incoming

  • Autor subiect DeletedUser35131
  • Data de început

DeletedUser

Ce ziceti de un script care redenumeste toate atacurile noi dintr-un singur click cu toate informatiile necesare: tip trupa, jucator, sat, distanta si data lansarii?
Nu ar fi interesant?
Decat sa intri pe fiecare atac in parte ... mai bine dai un click si le-ai redenumit pe toate.
Desigur ideea e sa fi online cand apar atacurile.

Daca ma rugati frumos vi-l dau si voua :)))))
 

DeletedUser39703

Rook te rog sa mi-l trimiti si mie.. chiar daca e ilegal... nu conteaza... DESIGUR NU O SA IL FOLOSESC NICIODATA CACI EU RESPECT REGULILE CU SFINTENIE... vreau doar asa sa ma uit la el din cand in cand...:D aaa si daca ai si scriptul ala care iti construieste cladiri, recruteaza trupe, farmeaza evitand satele barbare cucerite sau cele cu trupe in ele, evita atacurile dumanilor dar le omoara intotdeauna nobilii, cucereste sate de la dusmani si in principiu se logheaza la alti jucatori si da stergere... te rog sa il spui si pe ala... doar asa ca sa vedem si noi minunile tehnologiei si stiintei moderne..UNde s-a ajuns domne cu hi-tech asta...Promit sa nu mai plec de langa unealta diavolului!!
 

DeletedUser

Nu cred ca e ilegal ... dar sa asteptam verdictul celor in cauza
Pana atunci esti liber sa testezi
Nu uita sa modifici viteza unitatilor in functie de lume (acest script este pentru L23)
Viteza trupelor o gasesti mai jos pentru fiecare lume in parte:
http://ro23.triburile.ro/stat.php?mode=settings

P.S. Data lansarii are uneori o abatere de aproape 1 secunda datorita lagului (poate fi si mai mare daca conexiunea la Internet e mai slaba) ... dar cred ca e acceptabila.

PHP:

Update v.1.2 - functioneaza si pe sitter
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

ce belea e :) merci, nu cred ca e ilegal, e ca si ala de-ti noteaza toate atacurile neredenumite cu "vazut" sau varianta in care iti scria si la ce ora le-ai vazut :) merci inca o data

o intrebare: Daca atacurile sunt de 2-3 ore, nu le mai redenumeste nu? ca am incercat la un sitter ce avea atacuri lansate de pe la 6 dimineata si el nu le redenumise
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce belea e :) merci, nu cred ca e ilegal, e ca si ala de-ti noteaza toate atacurile neredenumite cu "vazut" sau varianta in care iti scria si la ce ora le-ai vazut :) merci inca o data

o intrebare: Daca atacurile sunt de 2-3 ore, nu le mai redenumeste nu? ca am incercat la un sitter ce avea atacuri lansate de pe la 6 dimineata si el nu le redenumise

redenumeste orice atac care are denumirea "Atac" sau se poate personaliza prin modificarea variabilei
denumire = 'Atac';
este valabil si pe extern unde variabila trebuie modificata in denumire = 'Attack';

Scriptul e util doar pentru atacurile la care esti online
Ideal e cand intri pe cont sa redenumesti atacurile noi cu scriptu "Atacuri Noi" cu data marcarii si apoi cele care mai apar cu scriptul "Auto Redenumire".
Iar in timpul liber sa intri pe fiecare atac din cele vechi si sa le verifici, stiind data marcarii si folosind scriptu de "Redenumire Atacuri" poti sa ghicesti cu ce e atacul.

Sper ca am fost destul de clar.
Pentru a nu crea confuzie specific ca sunt 3 scripturi de redenumire facute de mine:
1. 'Redenumire Atacuri.1.2' - la care trebuie sa intri pe fiecare atac in parte si redenumeste manual cu trupa, jucator, sat, distanta si data lansarii
2. 'Atacuri Noi.1.1' - care redenumeste in masa atacurile noi cu denumirea NOU + data/ora marcarii (data/ora in care ai dat click)
3. 'Auto Redenumire.1.1' - e o combinatie intre cele 2 si redenumeste in masa toate atacurile noi cu trupa, jucator, sat, distanta si data lansarii dintr-un singur click

Fiecare are rolul lui, dar piesa de rezistenta este ultimul care ajuta enorm cand ai sute sau chiar mii de atacuri.

bafta
 

DeletedUser8140

la mine pe cont merge, la colegi nu le merge, folosim toti opera, am incercat la un sitter ce e atacat, nu le redenumeste, atacurile sunt mai vechi si eram curios daca le redenumeste, stiu ca nu le redenumea corect fiindca erau vechi dar ca idee daca merge sau nu, si sunt numite Atac

ps: am primit un atac nou, dau pe script si nu merge, la sitter, la mine pe cont merge, si am dat ca omu, copy si paste
la mine pe cont am dat un atac si am dat pe script si merge
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

la mine pe cont merge, la colegi nu le merge, folosim toti opera, am incercat la un sitter ce e atacat, nu le redenumeste, atacurile sunt mai vechi si eram curios daca le redenumeste, stiu ca nu le redenumea corect fiindca erau vechi dar ca idee daca merge sau nu, si sunt numite Atac

ps: am primit un atac nou, dau pe script si nu merge, la sitter, la mine pe cont merge, si am dat ca omu, copy si paste
la mine pe cont am dat un atac si am dat pe script si merge

da ai dreptate ... e un pic diferit pe sitter
am facut modificarea necesara si am testat pe sitter
acum functioneaza
updateul e mai sus ... de fapt nu trebuie decat sa modifici din 1.1 in 1.2
 

DeletedUser

Pentru ca toata lumea se plange de disfunctionalitatea multor scripturi ... mi-am luat inima in dinti si am purces la un script propriu de redenumire atacuri.
Sa speram ca e pe placul tuturor.
Astept sugestii si comentarii
Poate maine ma apuc de alt script ... care nu mai functioneaza?

PHP:
javascript:
autor = 'rookmaster';
versiune = 'Redenumire Atacuri.1.2';
site = 'http://www.marketshop.ro/triburile/09-redenumireatacuri.php';
viteza = {'Spioni':9, 'Usori':10, 'Grei':11, 'Topoare':18, 'Spade':22, 'Berbeci':30, 'Nobil':35};
icon = {'Spioni':'unit_spy.png', 'Usori':'unit_light.png', 'Grei':'unit_heavy.png', 'Topoare':'unit_axe.png', 'Spade':'unit_sword.png', 'Berbeci':'unit_ram.png', 'Nobil':'unit_snob.png'};

function comanda() {
cal = document.createElement('script');
cal.type = 'text/javascript';
cal.src = 'http://www.marketshop.ro/triburile/jscalendar.js';
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(cal);

red = document.createElement('script');
red.type = 'text/javascript';
red.src = 'http://www.marketshop.ro/triburile/09-redenumireatacuri.js';
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(red);
}

comanda()

Sunt mai but la scripturi, imi spune cineva cum folosesc acest script ? In bara de la meniul rapid nu merge ca e prea mare, unde se pune ca sa l instalez si sa l folosesc ?
 

DeletedUser

daca nu merge acolo il pui tot acolo . ai inteles ? adica e imposibil sa nu mearga .
 

DeletedUser

daca nu merge acolo il pui tot acolo . ai inteles ? adica e imposibil sa nu mearga .

Asa lung acolo ?:|

//Nici nu merge.. lam pus si degeaba, in casuta apare doar atat: :javascript: si atat, si nu merge...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asa lung cum e , incape tot chiar daca nu ti-l afiseaza complet

28usgu1.jpg
 

DeletedUser

eu in casuta aia cand copii scriptul nu apare decat asa: javascript: , nu apare cum e la tine acolo ...
 

DeletedUser

Intr-un final am reusit si mi la pus cum e la tine in poza, acum da eroare, cand sunt pe 1 atac si dau pe script se face pagina alba si scrie [object Object] de la ce o fii ?
 

DeletedUser

pe l25 :| , stie cineva de la ce e ?, sau punetil si voi pe l25 ..
 
Sus