Marirea gap-ului

DeletedUser

mine tu ai dreptate in ce afirmi dar pe harta nu te intereseaza secunda 1 sau secunda 2 ci intervalul dintre atacuri ori nu stiu cati gandesc chestia asta ca tine pentru ca indiferent in care secunda pleaca atacul si in care ajunge intervalul de sorire intre primul si ultimul atac este acelasi . nu cred ca se va ajunge la un consens in privinta secundei vreodata

totusi , tema asta e una dintre putinele care au adus ceva modificari in joc fie ca unora le place si altora nu

http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=814962#post814962

cred ca poate fi inchisa !

ps : fix in aceeasi sec nici eu n-am reusit sa bag sase dar in interval de sub o secunda intre cele 6 da
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

tu crezi ca tema asta a determinat schimbarea pe joc? aia era planuita de mult, doar nu crezi ca vi cu o propunere si intr-o saptamana schimba astia serveru...
 

DeletedUser

poate ai dreptate , nu cred ca vom afla daca e coincidenta sau nu :(
 

DeletedUser

mine tu ai dreptate in ce afirmi dar pe harta nu te intereseaza secunda 1 sau secunda 2 ci intervalul dintre atacuri ori nu stiu cati gandesc chestia asta ca tine pentru ca indiferent in care secunda pleaca atacul si in care ajunge intervalul de sorire intre primul si ultimul atac este acelasi . nu cred ca se va ajunge la un consens in privinta secundei vreodata

pai degeaba gandim noi daca aia care lasa setari d-astea nu gandesc si aia care le fac. faza e ca multi din cei ce ne impun setarile astea, nu cred ca tin mana pe mouse pe joc, asa ca asta nu ii lezeaza cu absolut nimic.
 

DeletedUser8140

Ati vazut mesajul de la "Anunturi Generale"? S-a interzis smecheria din Opera :)) si implicit trimiterea atacurilor la intervale fixe de timp, adica gen 066 166 266 366
 

DeletedUser

Si cum or sa te prinda daca dai atacurile cu Opera(cu setarile alea) ?Daca le dai la diferenta de 100 ms poate sa fie o coincidenta,nu neaparat ca ai folosit Opera...
 

DeletedUser8140

Sa fim seriosi :p nu nimeresti 4 atacuri la interval de fix 100 ms manual oricat ai incerca, si daca incerci manual depinzi si de viteza netului, prima comanda ti-o prinde rapid, a 2-a putin mai incet, nu treci asa repede prin taburi cu enter + 2 ca si cu T ;) deci aparatorul face tichet si voila. Dar daca pierde satul, i-l restituie adminul? Sau ii ia sate celui care a atacat? Ar fi bine ambele variante
 

DeletedUser17342

lasa ca e mai bine asa, desi cum ai zis si tu nu stiu cum ar putea verifica. oricum si manual poti sa le dai asa. mie mi-au mai intrat si 5 atacuri sub 200ms, inainte sa existe gap-ul si acuma cu gap le-ar fi luat cu 100ms intre fiecare. la sprijin ce sa mai zic, iti intra si mai multe daca te chinui. daca tot e gap de 100ms, dupa mine nu e corect sa iei ban sau sa iti ia sate doar ca trimiti atacuri cu 100ms distanta intre ele, fara alta dovada ca folosesti un program, sau setari. deci tot la latitudinea adminilor cred ca ramane. dar oricum in principiu e ok, ca setarea aia cu T era un 'exploit'

demox.png


Metoda mea este legala, dar timpul e penal..
Doar o demonstratie - 17 milisecunde:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Fara dovada nu ar trebui sa faca nimic,orcum nu au cum sa afle ca ai dat cu T...
 

DeletedUser8140

aratati-mi k dati manual 4 atacuri in aceeasi secunda la interval d fix 100ms atakurile. Incerkati d 2 ori si *** va iese spuneti-mi si mie
 

DeletedUser

Ati vazut mesajul de la "Anunturi Generale"? S-a interzis smecheria din Opera :)) si implicit trimiterea atacurilor la intervale fixe de timp, adica gen 066 166 266 366

azi am dat manual un trenulet cu "enter 2 enter 2..." si mi-au intrat fix la 100ms . cum o sa isi dea adminii seama daca l-am dat cu "t" sau manual?
 

DeletedUser

E greu sa le dai la fix 100 ms dar nu imposibil,asa ca nu e un motiv sa-ti ia satele.Deci nu afla daca folosesti Opera asa ca putem sa o folosim :D
 

DeletedUser8140

k, eu nu am incerkat sa vad *** pot da fix la 100ms, dar din partea mea sa dea ca d omorat tot ii omor
 

DeletedUser

Si cum or sa te prinda daca dai atacurile cu Opera(cu setarile alea) ?Daca le dai la diferenta de 100 ms poate sa fie o coincidenta,nu neaparat ca ai folosit Opera...

ne intalnim face to face sa imi arati ca poti da asa fara celebrele setari ?
 

DeletedUser

acu mi-a iesit iar

Comenzi proprii Sosire Sosire în:
Atac asupra BEBITA~250~ (477|481) K44 astăzi la ora 04:53:00:887 4:41:47 întrerupe
Atac asupra BEBITA~250~ (477|481) K44 astăzi la ora 04:53:00:987 4:41:47 întrerupe
Atac asupra BEBITA~250~ (477|481) K44 astăzi la ora 04:53:01:087 4:41:48 întrerupe
Atac asupra BEBITA~250~ (477|481) K44 astăzi la ora 04:53:01:187 4:41:48 în

si tot manual le-am dat,fara "t"...a 2-a oara pe ziua de azi cand imi iese...
 

DeletedUser

cred ca o sa se ajunga la situatii in care cineva ia ban si o sa fie dat pe nedrept....daca ai antrenament le dai si manual la diferenta foarte mica.


LE: dupa parerea mea ar trebui implementat un sistem dupa care atacurile,indiferent de cum le dai,cu "T" sau cu enter 2 enter 2 enter 2 ,sa nu poata fi date intrun interval mai mic de 100ms,sa fie la fel ca si atunci cand vrei sa dai mai mult de 4 atacuri intro secunda,serverul sa nu te lase sa dai.

Sunt jucatori care nu folosesc "t" si tot dau atacuri in mai putin de 100ms.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17105

Oare cati anii va dura ca L23 sa isi revina din pumni?
Am inteles ca prima luna cam asa e peste tot,dar a trecut 2 luni si nimic
Nu se forteaza nimeni sa revizuiasca acest sever,in schimb platim CP,seara nu mai farmam(dormim) din cauza serverului si acum a marit gapul pentru cei cu probleme si dezabilitati ca sa poate sa joace si ei
 

DeletedUser

E greu sa le dai la fix 100 ms dar nu imposibil,asa ca nu e un motiv sa-ti ia satele.Deci nu afla daca folosesti Opera asa ca putem sa o folosim :D

stii care e faza? eu sunt rapida de degete si dand cu 2 Enter in timp mai scurt de 100 ms (cat e gap-ul normal), serverul e obligat sa mi le puna la limita gap-ului. si atunci... degeaba dau eu atacurile la modul
12:12:12:011
12:12:12:083
12:12:12:135
12:12:12:197
ca serverul, datorita gap-ului mi le va pune la:
12:12:12:011
12:12:12:111
12:12:12:211
12:12:12:311
trebuie sa fiu banata pt asta?
hai sa fim seriosi, pe ce considerent se va bana? vine adminu la mine acasa sa vada daca pot sau nu sa dau de mana?
 

DeletedUser8140

am facut ticket si au spus ca nu pot sa-mi divulge metoda de depistare, am continuat cun intrebarea ca daca va fi sanctionat agresorul si a zis ca depinde. Deci depinde cum depinde dar tot pe spinarea jucatorilor
 

DeletedUser

si eu am depus tiket ca am pe un sitter atacuri d-astea... sunt curioasa ce se intampla :|
 
Sus