Genuri de jocuri.

DeletedUser

Heroes 2 e mai fain ca Heroes 3 :D Cu paladinu' rupeai tot daca imi aduc bine aminte... si mai si din seria UFO - Terror from the deep (pacat ca pe compu' actual nu merge, e facut pentru procesoare vechi..) - asta apropo de ce zicea intrinsecu parca...

Jocuri mai noi nu am prea jucat... Praetorians mi-a placut(aduce oarecum cu triburile :p), Age of Mithology, Age of Empires... Morrowind - The Elder Scrool 3 parca era numele...hmm, Mark Ecko - Contents under pressure... si mai spun daca imi aduc aminte
 

DeletedUser

Da, heroes 2 a fost revolutionar dupa heroes 1. H3 mi se poare o extensie a lui, mai ales in ceea ce priveste grafica. Desi Phoenixul din H2 nu va fi niciodata egalat. nu, in H2 tot dragonu negru era cel mai tare, dar castelul era dezavantajat, ca in H1. H3 a transformat un tip de trupe totdeauna in dezavantaj in cele mai bine facute.
 

DeletedUser

Stiu ca dragonul negru era cel mai tare (si al naibii de scump) dar eu jucam cu ... nu mai stiu cum era in joc, ma rog.. oamenii :eek:

Ahhh da... si starcraft mi-a placut, cui nu? H3 a adus tenta aia de 3D si sincer imi place mai mult decat grafica din H4 care e prea netexturata... si culori aiurea
 

DeletedUser

Ai dreptate cu H4. Am jucat foarte putin Warcraft, vreo doua saptamani. Nu ma omor dupa real time strategy. (triburile intra aici, parca, nu?)
 

DeletedUser

Intra si triburile, atat ca e browser based :p Am jucat si ceva Silkroad, pana m-am plictisit (foarte slab la capitolul game-play... tot jocurile vechi exceleaza la capitolul asta)
 

DeletedUser

E mod facut de fani, neechilibrat, ajungi zeu si treci prea usor prin dusmani, sa vezi provocare pe original la HELL cand mori din 1 lovitura :rolleyes:
 

DeletedUser

E capcana.
3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi inaltimea de 60 Pixeli sau 4 linii de text. Avatarele nu vor depasi 80x80 Pixeli. Bannere sau linkuri-urile de recrutare sunt interzise.
Tzevy in curând vei pleca in vacanta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Jocul meu preferat din toate timpurile, a ramas, sincer sa fiu starcraft brood.
Am jucat si H3...muuuuuult timp pana cand am jucat online, unde ma rupeau aia in 3 saptamani cu 1 arhanghel 2 campioni si vreo 20 de marksmen(nu mai tin minte cum se chemau).
Sincer am cam 9 luni de zile de cand nu mai joc nik altceva decar browser si flash games(escape the room, puzzle)
Recomand si eu 2 jocuri daca se paote : covert front 1,2 si urbandead.
....cautati pe net daca va intereseaza
 

DeletedUser

Joc: Conquer Online si Guild Wars. Ambele MMORPG. Desigur joc si Heroes 3 si acum vreau sa incerc si online :D.Am jucat si Starcraft- Brood War cand eram mai mic :).Tin minte ca m-am chinuit 5-6 zile atunci sa trec o misiune.

Nu-mi plac deloc jocurile gen GTA. Am jucat foarte putin timp si m-am plictisit imediat.
 

DeletedUser

io is cu rpgeurile in principiu. cred ca divine divinity a fost cel mai interesant pe care l-am jucat. asta bineinteles dupa diablo, diablo I, ca 2 nu m-a incantat.
 

DeletedUser

eu va recomand Lord Of The Rings - Battle for middle earth 2 si jocurile de tip manager(in special FIFA Manager)
 

DeletedUser

Joc: Conquer Online si Guild Wars. Ambele MMORPG. Desigur joc si Heroes 3 si acum vreau sa incerc si online :D.

Guild wars nu trebuie platit? Mi l-a tot laudat cineva, si am vrut sa-l incerc, da parca n-as fi dat (5$?/luna?) bani sa ma joc. Nu ca n-as da deja pe triburile :D:D:D

@boggy-arsenal: LOTR e foarte fain facut, campaniile reusesc sa te tina in marginea scaunului in fata calculatorului. Zic ca e un exemplu despre cum trebuie construit si conceput un joc.
 
Sus