MAMUTII-E CEVA DE EI?sau...

  • Autor subiect DeletedUser6843
  • Data de început

DeletedUser

Pai scopul scuza mijloacele...un tradator nu te pune in pericol? nu-l trimiti mai bine la margine?

Cat despre treaba cu "trupe minime in sat" ca motiv de nobilare interna, mi se pare o prostie. Nu toata lumea poate juca dupa scheme prestabilite, si chiar daca joaca, nu scrie niciunde ca alea iti asigura succesul. Cunosc cazuri de autori de "scheme de joc" care cu schemele lor cu tot au ajuns la margine.
 

DeletedUser6843

categoric.Dar...intotdeauna e un dar :p.trbuiesc postate si anumite chestii pentru ca sunt multi incepatori si sa isi faca makr o idee,idee de baza.Spuneai ca ai fost in ABC..crek aveai si ei postate pe forum anumite detalii despre numar de trupe etc...Categoric cu totii o sa ajungem la margine cândva.
 

DeletedUser

cel mai important rol ... in acest joc il joaca : cn. mai joaca ...
 

DeletedUser6843

si ca sa nu fi BUSTED!!! orice jucator pentru a supravietui trebuie sa fie un bun ACTOR!!!
 

DeletedUser

.Spuneai ca ai fost in ABC..crek aveai si ei postate pe forum anumite detalii despre numar de trupe etc...Categoric cu totii o sa ajungem la margine cândva.


Da, asa este. Recomandari au fost. Dar nu te obliga nimeni sa ai trupele alea in sat. asa, ca linie generala, ni s-a spus cum trebuie sa arate un sat ofensiv si unul defensiv, si cam care e proportia de trupe raportate la nr de puncte.

Nu mai tin minte exact ce s-a zis pe acolo, stiu ca am pe undeva postul, dar eu mi-am facut schema proprie. Am ajuns la margine, am luat-o de la capat. N-am murit din asta, si mi-am invatat lectia.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

ca in viata reala,informatia circula cel mai repede prin viu-grai.aici postam.ca si in real-life,cine vrea asculta si trage foloasele cine nu-nu.Ca si in viata reala raportu e devastator :))
 

DeletedUser

categoric.Dar...intotdeauna e un dar :p.trbuiesc postate si anumite chestii pentru ca sunt multi incepatori si sa isi faca makr o idee,idee de baza.Spuneai ca ai fost in ABC..crek aveai si ei postate pe forum anumite detalii despre numar de trupe etc...Categoric cu totii o sa ajungem la margine cândva.

Nimic rigid..doar anumite exemple de sate full reale, existente; ofensive si defensive, raportate la un anumit numar de puncte. Si au fost doar pentru a explica variantele de armate ofensive si defensive. Nu pentru a spune "asa trebuie sa fie", nu poti obliga un jucator sa joace cum vrei tu...dar ii poti da mai multe exemple si el poate alege de acolo, sau poate face o combinatie proprie pe baza a ceea ce a vazut ca ar trebui sa fie.

Ah, si nu era de genul "la un anumit nr de pct trebuie sa ai atat, la alt nr de puncte atat...noi am incercat sa le explicam benefiicile armatei contra punctajului unui sat. Nu invers.Ca fapt divers...cel mai mare sat exemplificat avea 10160 pct...te las pe tine sa calculezi cata armata intra intr-un sat la acest punctaj :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca in viata reala,informatia circula cel mai repede prin viu-grai.aici postam.ca si in real-life,cine vrea asculta si trage foloasele cine nu-nu.Ca si in viata reala raportu e devastator :))

din pct meu de vedere...diplomatia tribului e una, parerea mea personala poate fi alta. Cine ma bate, inseamna fie ca a jucat mai bine decat mine, fie am jucat eu prost. De la mine nu primesti injuraturi pentru o greseala tactica de-a mea.
 

DeletedUser6843

Nimic rigid..doar anumite exemple de sate full reale, existente; ofensive si defensive, raportate la un anumit numar de puncte. Si au fost doar pentru a explica variantele de armate ofensive si defensive. Nu pentru a spune "asa trebuie sa fie", nu poti obliga un jucator sa joace cum vrei tu...dar ii poti da mai multe exemple si el poate alege de acolo, sau poate face o combinatie proprie pe baza a ceea ce a vazut ca ar trebui sa fie.

Ah, si nu era de genul "la un anumit nr de pct trebuie sa ai atat, la alt nr de puncte atat...noi am incercat sa le explicam benefiicile armatei contra punctajului unui sat. Nu invers.Ca fapt divers...cel mai mare sat exemplificat avea 10160 pct...te las pe tine sa calculezi cata armata intra intr-un sat la acest punctaj :)


stau prost cu calculele :D(am si eu voie sa ma joc triburile :D)
depinde si ce armata sa aive satul de 10.160 de puncte.
 

DeletedUser6843

din pct meu de vedere...diplomatia tribului e una, parerea mea personala poate fi alta. Cine ma bate, inseamna fie ca a jucat mai bine decat mine, fie am jucat eu prost. De la mine nu primesti injuraturi pentru o greseala tactica de-a mea.

discutam si analizam,nici eu nu sunt de acord cu barbarismul in joc(oricine se schimba-si nici nu am in cap-cel putin momentan.Mi-a trecut prin cap,daca nu imi trecea inseamna ca nu gandesc,dar etica...)

eu vreau doar atât sa se inteleagã.De ce m-am "inscris pe forum intern".
In acest joc nu exista nici un EROU si nimeni pe care sa il laud eu personal ca a facut nu stiu ce.Frate ca e un intemeietor tare(ma "lesi")Ei nu vorbesc despre trib ei spun asa,frate o sa te atacam(fiecare sufera de ce vrea)
 

DeletedUser

Nimic rigid..doar anumite exemple de sate full reale, existente; ofensive si defensive, raportate la un anumit numar de puncte. Si au fost doar pentru a explica variantele de armate ofensive si defensive. Nu pentru a spune "asa trebuie sa fie", nu poti obliga un jucator sa joace cum vrei tu...dar ii poti da mai multe exemple si el poate alege de acolo, sau poate face o combinatie proprie pe baza a ceea ce a vazut ca ar trebui sa fie.

Ah, si nu era de genul "la un anumit nr de pct trebuie sa ai atat, la alt nr de puncte atat...noi am incercat sa le explicam benefiicile armatei contra punctajului unui sat. Nu invers.Ca fapt divers...cel mai mare sat exemplificat avea 10160 pct...te las pe tine sa calculezi cata armata intra intr-un sat la acest punctaj :)

eu nu stiu de ce ma axez la 10.019... adica stiu :) un prieten avea asa satele :D
 

DeletedUser6843

revenind la idee.Daca nu postezi makr ceva este aiurea.
Atacuri primite de la cineva din trib de catre tribul WE catre un anumit membru.
Deci nu e doar un n00b,sunt mai multi din tribu asta care au atacat.Pesemne ca este un nou atac coordonat:


1.250 de lancii 200 de spade.
2.100 de catapulte
3.200 de spade
4.200 de lancii.
5.500 de lancii si nobil.

prima oara am zis ca astia trimit fake-uri,dar....na` trebuia sa astept.deci sunt pro` postat pe forum ceva idei de extindere.
 

DeletedUser

2100 de catapulte? ok acum ori sunt eu extrem de noob, dar asta n-o mai cred. sper ca zici de un total/toate atacurile. Ma retrag in barlogul meu daca nu m-am prins de ceva de ce trebuia sa ma prind...
 

DeletedUser4920

13 MeTe 4.281.172 16.629.872 1017 16.352 3515 4.731




Un singur cuvant am de spus



DOAMNE !!!! :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser6843

da mai Setzel am mai descoperit o mare smecherie la un trib SUPER-MAMUT



le convine sa pastreze ferme,e cel mai misto mod de a te juca.Eu consider ca daca se lupta un trib MAMUT cu un alt MAMUT sa se numeasca razboiul FERMA.Nu vreau sa exagerez pentru triburi cu nume de ferma sau celule(membri seriosi).Oricum multi mamuti au disparut :-s
 

DeletedUser

Au disparut multi din... sa zicem top 40... dar daca dai mai departe realizezi ca mai sunt ... >500 membrii multe triburi :D
 
Sus