MAGIC distrus de ...

DeletedUser

1."Va rugam sa respectati ceilalti jucatori si sa ii tratati cu politete"

evident o rugaminte....mai e nevoie de comentarii?..de fapt,regula se referea la:

"INSULTELE DE ORICE FEL NU SUNT TOLERATE!"

2.Puteti folosi diferite tactici pentru a va provoca dusmanii in forumul "Politica si Propaganda" atata timp cat nu depasiti limita bunului simt si tacticile au la baza jocul.

exact!...problema e ca aceasta regula NU spune clar ca nu am voie sa te provoc si in alta parte,intelegi?...;)


...dar bineinteles ca trebuie tu sa interpretezi cum vrei dumneata regulile...mai invata!
 

DeletedUser

Comportament
Va rugam sa respectati ceilalti jucatori si sa ii tratati cu politete. Nu uitati ca sunt oameni de diferite varste si experienta diferita. De aceea va rugam sa va pastrati calmul daca anumite intrebari vi se par "prostesti" sau copilaresti.
Puteti folosi diferite tactici pentru a va provoca dusmanii in forumul "Politica si Propaganda" atata timp cat nu depasiti limita bunului simt si tacticile au la baza jocul. INSULTELE DE ORICE FEL NU SUNT TOLERATE!

aici va pun la dipozitie link'ul catre regulamentul de postare pe forumul triburile.ro: aici

1. politete din dex.

POLITÉÞE, (2) politeþi, s.f. 1. Atitudine, comportare conformã cu buna-cuviinþã, amabilã, politicoasã; amabilitate. ♢ Pronume personal (sau posesiv) de politeþe = pronume care se foloseºte în vorbirea cu sau despre o persoanã cãreia i se cuvine respect sau pentru a-i impune respect. ♢ Loc. adj. De politeþe = a) care exprimã politeþe; b) politicos, amabil; protocolar. ♢ Loc. adv. Din (sau de, rar, pentru) politeþe = fiind obligat de anumite cerinþe (formale) de conduitã, de etichetã. ♦ Ansamblu de reguli de comportament în spiritul bunei-cuviinþe, al amabilitãþii ºi al respectului reciproc. 2. (Fam.; la pl.) Cuvinte sau gesturi care exprimã politeþea (1) (exageratã a) cuiva faþã de cineva. [Pl. ºi: (2) politeþuri. – Var.: politéþã s.f.] – Din fr.


nu stiu ce intelegeti dumneavoastra prin politete. imi cer scuze daca v-am deranjat in trecut. nu se va mai repeta. eram suparat si am reactionat din impuls. acum sunt mai bine si o sa fiu mult mai rational si echilibrat in posturile mele.

2. regulamentul spune ca ma puteti sa ma provocati in sectiunea "Politica si Propaganda". aici nu suntem in acea sectiune... suntem pe Forumul principal.

din partea mea puteti sa postati ce doriti despre mine pe sectiunile respective... chiar nu o sa ma supar si nici nu o sa le accesez. dar aici incalcati regulamentul.

dupa cum observati dumneavoastra si sper ca o fac si domnii moderatori de forum, tocmai ati incalcat 2 (cele bolduite) sa zicem din regulament.

acestea se pedepsesc cu banarea pe forumul triburile.ro

vreau sa cred ca inca suntem supravegheati de moderatori si administratori impartiali... daca nu e asa, mai are rost sa jucam? o sa va rog sa trimiteti o circulara si plecam pe travian sau alt server de triburile.

va multumesc pentru intelegere si inca astept sa fie luate masuri. inca astept ca domnii moderatori sa modereze si domnii administratori sa administreze... obiectiv si impartial.

cu stima,
LizardKing mandru membru al tribulu MAGIC si =A=

LizardKing
Member



Adaugã data: 07/14/07
Discuþii: 70


icon1.gif

tocmai, ca am citit si din acele posturi am tras aceste concluzii... dar tu te-ai atacat repede. lame! :)

pt tine si 1+1=2 e tot supozitie.

daca vrei iti repet faptele si te las pe tine sa tragi concluziile.


In cazul in care nu v-ati obosit sa intelegeti regulamentul, am sa incerc sa va lamuresc eu.
Regulamentul forumului este acelasi pentru oricare jucator si da dreptul oricarui membru la un tratament egal pe forum.

Dupa cum vedeti din postul citat (unul din multele prezente in sectiunea principala a forumului si nu in pagina de politica si propaganda), post apartinand dumneavoastra, modul de exprimare si incalcarea regulilor sectiunii principale sunt cel putin la acelasi nivel cu regulile incalcate de catre jucatorul la care se face referire (hades1234).
Intrucat tratamentul jucatorilor pe forum este nediscriminatoriu, sper ca sunteti de acord cu aplicarea sanctiunilor prevazute de regulament tuturor partilor implicate fara a o eticheta drept razbunare personala sau actiune de forta din partea staffului.
 

DeletedUser

surprinzator... am impresia ca pentru dunmeavoastra posturile domnului hades nu exista.

cine a inceput primu' cu provocarile? puteti sa-mi raspundeti? :)
 

DeletedUser

surprinzator... am impresia ca pentru dunmeavoastra posturile domnului hades nu exista.

cine a inceput primu' cu provocarile? puteti sa-mi raspundeti? :)

am mai postat aici odata dar mi-a fost sters postul...

si eu am pus aceeasi intrebare ca a lui lizardking dar nu am fost luat in seama si numit imatur de catre persoane al caror nume deja cred k il stiti...


-------------------------------------------------------
am mai postat aici odata dar mi-a fost sters postul...

Da, pentru off-topic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

domnule hades cand ma gandesc la n00b numele dumneavostra in vine in minte.

inclusiv abuzul acestui apelativ, n00b, arata ca apartineti acestei categorii ce o gasim in astfel de jocuri sau pe forum!

o zi buna domnule n00b senior!
LizardKing
 

DeletedUser

mda se pare ca domu' supranimit rege al soparlelor a inceput sa foloseasca cuvantul "n00b" care il caracterizeaza in totalitate....:D....nu-i nimic,nu-i nimic asa fac noobii ii striga pe altii:"uite nubu!"
:D
 

DeletedUser

nu se face nimic pentru offtopic?

-----------------------------------
@LizardKing, hades1234, BadBoyKilla
Titlul/tema threadului este "MAGIC distrus de ..." si nu 'ce inseamna noob/nub' sau 'cine este noob/nub si cine nu'. Daca mai postati pe langa subiect vi se sterg posturile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ati dat-o in balarii.

Problema din punctul meu de vedere este simpla:

Din ce zicea dave au fost 3 jucatori BPS atacati de 9 jucatori magic, din care 8 aveau conturile la quicksilver pe loctiire, in 3 grupe de 3.

Asta e clar pana aici.
Si intervine celebrul "daca":
1. daca cele 3 atacuri date unui jucator BPS au plecat inainte de a ajunge conturile pe loctiire la quicksilver, atunci sanctiunea este eronata;
2. daca 1 singur atac a plecat spre jucatorul din BPS si a fost dat de quicksilver, sanctiunea pentru acea grupa si pentru quicksilver este corecta.

Pentru a opri nebunia creata pe forum datorita acestor postari o rog pe Carmi sa ne puna aici din rapoartele avute orele plecarii atacurilor catre cei din BPS si ora la care a fost trecut pe loctiire contul.

Se poate folosi o exprimare de genul jucatorul 1 din BPS, jucatorul A din magic, pentru a nu fi facute publice numele celor implicati.

Cu stima.
 

DeletedUser6

Rege al soparlelor , Noobimea dumneavoastra te rog fa-ne tuturor un favor si dispari de pe forum ca din pacate nici macar ironie/sarcasm nu prea sti ce inseamna
 

DeletedUser

ma scuzati ca dau putin inapoi, dar ce se va intampla daca unu si-ar pune in mainile mele contul prin loctiire si altu il ataca si eu ca sa evit sa isi piarda trupele le trimit undeva ca intariri pt alt sat din trib sau intr-un atac. mi se va da ban? pt ce? pt ca am vrut sa evit sa isi piarda trupele? - acest lucru nu s-a intamplat, a fost doar o presupunere...am citit tot acest topic si am inteles un singur lucru.... ca mai bine te lasi de joc pt ca orice faci, bine sau rau, ti se va inchide contul. este o prostie. si eu sunt leader de trib si m-as duce si eu pana in panzele albe pt membrii tribului meu .
domnilor admini, acest lucru s-a intamplat si pe un server de pe travian din germania, unde joaca sora mea.... aici nu stiu care este adevarul.... dar unde a jucat sora mea chiar ca un multihunter a banat membrii care l-au atacat si s-au rasculat toti jucatorii de pe acel server.
eu zic ....mai bine nu mai zic nimic pt ca daca as mai spune ceva mi-ati inchide contul. asa ca eu am spus ce am spus si va urez numai bine, eu imi vad de tribu meu.
nu mi-a placut ce am citit astazi dar imi dau seama ca romania nu a evoluat deloc in ceea ce priveste caracterul .... comunismul a disparut dar spiritul a ramas.
 

DeletedUser

si vad ca este un razboi intre mai multi utilizatori ai acestu browser si dave....se pare ca acest dava a facut ceva...eu nu ma bag in treburile voastre, dar cred ca si in aceasta problema s-a creat pe baza celorlalte probleme pe care le-am citit pe forum.
sper sa nu fiu o victima a vreunui admin ametit de gelozie si ciuda pe altii si sa blocheze contu...eu am renuntat la travian pentru triburi. so daca mi se intampla ceva chiar ca voi intra si eu impotriva adminilor pt ca multi incearca sa fie superiori altora prin functia lor. cum am mai spus...nu ne-am schimbat deloc. tot comunisti am ramas si cei care incearca sa faca o schimbare sunt omorati.
 

DeletedUser722

Daca citeai mai cu atentie poate iti dadeai seama care a fost toata treaba si care sunt regulile jocului , citestele si ai sa iti dai seama .... acel quicksilver era loctiitor la multiple conturi , care culmea toate atacau un singur jucator in acelasi timp . iar regulile nu permit asa ceva , acestea sunt regulile jocului si aceleasi reguli sunt si pe restul serverelor TW de pe net .;) ....daca nu esti in cunostiinta de cauza numai vorbi , admini nu tin partea nimanui , si nu a fost atacat un admin cum sa intamplat in acea poveste de pe travian a fost atacat un jucator ca si tine , si a facut plangere la admini si dansii si-au facut treaba ;)
 

DeletedUser

eu am citit... poate nu am inteles tot. dar eu zic ca trebuie schimbate regulile...la loctiitor spune ca poti sa ataci un user, iar la legatura cu acelasi internet spune ca nu ai voie...iar dave a scris ca este aceeasi regula, nu a scris asa cum am scris eu, a scris mai detaliat, eu am scris ce am inteles. deci ar trebui sa refaca regulamentul. ca asa unu care incepe acum jocu si citeste regulamentul va crede ca poate sa dea atac daca este loctiitor. deci ce facem? tot noi o luam in barba.
 

DeletedUser722

omule sunt regulile standard tu crezi ca o sa le schimbe k ti sa pus tie pata sa ataci cu 100 de conturi in sitting ? esti absurd astea sunt regulile pe toate serverele de tribalwars din lume , crezi ca o sa le schimbe acum pentru tine sau pentru quicksilver ? astea sunt regulile vrei sa joci dupa ele bine , nu vrei drum bun . iar cei ce nu inteleg pot intreba de aceea exista support team !!;)
 

DeletedUser

eu nu am zis ca vreau neaparat sa le schimbe pt mine, ca eu am inteles acum cum este treaba. era o propunere, cel care a facut aceste reguli a gresit la aceste 2 reguli. de cand mi-am facut contul am jucat dupa reguli, pt ca eu nu joc murdar sau altceva. ori joc curat ori nu mai joc. cei care joaca murdari nu au spirit de competitivitate.
 

DeletedUser

eu am citit... poate nu am inteles tot. dar eu zic ca trebuie schimbate regulile...la loctiitor spune ca poti sa ataci un user, iar la legatura cu acelasi internet spune ca nu ai voie...iar dave a scris ca este aceeasi regula, nu a scris asa cum am scris eu, a scris mai detaliat, eu am scris ce am inteles. deci ar trebui sa refaca regulamentul. ca asa unu care incepe acum jocu si citeste regulamentul va crede ca poate sa dea atac daca este loctiitor. deci ce facem? tot noi o luam in barba.

Pentru jucatorul de vacanta sunt valabile si regulile pentru cei care isi impart aceeasi legatura de internet.
 

DeletedUser

si inca ceva, ca sa nu creada ca am ceva cu adminii, eu nu am nimic cu ei, dar am dat de unii care erau orbitit de functia lor si asta am observat-o pe travian, care era chiar in alianta mea, m-a si amenintat unu ca daca nu ii trimit resurse zilnic imi va da ban.
deci eu nu am nimic cu ei, dar sunt unii care intrec masura si imi cer scuze daca ce am scris in posturile anterioare vor jigni vreun admin.

respect all.
 

DeletedUser

Daca sti vreun admin care a facut asa ceva .. cu probe ...raporteaza-i .. ce e asa greu .. dar totushi ... nu incurca jocurile (si nici subiectele :D )...asta e triburile .. ala e travian ...
;)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus