Haide-ti sa ne culturalizam

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

alta intrebare: voi va faceti curte nobila si in satele defensive (in ideea ca se bat talerii in mai multe sate, deci produci nobilul mai repede)?
 

DeletedUser

ok, inca una atunci (apropo, tu mai joci? --- in afara de asta).
Va faceti si nobil in satele defensive, ca ultim personaj (cu sprijinul) in trenulet?

Nu, nu mai joc.:)
Nobilul poate fi facut si in satele defensive. Dar tre' sa stii sa dai atacuri coordonate.
 

DeletedUser7458

este bine sa ai atelierul macar L1 si pe satele de defence!! pentru fakeuri!!!
 

DeletedUser

noob???

talibanu sper sa nu te superi. O mica sugestie. Daca tot ai facut aceasta tema pentru noobi nu folosi HC sau alte prescurtari ca eu habar nu ma ce inseamna HC. Deci tot cei care au experienta inteleg.
 

DeletedUser

talibanu sper sa nu te superi. O mica sugestie. Daca tot ai facut aceasta tema pentru noobi nu folosi HC sau alte prescurtari ca eu habar nu ma ce inseamna HC. Deci tot cei care au experienta inteleg.

Sunt prescurtari folosie pe .net...HC insemnand heavy cavalery, sau mai bine zis cavaleria grea.
Mai ciudat e MA (mounted archers) care ar fi arcasii calareti :)
 

DeletedUser

pey daca erau prescurtarile in romana poate intelegeam(totzi astia mai theeee)
 

DeletedUser

HC = Heavy Cavalry = CG = Cavalerie Grea
LC = Light Cavalry = CU = Cavalerie Usoara
MA = Mounted Archer = AC = Arcas Calaret
sp = spear = lancier
sw = sword = spada
ram = berbeci

noble = GN = Generatii de nobili
academie = curte nobila


Nu stiu cam care mai sunt.
 

DeletedUser

piata centrala

daca daram piata centrala a satului atacat acesta mai poate sa primeasca trupele trimise in sprijin anterior atacului?
din ce am mai citit ,presupun ca da ,dar nu strica inca o confirmare din partea cuiva cu experienta.
THX!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Indiferent ca distrugi piata centrala sau nu, tot primeste sprijin.

Fara piata centrala, optiunea de anulare a unei comenzi date din satul atacat nu mai este valabila.
 

DeletedUser

catapulte

Daca atac un sat superaparat cu 250-300 berbeci nu pot sa daram decat 1-2 lvl din zid.
Daca atac acc sat cu 250-300 catapulte rezultatul mai este influentat de forta apararii?
In mod normal ar trebui sa daram 8-10 lvl.
THX!
 

DeletedUser

Simulatorul nu te ajuta in privinta zidului deoarece il trateaza ca pe oricare alta cladire.

Daca introduci in simulator 300 catapulte si pui tinta de 20, atacul tau se va presupune ca nu are berbeci si zidul va ramane nedemolat dar iti arata ca acea cladire a fost demolata de la 20 la 0.
Numai printr-un atac real poti observa cum se comporta catapultele asupra zidului.

Nu am folosit catapulte pt demolarea zidului, deci nu pot sa iti dau un raspuns concret legat de eficienta acestora, pot spune doar ca prin catapulte demolezi mai putine nivele la zid, berbecii fiind mai buni in acest sens.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus