un jucator mediocru
 

DeletedUser

ciurooo vezi ca si io cam pe unde joc cum trebe sunt in top 20/10 dar in principal rang 1 la inamici invinsi ..


si daca tot ii ridici in slavi pe cativa de acolo nu stiu ce sa zic dar normal esti rang 1 cand intri cu 20 conturi din care 15 suport si 5 bash .. tu doar farmezi cu autoclikeru si faci rapid nobili pe urma iei satele moca .. de ce majoritatea din astia la inceput cuceresc 2-3-4 sate asa rapid si ei nu cresc nici 10.000 la inamici invinsi ... pentru ca ori sunt conturile crescute de ei ori le sparg de pe conturi bash ... asa ca porcaria asta de starter nu impresioneaza pe nimeni ... sa ii vad pe ei pe cont de la 2000 sate + cand au acolo 20.000 reale pe ei cum se descurca ca asa la inceput oricine poate sa fie in top daca practica acelasi joc ca si ei .. trofeele de jefuitoru zilei avea odata unu 26.000 sate atata am vazut cel mai mult da nu mai stiu numele exact .. nu imi spune ca ala la 5-6 sate cate avea , putea sa farmeze atata in 24 ore .. cred ca sunt multi care joaca de ceva timp si nu au ei nimic special fata de altii ... doar trucuri care sunt ilegale dar nu le vad adminii ca se pot ascunde foarte usor ..asa ca daca ii vezi asa de buni te rog sa vi si tu si pe toti cei care i-ai scris acolo si cereti conturi pe L1 in tribul UNITED care si asa saracii au prea multe conturi fara jucatori si vedem de ce sunt in stare..


Cumetre , ciura ia adunat pe 24 si sincer si-au aratat valoarea ....SPOR era rank 1 cu 30 si ceva de playeri si toata lumea dorea sa ii elimine insa nu au reusit
 

DeletedUser11365


pana aici ti-am citit postul..mai departe nu mai am niciun motiv sa citesc..

Ca sa va raspund celorlalti...scripturile au inceput sa fie cunoscute undeva pe la l14 daca nu ma insel(eu si pe l14 farmam manual,si inafara de script de farm n-am avut niciodata un alt script,lucru pe care pot sa-l confirme jucatorii care au avut acces la contul meu pana in prezent).Din pacate,cand jucau jucatorii amintiti de mine,si altii,nici nu indrazneati sa le dati mesaj,si daca o faceati,suna ceva de genul

-"salut :D..cum de ai crescut asa repede:)?"..sau
-"salut..nu-mi dai te rog frumos o invitatie:p?"..sau
-"salut,nu imi accepti te rog cererea de prietenie:D?"..

Pe l24 erau aproximativ 5 conturi de suport la 30 de oameni si nici un bash(si asta pentru ca nu aveam ce sa le fac)..stiti care e marea problema?ca,conturile respective de suport erau mai mari decat conturile celor care ies acuma in fata sa-si dea si ei cu parerea..Aceasi poveste pe fiecare lume.nici nu ma mai pot enerva..dupa 6-12 luni de joc,apar tot felul de jucatori care prin ceva metoda stranie au deslusit toate tainele jocului..Cred totusi ca am gasit o explicatie si pentru asta.E posibil ca acesti jucatori sa nu fi fost instintati cu privire la inceputul unui server,ei afland de el abia la 6-12 luni de la start,prin urmare,nici nu aveau cum sa posteze ceva la inceput din moment ce ei nici nu stiau de respectivul server..

Va rog eu frumos..niciodata nu mi-am dorit altceva decat sa fie respectata munca unui jucator..fiecare in parte sa stie unde le e locul(la randul meu am jucatori pe care ii respect,si desi poate am ajuns pe parcursul timpului sa joc mai bine decat ei,nu mi-am luat niciodata nasul la purtare)..jucatorii mentionati de mine anterior,si altii ca si Cucubaux,Th9one,Illusion,Blackdude,Sisisi,Tribunul,london24..etc,sunt cei mai buni din Romania,si trebe tratati ca atare..daca fiecare copilas vine sa-mi spuna de autoclickere si smecherii de 2 bani,in ideea in care EL STIE despre ce e vorba defapt,jocul asta nu se va mai ridica niciodata..eventual puteti sa va intrebati de ce majoritatea jucatorilor buni nu mai joaca pe .ro..

am plecat la servici..o dupamasa placuta
 

DeletedUser

de ce dracu stergeti posturile??? a reclamat cineva ceva?? si mai ziceati ca vreti activitate...in felul asta ve-ti ramane singuri..oricum...degeaba...;) aaa...stati m-am prins..curatenia de primavara ;)
 

DeletedUser34781

app de postarea lui cristian ciura octav...
toate situatiile sint diferite, de la lume la lume, de la trib la trib, de la individ la individ
insa ceva scirtie in ceea ce spui...
- una, ca astfel de atitudine de zeu al triburilor pe care o ai, fata de miile de jucatori activi, mai vechi sau mai noi , mai buni sau mai noobi, de pe triburile, este una jignitoare, si nu iti da o imagine buna de conducator sau de jucator de cursa lunga, chiar daca esti
- doi, scripturile au si ele rostul lor... si nu degeaba au fost unele incluse in premium la inno... tre sa fii nebun la 500 de sate sa recrutezi manual... tre sa fii nebun sa cauti pe harta satele unui inamic sa organizezi un atac atita timp cit un script ti le da automat, etc, adica tre sa fii nebun sa nu incerci sa-ti scurtezi timpul irosit de aiurea pe triburile, daca poti... si asta nu mi se pare o dovada ca esti mai slab, ci pur si simplu ca esti mai eficient. (ca se folosesc si scripturi nepermise, asta e partea a doua, dar nici un jucator nu va rezista pe termen lung doar datorita lor, asa ca ... exista selectia naturala ulterioara, totusi...)
- trei, este posibil, ca de la L14 sau mai stiu eu pe ce lume ai activat si tu pe termen lung, sa se mai fi ivit si alti jucatori buni, nu zic exceptii, dar buni.. si pe care sa nu-i cunosti, ca nu toti care exista pe .ro ti-au facut temenele cind au intrat pe joc, asa ca nu este batut in cuie ca nu mai exista jucatori buni decit cei pe care ii cunosti tu... iar daca ei nu intra pe extern nu e ca si cum nu ar exista pe harta, doar ca nu-i stii tu:) deci nu mai emite pareri decisive fara sa fii in totala cunostinta de cauza, ca iar iti scade credibilitatea, si e pacat
- patru, pina la urma ... citi oameni-atitea pareri... deci nu esti indreptatit sa le pui pumnul in gura la nici unul care intra sa isi dea o parere, daca nu din convingere, macar din bun simt
- P.S: tot spui ca ai ales "spuma" pentru Spor si ca ati fost si ca ati dres... ok, sint prima care recunosc ca ERATI buni... dar cum NU MAI SINTETI... pentru ca v-ati aciuat pe ici pe colo, dupa necesitati, zic eu ca nu are rost sa mai ridici in slavi Sporul, pentru ca daca era sa fiti cu adevarat imbatabili si incomparabili cu restul noobilor ce joaca pe lumea asta , mai rezistati ca trib, dar asa... din pacate, desi sinteti jucatori buni, (doar unii si corecti, dar asta-i partea a doua, si nu o mai dezvolt) nu sinteti VOI, ci doar faceti parte din tribul care a fost mai aproape de voi si a avut diplomatia cea mai buna pina la acest moment, iar asta nu mi se pare un motiv de lauda

una peste alta, sint multe de spus, si, chiar daca eu sint o anonima pentru tine, as vrea sa iei in considerare faptul ca acest joc nu se joaca doar cu zei ca tine, si ca nici tu, si nici altii, nu ati face nimic fara acei oameni care cred in voi, care va sustin, care va ajuta din umbra si care exista zi de zi, desi nu se evidentiaza prin nimic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32745

jucatorii mentionati de mine anterior,si altii ca si Cucubaux,Th9one,Illusion,Blackdude,Sisisi,Tribunul ,london24..etc,sunt cei mai buni din Romania,si trebe tratati ca atare..

Daca nu le-ai ridicat si statui, n-ai facut nimic... unor asemenea valori trebuie sa le vedem chipurile macar o data-n viata... sa se faca un fel de pelerinaj ca la Mecca, unde tribalii de rand sa se minuneze ca au asemenea noroc sa-i priveasca.

Ai uitat un lucru, totu-i relativ... pt fiecare jucator pe care-l ridici in slavi, o sa vina altul cu "colectia" lui, care, de asemenea, are dreptate din punctul sau de vedere.
 

DeletedUser13059

sunt si alti jucatori buni care nu sunt ridicati in slavi si joaca in liniste acolo unde joaca sau au jucat ca au renuntat la joc .. dar cand zici ca x ii cel ami bun mi se pare o porcarie .. toate lumile sunt diferite si cel mai bun ii ala care castiga o lume in top la tot ce se poate ... restu or fi ei buni dar nu au terminat nicio lume si nici nu or sa termine
 

DeletedUser

Eu ma mir ca acei jucator buni , joaca pe o lume cu setari cum are lumea asta (din ce am inteles :p ).Mie mi se par cel putin ciudate..
De acord cu anne, fiecare are lista lui, desigur ca sunt diferente intre jucatori, dar eu sunt cam satuli de aceste vedete , eu si cu echipa mea de noobi am trimis la culcare o gramada de vedete pe w46 :)..
 

DeletedUser34781

sunt si alti jucatori buni care nu sunt ridicati in slavi si joaca in liniste acolo unde joaca sau au jucat ca au renuntat la joc .. dar cand zici ca x ii cel ami bun mi se pare o porcarie .. toate lumile sunt diferite si cel mai bun ii ala care castiga o lume in top la tot ce se poate ... restu or fi ei buni dar nu au terminat nicio lume si nici nu or sa termine
bre, nici tu n-ai inteles nimic:p
e vorba ca prin acest fel de a vorbi pe extern, unde nu se discuta decit veleitatile de maaaaaaaari jucatori, care, pe de alta parte, toti sint "discutabili"; prin felul in care se vorbeste, ii discreditati si ii jigniti pe majoritatea jucatorilor.Si ce rezolvati? le diminuati cu zi ce trece cheful de joc... cu cine veti juca daca ii veti scirbi sa joace pe toti noobii??? daca veti continua sa va certati la nesfirsit sa faceti pe smecherii, care e "the best", veti pierde "plebea" care va iubeste si care asteapta sa le faceti jocul mai frumos si mai interesant.
 

DeletedUser

si mie mi se pare o porcarie :d...cei pe care i-a mentionat ciura nu cred ca au facut mai mult decat de a farma continuu si de a trimite nobilii cu t-train...la inceput cei buni sau mai bine zis..cei mari ..sunt cei care au cel mai mult timp liber ..si cum exista scripturile si farmezi cat mai mult ai trupe de atac at mai multe ..ca presupun ca toti isi fac atac..si cu ajutorul lui t-train cel de pe langa tine n-are ce face...pana la 2-300k poate sunt cei mai buni dar nu toti aia buni se arata la inceput..poate nu au timpul necesar..si sa nu mai zic de conturile suport...or fi ei buni dar cand din 34 de sate ai 30 de atac si mai si observi ca granita e la tine...ce mai poti face?? decat sa te scuzi ca nu mai poti continua?
 

DeletedUser13059

bre, nici tu n-ai inteles nimic:p
e vorba ca prin acest fel de a vorbi pe extern, unde nu se discuta decit veleitatile de maaaaaaaari jucatori, care, pe de alta parte, toti sint "discutabili"; prin felul in care se vorbeste, ii discreditati si ii jigniti pe majoritatea jucatorilor.Si ce rezolvati? le diminuati cu zi ce trece cheful de joc... cu cine veti juca daca ii veti scirbi sa joace pe toti noobii??? daca veti continua sa va certati la nesfirsit sa faceti pe smecherii, care e "the best", veti pierde "plebea" care va iubeste si care asteapta sa le faceti jocul mai frumos si mai interesant.

nu am jignit pe nimeni fara motiv , de obicei raspund jignirilor .. la inceput le ignoram dar acum mai intru si eu in jocul lor ... si eu am primit tot felul de amenintari de la "n" jucatori ca cei de mai sus ca fac ca dreq si ca ma spulbera si nimic .. doar vorbe

din partea mea sa fie cine vrea , eu joc pentru prietenii care ii am aici si cu care ma stiu si in viata de zi cu zi unde iesim la bere iar cand se sparge trupa ne lasam de joc .. asa cum ati facut si voi pe 24 acum ... eu am renuntat anul trecut dupa fuziunea cu picii si cand am lasat contul cu tot cu parola nu a facut nimic decat sa piarda tot ce am crescut eu pana atunci ... dar cand nu mai ai prietenii langa tine atunci nu mai ai nici chef de joc ... ii spiritu de turma pentru jucatorii vechi , eu cel putin asa joc ..
 

DeletedUser34781

:)))
deci merita un sondaj...
echipa de "vedete" sau echipa de "prieteni"?
dar asta nu poate fi contorizat decit pe o lume noua, din pacate:)
 

DeletedUser13059

mai daca ar fi sa facem pe o lume noua un razboi intre asa cum ai zis mai sus echipa de vedete a lu ciura si o echipa a celor care jucam impreuna de cativa ani buni tot impreuna asa fiecare cu trupa lui nu ii vad prea bine mai aia cei mai buni DIN ROMANIA !!!
 

DeletedUser40792

In sfarsit cineva care recunoaste politica what ...:cool:



La cate certuri ati generat voi cu MoD poate vrei sa spui... noi va rugam sa nu mai luati barbare de 2 intre noi... voi batman, batman... si asa va luati catapultele...
Pe noi ne-ati lasat sa ne batem cu picii... voi ati facut 2200 barbare de 2k in 2 luni.... tot Mod-ul a fost vinovat...



Si aici esti in afara subiectului... adex si gerula nu au lins nicaieri ... au vazut oamenii ce era de vazut ...:cool:

In concluzie : va meritati soarta !


chiar cu twooh sau florin21cs te-ai certat pentru asa ceva, de le daramai cladirile, dar normal ca da mai bine ca what a fost sursa acelui incident...
 

DeletedUser32873

chiar cu twooh sau florin21cs te-ai certat pentru asa ceva, de le daramai cladirile, dar normal ca da mai bine ca what a fost sursa acelui incident...

Tu joci pe 24 sau doar asculti povestirile altora? :confused:
Twoohh si florin21cs joaca inca, adu-i aici sa confirme ce zici tu ... altfel... jet :cool:
 

DeletedUser40792

Tu joci pe 24 sau doar asculti povestirile altora? :confused:
Twoohh si florin21cs joaca inca, adu-i aici sa confirme ce zici tu ... altfel... jet :cool:

Drept e ca nu sunt sigur, ori a fost cum am zis mai sus...iar legat de florin21cs..parca era vorba de fratzik care incepuse sa ia barbare intre Tls, iar tu inainte ai aparut cu catapulte si figuri
 

DeletedUser32873

Drept e ca nu sunt sigur, ori a fost cum am zis mai sus...iar legat de florin21cs..parca era vorba de fratzik care incepuse sa ia barbare intre Tls, iar tu inainte ai aparut cu catapulte si figuri

Asa cum spuneam mai devreme... JET... TURBO JET ca n-ai nici o treaba pe aici :cool:
 
Sus