Fake script

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

Iti multumesc pentru raspunsul prompt !. In IE 7, "Update 2:Fake noble train", merge perfect iar problema era ca am bifat casuta "Deschide intr-o fereastra noua" si atat. Pacat ca ai sters din acest script partea care si insera un ram. Pe L1 ar fi fost de ajutor pentru ca se pot da fake cu o singura unitate. Poate postezi si versiunea originala, cea cu 1 ram.
In schimb scriptul pe care l-ai pus de exemplu si care este dupa modelul primului update facut de tine (atentie, nu am spus "primul script postat de tine" care am inteles ca este mai vechi) nu merge de loc. Am parcurs aceiasi pasi ca la scriptul de mai sus (nu am bifat sa-mi fie aratat separat) si cand dau clik pe script nu se intampla nimic. Mentionez ca am scos cu atentie din scriptul exemplu bolduirile tale si am folosit si varianta originala si in ambele cazuri nimic :( .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Am sters un ram din scriptul update 2 pt ca stiu ca toate lumile nu te lasa sa ataci cu o unitate,am jucat si eu la inceput pe L1,dar am uitat setarile,o sa pun si varianta cu un ram,dar de asta de fapt am sters sa inserezi unitatile si am pus update 3 ala,ala te ajuta sa inserezi trupele,doar trupele.:D

O sa ma uit si la scriptul ala al doilea care ai zis ca nu merge,dar stiu ca l-am verificat si merge,cine stie,majoritatea nu merg in IE,sa incerci si cu mozilla sau opera,de preferat mozilla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Scriptul al doilea si de fapt primul update de care ai zis u merge,nu stiu de ce nu iti merge tie,nu folosi IE.

Uite si un update,face fake noble train,dar ca primul update,iti alegi trupele la inceput:

Cod:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,1];coords='xxx|yyy';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;counter=1;traincookie=document.cookie.match('(^|;) ?train=([^;]*)(;|$)');countcookie=document.cookie.match('(^|;) ?count=([^;]*)(;|$)');if(traincookie!=null)index=parseInt(traincookie[2]);if(countcookie!=null)counter=parseInt(countcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");counter=counter+1;if(counter==5)index=index+1;if(counter==5)counter=1;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="train="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="count="+counter+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();


Ps:am pus updatul si pe prima pagina.

Pss:mai e un update mic.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multumesc Jackass20, in "Mozilla" scriptul pe care mi l-ai dat ca exemplu merge perfect. Nu am putut sa verific si sa-ti raspund mai devreme pentru ca am avut probleme cu conexiunea.
In alta ordine de idei, nu stiu daca sunt aprobate sau daca exista scripturi care sa aleaga satele proprii aleator si sa trimita din ele fake-uri la niste coordonate alese anterior. Acestea pe care le-ai postat tu trimit fake-urile din acelasi sat. Sunt foarte folositoare dar daca ar fi putut alege aleatoriu sau dintr-o lista de sate proprii ar fi fost si mai fain :)
Oricum iti multumesc inca o data tie si celor care te-au ajutat la dezvoltarea lor ! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Multumesc Jackass20, in "Mozilla" scriptul pe care mi l-ai dat ca exemplu merge perfect. Nu am putut sa verific si sa-ti raspund mai devreme pentru ca am avut probleme cu conexiunea.
In alta ordine de idei, nu stiu daca sunt aprobate sau daca exista scripturi care sa aleaga satele proprii aleator si sa trimita din ele fake-uri la niste coordonate alese anterior. Acestea pe care le-ai postat tu trimit fake-urile din acelasi sat. Sunt foarte folositoare dar daca ar fi putut alege aleatoriu sau dintr-o lista de sate proprii ar fi fost si mai fain :)
Oricum iti multumesc inca o data tie si celor care te-au ajutat la dezvoltarea lor ! :)

Cu placere,majoritatea scripturiler astea sunt facut de servy,slowtarget si cateva de fluffy88 de pe .net plus altii,eu doar le adaptez pt.ro,cred ca am scris la unele cine le-a facut,initial le-am adaptat pt tribul in care jucam pe L8 pe urma am continuat sa le adaptez unu cate unu.Puteti sa le gasiti pe toate pe .net daca jucati acolo.Nu va faceti griji,nu ne da nimeni in judecata ca le-am luat scripturile,fluffy88 chiar a venit pe .ro sa adapteze unu din scripturi ca nu reuseam,plus,triburile e un joc de voluntari ce au ei trebuie sa avem si noi.:D
 

DeletedUser

Totusi mi-ai ramas "dator" cu un raspuns :) Ce se "intampla" pe 11 Noiembrie 2009 data cuprinsa intr-unul din scripturi ? "Propetarul" il inregistreaza si cere drepturi de autor iar eu ii fac pana atunci publicitate ? :) Esti un mare "artist" in a evita raspunsurile directe la subiecte sensibile pentru ca cel de mai sus nu este singurul pe care "ti l-am ridicat la fileu" !!! :) Poate ma lamuresti mai jos....prin postari ca sa nu te gandesti la altceva pentru ca s-ar putea sa ai mari surprize :)
 

DeletedUser5809

Totusi mi-ai ramas "dator" cu un raspuns :) Ce se "intampla" pe 11 Noiembrie 2009 data cuprinsa intr-unul din scripturi ? "Propetarul" il inregistreaza si cere drepturi de autor iar eu ii fac pana atunci publicitate ? :) Esti un mare "artist" in a evita raspunsurile directe la subiecte sensibile pentru ca cel de mai sus nu este singurul pe care "ti l-am ridicat la fileu" !!! :) Poate ma lamuresti mai jos....prin postari ca sa nu te gandesti la altceva pentru ca s-ar putea sa ai mari surprize :)

Ce surprize as putea sa am,de ex?:p

Nu exista script si nu cred ca se poate face sa fii intrun sat si sa pui coordonatele satelor tale,ale inamicilor si sa trimita fake din satele tale spre alea inamice,chiar daca ar fi asa ceva l-ar interzice,asta e chiar culmea lenei,plus,ca sa faca ceea ce vrei tu ar insemna sa apese pe butonul de attack si ok,ceea ce e ilegal.

La intrebarea cu data,e ** de cookie,nu iti face griji,nu expira nimic,lool:)))
 

DeletedUser

Iti multumesc si sa sti ca apreciez ceea ce faci...Ai postat multe "lucruri" folositoare, pacat sau mai bine zis eu ma bucur undeva :) ca foarte multi nu le folosesc. Daca le-ar folosi jocul acesta ar fi de cel putin doua ori mai greu decat este :)
In ceea ce priveste "surpriza" era referitoare la aceasta parte din postarea mea si permitea niste legaturi prin jocul cuvintelor neconforme cu realitatea: "Poate ma lamuresti mai jos....prin postari ca sa nu te gandesti la altceva pentru ca s-ar putea sa ai mari surprize" :) Dar eu "gandesc" prea mult si se vede ca nu intotdeauna si corect :)
In ceea ce priveste "lenea" nu prea se potriveste si undeva stiam dinainte ca un astfel de script ar fi interzis dar o intrebare nu strica niciodata, uneori poti sa ai si "surprize"...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2602

la fel ca si scriptul ce creaza oferte in targ si scriptul pentru fake (cel random) functioneaza pe .ro fara sa fie tradus
acelasi script ce imi functioneaza pe w14 .net functioneaza excelent si pe L1 .ro
deasemenea exista o pagina ce creaza scriptul de fake pentru un anumit jucator foarte rapid, dar nu o mai gasesc :D
 

DeletedUser5809

la fel ca si scriptul ce creaza oferte in targ si scriptul pentru fake (cel random) functioneaza pe .ro fara sa fie tradus
acelasi script ce imi functioneaza pe w14 .net functioneaza excelent si pe L1 .ro
deasemenea exista o pagina ce creaza scriptul de fake pentru un anumit jucator foarte rapid, dar nu o mai gasesc :D

Da,il am si pe ala in quickbarul de pe .net,o sa il pun maine la servici.
Unele scripturi nu trebuie adaptate pentru ca de fapt codul e acelasi indiferent de limba,singurul lucru care trebuie schimbat de obicei sunt denumirile din engleza in romana.
 

DeletedUser

dar varianta care trimite fake luand coordonatele in ordine si nu aleatoriu... care e ? ;)
 

DeletedUser

man ia fii antena...daca vreau sa trimit sprijin la un anume sat...sa zicem 1000 din fiecare defensiva...exista script ?

LE: practic e nevoie de un script care sa completeze trupele in cazarma...(ofensive sau defensive) si sa completeze in camp un anumit sat, ca oricum dupa aia atac sau sprijin trebuie sa dai manual....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

man ia fii antena...daca vreau sa trimit sprijin la un anume sat...sa zicem 1000 din fiecare defensiva...exista script ?

LE: practic e nevoie de un script care sa completeze trupele in cazarma...(ofensive sau defensive) si sa completeze in camp un anumit sat, ca oricum dupa aia atac sau sprijin trebuie sa dai manual....

Pai,poti sa folosesti oricare din alea care le-am pus,iti recomand update 5,si la coordonate iti pui satele tale,si vezi ca e explicat cum sa faci sa puna trupe.Ca doar nici un script nu apasa butonul de atac,ala il apesi u pe urma,dar in loc de atac,apesi suport.:D
 

DeletedUser

Pai,poti sa folosesti oricare din alea care le-am pus,iti recomand update 5,si la coordonate iti pui satele tale,si vezi ca e explicat cum sa faci sa puna trupe.Ca doar nici un script nu apasa butonul de atac,ala il apesi u pe urma,dar in loc de atac,apesi suport.:D

man...buna treaba, dar pe mine ma interesa update 1...o mica chestie enervanta este ca imi apare o ferastra noua (deci presupune inca un click) pe care scrie: "last village"...cum scot aia ???

Oricum mersi mult...e exact ce voiam :)
 

DeletedUser5809

man...buna treaba, dar pe mine ma interesa update 1...o mica chestie enervanta este ca imi apare o ferastra noua (deci presupune inca un click) pe care scrie: "last village"...cum scot aia ???

Oricum mersi mult...e exact ce voiam :)

La care,la primul script sau 5?
Scriptul 5 e mai usor de folosit,e acelasi ca primul.:D
 
Sus