Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

Discuție în 'Întrebări' creată de calibraxl, 29. Apr 2009.

Distribuie această pagină

1. SUPERPANDEV

SUPERPANDEV Game Suport

intrebarea era retorica ;)

dar eu cred ca e un lucru care ar trebui sa ne puna pe toti pe ganduri pentru ca daca ei nu cunosc asta eu ca "simplu jucator" de unde ar trebui sa stiu?

culmea e ca stiu:)))))

2. Magie Noire

Magie Noire member

Evident, tu le stii pe toate :D

3. SUPERPANDEV

SUPERPANDEV Game Suport

recunoaste si tu macar odata cand gresesti !;)

4. Magie Noire

Magie Noire member

n-am gresit nimic, ce sa recunosc? :confused:

5. andr3yyy

andr3yyy member

Intrebare : Fratele meu a decis sa se apuce si el de triburile. Jucam de pe acelasi calculator , evident aceeasi legatura de internet. Am scris la setari la Impartirea legaturii de internet nickurile fiecaruia. Exista vreun pericol sa fim blocati?

6. Gabyy89

Gabyy89 Clone Wars

Da...exista riscul sa fiti blocati! :)

7. da , exista asa cum zice gabyy . lasati minim 30 minute intre logari ca sa nu riscati o blocare pe ambele conturi

8. sau jucati pe lumi diferite... :)

9. swamp90

swamp90 member

cum pot declara impartirea legaturii de net cu alti prieteni....?...si prin declarare putem interactiona?

10. SETARI->impartirea legaturii de internet,scrii acolo numele jucatorului cu care imparti legatura si apesi OK

interactiune?depinde ce intelegi prin asta

11. Lethal Touch

Lethal Touch member

Inca o completare, trebuie sa va treceti reciproc la impartirea legaturii, tu pe el si el pe tine.

12. mamulus

mamulus member

E la misto aia, tine doar la smecheri!

13. QuadCore

QuadCore member

Buna dimineata
    intrebarea suna in felul urmator:

Stau intr-un camin de studenti, unde toate legaturile la internet sunt print-o singura adresa de I.P. , cum ma disculp in fata adminilor ca nu am nici o treaba cu alte conturi, in conditiile in care nu stiu cine joaca cu ce nume .. etc. ???

multumesc,
    astept un raspuns

Ultima editare: 27. Oct 2013
  14. m.doru12

m.doru12 member

Salut.

As dori un raspuns pentru urmatoarea situatie: eu am un cont de mai multi ani, dar m-am reapucat de joc recent pe lumea 39. I-am trimis invitatie prietenei mele, bineinteles tot pe lumea 39 (ea avand un cont, acelasi nume, si pe lumea 38). Ideea e ca eu mi-am creat contul de pe calculatorul unei biblioteci si intru de obicei de acasa. Ea se logheaza de pe telefon si de pe pc de acasa, la ea. Problema care ar aparea ar fi, cand ea este la mine (sau eu la ea) si intram amandoi de pe acelasi pc. In situatia aceasta, chiar daca nu ne-am trimite resurse/suport/atacuri, tot s-ar putea aplica sanctiunea inchiderii conturilor?

15. raspunsul il afli din Regulament daca il citesti ( punctul 2 mai exact )

Ultima editare de un moderator: 6. Apr 2014
  16. m.doru12

m.doru12 member

"În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă."
    Din acest regulament, pe care oricum il citisem (eu am intrebat daca situatia mea se incadreaza perfect) rezulta ca atata timp cat nu trimit resurse/suport/atac, pot juca fara nicio problema( cu anuntarea impartirii conexiunii).
    Iar in ceea ce priveste mentiunea "şi 24 de ore după aceea", aceasta poate fi interpretata ca posibilitatea unor operatiuni dupa expirarea acestei perioade, fara a fi aplicate sanctiuni.
    In ce ma priveste, mi se deplasat faptul ca logarea ocazionala(gen 1-2 zile/sapt) de pe acelasi pc sa aiba aceasi valoare ca logarea constanta de pe acelasi calculator(exemplul clasic, 2 folosesc efectiv acelasi pc), in conditiile in care, de obicei(si in mod evident) intram fiecare de pe alta unitate/alt ip/alte perioade de timp etc.