[M~K] vs. =STR=

  • Autor subiect DeletedUser1647
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3627

Am jucat sa o citesc si pe asta, deci sa inteleg ca tu nu dai atacuri sa zic la secunda sau macar la 1,2 minute nobilii dupa curatare macar, cu piata centrala sparta in situatia asta cum zice nervosu nu mai poti face "dodge" si poti face cu mana la sat

Ca sa zic asa ai jucat atat si degeaba .
se da ipoteza la ora 18:00 vine atac de curatare cu berbeci+10 catapulte pe piata , la ora 18:00+0.01 sec vine al doilea atac de curatare berbeci+10 catapulte pe piata , la 18:00+0.1 vine primul atac cu nobili , 18:00+0.2 sec al doilea atac si asa mai departe .
Timpii ii puteti ajusta fiecare dupa performante , nu zic ca asa le dau eu , nu sunt asa bun ca antevorbitorii , eu le dau in 2-4 secunde , la tara merge .
Ca sa plachezi doar nobilii trebuie sa scoti trupele din sat spre o destinatie necunoscuta si apoi sa anulezi comanda astfel incat sa ajunga la ultimii nobili .
Banuiesc ca pana acum nu e nimic gresit .
daca eu scot defensiva la 17:59:58 secunde si anulez comanda la 17:59:59+0.05 sec, trupele se intorc in sat la 18:00+0.01 sec , agat toti nobilii si evit 2 curatari .
Intrebare cu ce il ajuta pe atacator faptul ca a daramat piata la ora 18:00 ? anularea comenzii e data inainte sa ajunga primul atac . Cine ma contrazice il rog sa o faca cu date , nu prin teoria relativitatii .

In ceea ce priveste treaba cu daramatul satului daca eschivezi , poate iti place sa faci zidarie si o sa ma lasi sa daram un sat , dar poate nu ma opresc la unu si dau si pe al doilea , iar nu o sa-ti pese , dar cand nu o sa mai ai zid pe 5 sate de granita te mananca cainii acolo ca o sa ai fake cu nobili pe toate si trebuie sa te aperi pe toate 5 si o sa te aperi fara zid , aia o sa usture .


Dodge se face mult mai bine dintr-un sat vecin , ca faza cu anularea comenzii e cam loterie . In al doilea rand daca am zid prefer sa tin trupele in sat , si pierzi din atac si recuperez satul la 1 minut dupa ce il iei , daca il iei . E mult mai simplu asa .
 

DeletedUser8140

da frate recunosc ca am jucat pana acum ajutat de mamica, tu crezi ca toti sunt capabil sa faca dodge cum zici? crezi ca toti stau cu cronometrul langa ei? daca ii distrug piata cu 10-20 de catapulte ce o doare pe lume atat daca dau asa? catapultele sa le folosesc doar sa demolez tot satul? le folosesc doar pt fake si piata centrala.
 

DeletedUser3627

da frate recunosc ca am jucat pana acum ajutat de mamica, tu crezi ca toti sunt capabil sa faca dodge cum zici? crezi ca toti stau cu cronometrul langa ei? daca ii distrug piata cu 10-20 de catapulte ce o doare pe lume atat daca dau asa? catapultele sa le folosesc doar sa demolez tot satul? le folosesc doar pt fake si piata centrala.

Eu am zis doar ca e total inutil sa dictrugi piata centrala , oricum anularea se da inainte de primul atac , asa ca distrugi degeaba piata .
In afara de asta e posibil sa-ti faci tie un rau ca daca nobilezi si ultimul tau atac cu nobil a fost cu sat full atac si ala da la recuperare la 10-15 secunde dupa ultimul nobil , o sa urmezi scenariu .
Intri pe sat , vezi ca esti atacat , iti dai seama ca ai in sat armata de atac si deja mai ai decat 8 secunde , te uiti din ce sat e armata , te duci pe satul ala , mai ai 3 secunde , intri pe piata centrala sa rechemi trupele , mai ai o secunda , selectezi , dar nu mai e cazul ca deja au murit si ai pierdut si satul . Daca aveai piata dura cu 5-6 secunde mai putin , intri pe sat realizezi cum sta treaba intri pe piata centrala si dai retur si ai scapat un sat de atac care e posibil sa fie necesar ceva mai incolo .


On topic : 183 =StR= 28.449 28.449 5 5.690 9 3.161

la ce vrei sa revenim ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus