inca o revolutie ??

  • Autor subiect DeletedUser18409
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Poti cita, nu trebuia sa ceri acordul pentru asta.
Sunt discutii care ne privesc pe toti pana la urma.
 

DeletedUser18409

de acord cu voi...nici cei dinainte nu au fost mai breji
daca au furat,nu conteaza cat,pt mine nu au nici-o valoare
as miza pe un guvern de tehnocrati alesi de popor
 

DeletedUser40792

Sa ne punem in situatia jandarmilor, au si ei familie

Raka:si suporteri dinamovisti sunt, pe un site au lasat comentariii cativa, ca merg cu vecinii lor sa bata niste jandarmi
 

DeletedUser

mizati voi pe cine vreti , dar astia care stau la rand..si anume Crin si celalalt din PSD , de abea asteapta sa se infrupte si ei nitel :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Sa ne punem in situatia jandarmilor, au si ei familie

Raka:si suporteri dinamovisti sunt, pe un site au lasat comentariii cativa, ca merg cu vecinii lor sa bata niste jandarmi

Eu am spus ce stiu personal de la cativa "cunoscuti", dar asa este...sunt unii care traiesc pentru asta ( pentru scandal ), peste tot este la fel, exemple avem destule ( grecia, anglia, franta...etc ), amintiti-va de celebrele summituri G8, 9..etc, cand anarhistii de profesie veneau din toate colturile lumii doar sa faca scandal si sa se omoare cu politia/jandarmeria.

Cel putin galeria dinamovista ( parca "skinheads" le zice la fractiunea "ultra" ) nu este la prima isprava de genul...

Ce m-a distrat de minune au fost cateva interviuri la diversi "manifestanti" care nu au stiut sa dea un raspuns concret la intrebarea " Pentru ce sunteti aici si pentru ce protestati ?"...multi sunt acolo "ca au vazut multimea", fara sa aiba nici cea mai vaga idee despre ce e vorba, exact pe asta mizeaza si "agitatorii de profesie", manipularea maselor, spiritul de turma...etc.
 
Ultima editare:

DeletedUser32745

Imediat dupa anii 90, gasca celor de la putere a vandut tot ce-au putut in acele momente... apoi i-au urmat la putere domnul Tap si conventia sa, care la randul lor au furat si vandut ce-au putut in timpul domniei... Iliescu reloaded a prins iar firmanul domniei si a trebuit sa-si plateasca datoriile fata de finantatori, ghici cum, vanzand si furand cat se putea... dupa ne-am desteptat si am spus DA, iar ei au sparlit si vandut ce le permite legea... apoi au ramas doar unii, care si-au continuat treaba, asa cum stiu ei mai bine, ciordind si amanetand... acum lumea iar s-a desteptat si-i vrea pe altii: care altii? Daca vin altii, aia vor trebui sa-si umple burtile golite de perioada de opozitie... daca raman astia, isi vor continua treaba deja inceputa.
Concluzia: oricum o dam, o luam in barba:))))
Si ca o concluzie la concluzie: as participa la aceste proteste, doar daca as avea garantia ca vine macar un politician( al puterii, al opozitiei, nu conteaza, ca doar culoarea difera), sa-l prind, sa-i rup gura si sa plec apoi multumit acasa. Nu cred in violenta, dar ii vad necesitatea:)))
 

DeletedUser

de acord cu revolutia... dar exista o metoda pasnica de a o face si aceea e prin boicotarea alegerilor urmata de implicarea oamenilor capabili si necontrolati politic din exterior...

cat despre ultrasi si instigatorii de violenta inchisi pe viata... doar ca nu sunt atatea locuri in inchisoare pentru ei
 

DeletedUser

de acord cu revolutia... dar exista o metoda pasnica de a o face si aceea e prin boicotarea alegerilor urmata de implicarea oamenilor capabili si necontrolati politic din exterior...

cat despre ultrasi si instigatorii de violenta inchisi pe viata... doar ca nu sunt atatea locuri in inchisoare pentru ei

daca trebuie sa alegi intre un rau si alt rau, nu lasi raul mai convingator sa castige, ci alegi raul mai mic!

parerea mea.
 

DeletedUser40792

de acord cu revolutia... Dar exista o metoda pasnica de a o face si aceea e prin boicotarea alegerilor urmata de implicarea oamenilor capabili si necontrolati politic din exterior...

Cat despre ultrasi si instigatorii de violenta inchisi pe viata... Doar ca nu sunt atatea locuri in inchisoare pentru ei

+999999
 

DeletedUser

daca trebuie sa alegi intre un rau si alt rau, nu lasi raul mai convingator sa castige, ci alegi raul mai mic!

parerea mea.

de aia suntem in pozitia in care suntem acum... pentru ca am ales tot timpul raul mai mic in loc sa punem noi standardele la care trebuie sa se ridice politicienii

noi nu existam ca sa le oferim lor un loc la putere ci locul ala de conducere (Fie ca e presedinte sau parlamentar) este creat ca sa ne ofere noua si generatiilor viitoare o perspectiva ... o conceptie sanatoasa de viata ; nu doar pentru unii
 

DeletedUser34078

Ce se intampla acum in Pta Universitatii nu e deloc o manifestatie spontana, mai dureaza mult pana ce romanii au puterea sa iasa in strada sa-si strige of'ul!
Lasitate si comoditate cam la asta ne limitam. Ce s-a strans acolo e o gasca manipulata de alte si alte interese meschine. galeria ultrasa & Co nu se pune :D
Probabil ca in perioada imediat urmatoare media va acutiza si specula momentul si singurul lucru obtinut vor fi alegerile anticipate.... ce sa spun vine Crin Antonescu si salveaza natia din decadenta si saracie ... bla bla. Unde am mai vazut cliseul asta ? :rolleyes:
 

DeletedUser

dar exista o metoda pasnica de a o face si aceea e prin boicotarea alegerilor

nici boicotul alegerilor nu este o solutie pentru ca se cheltuiesc destul de multi bani pentru organizarea lor care ghici din al cui buzunar vor fi suportati ? tot din buzunarul nostru . si asa suntem afundati in noroi pana la urechi ca se ne mai calcam si noi unii pe altii pe crestet si sa ne afundam mai rau . ca si amenda data benzinarilor ce tot noi o vom suporta ( rompetrol parca deja a lasat sa se inteleag asta ) . nu boicotul alegerilor ci boicotul celor ce au deja o vechime de ani buni in politica in paralel cu votarea celor ce vin din spate , a tinerilor in dauna bosorogilor astia , eu 1 as miza pe dorinta de afirmare a celor pana in 40 ani ( exclus ponta - boagiu - blonda lu' base cum naiba o cheama c-am uitat ) , poate ar fi o solutie . poate , nu stiu . sper .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus