Intrebari referitoare la sitter

  • Autor subiect DeletedUser10925
  • Data de început

DeletedUser

aveam o vaga banuiala :))

poti sa ma trimiti la zona de regulament unde este specificata treaba?
as vrea s-o fac publica in trib
 

DeletedUser

O sa iti dau un scurt citat din regulament si o sa iti subliniez ce este mai important, oricum daca ai vreo nelamurire cu oricare dintre reguli te poti adresa adminilor prin sistemul intern de suport:
Câtă vreme un jucător este locţiitor pentru alt jucător, nici un fel de interacţiuni (atac/ aprovizionare/ sprijin/ atacuri coordonate sau suport) nu sunt permise între oricare dintre conturile jucate de pe legătura de internet a locţiitorului (incluzând prieteni, familie sau colegi cu care acesta împarte legătura de internet). Această regulă include toate conturile, inclusiv conturile la care aceste persoane sunt locţiitori.
 

DeletedUser17308

re

daca sunt sitter la tot tribu meu.. sa zicem 40-50 oameni.. din greseala se intampla sa atac acelasi sat cu 2 jucatori.. e vreo sanctiune?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Un locţiitor nu poate ataca acelaşi jucător de pe contul său şi de pe contul avut pe mod de vacanţă atâta timp cât modul de vacanţă este activ. Această acţiune este ilegală chiar dacă între atacurile date sunt mai mult de 24 de ore distanţă. Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de ore.

Numai dacă aparţin cuiva, cele de barbari nu se consideră dezavantajate. Eşti de serviciu ?

Dar :

Nu este permisa atacarea unui sat de barbari de pe ambele conturi, este considerata interactiune a celor doua conturi si va fi sanctionata.

Deci, nu e bine nicicum :p
 
Ultima editare:

DeletedUser

In cazul in care un jucator ataca doua conturi aflate in sitter si regulamentul ar permite riposta de pe ambele, atunci atacatorul ar fi dezavantajat, nu? Pentru ca un singur jucator ar controla atacurile si le-ar sincroniza mai bine decat in cazul in care ar fi vorba de doi.

poi da dar la fel se pot sincroniza destul de bine cu planificatorul de atacuri ;)


LE : deci mare dezavantaj nu ar fi pt acel jucator :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ma trezesc cu o cerere de sitter de la vecinul meu fara sa-mi spuna. si un mesaj gen:"vecine, sa-mi farmezi si mie". ma uit sa vad cam pe unde e vecinul asta si il zaresc...la vreo sase campuri in dreapta mea un rand mai sus.
ma apuc gospodareste si farmez la el in primul rand ca eu sunt mai rusinos. farmez ori la "ochi" pe harta, ori ma uit la rapoarte si atac cu aceleasi trupe.
termin la el si trec la mine. eu farmez numai la nimereala...ma uit pe harta si le dau drumul la intamplare. alea 6 campuri laterale si randul in plus imi distorsioneaza peisajul meu pe harta, nu mai seamana cu al lui.
sa vezi atac combinat atunci fratele meu pe sat de barbari de 116 puncte pus in mare dezavantaj ca de...il farmez si de la mine si de la vecinul.
 

DeletedUser6558

Ar trebui sa se renunte la regula asta... restrictia de a ataca de pe mai multe conturi acelasi sat de barbari. Sau ar trebui scoasa de tot optiunea "sitter", cu toate regulile astea nu poti face mare lucru cu sitter-ul. Prezumtia de nevinovatie nu prea exista pe triburi.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare:

Eu(jucatorul X) si fratele meu(jucarorul Y) suntem trecuti la impartirea legaturii de intrernet,pentru ca folosim acelasi calculator. Pe X il lasa sitter jucatorul Z.....fratele meu cu sitterul Z are voie sa atac un jucator Q?

Daca nu a-ti inteles ce vreau sa spun o sa va mai explic inca o data.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare:

Eu(jucatorul X) si fratele meu(jucarorul Y) suntem trecuti la impartirea legaturii de intrernet,pentru ca folosim acelasi calculator. Pe X il lasa sitter jucatorul Z.....fratele meu cu sitterul Z are voie sa atac un jucator Q?

Daca nu a-ti inteles ce vreau sa spun o sa va mai explic inca o data.


eu nu inteleg acolo..te lasa pe tine..si daca are voie fratele tau sa atace?:confused:
 

DeletedUser

:D:Ddaca fratele meu pe care il am la impartirea legaturii de internet si cu jucatorul pe care il am eu ca sitter...daca avem voie sa-l atacam pe jucatorul Q?
 

DeletedUser

pai si daca eu nu stiu ca fratele meu il ataca p Q pentru ca sa-l farmeze....si il atac si eu de pe sitterul Z....ne inchid conturile la toti 3 sau doar la fratelui meu si sitterului?
 

DeletedUser

ok....daca u asa crezi...sa ne raspunda un admin:D:D....ca poate el stie mai bine regulile:D:D
 

DeletedUser

Nu cred ca o sa iti raspunda un admin, dar din ce stiu eu asa e cum ti-am spus :p
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
pai si daca eu nu stiu ca fratele meu il ataca p Q pentru ca sa-l farmeze....si il atac si eu de pe sitterul Z....ne inchid conturile la toti 3 sau doar la fratelui meu si sitterului?

Nu este chiar asa, sanctiunile sunt in functie de gravitate. In plus, daca nu esti reclamat, este posibil sa scapi prima oara, dar undeva se aduna si se cuantifica aceste comenzi ilegale.

Oricum este imposibil sa fie banat si al 3-lea cont, cel atacat ... asta ar fi chiar culmea, ar fi sursa de inspiratie pentru foarte multi astfel.
Deci Q este nevinovat :) el ramane.

Ceilalti doi, in functie de mai multi factori, indulgenta adminului care judeca nefiind pe ultimul plan, vor fi penalizati, parerea mea unul sters (de obicei cel cu gura mare) si unul cu luare de x % sate din contul sau.
 
Sus