Forumul lumea 7 a ajuns bataie de joc

  • Autor subiect intrinsecu
  • Data de început

DeletedUser

1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.


2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

Poate asta te ajuta sa intelegi. Si nu e primul post de acest gen la sectiunea L7. AI fost si avertizat, daca nu ma insel. Si nu ma insel.
 

DeletedUser


Poate asta te ajuta sa intelegi. Si nu e primul post de acest gen la sectiunea L7. AI fost si avertizat, daca nu ma insel. Si nu ma insel.

Ba, te inseli, prietene! ;)

Si ca ultim post, intrinsecu are dreptate... Incompetenta a facut din forumul L7 un Off-Topic 2. Sa vorbiti atunci cand veti fi in stare sa ingrijiti un forum, de doar cateva pagini!

Servus!

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Data viitoare, inainte de a posta, reciteste regulamentul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5684

@helyas ce legatura are postul tau prin care anuntai ca tribul tau intarzie pe nu stiu ce lume de pe .net cu p&P pe lumea 7 :confused:
 

DeletedUser

Super...Daca chiar intrinsecu spune ca acest forum de P&P e o cocina atunci situatia e chiar grava...e doar unul dintre spamerii de meserie... Dar vina e doar a jucatorilor ca de obicei, nimic nou sub soare...:rolleyes:
 

DeletedUser4920

Bloom nu am chef sa avem opini contradictorii da eu spammer ...inseamna ca am ajuns sa fiu facut spammer pentru ca zic adevarul forumul din l7 arata jalnic uite cati spameri inchizi topicuri si le fac dinou dar nu le mai inchizi si asa mai departe ...ai/ati banat 2-3 da tot degeaba aia mari au scapat ;)
 

DeletedUser

Cand afirmi ceva, sustine-ti afirmatia cu dovezi. Astept dovezile.
 

DeletedUser4920

Cand afirmi ceva, sustine-ti afirmatia cu dovezi. Astept dovezile.

Topicul de sub acesta nubcrackers vb de cu totul altceva recunosc si eu fac off-topicuri da de fiecare data aceasi oameni il incep nu dau nume nu imi place sa arat cu degetul nu sunt moderator si nici nu vreau e o postura ingrata din punctul meu de vedere ....toti te injura ca faci bine sau rau e la fel.
 

DeletedUser2404

setzel nu vrei sa ne faci cu mana din vacanta? cine il injura pe bloom? daca ne place sa il enervam nu inseamna ca il injuram :D
 

DeletedUser4920

setzel nu vrei sa ne faci cu mana din vacanta? cine il injura pe bloom? daca ne place sa il enervam nu inseamna ca il injuram :D



Imi pare rau mai greu sa intru in vacanta nu am ziz decat un adevar eu nu pot sa il enervez pe bloom dar daca tu poti te lasi o sa ne faci tu cu mana din vacanta.
 

DeletedUser

Nu am de ce sa dau ban cuiva care a spus adevarul. Da, am fost si injurat, si ? Am primit destule in PM pe forum, pe joc sau pe mess. Dar nu asta era ideea.

Topicul respectiv e P&P bazat pe rapoarte Setzel, nu intotdeauna e doar discutie. In plus, contrele celor de acolo sunt despre tema "noobcrackers". Ce a fost contra regulamentului, a fost avertizat cu warn. (poti verifica, e un mesaj editat).

Aici nu e vorba de BlooM, ci de sectiunea destinata L7, care ar fi o "cocina" dupa spusele unora.
 

DeletedUser2404

dupa parerea mea bloom merita pe deplin postul de moderator si stie sa isi faca treaba. daca te intereseaza setzel si eu am warn si nu am facut gura pentru el dar tu tot incerci sa faci spam ca te crezi mai interesant. sincer pana acum eu nici nu am auzit de tn, poti sa imi spui si mie realizarile tale ca jucator?

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

2.3. Discuþiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi

Risti al doilea daca nu ramai pe tema subiectului.
 

DeletedUser

dupa parerea mea bloom merita pe deplin postul de moderator si stie sa isi faca treaba. daca te intereseaza setzel si eu am warn si nu am facut gura pentru el dar tu tot incerci sa faci spam ca te crezi mai interesant. sincer pana acum eu nici nu am auzit de tn, poti sa imi spui si mie realizarile tale ca jucator?

Nu l-a pus nimeni pe bloom in discutie... oricat de mult mi-e de antipatic bloom uneori, trebuie sa recunosc ca isi face meseria.... Si nu vorbim de realizarile unora sau altora ca jucatori asa ca nu vad cu ce ne ajuta sa aducem asta in discutie.
Da, cred ca P&P ptr L7 e o cocina, asta a ajuns... poate sunt mult prea dur e drept, dar nu se poate spune ca situatia e chiar buna... Si nu numai jucatorii sunt de vina pentru ea...E prea simplu sa spui asta... Pana la urma ei spameaza, dar se pot muta imediat topicurile lor la off topic...
 

DeletedUser4920

@ Bloom da am vazut bloom asta doar am vrut sa zic ca sunt topicuri ce puteau fi inchise pt off-topic dar s-a preferat sa fie lasati liber cat nu ajung la atacuri la persoana si alte chestii de genu asta cred si eu ca ai ajuns la capatu rabdarii cu unii si altii dar s-a facut off-topic la greu aici am postat si eu recunosc .


@ Tehnorock

Sunt n00b sunt ferma pe toate lumiile happy :)?
 

DeletedUser

Ok, va dau cuvantul meu de moderator, ca nu va primi nimeni warn sau ban, dar vreau sa stiu parerile voastre DE CE e aceasta sectiune "o cocina" si ce se poate face pentru a schimba situatia.

Doar ca eu voi iesi acuma (e bonus de noapte, degeaba atacati :p) asa ca voi citi maine postarile voastre.

Singura rugaminte, nu deviati de la subiect; si fara atacuri la persoana. Simple pareri personale.

@ Bloom da am vazut bloom asta doar am vrut sa zic ca sunt topicuri ce puteau fi inchise pt off-topic dar s-a preferat sa fie lasati liber cat nu ajung la atacuri la persoana si alte chestii de genu asta cred si eu ca ai ajuns la capatu rabdarii cu unii si altii dar s-a facut off-topic la greu aici am postat si eu recunosc .

Da, inainte de a incepe oficial Lumea 7 am lasat mai liber la discutii pe aceasta sectiune, de asta probabil si senzatia de spam agresiv. dar odata inceputa lumea, s-a curatat totul, si inca se curata sistematic.
 

DeletedUser2404

la inceputul lumii este ca o cocina, sunt multi jucatori noi care incearca sa se afirme si sa creeze o impresie buna. sa se mai linisteasca apele, sa apara primii nobili si primele cuceriri, sa fie cuceriti noobi si la urma o sa vedeti ca nu o sa mai fie chiar asa. exemplu forumul lumii clasice, acolo se vorbeste 1 data pe zii daca se vorbeste si atunci, lumea isi vede de treaba nu stau sa spameze pe forum
 

DeletedUser

Repet rugamintea de mai sus

Singura rugaminte, nu deviati de la subiect; si fara atacuri la persoana. Simple pareri personale.

Aviz stranutelu! Mesaj sters pentru irelevanta cu topicul. Al doilea inseamna warn. Si ca sa-ti raspund, warnul expira, la fel ca si banul. Durata difera.
 

DeletedUser

E lumea la inceput, mare activitate in joc nu e..Nu au ce politica si propaganda sa faca, triburile care sunt in top la acest moment nu prea le vad comentand pe forum...Toata lumea sta la cutie... A fost o asteptare indelungata pentru deschiderea lumii 7 si cand s-a deschis oamenii nu aveau ce face...si-au dat seama ca momentan nu e asa de interesanta... asa ca au dorit sa o condimenteze un pic...E ca si cum astepti o masinuta si cand o primesti iti dai seama ca nu e asa de groaza precum credeai si arunci cu ea...

Nimeni nu spune ca moderatorii sa fie tot timpul in joc, aveti si voi viata voastra. Poate ma insel, dar am vazut o oarecare lipsa de activitate..Cred ca multi sunt in vacanta...

S-au deschis atatea topicuri care nu tin de P&P , daca ele erau mutate rapid, jucatorilor sa li se spuna sa nu mai spameze (fara sa fie pedepsiti, multi dintre cei care au postat au respect ptr moderatori asa ca o cerere de acest fel cred ca ar fi fost ascultata) nu se ajunge la inflatia asta de spam... Spam va fi mereu, intr-o anumita limita e chiar bun.
Asta e impresia mea:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

parerea unui copil:eek::eek::
Am observat forumul de ceva vreme,mai ales forumul lumii 7,avand interes pt mine.Situatia e aceeasi ca de obicei: toata lumea vrea sa fie bagata in seama.Deschiderea lumii 7 a creat mare valva, si multi au considerat probabil ca aceasta este sansa lor sa se afirme pe forum,prin orice mod posibil.Si din cate am inteles din postarile anterioare(sper ca am inteles bine),moderatorii au incercat sa fie mai ingaduitori in aceasta sectiune.Asta, combinata cu multimea "ambitiosilor" de neoprit luandu-se dupa moda "faci spam->esti tare!" incurajata putin de cativa oameni de baza a comunitatii forumului a dus la produsul finit,ce este acum cunoscut drept Forumul lumea 7.:(
 

DeletedUser11381

nu e o "cocina", e doar un pic neingrijit forumul. intradevar sunt multe comentarii in plus, (eu singur am pus cateva, doar pt ca ma plictiseam asteptand sa se intoarca trupele, si imi cer scuze pt asta), dar majoritatea off topicurilor, nu stiu daca ati observat, sunt facute de oameni care le stiu pe toate....
si nu ma refer la veterani aci!
in plus, s-a bagat mult in treaba asta "scrieti coresct, fara abrevieri, etc" am gasit destule posturi plictisitoare, facute de academicieni...
un pic mai multa grija, si posturile mutate un pic mai rpd, ( nu sunt de acord cu warn pt post in offtopic sau genul asta, e doar parerea mea, care postez in off topicuri :D), si sterse comentariile care nu sunt la subiect, si intr-o saptamana o sa fie curat :D
regards
 

DeletedUser

E lumea la inceput, mare activitate in joc nu e..Nu au ce politica si propaganda sa faca, triburile care sunt in top la acest moment nu prea le vad comentand pe forum...Toata lumea sta la cutie... A fost o asteptare indelungata pentru deschiderea lumii 7 si cand s-a deschis oamenii nu aveau ce face...si-au dat seama ca momentan nu e asa de interesanta... asa ca au dorit sa o condimenteze un pic...E ca si cum astepti o masinuta si cand o primesti iti dai seama ca nu e asa de groaza precum credeai si arunci cu ea...

Forfota de la inceput + niste conditii prielnice care sa ne opreasca sa intram pe forum.. mater si cu mine probleme cu conexiunea la internet.

Nimeni nu spune ca moderatorii sa fie tot timpul in joc, aveti si voi viata voastra. Poate ma insel, dar am vazut o oarecare lipsa de activitate..Cred ca multi sunt in vacanta...

dap, a trecut si vacanta.. distractie buna, dar am revenit si eu inapoi :D


S-au deschis atatea topicuri care nu tin de P&P , daca ele erau mutate rapid, jucatorilor sa li se spuna sa nu mai spameze (fara sa fie pedepsiti, multi dintre cei care au postat au respect ptr moderatori asa ca o cerere de acest fel cred ca ar fi fost ascultata) nu se ajunge la inflatia asta de spam... Spam va fi mereu, intr-o anumita limita e chiar bun.
Asta e impresia mea:)

qft.. si asta e parere de mod. :eek:


pk57 a spus:
nu e o "cocina", e doar un pic neingrijit forumul. intradevar sunt multe comentarii in plus, (eu singur am pus cateva, doar pt ca ma plictiseam asteptand sa se intoarca trupele, si imi cer scuze pt asta), dar majoritatea off topicurilor, nu stiu daca ati observat, sunt facute de oameni care le stiu pe toate....
si nu ma refer la veterani aci!
in plus, s-a bagat mult in treaba asta "scrieti coresct, fara abrevieri, etc" am gasit destule posturi plictisitoare, facute de academicieni...
un pic mai multa grija, si posturile mutate un pic mai rpd, ( nu sunt de acord cu warn pt post in offtopic sau genul asta, e doar parerea mea, care postez in off topicuri ), si sterse comentariile care nu sunt la subiect, si intr-o saptamana o sa fie curat
regards

Deci dumneavoastra incurajati aplicarea regulamentului, atata timp cat nu il aplicam acolo unde il incalcati dumneavoastra ? :)) :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus