F.SOD vs. F.What??

DeletedUser13059

gerula tata ce ai patit de esti asa nervos ? :)) te supara astia ? .. imediat fac cont si dau cu paladinu pe ei
 

DeletedUser

Adrian1947
Member

Quote:
jucatorii mentionati de mine anterior,si altii ca si Cucubaux,Th9one,Illusion,Blackdude,Sisisi,Tribunul ,london24..etc,sunt cei mai buni din Romania,si trebe tratati ca atare..
Daca nu le-ai ridicat si statui, n-ai facut nimic... unor asemenea valori trebuie sa le vedem chipurile macar o data-n viata... sa se faca un fel de pelerinaj ca la Mecca, unde tribalii de rand sa se minuneze ca au asemenea noroc sa-i priveasca.

Ai uitat un lucru, totu-i relativ... pt fiecare jucator pe care-l ridici in slavi, o sa vina altul cu "colectia" lui, care, de asemenea, are dreptate din punctul sau de vedere.



bre, ma bag si eu ca musca in lapte doar pentru ca mi-am vazut nick-ul pe aici intr-un post...faptul ca unul dintre cei mai buni inamici pe care i-am avut pe triburi mi l-a mentionat si laudat, nu ma face sa cred ca are si dreptate..fiindca asta ar insemna sa ii "jignesc" pe acei jucatori care au rabdare, experienta, corectitudine si performante mai mari decat ale mele, jucatori care nu ies pe extern si care nu le poti rosti nick-urile decat daca le urmaresti evolutia sau ii ai colegi/adversari pe lumea respectiva..si nu sunt putini astfel de jucatori..eu personal(in viata de zi cu zi) cunosc cativa si pot spune ca placerea de a juca triburile au capatat-o jucand si avand rezultate, nu fiind laudati pe forumurile de pe fiecare lume deschisa.
eu nu ma pot lauda decat ca fiind un jucator cel mult mediocru, cum spunea un "prietenash" de pe joc si forum..numai eu stiu cate tichete am facut si mi s-a facut, de cate ori am fost banat si debanat, cu ce alte conturi am jucat si ce metode de inselatorie am invatat(de la altii)..asa ca blackdude in lista de jucatori buni nu isi are rostul...cel mult poate giovanni parizer sau giovani grandiosu, ca astea au fost singurele conturi pe care le-am incercat doar din placerea de a juca, fara metode anticriste..profitand de timpul liber pe care il aveam. pentru ca fiind un joc 24/24 asta e singurul factor care face diferenta intre jucatorii buni, timpul. :D


legat de "pelerinajul de la mecca"..sa-mi spuneti perioada, ca poate o sa ajung si eu sa ma inchin la un pahar de vin.. :cool:


apropo, cate familii au mai ramas pe 24? :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

ce de prieteni mi-am facut:)..stiam ca nu am cum sa o scot la capat..ma rog..distractie placuta in continuare si noapte buna..
 

DeletedUser20252

Ar trebui sa stii pana acum ca pe forumul extern nu o scoti niciodata la capat cu nimeni.

In rest,vad ca a devenit pustiu pe aici,s-a gatat razbelul.
 

DeletedUser

daca nu-ti pierzi timpul explicandu-le celorlalti ca nu au dreptate, ma poti crede pe cuvant ca poti ajunge la un numitor comun

iar cu vedetele de le-a enumerat Cristi e relativa treaba!

cine are macar un neuron si pierde timpul pe joc este jucator bun
totul depinde de cat freci menta si nu ai nimic de facut in real life

bine, mai sunt si care au timp si iau barbare sa le creasca dar asta intra la categoria jucatorilor "strategici"=))))))))
 

DeletedUser20252

Nu s-a terminat,e in plina desfasurare inca.

Oricum pentru cei din SoD,dupa parerea lor deja ne considera terminati. :D
 

DeletedUser41356

daca nu-ti pierzi timpul explicandu-le celorlalti ca nu au dreptate, ma poti crede pe cuvant ca poti ajunge la un numitor comun

iar cu vedetele de le-a enumerat Cristi e relativa treaba!

cine are macar un neuron si pierde timpul pe joc este jucator bun
totul depinde de cat freci menta si nu ai nimic de facut in real life

bine, mai sunt si care au timp si iau barbare sa le creasca dar asta intra la categoria jucatorilor "strategici"=))))))))

de cand exista manager de cont nu stiu ce timp iti ia sa cresti barbare..
 

DeletedUser

parca pe l28 au inceput cu optiunile gen travian...bagi pp si faci ce vrei :(
 

DeletedUser

Mai nou,noua tehnica SoD de a castiga razboaie. :D

E greu intradevar sa bati un trib care se bate cu intreaga harta,mai tre sa si recrutezi de la ei :D
Oricum imi imaginez ca s-au clantanit putin intre ei ca de ce vechiul MoD a putut recruta din kegel insa ei nu pot recruta de la What?? :D

Cu toate astea,eu ma intreb oare cei din PICI cu ce se aleg?:-?....a da stiu...cu o mare bataie la *** din partea SoD dupa ce nu o sa mai fie What??-ul :D


Ma nu stiu cu ce se aleg PICI, din punctul meu de vedere SOD a facut un pas major spre inchiderea lumii cand PICI au acceptat pacea. De acceptat a fost acceptata dupa parerea mea pentru ca nordul tribului PICI era pulverizat pe fondul calitatii playerilor de acolo sau pe lipsa crasa de playeri pe conturile din zona RS, si mai ales pe o lipsa de conducere coerenta, daca nu ma insel tribul PICI este condus acum in mare parte de fosti dusmani asimilati sau aliati iar NOLDOR este condus in mare parte de cei tribul sudic Resistance, care a rezistat printre pici si i-au asimilat pentru sange proaspat.

Este evident si o stiu si SOD si PICI ce va urma dupa ce what va fi eliminat, eu nu pot decat sa sper ca intervalul dintre incheierea pacii si deschiderea ostilitatilor va fi folosit pentru urmatoarele variante.

1. Sefii picii ar trebui sa aibe oua si sa interzica SOD sa mai innobileze in k-urile majoritare PICI, printre satele lor in NORD, sau SOD sa citeasca aici si sa ia in considerare chestia asta care le irita aliatii. Pici sa se apuce de innobilarea satelor de barbari si a playerilor neutrii razletiti printre pici. ) daca aleg varianta planificarii razboiului.
2. mutarea playerilor foarte activi din sud din NOLDOR si PICI sus in K-urile fostului RS si inceperea definirii unei granite formata numai din conturi active si playeri experimentati.
3. Si cred ca ar fi varianta cea mai buna... inceperea unei fuziuni cu SOD-ul treptata... azi un player ... intr-o saptamana altul... etc.
Insa ptr asta trebuie sa fie intelegere intre cele 2 conduceri si SOD-ul trebuie sa inceapa sa isi curete tribul.


Oricum ar fi este evident cel putin ptr mine ca PICI nu au sanse sa castige lumea in varinta PICI. Deci chiar daca acum PICI s-ar alatura what si sa intoarca armele lumea ar fi castigata de what? la final. Se poate ajunge si la o rabufnire de orgoliu sinucigas din partea PICI pe fondul intelegerii ca lumea va fi incheiata de SOD daca cursul razboiului continua astfel.

Din punctul meu de vedere SOD ar trebui sa ia in considerare ca se poate si varianta terminarii aliantei cu PICI si sa anuleze temerile acestora prin niste gesturi care sa demonstreze ca nu o sa castige pe spinarea PICI. Deci de preferat ar fi sa inceapa varianta 3 inainte ca PICI sa inceapa sa plece urechea la sugestia what ca PICI e next pe lista dupa what.
Aici poate si what sa ia notite din varianta 3 si sa se gandeasca cam cum ar trebui sa sune o propunere adresata PICI.... Nu pastile aruncate pe extern si jigniri in batjocura gen cea a lui Portile de mai sus. Prin afirmatia de mai sus nu face decat sa confirme aroganta what in legatura cu restul hartii, iar daca este si conducator atunci what-ul are o conducere foarte slaba. Este jignitor sa credeti ca in PICI nu exista oameni care sa vada jocul in avans si care nu iau in calcul toate variantele. Si asta ti-o spun eu care in trib nu am decat functia de planificator atacuri intr-un K obscur de la marginea hartii. Daca eu vad jocul asa si sa zicem ca valoarea conducerii PICI creste exponential de la un planificator de atacuri catre intemeietor... sa zicem ca PICI nu e chiar lipsit de creier si nu mai jigniti cu pastilele voastre. (asta daca valoarea creste exponential binenteles, ceea ce sper :rolleyes: )

Acum despre faptul ca what si o ia... mi se pare corect. Este prea mare diferenta de forte dintre ce au ei si ce sunt aruncate impotriva lor (trupe pici de defense aflandu-se ocazional pe granita cu ei in sate SOD). Si nu pot decat sa ma bucur ca fostii mei dusmani de pe 7 si o iau grupa mare si ca pot contribui la asta. Imi aduc aminte cu placere de marele smecher intemeietor al diablo profucv care facea gura pe aici acum cateva luni.. tratand pe toti cu aroganta caracteristica, si acum nu i se mai aude pliscul pe fondul omorului administrat de noobul Gabby si ai lui. Nu prea poti sa castigi o lume cand tratezi pe toti de la inaltimea Olimpului... uneori pana si taranii se mai unesc intre ei.. macar pana ard conacul boierilor . daca e sa folosesc o expresie de pe la noi.

Deci din punctul de vedere al inchiderii lumii. SOD o va inchide cu pici... nu pe spinarea lor. Si ar trebui sa inceapa sa gandeasca rapid si sa ia atitudine pentru a calma temerile aliatilor.... daca pana si prin academia PICI se vorbeste despre faptul ca e clar ca PICI o sa o incaseze dupa what.... ma intreb cam ce se discuta intre intemeietorii PICI.
 

DeletedUser

Ma nu stiu cu ce se aleg PICI, din punctul meu de vedere SOD a facut un pas major spre inchiderea lumii cand PICI au acceptat pacea. De acceptat a fost acceptata dupa parerea mea pentru ca nordul tribului PICI era pulverizat pe fondul calitatii playerilor de acolo sau pe lipsa crasa de playeri pe conturile din zona RS, si mai ales pe o lipsa de conducere coerenta, daca nu ma insel tribul PICI este condus acum in mare parte de fosti dusmani asimilati sau aliati iar NOLDOR este condus in mare parte de cei tribul sudic Resistance, care a rezistat printre pici si i-au asimilat pentru sange proaspat.

Este evident si o stiu si SOD si PICI ce va urma dupa ce what va fi eliminat, eu nu pot decat sa sper ca intervalul dintre incheierea pacii si deschiderea ostilitatilor va fi folosit pentru urmatoarele variante.

1. Sefii picii ar trebui sa aibe oua si sa interzica SOD sa mai innobileze in k-urile majoritare PICI, printre satele lor in NORD, sau SOD sa citeasca aici si sa ia in considerare chestia asta care le irita aliatii. Pici sa se apuce de innobilarea satelor de barbari si a playerilor neutrii razletiti printre pici. ) daca aleg varianta planificarii razboiului.
2. mutarea playerilor foarte activi din sud din NOLDOR si PICI sus in K-urile fostului RS si inceperea definirii unei granite formata numai din conturi active si playeri experimentati.
3. Si cred ca ar fi varianta cea mai buna... inceperea unei fuziuni cu SOD-ul treptata... azi un player ... intr-o saptamana altul... etc.
Insa ptr asta trebuie sa fie intelegere intre cele 2 conduceri si SOD-ul trebuie sa inceapa sa isi curete tribul.


Oricum ar fi este evident cel putin ptr mine ca PICI nu au sanse sa castige lumea in varinta PICI. Deci chiar daca acum PICI s-ar alatura what si sa intoarca armele lumea ar fi castigata de what? la final. Se poate ajunge si la o rabufnire de orgoliu sinucigas din partea PICI pe fondul intelegerii ca lumea va fi incheiata de SOD daca cursul razboiului continua astfel.

Din punctul meu de vedere SOD ar trebui sa ia in considerare ca se poate si varianta terminarii aliantei cu PICI si sa anuleze temerile acestora prin niste gesturi care sa demonstreze ca nu o sa castige pe spinarea PICI. Deci de preferat ar fi sa inceapa varianta 3 inainte ca PICI sa inceapa sa plece urechea la sugestia what ca PICI e next pe lista dupa what.
Aici poate si what sa ia notite din varianta 3 si sa se gandeasca cam cum ar trebui sa sune o propunere adresata PICI.... Nu pastile aruncate pe extern si jigniri in batjocura gen cea a lui Portile de mai sus. Prin afirmatia de mai sus nu face decat sa confirme aroganta what in legatura cu restul hartii, iar daca este si conducator atunci what-ul are o conducere foarte slaba. Este jignitor sa credeti ca in PICI nu exista oameni care sa vada jocul in avans si care nu iau in calcul toate variantele. Si asta ti-o spun eu care in trib nu am decat functia de planificator atacuri intr-un K obscur de la marginea hartii. Daca eu vad jocul asa si sa zicem ca valoarea conducerii PICI creste exponential de la un planificator de atacuri catre intemeietor... sa zicem ca PICI nu e chiar lipsit de creier si nu mai jigniti cu pastilele voastre. (asta daca valoarea creste exponential binenteles, ceea ce sper :rolleyes: )

Acum despre faptul ca what si o ia... mi se pare corect. Este prea mare diferenta de forte dintre ce au ei si ce sunt aruncate impotriva lor (trupe pici de defense aflandu-se ocazional pe granita cu ei in sate SOD). Si nu pot decat sa ma bucur ca fostii mei dusmani de pe 7 si o iau grupa mare si ca pot contribui la asta. Imi aduc aminte cu placere de marele smecher intemeietor al diablo profucv care facea gura pe aici acum cateva luni.. tratand pe toti cu aroganta caracteristica, si acum nu i se mai aude pliscul pe fondul omorului administrat de noobul Gabby si ai lui. Nu prea poti sa castigi o lume cand tratezi pe toti de la inaltimea Olimpului... uneori pana si taranii se mai unesc intre ei.. macar pana ard conacul boierilor . daca e sa folosesc o expresie de pe la noi.

Deci din punctul de vedere al inchiderii lumii. SOD o va inchide cu pici... nu pe spinarea lor. Si ar trebui sa inceapa sa gandeasca rapid si sa ia atitudine pentru a calma temerile aliatilor.... daca pana si prin academia PICI se vorbeste despre faptul ca e clar ca PICI o sa o incaseze dupa what.... ma intreb cam ce se discuta intre intemeietorii PICI.

Ti-ai ales perfect numele, esti si inger si demon...pentru fiecare parte pe care ai abordat-o :D
 

DeletedUser

frumoasa sinteza...oricum intre intemeitorii pici si sod din fericire este intelegere...si se va face fuziune...nu cunosc temerile de care spuneai tu mai devreme dar sper ca ele sa fie la nivel de jucatori nu de conducere..pt ca la mine astfel de grave nemultumiri nu au ajuns
 

DeletedUser

Eh aberam si eu... pe aici ... nu luati in seama... Maine poimaine ma dau ai mei la innobilat ptr prostiile mele. :)

Era doar o ipoteza. Dupa cum mi s-a spus .. prezint faptele denaturat :).

Asa ca ignorati cele scrise de mine la plictiseala. :rolleyes:
 

DeletedUser

plictiseala sau nu, ai sintetizat foarte frumos Apocalipsa lumii 24 :)
 
Sus