Intrebari Brainiac

  • Autor subiect DeletedUser1969
  • Data de început

DeletedUser7708

Canibalul vrea să te ducă la el în sat, prin urmare va minţi şi va vrea să te ducă la satul oamenilor buni. Omul bun e clar că va vrea, doar nu te trimite la canibali, lol, poate doar dacă e sadic :D
 

DeletedUser

Canibalul vrea să te ducă la el în sat, prin urmare va minţi şi va vrea să te ducă la satul oamenilor buni. Omul bun e clar că va vrea, doar nu te trimite la canibali, lol, poate doar dacă e sadic :D

da greseala de la primul calcul nu ai observat-o :D ?
 

DeletedUser

Am editat post'ul ... dar am crezut ca te-ai uitat mai atent la raspuns.

P.S. Ma refeream la post'ul meu , nu la al tau.
 

DeletedUser1959

Pe a 3'a o stiam de ceva timp , parca trebuia sa adaugi o linie diagonala deasupra primului "+" si iesea : 545+5=550.

A patra ..

"Ai vrea sa ma duci la satul oamenilor sinceri si buni?" :D

Nu stiu daca e corect.

eu cred ca as intreba invers si as zice ca sunt in cautarea unui prieten.
Daca e canibal(presupun ca iq-ul e pe masura) v-a crede ca a dat lovitura si m-ar insoti imediat spre satul cu canibali.Daca e un om "bun si sincer",mi-ar spune ca sansele ca prietenul meu sa fie in viata sunt sub 1%.Ideea e ca omul nu m-ar trimite la moarte,doar daca nu ar fi un sadic,vorba lui dfa :)
 

DeletedUser

Pai daca ar fi canibal te`ar manca pe loc.
Ca doar nu e prost sa te imparta cu altii :D
 

DeletedUser

Cea mai veche dilema de pe tera : Care a fost primul Oul sau Gaina :)) ? Cine poate sa raspunda la asta este tare .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

omule ti-ai propus sa postezi peste tot? mai lasa-ne si noua locuri...:)
 

DeletedUser

Cea mai veche dilema de pe tera : Care a fost primul Oul sau Gaina :)) ? Cine poate sa raspunda la asta este tare .

Depinde de enunt,... oul este cu "O" mare sau oul cu "o" mic,... si gaina este cu "G" mare sau cu "g" mic ? Si este la fel de important cum ami plac ouale dimineata,... jumari, omleta, ochiuri,.... :D Gaina batrana ? :D
Daca-mi raspunzi la primele intrebari, corect, garantez ca-ti raspund si eu :p
 

DeletedUser

Cea mai veche dilema de pe tera : Care a fost primul Oul sau Gaina :)) ? Cine poate sa raspunda la asta este tare .

Eu zic sa faci apel la curtea suprema, poate raspunde gaina şefă ...
ps; nu-i de jucat cu ouale ... ca se sparg usor.

LE; ca sa fiu on topic, A făcut Dumnezeu animalele cele mari din ape şi toate fiinţele vii, care mişună în ape, unde ele se prăsesc după felul lor, şi toate păsările înaripate după felul lor.

Conform Bibliei, gaina a aparut prima.
Geneza
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ba mai simplu,gaina a aparut prima ca din gaina iese ou,dar din ou nu iese gaina,iese pui!

:):):):):):):)
 

DeletedUser

hm, dar de unde a aparut gaina? teoretic ea iese din ou, nu din pamant:p
 

DeletedUser

1864099f59qhtjs1d.gif
 

DeletedUser

hm, dar de unde a aparut gaina? teoretic ea iese din ou, nu din pamant:p

Practic, e asa cum zici tu, teoretic daca-r fii sa ne luam dupa carti, biblii, etc, gaina a fost data de D-zeu la fel ca si celelalte animale, pt fiecare "sortiment" de lup, a fost data si cate-o lupoaica, etc..

Pentru gaina, fiind dat si un cocos, asa s-a conceput OUL

In concluzie, gaina a fost prima.

Brainiacs mai au si alte intrebari ? :D
 

DeletedUser

dc dupa ce se face nunta trebuie sa porti verigheta? nu puteau sa faca si ei bratara sau lant??
 

DeletedUser19074

Cea mai veche dilema de pe tera : Care a fost primul Oul sau Gaina :)) ? Cine poate sa raspunda la asta este tare .

de ce ai sarit direct la gaina? gaina e la sfarsitul lantului trofic. ia`o de la inceputuri..viata a fost la inceput sub forma de bacterii,aparute cel mai probabil in apa(ocean) . acestea au evoluat si s`au dezvoltat. asa ca inainte a fost viata,apoi a fost oul.
 

DeletedUser20143

Raspuns si mai simplu: oul pentru ca gainile nu cred ca erau pe vremea dinozaurilor..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus