Genuri de jocuri.

DeletedUser6558

Eu joc pe impossible, si citeodata cistig, da nu trisez din principiu:D
Ce castel iti place cel mai mult?
Mie Stronghold cu Crag Hack
 

DeletedUser

Dungeon cu vreunul din eroii din Heroes 1 (nu ii mai stiu pe nume, dar era unu cu Ressurect)
Dar glumeam, am trisat doar la campanii, cand ma saturam de cate un nivel.
 

DeletedUser6558

N am jucat decit 3, da am instalat acum 1, 2 şi 4, sa vad şi eu cum îs; am auzit ca 2ul e cel mai fain.
5-ul nu imi place, si de altfel nici nu prea merge pe haramu de calculator, deşi :)de aia l-am cumpărat amu doi ani, ca sa ma joc heroes 5. :mad:
 

DeletedUser

Si eu mi-am luat comp pt heroes 5, tot merge ca ceapa (detest grafica aia, oricat de smechera o fi, nu gasesc niciodata nimic pe harta cu ea), singuru lucru fain e muzica.
Am jucat heroes 1, incearca sa joci The Jester (harta), mi-am pierdut nopti pe un 486 sa termin harta aia.
Heroes 2 e cool, are unele animatii faine, satele sunt frumoase, si mie mi-a placut foarte mult. E la concurenta cu 3-ul, dar 3 are campanii mult mai faine.
heroes 2 e mai uratel la batalii, dar e fain phoenix-ul, e cel mai tare phoenix desenat pt heroes (la fel ca dragonul din heroes 1, o creatura mov si oribil de mare. Pt mine bate orice dragon creat dup-aia pt heroes).
Heroes 4 mi s-a parut cel mai nereusit, iarasi muzica ok, dar in rest, sistemul de recrutare e aiurea, comenzile sunt altele, castelele sunt amestecate de nu mai intelegi nimica...nu merita sa iti bati capul.
 

DeletedUser6558

Crag Hack si hall of Valhalla mi se par cele mai faine din tot jocu',... şi desigur, Gelu:)

Nu ştii de ce nu pot juca pe gamespy, am deschis toate porturile, şi versiunea e 4.0, ar trebui să meargă, da nu vrea , a dracului. :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Crag Hack si hall of Valhalla mi se par cele mai faine din tot jocu',... şi desigur, Gelu:)

Nu ştii de ce nu pot juca pe gamespy, am deschis toate porturile, şi versiunea e 4.0, ar trebui să meargă, da nu vrea , a dracului. :(

cand ajung acasa iti dau link catre un forum de heroes, exista un programel care iti produce un ip si te conectezi prin ala, dar momentan memoria ma lasa
 

DeletedUser

....cel mai bun " AGE OE EMPIRE "........apoi HALO.....si restul jocurilor de strategie......
 

DeletedUser

a, da, inca unul dragut descoperit recent de mine: Lord of the Rings - Battle for Middle Earth. Nu sunt adeptul jocurilor de strategie in timp real, dar a fost f fain.
Am jucat f putin Age of Empires, dar mi-a placut
 

DeletedUser6558

Il caut si eu ... am auzit ca e fain, mie imi plac Age toate, si red alert putin...da mai ales Heroes:)

HALO cum e?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

....sunt mare fan " AGE OF EMPIRE II ".....si habar nu am cum se joaca online, poate sa ma-mi spuna cineva ce trebuie sa fac ca sa joc online ???:)
 

DeletedUser

....sunt mare fan " AGE OF EMPIRE II ".....si habar nu am cum se joaca online, poate sa ma-mi spuna cineva ce trebuie sa fac ca sa joc online ???:)

downloadeaza Hamachi, faci o retea virtuala, o folosesti ca LAN in aoe II, si joci un joc pe retea. Simplu.:)
 

DeletedUser431

dar nu-ti trebuie neaparat hamachi...eu cel putin nu joc cu hamachi....faci joc multiplayer pe internet si trimiti la cei care vor sa joace cu tine ip-ul tau sau numele calculatorului...firewall-ul nu trebuie sa fie activat iar ei or sa stea putin mai mult timp pana sa te gaseasca dar te gasesc si puteti sa jucati fara probleme..singura problema ar fi netul....daca la unul din voi merge greu cade tot jocul...
 

DeletedUser

dar nu-ti trebuie neaparat hamachi...eu cel putin nu joc cu hamachi....faci joc multiplayer pe internet si trimiti la cei care vor sa joace cu tine ip-ul tau sau numele calculatorului...firewall-ul nu trebuie sa fie activat iar ei or sa stea putin mai mult timp pana sa te gaseasca dar te gasesc si puteti sa jucati fara probleme..singura problema ar fi netul....daca la unul din voi merge greu cade tot jocul...

Da, asa mergea pana acum. Nu inteleg ce poate sa aiba, acum se pare ca nu ne gasim. grrrr
 

DeletedUser

Si...am mai jucat si astea de la EA Sports, adik FIFA si NFS. Din pacate de la FIFA 2005 si NFS Underground 2 incoace nu am mai prins nimik...:(
Preferatele mele din aceasta categorie sunt FIFA 2004 si NFS Underground 2.
Unele jocuri mi-au lasat o impresie foarte proasta, gen GTA, Serious Sam etc.

FIFA 2004??? Frate, esti in pom!
Jocurile de gen GTA sunt pt. baietasii de cartier care se viseaza mafioti si smecheri. Personal nu o sa inteleg niciodata aceasta pasiune pt. a fi mafiot, a face trafic de droguri, tigari, etc.. Cred ca le inspira un sentiment de smecherie.
Aceasta "smecherie" e un adevarat drog. Cand ajungi la concluzia ca nu te pricepi la prea multe lucruri, te pierzi si iti zici: Totusi, sunt smecher!
Ma rog... Sa nu discutam despre asta!
Capisi, dude? Sau trebuie sa joc niste mecle? :D

Triburile ar fi un joc mult mai bun daca vecinii membrilor dinastiei *HIM*(madalin; VeiozaCuCaciula; danimaxxx) ar face un hobby din plantrea bombelor in bloc. In rest, e ok. :D:D:D
 

DeletedUser

Scuze! Din dinastia *HIM* l-am uitat pe cel mai recent membru: lordxdark.
 

DeletedUser

Heroes III este THE GAME. Cine e dependent de heroes III e prietenul/prietena mea.
Poate facem un multi-player odata, ce zici? (sunt n00b si acolo, dar imi place la nebunie)
Mai joc si Hexen II, dar mai rar, imi plac ghicitorile si quest-urile de acolo

am jucat toate versiunile. 1 a fost ceva extraordinar (un stil total nou de joc), doiu' ca grafica plus poveste, la vremea respectiva, l-am jucat si terminat cred ca de 5 sau 6 ori pe toate nivelele, toate hartile, tot ce se poate. cand a aparut 3, insa, am fost fascinat, nu o sa uit niciodata, melodia de inceput cu new world computing, si filmul, si "mirosul"... treiul a fost un salt extraordinat si un joc incredibil, am terminat tot in 3 zile. si cand zic tot ma refer la tot. campanii plus hartzi normale. nici nu aparusera harti facute de tertzi cand io terminasem tot.
la fel a fost cu diablo. I nu II. am terminagt diablo II in 3 zile cu toate caracterele. un joc extraordinar. la fel si dune, primul joc d strategie aparut. la fel si hexen I. un joc cu o grafica si un sunet extraordinar la vremea respectiva. nu mai zic de UFO cu toate episoadele aparute la inceput. cei ce au fost prea tineri atunci nu stiu ce au pierdut. jocurile de astazi sunt doar copii dupa acestea, plus ceva grafica. grafica extraodinara dar gameplay si poveste palida pe langa ce au fost acestea. cine stie de duke nukem? mega race? alone in the dark? fallout? etc...
 

DeletedUser

ai perfecta dreptate cu heroes.
am jucat fallout, dar nu mult, a fost ok. Ne vedem pe joc poate
 
Sus