Mesaje amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dar in fraza:am venit de doua ori la tine,insa doar o data te-am gasit acasa,cum se scrie o data/odata?
Am invatat in gimnaziu ca se scrie 'odata' atunci cand se poate inlocui cu 'candva'...intr-adevar,se poate inlocui si la michele,insa se pierde tot sensul pe care a vrut sa-l dea enuntului...sper sa nu ma-nsel
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Michele,tot respectul,insa ar fi trebuit sa scrii 'inca o data'...vezi tu,toti oamenii se mai grabesc,nu incepeti sa judecati oamenii imediat ce observati o eroare...si cu asta inchei,nu vreau sa devin un fel de avocat..

Conform DOOM-ului cel mai recent, odata se scrie doar legat. O concesie facuta analfabetilor, din punctul meu de vedere, dar e corect DOAR ODATA, fara liniuta. Deci e corect cum a scris michele.
 

DeletedUser

Nasol și cu avocatul... nici el nu le are.

michelle, nu sunt acasă,scuze...loc la calc, doar pe fugă.
Eventual, vorbim mai pe seară dacă mai ești on.
 

DeletedUser

Atunci ma vad nevoit sa-mi fac mea culpa si sa promit ca voi fi mai atent la schimbarile din limba romana...
In schimb,sunt convins in continuare ca se greseste in aprecierea unor persoane doar dupa ce primesti un mesaj cu 2-3 cuvinte scrise gresit in el...
In rest,numai bine..
P.s..midnight,nu-s nici avocat,nici diavol:)...i'm an angel
sper sa nu mai fiu nevoit sa scriu pe langa subiect,nu vreau sa fiu amendat sau sa-mi ia puncte de pe carnet...
 

DeletedUser2821

Conform DOOM-ului cel mai recent, odata se scrie doar legat. O concesie facuta analfabetilor, din punctul meu de vedere, dar e corect DOAR ODATA, fara liniuta. Deci e corect cum a scris michele.

Spatiu nu liniuta :p

Oricum eu recunosc ca scriu mai mult dupa " instinct " , dupa cum imi amintesc si cred eu ca e corect , dupa cum stiti/nu stiti gramatica NU SE FACE DELOC la liceu ! Deci tot ce stiu/stim teoretic se invata doar in generala si asta mie mi se pare o tampenie.
 

DeletedUser22307

de ce nu se deschide un topic separat cum sa invatam sa scriem gramatical ma plictisiti cu gramaticimea voastra :D
asta e topic de mesaje amuzante asta vreau sa vad
 

DeletedUser

First

samy03 astăzi la ora 20:42
sall colegu haide la noi in trib si nu vei regreta k intri la noi la noi o sa vezi k suntem ka o familie o sa gasesti prieteni calukmea si de gasca hasa k haide la noi in familie

samy03 astăzi la ora 20:44
zii colegu te alaturi familiei noastre

iLoopy astăzi la ora 20:44
nu ms!

samy03 astăzi la ora 20:45
poi dk nu vrei sa vii la noi stai sg
 

DeletedUser

Second
iLoopy astăzi la ora 20:47
asa am sa fac :)) ms ptr sfat

samy03 astăzi la ora 20:48
bine cum vrei uh eu am vrut sati opfer un lok la noi in familie dar daca nu vrei trb ta

iLoopy astăzi la ora 20:49
la voi in familie toti sunt analfabeti?

samy03 astăzi la ora 20:51
** cum ziki uh
daca vrei sa vii esti primit orcand

[/quote]
 

DeletedUser

Second
iLoopy astăzi la ora 20:47
asa am sa fac :)) ms ptr sfat

samy03 astăzi la ora 20:48
bine cum vrei uh eu am vrut sati opfer un lok la noi in familie dar daca nu vrei trb ta

iLoopy astăzi la ora 20:49
la voi in familie toti sunt analfabeti?

samy03 astăzi la ora 20:51
** cum ziki uh
daca vrei sa vii esti primit orcand
[/QUOTE]

invata-i Doamne limba romana!!!!!:eek:
 

DeletedUser

narut0 astăzi la ora 21:53
vreti sa facem fuziune adik voi la noi in [ally]Forta[/ally]

cla71ta astăzi la ora 21:53
sau lasa..:D


pe aceeasi schema merg si cei din triburile unde sa da paine calda pe gratis?..sau acolo au dreptu la invitatie toata gasca.?:D
 

DeletedUser

Conform DOOM-ului cel mai recent, odata se scrie doar legat. O concesie facuta analfabetilor, din punctul meu de vedere, dar e corect DOAR ODATA, fara liniuta. Deci e corect cum a scris michele.
Asta cu odata scris legat peste tot nu o stiam. Stiu ca acum cativa ani au introdus nicio scris intotdeauna legat. La' sa stie si salam cum sa scrie. Poate acum vom asista la revers si vor incepe sa scrie dezlegat nici o si o data :D
 

DeletedUser

Ultimul post si inchei:) http://dexonline.ro/ghid-exprimare
uitati-va la 'o data' si 'odata'...

Promit ca o sa o intreb pe profa cand dau luni bac-ul la oral,romana
P.s..nu stiu daca e cel mai recent doom..
Scuze din nou celor pe care i-am deranjat cu postarile de aici
 
Scor reacție
209
Vasculet ala e criminal :)). Mi-a propus sa il las sitter sa "ridice" satul si sa intru cand am chef sa joc.

Insa asta e labil psihic

Hello Revenge în data de 01.06. la ora 04:26
da-i te rog pe l25 inceput nou .. ca pot sa ma dezvolt mai bine te rog eu !!
respect

Dupa ce l-am blocat pe lumea asta a intrat pe l2 doar sa-mi trimita inca o data acest mesaj.
 

DeletedUser

Cam multi jucatori "bazati" pe ei in aceasta lume, oare cati sunt atat de buni pe cat se cred, ne vom convinge cat de curand.
Setarile la lume sunt bune mai putin limita de membri a tribului, o sa vedem la mamutei de o sa bata toate recordurile, in L3 erau ~TAO~ si DIVIN, unul parca ajunsese la 3000 membri ...HAI mai cu vana si invitati toata harta sa aveti ce innobila intern ...astept nobilii :)
 

DeletedUser

Conform DOOM-ului cel mai recent, odata se scrie doar legat. O concesie facuta analfabetilor, din punctul meu de vedere, dar e corect DOAR ODATA, fara liniuta. Deci e corect cum a scris michele.

What the f**k?

DATÁ, datez, **. I. 1. Tranz. A stabili data exactă a unui eveniment sau a unui fapt din trecut. ♦ A pune data pe o scrisoare, pe un act etc. 2. Intranz. (Cu determinări introduse prin prep. „de la ”, „de” sau „din”) A se fi produs, a se fi făcut, a fi început să existe. – Din fr. dater.

O data, doua dati... sau odata? :))

Sau... altcumva...

A fost odata ca niciodata... - a fost candva, acu' enspe mii de ani jumate.
Vreau sa dau foc la un DOOM inca o data - uan mor taim.
Analog inca o data spamez, inca o data sunt pe langa topic, etc.

Analfabetismul capata proportii! E pe bune chestia cu DOOM-ul? Chiar asa?

Propun sa ne spanzuram lingvistii analfabeti cu DOOM-ul de gat!
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Titlu Tribul Black And White a declarat război tribului Lords oF Lands!
Expediat 02.06.11 20:39:29
Tribul Black And White a declarat război tribului Lords oF Lands!

Nume război: Din cauze necunoscute...

Declaraţie:
Desi nu stiu sa scriu si nici sa citesc declar razboi unui trib inteligent...


» Arată statistica războiului
» Anunţă declaraţia de război neadecvată


Primul razboi si deja colegii au inceput sa plece la dusmani :(.
Inainte sa apara nobilii sper sa dea disband la trib, sa stim una si buna :)).
 

DeletedUser

imi pare rau sa te dezamagesc, dar primul razboi a fost declarat de catre Cavalerii apocalipsei tribului nostru.

"Expediat 01.06.11 20:02:23
Tribul Cavalerii Apocalipsei a declarat război tribului Game Of Thrones!

Nume război: Sa vedem cat de tari sunteti!
"
 

DeletedUser

serjiniowar astăzi la ora 12:58
Tribul [ally]B-W[/ally] Recruteaza cei mai buni jucatori adika voi.

Va asteptam sa va alaturati tribului nostru sa demonstram ca suntem cei mai tari !

Pentru invitati [player]B***[/player]


- MALI - astăzi la ora 13:00
poti sa recrutezi si dupa celelalte lumi cand termini cu asta!
...no coment!
 

DeletedUser19202

serjiniowar astăzi la ora 13:31
Tribul Tau A Team a cazut la comun de acord cu B-W sa faca fuziune asa ca va rugam sa cereti invitatie la jucatorul B** pentru a va alatura noului trib!


nu cred ca se poate mai penal de atat

vai de capul vostru!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus