Mesaje Amuzante L22

  • Autor subiect DeletedUser27667
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Bine spus HopaTropa , oricum aceasta lumea va fi a celor mai "buni" .
Deja pe aceasta lume sunt mult prea multe orgolii , care mai de care sa se dea in spectacol cum pot ei mai bine .
Incerca si ei cum pot sa isi bata joc de restul lumii , crezand ca ei sunt superiori altora , si poate este adevarat , esti mai bun ca alte persoane dar asta nu ar insemna ca ar trebui sa iti bati si joc de ei .

Acest topic ar trebui inchis , daca totul continua in starea de pana acum iar daca va ramane deschis sa se posteze doar un fel de mesaj care sa fie amuzant cum ti se adreseaza cineva sau alte chestii de astea in rest .
 

DeletedUser2821

Ozzy Osbourne astăzi la ora 18:24
Salutare :) !

Acest trib este un fake , presupun , am dreptate ? :) nu de alta dar nu vad niciunul din conducatorii OS L5 pe acolo ! :)

O zi buna !

Sisu.ro astăzi la ora 18:26
:)) multi care au jucat pe l 5 nu mai joaca pe aceasta lume eu joc dar atunci aveam alt nick name ... am fost unul dintre conducatori tribului de pe l 5 .. asa ca nu este fake ;)

Ozzy Osbourne astăzi la ora 18:41
Da , si cu ce nick jucai acolo ? :)
Ba crede-ma ca joaca destui .

Nu ai dreptate HT :)
Poti face misto si de playeri ce se pretind a fi buni !

Eu din cate stiu ep L5 OS avea conducatori care erau foarte maturi si buni playeri in niciun caz analfabeti ca cel de mai sus :) ... Evident nu a mai raspuns.
 

DeletedUser

Bine spus HopaTropa , oricum aceasta lumea va fi a celor mai "buni" .
Deja pe aceasta lume sunt mult prea multe orgolii , care mai de care sa se dea in spectacol cum pot ei mai bine .
Incerca si ei cum pot sa isi bata joc de restul lumii , crezand ca ei sunt superiori altora , si poate este adevarat , esti mai bun ca alte persoane dar asta nu ar insemna ca ar trebui sa iti bati si joc de ei .

Acest topic ar trebui inchis , daca totul continua in starea de pana acum iar daca va ramane deschis sa se posteze doar un fel de mesaj care sa fie amuzant cum ti se adreseaza cineva sau alte chestii de astea in rest .

nu zic...am fost si eu odata pe o lume rang 1..primeam aproximativ 100-130 de mesaje zilnic...nu apucam sa le citesc pe toate..dar la 60-70 le raspundeam.intotdeauna cand cineva mi-a cerut un sfat l-am ajutat.indiferent ca stateam cate 1 ora sa-i explic niste chestii foarte simple,dar care nu le intelegea persoana in cauza..dar incercam sa-l ajut cum puteam.si ma bucur acum...chiar mi-as dorii din toata inima ca pe o lume viitoare sa fiu vecin cu unii dintre cei pe care i-am ajutat si sa ma lupt cu ei de la egal la egal si chiar sa ma faca ferma..as vrea sa fiu ferma celor care i-am invatat..si as fi mandru de acest lucru pentru ca munca mea nu a fost in zadar si inseamna ca am stiut sa ii invat pe cei care mi-au cerut ajutorul...

Toti merita respectul...indiferent de cat de mult cunosc limba romana sau jocul...numai cei care jignesc nu prea merita..dar si aceia trebuiesc invatati ca nu trebuie sa vorbeasca asa si sa fie cumpatati in ceea ce spun.

Iisus s-a rastignit pentru noi..pentru toti..si a murit pentru noi.
Dar noi pentru El ce putem face?nu putem macar sa fim buni si sa nu ii luam in deradere pe ceilalti?macar atat lucru...El a zis sa fim buni si sa-i ajutam pe cei nevoiasi..nu sa le dam in cap.asa cum suntem invatati o mare parte dintre romani.Cand Papa Paul al II-lea a venit la noi in tara a pupat pamantul...iar noi...radem unii de altii si ne luam in batjocura...in loc sa fim uniti ca stramosii nostrii si sa fim o familie..de-asta rad de noi si strainii..pentru ca noi avem 5% scursuri ale societaii si restul cei care nu sunt civilizati...nu toti suntem scursuri ale societatii si pe acest joc pot spune ca nu exista nici macar 0,0001% asemenea oameni.suntem doar oameni modesti si oameni care ne credem superiori..cei care stiu cat de cat istorie cunosc faptul ca cele mai mari imperii s-au oprit la granitele tarii noastre sfante..(scuzati tenta religioasa,dar intr-o vreme vroiam sa ma fac preot si stiu multe lucruri legate de religie)
Schimbati-va mentalitatea dragilor!mai ganditi si cu sufletul..nu numai cu mintea,deoarece mintea in multe cazuri este diabolica!

Va multumesc!
HT
 

DeletedUser

Asa este , fiecare a avut sansa sa invete si sansa de a ajuta pe cineva , fiecare a facut ce a vrut , unia au ajutat la randul lor pe alti , alti nu .
Daca ai o sansa de ce sa o irosesti ? La ce mai exista acest joc ? Sunt mult prea multe orgolii in acest joc ...
Si oricat indiferent de cat de bun ai fi nu are rost sa iti bati joc de alti , mai faci cate o gluma cu amici cateodata dar nici chiar sa te faci tu o "vedeta" mare a farselor .
In fine acesta este joc si acesta este comportamentul playerilor .
 

DeletedUser

HopaTroba nu te cunosc , n-am treaba cu tine dar crede-ma ca pur si simplu m-ai cuprins prin cuvintele rostite mai sus.
Respectele mele maxime!
 

DeletedUser

Nu ai dreptate HT :)
Poti face misto si de playeri ce se pretind a fi buni !

Eu din cate stiu ep L5 OS avea conducatori care erau foarte maturi si buni playeri in niciun caz analfabeti ca cel de mai sus :) ... Evident nu a mai raspuns.

cei care pretind a fi buni,spun asta doar din dorinta de a ajunge si ei acolo sus..si din dorinta de a arata celorlati ca pot si ei.nu toti spun asta din rautate!
este doar o parere!
 

DeletedUser

cei care pretind a fi buni,spun asta doar din dorinta de a ajunge si ei acolo sus..si din dorinta de a arata celorlati ca pot si ei.nu toti spun asta din rautate!
este doar o parere!

Din ce imi aduc eu aminte, tu te crezi cel mai bun player, mai e in functiune atunci parerea ta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

alin,nu am spus niciodata ca ma cred cel mai bun player...am spus ca cel care a a jucat pe HopaTropa la inceput..prima luna sau primele 2 luni este din punctul meu de vedere cel mai bun player..si sunt destui care pot sustine ca eu am zis acest lucru.iar eu jucam cu el..ii tineam sitter cand nu intra el...eram un fel de co-player.

Eu nu sunt un jucator bun...ci decat un jucator cu "lipici"...intotdeauna am iesit in evidenta cu felul meu de a fi...unii ma apreciaza si unii ma urasc...eu nu port dusmanie pe nimeni si sunt prieten si cu cei mai mari dusmani de pe harta..cu unii stateam in conferinta in timp ce ne atacam.
Si in cazul in care tu spui ca eu ma consider "cel mai bun" diferenta este ca eu nu fac misto de ceilati asa cum fac altii misto care deasemenea se considera si ei "cei mai buni"...ci sunt corect fata de ei.spune-mi tu vreun moment in care eu te-am luat la misto...sau eu am ras de tine.de fiecare data cand am vorbit am fost cat se poate de natural fata de tine...recunosc..cu prietenii glumesc..dar exista o diferenta intre a glumii cu prietenii si a face misto de cineva pe care nici nu-l cunosti si nici macar nu-i cunosti caracterul.

Multumesc!
HT
 

DeletedUser

alin,nu am spus niciodata ca ma cred cel mai bun player...am spus ca cel care a a jucat pe HopaTropa la inceput..prima luna sau primele 2 luni este din punctul meu de vedere cel mai bun player..si sunt destui care pot sustine ca eu am zis acest lucru.iar eu jucam cu el..ii tineam sitter cand nu intra el...eram un fel de co-player.

Eu nu sunt un jucator bun...ci decat un jucator cu "lipici"...intotdeauna am iesit in evidenta cu felul meu de a fi...unii ma apreciaza si unii ma urasc...eu nu port dusmanie pe nimeni si sunt prieten si cu cei mai mari dusmani de pe harta..cu unii stateam in conferinta in timp ce ne atacam.
Si in cazul in care tu spui ca eu ma consider "cel mai bun" diferenta este ca eu nu fac misto de ceilati asa cum fac altii misto care deasemenea se considera si ei "cei mai buni"...ci sunt corect fata de ei.spune-mi tu vreun moment in care eu te-am luat la misto...sau eu am ras de tine.de fiecare data cand am vorbit am fost cat se poate de natural fata de tine...recunosc..cu prietenii glumesc..dar exista o diferenta intre a glumii cu prietenii si a face misto de cineva pe care nici nu-l cunosti si nici macar nu-i cunosti caracterul.

Multumesc!
HT

Nu am zis ca ai facut de nimeni misto:) .
 

DeletedUser1959

Nu ai dreptate HT :)
Poti face misto si de playeri ce se pretind a fi buni !

Eu din cate stiu ep L5 OS avea conducatori care erau foarte maturi si buni playeri in niciun caz analfabeti ca cel de mai sus :) ... Evident nu a mai raspuns.

scotoceste prin arhiva sa gaseasca vreun lider O.S. si cand vine iti spune:"Eu sunt LizardKing!"

Doamne ce lameri....
 

DeletedUser2821

Da , stiu ca Lizard era intemeietor insa sunteti mai multi care erati conducatori ma gandeam ca e unu din ei :) , insa doar un copil dupa cum vad .
 

DeletedUser

un topic ce nu-si are rostul...unora va place sa-i injositi pe ceilalti.ati uitat ca toti ati fost la fel la inceput si ca nu stiati sa jucati...nimeni nu s-a nascut invatat..poate ca unii au prins mai repede jocul si stiu mai bine limba romana sau modul de a se adresa,dar eu raman la pararea ca acest topic este unul discriminator fata de "invataceii" jocului...ei nu trebuiesc luati in deradere..ci ajutati.la unii dintre voi va este frica de concurenta si daca acesti oameni care sunt la inceput de drum invata jocul repede va este frica sa nu va fie luat locul...si nu doriti acest lucru...ci doar sa radeti de ei.atat...in loc sa ajutati la imbunatatirea calitatii jocului viitoarelor lumi,voi "ajutati" lumile urmatoare sa scada in calitate si concurenta.

nu cred ca tine de cunostinta jocului faptul ca unii aduc prostia din rl in joc , sa-mi spui tu mie cutu daca 90% din astia de aici ar fi pus botul la mesajele alea cu ' daca-mi spui o poezie vin ' sau altele de genul ala . bunul simt nu tine de stiinta jocului , cu ala vii din rl , ti-l insufla parintii in timpul educatiei . eu imi doresc concurenta , sunt dezamagit cand gasesc 1 slab , ii iau un sat , 2 ,3 si-l las naiba in pace . e alta satisfactie cand iei sate muncite . nu vad legatura totusi intre mesaje mai mult sau mai putin haioase si intre a-i invata pe altii jocul . eu invat atat cat pot in noobismul meu cand omul vrea sa o faca , cand nu ce sa fac , sa-l caut in rl sa-l bat ?

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:08
sefule vino la mn in trib ,ca te fac mare :))

e-nolimit astăzi la ora 13:09
cum reusesti asta ?

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:09
maresal, te fac bai boule !:))

e-nolimit astăzi la ora 13:11
pai pune-mi epoletii la profil si vin

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:12
chirigele nu vrei sa pun?

e-nolimit astăzi la ora 13:13
doar epoleti auriti accept altfel nu vin . si mai vreau si un castel si o sabie din aia smechera ;)

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:14
chirigelele stii ce sunt>?

e-nolimit astăzi la ora 13:16
tinem vreun interviu sau ce ?

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:18
vroiam doar sa-ti amintesc ce-s alea chirigele ca vad ca nu stii, deci: chirigelele sunt un fel de manusi de piele sa-mi beleXXX XXX cu ele!

e-nolimit astăzi la ora 13:19
iti propun un business , intai treci pe la mamicuta ta si apoi vii la mine , ce zici ?

NOSTRADAMOS astăzi la ora 13:20
zic ca te XXX in gura ... e bine asa?

dupa care m-a blocat desteptul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Iisus s-a rastignit pentru noi..pentru toti..si a murit pentru noi.
Dar noi pentru El ce putem face?nu putem macar sa fim buni si sa nu ii luam in deradere pe ceilalti?macar atat lucru...El a zis sa fim buni si sa-i ajutam pe cei nevoiasi..nu sa le dam in cap.asa cum suntem invatati o mare parte dintre romani.Cand Papa Paul al II-lea a venit la noi in tara a pupat pamantul...iar noi...radem unii de altii si ne luam in batjocura...in loc sa fim uniti ca stramosii nostrii si sa fim o familie..de-asta rad de noi si strainii..pentru ca noi avem 5% scursuri ale societaii si restul cei care nu sunt civilizati...nu toti suntem scursuri ale societatii si pe acest joc pot spune ca nu exista nici macar 0,0001% asemenea oameni.suntem doar oameni modesti si oameni care ne credem superiori..cei care stiu cat de cat istorie cunosc faptul ca cele mai mari imperii s-au oprit la granitele tarii noastre sfante..(scuzati tenta religioasa,dar intr-o vreme vroiam sa ma fac preot si stiu multe lucruri legate de religie)
Schimbati-va mentalitatea dragilor!mai ganditi si cu sufletul..nu numai cu mintea,deoarece mintea in multe cazuri este diabolica!

Cand am citit partea asta din mesaj cred ca era sa fac cu inima. Si cine-i papa?
A, si fii sigur ca matile imperii nu-si oreau granitele la noi daca nu aveam conducatori buni si oameni viteji. Religia nu are nicio legatura cu asta. Poate le ridica moralu' ca altfel luptau cu 50% din potential, mai ales daca erau in afara razei bisericii.
Sa gandim si cu sufletul, dar ala nu-i si el diabolic? Hai ca prin mesaju' asta am dovedit ca sunt posedat. Solicit ajutorul unui exorcist!
Acum, serios, de ce trebuie sa amestecam aberatiile mistico-religioase cu acest joc?
 

DeletedUser

Nu ai dreptate HT :)
Poti face misto si de playeri ce se pretind a fi buni !

Eu din cate stiu ep L5 OS avea conducatori care erau foarte maturi si buni playeri in niciun caz analfabeti ca cel de mai sus :) ... Evident nu a mai raspuns.

Am fost in conducerea o.s. pe vremea cand era Lizard, pana dupa ce a renuntat si pana la destramarea tribului, motivele nu conteaza!
Daca ne spune nick-ul, poate il recunosc!
Din o.s. pe L5 a ramas danielzmau care activeaza si acum! De restul nu am mai auzit sa joace pe undeva, decat cu foarte putine exceptii si nu prea activ!
Imi pari indreptatit sa-l tragi pe ala la raspundere, mai ales dupa ID-ul tau de mess! :)
Aaa, a ramas si contul meu, desigur! Activeaza altcineva si am observat ceva probleme pe acolo!
 

DeletedUser27667

:))pe lumea asta s-au strans multi veterani de pe L7:))da si copii care nu au 10 ani
 

DeletedUser

cosmin florin astăzi la ora 10:17
Ma numesc Cosmin Florin .
Team invitat la mine in tribul [ally]ghost[/ally]
vrem sa devenim cei mai buni ,cu ajutorul tau vom reusi
Suntem si aproape de tine si ne putem ajuta .
Suntem un trib unit cu experienta ,am jucat pe lumile,3,7,13.
Alaturate si tu si inpreuna vom vi invincibili.

Un joc placut in continoare ,cu respect [player]cosmin florin[/player]
 

DeletedUser

cosmin florin astăzi la ora 10:17
Ma numesc Cosmin Florin .
Team invitat la mine in tribul [ally]ghost[/ally]
vrem sa devenim cei mai buni ,cu ajutorul tau vom reusi
Suntem si aproape de tine si ne putem ajuta .
Suntem un trib unit cu experienta ,am jucat pe lumile,3,7,13.
Alaturate si tu si inpreuna vom vi invincibili.

Un joc placut in continoare ,cu respect [player]cosmin florin[/player]

De admirat stradania pruncului! ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus