Moderatori salvati forumul!

  • Autor subiect DeletedUser6843
  • Data de început

DeletedUser6843

triburile.jpg



aztecul scria interesant , etc .

Dap , aztecul scria interesant , poate prea elevat pentru je :)) , dar acele vremuri nu or sa se mai intoarca , o sa vina vremea cand probabil forumul acesta o sa "lesine" oricum 90 % este spam.

Eu ma mir cum se pot deschide astfel de topicuri de plictiseala , poate ca si eu si altii ma simt ofensat ca trebuie sa citesc postarile lui x sau ale lui y , dar ce sa fac le evit .

Topic deschis si la " Forum principal",(http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=33922 apai si voi moderatorii incepeti sa fiti de vina , ca lasati "idei principale" ale jocului "pa spam" ,nea moderatorii eu acu 2 ani cand faceam un post consecutiv fara ca cineva sa imi dea reply luam warn , faceam asta de 2 ori luam ban.

Eu m-as bucura ca pe fiecare lume acolo unde nu este "spam" si se face off-topic in prostie , repet in prostie , sa se dea warn si apoi BAN , nu conteaza cine sa fie , NU SE MAI VORBESTE DE TRIBURILE D-LOR MODERATORI , toti o ard aiurea!
Faceti ceva cu treaba asta , daca nu vreti sa faceti un trivia 98% baieti 1% fete si 1% baieti cu nick de feta , aici trebe facut ceva.

Faceti si voi ceva macar in privinta asta si nu ne mai tratati ca si guvernu cu promisiuni desarte sau ca si cu munca la patron cu amanat aiurea , daca faceti macar atat eu zic ca va spalati "pacatele" !

Daca o sa faceti un sondaj pe 90% nu ii intereseaza numere de loto , cine e deasupra , cine e dedesubt , baieti contra fete , moderatoru da sau nu sau mai stiu eu ce ! alo! gara?! faceti topicuri care au legatura cu jocu nu cu destrabalare aiurea!!!!!!

Eu nu mai ma joc , dar as vrea sa mai citesc despre joc , nu "Recunoasteti Filmul", eu am citit de la off-topic Madalin si scoala N00bilor si m-am uitat la poze.

Daca nu sunteti in stare , renuntati si voi ca si altii ca nu este greu pana la urma asta inseamna sa faceti pe un forum triburile , nu topicuri "interviuri cu x sau y" , apoi topic "intrebari pentru x sau y" , alt topic "discutii interviu x sau y" :))) .

Opriti spam-ul la discutii despre joc si lasati spam la spam!

Daca am aberat sa imi dati BAN(vreo 2 saptamani)!!!
nb

peseu : sunt agramat , alea , alea , bla bla
 

DeletedUser

Cu ce te deranjeaza faptul ca exista totusi un off-topic si inca destul de bun?
Cred ca diversitatea asta de teme este un lucru bun; ma rog, nici pe mine nu ma incanta loto, numaratorile si alte jocuri care si-au cam trait "veacu" pe-aici.

Contra!
 

DeletedUser

Scopul forumului sunt discutiile cu subiect triburile. Exita o sectiune defalcata pe Lumi de joc si una Generala. Dumneata daca doresti sa participi doar la forumul lumii in care joci (ai jucat) este alegerea dumitale. Nu cred ca din moment ce declari ca nu mai joci ai intemeierea morala sa vii sa critici un forum si munca atator oameni!
 

DeletedUser11365

are dreptate stranuletu..nu ai ce citi..forumul seamana cu grupa pregatitoare..bastonase,cine scrie numarul mai mare,povesti din 3 cuvinte..tu aldana,ar trebui sa sti foarte bine cum arata forumul acum cativa ani,cand stateam si urmaream cu sufletu' la gura discutiile dintre warchief thrall si oq13 si lunganul si gangster ray si tot asa...acuma forumul e sub orice critica..nu mai are cine sa posteze ceva interesant,cu exceptia lui atlantul care posteaza tot felul de curiozitati,si nu mai are unde sa posteze...acuma mai suntem cativa care atragem atentia in sensul asta,dar nici asta nu mai tine mult..in curand ne resemnam cu totii si raman numa si numa...
 

DeletedUser

In opinia mea, asta se datoreaza jucatorilor, nu moderatorilor. Daca "legendele" nu au mai frecventat forumul, de aici se trage. Dar sa inchizi o tema unde se vorbeste zilnic ar starni multe nemultumiri. Nu poti spune ca o tema este puerila si sa o inchizi.
Personal, nu mi se pare ca forumul e sub orice critica. Mi se pare ca pentru forumul unui browser game, e chiar bun. Dar asta nu inseamna ca nu e loc de mai bine.
Si cred ca nu ar trebui reduse temele de spam de la Off-Topic(pentru ca alea sunt foarte active), ci imbunatatit forumul lumilor. Dar si off-topicul. Rasfoiam zilele astea sectiunea de Off-Topic si vedeam cate teme teme interesante au fost inchise, zic eu, degeaba...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Sa fim seriosi, s-a deschis teme de strategii, leadership si alte chestii interesante legate de joc ... nici un interes ... se ivesc oportunitati de flame si umflat muschii glandei se umple topicul de pareri. La gasit vinovati ne pricepem toti.
Nu trebuie sa joci ca sa fii user asa cum nu sunt userii toti jucatorii. Dar nici nu va asteptati la un nivel prea ridicat, fara implicare din partea lor (useri/jucatori).

Rasfoiam zilele astea sectiunea de Off-Topic si vedeam cate teme teme interesante au fost inchise, zic eu, degeaba...
Da un mesaj moderatorului si se vor deschide. Desi nu de OT ducem lipsa, ci mai degraba m-as concentra pe joc.
 

DeletedUser39150

triburile.jpg





Dap , aztecul scria interesant , poate prea elevat pentru je :)) , dar acele vremuri nu or sa se mai intoarca , o sa vina vremea cand probabil forumul acesta o sa "lesine" oricum 90 % este spam.

Eu ma mir cum se pot deschide astfel de topicuri de plictiseala , poate ca si eu si altii ma simt ofensat ca trebuie sa citesc postarile lui x sau ale lui y , dar ce sa fac le evit .

Topic deschis si la " Forum principal",(http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=33922 apai si voi moderatorii incepeti sa fiti de vina , ca lasati "idei principale" ale jocului "pa spam" ,nea moderatorii eu acu 2 ani cand faceam un post consecutiv fara ca cineva sa imi dea reply luam warn , faceam asta de 2 ori luam ban.

Eu m-as bucura ca pe fiecare lume acolo unde nu este "spam" si se face off-topic in prostie , repet in prostie , sa se dea warn si apoi BAN , nu conteaza cine sa fie , NU SE MAI VORBESTE DE TRIBURILE D-LOR MODERATORI , toti o ard aiurea!
Faceti ceva cu treaba asta , daca nu vreti sa faceti un trivia 98% baieti 1% fete si 1% baieti cu nick de feta , aici trebe facut ceva.

Faceti si voi ceva macar in privinta asta si nu ne mai tratati ca si guvernu cu promisiuni desarte sau ca si cu munca la patron cu amanat aiurea , daca faceti macar atat eu zic ca va spalati "pacatele" !

Daca o sa faceti un sondaj pe 90% nu ii intereseaza numere de loto , cine e deasupra , cine e dedesubt , baieti contra fete , moderatoru da sau nu sau mai stiu eu ce ! alo! gara?! faceti topicuri care au legatura cu jocu nu cu destrabalare aiurea!!!!!!

Eu nu mai ma joc , dar as vrea sa mai citesc despre joc , nu "Recunoasteti Filmul", eu am citit de la off-topic Madalin si scoala N00bilor si m-am uitat la poze.

Daca nu sunteti in stare , renuntati si voi ca si altii ca nu este greu pana la urma asta inseamna sa faceti pe un forum triburile , nu topicuri "interviuri cu x sau y" , apoi topic "intrebari pentru x sau y" , alt topic "discutii interviu x sau y" :))) .

Opriti spam-ul la discutii despre joc si lasati spam la spam!

Daca am aberat sa imi dati BAN(vreo 2 saptamani)!!!
nb

peseu : sunt agramat , alea , alea , bla bla

Acum iti construiesti grajdul, Dane?! :eek:

Speranta forumului triburile , exista intr-un singur user care probabil e prea scarbit sa se mai intoarca.. Bine ati zis, AZTECUL..
Forumul triburile e la mila lui!
Am zis-o de n ori si o sa o repet: Aztecul facea cat toti moderatorii la un loc!

Citeam niste vechi postari de ale lui .. Am vazut ca a fost invitat sa se alature team-ului si i-a refuzat.. Lui nu-i trebuiau de-astea :) Si oricum, niciun admin sau moderator nu indraznea sa carcaie in fata lui .. Odata cu disparitia lui de pe forum, a aparut si cenzura in exces.. Ban-urile nejustificate, frica userilor sa mai spuna ce gandesc..
Si bine zicea Stranutelu.. De ce nu avem voie sa fim noi?
Poate ca unii chiar suntem necivilizati si nu ne-am dus la scoala..
Suntem obligati sa purtam costum si cravata pentru ce??? Ca nu mai suporta Tullio ala sa fie batjocorit in fiecare zi???
Sa-si stearga domne contul! Si el si toti care sunt in situatia lui regretabila si ingrata..
Eu unul nu o sa ma vait niciodata daca ma injura un prapadit! Am cojones! Ii zic si eu la fel daca nu am posibilitatea sa il pleznesc online .. Mare lucru! Iau vacanta 2 saptamani si trece .. :) Ca nu sunt Iisus sa intorc si celalalt obraz..
Sau sa fie o problema pentru cei care asista la circul meu?
Fiti seriosi, pe strada, la magazin, in piata, in toata tarisoara asta asistati la lucruri mult mai urate ..
E trist ca unii dintre voi umblati cu nasul pe sus si cu papionul pus pe forum si in viata de zi cu zi aveti nadragii rupti in *** si mergeti cu capul plecat ..
Asa e BA Tullio?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Intreb si eu, in costum de trening : Moderatori salvati forumul! ... De cine ???

Off topic: Daca nu ai si pantofi degeaba si cu palarie in cap.
On topic:Ar trebui sa salvam forumul de noi insine astia 30 de useri activi sau ce? Si asa e decimat de foamete forumul asta. Refereritor la cea a zis rhadookoo.tz. Daca vrei sa te manifesti liber eu zic sa iti faci un blog sau sa tipi si sa injuri la monitor.
 

DeletedUser39150

Intreb si eu, in costum de trening : Moderatori salvati forumul! ... De cine ???

De plictiseala, monotonie, restrictii, cenzura ..

Atata timp cat nu se injura, cred ca e ok si pentru voi .. se baneaza prea mult pe motive de off-topic, flame..
Certurile si polemicile fac forumul asta! E forumul unui joc de razboi, nu trebuie sa fie toata lumea vesela, sa dea dedicatii si sa spuna poezii sau sa faca compuneri ..

Refereritor la cea a zis rhadookoo.tz. Daca vrei sa te manifesti liber eu zic sa iti faci un blog sau sa tipi si sa injuri la monitor.

Da, vreau sa ma manifest liber.. Si a ma manifesta liber nu inseamna sa tip sau sa injur la monitor(mie imi merge bine si nu am de ce sa ma vait in acest paradis online-pacat de forum) :) Daca asta inseamna pentru tine a te manifesta liber, iti sugerez sa iti pastrezi blogul pentru dumneata ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu zic sa discutam pe polemica acestei propuneri si sa nu ne mai certam pe dude. Si eu am primit warn ca am zis cuvantul "curva". Dar tu asta ai spus ca vrei sa-l injuri pe unul si alte chestii. Si de ce ma rog ai editat?
 

DeletedUser

Intreb si eu, in costum de trening : Moderatori salvati forumul! ... De cine ???

De bau bau :eek:

Totusi ... situatia e tragica din 2 motive(parerea mea ) :

1 - in ultimul an , calitatea acestui joc a scazut considerabil, si din partea jucatorilor, si din partea jocului, si din partea celor ce il administreaza

2 - jucatorii nu mai sunt interesati de forum deoarece aici nu prea au ce sa vada decat "superstaruri" care se lauda unul pe altul , incepatori care intreaba de ce are curtea nobila tigla pe acoperis si grajdul nu are , certuri intre un "superstar" si alt "superstar" din lipsa de ocupatie si dorinta de afirmare ( aici intervin si taberele celor doua "superstaruri" care se cearta - "vedetele" - si fac galerie sefului lor) , si mai vedem jucatori obisnuiti care seara de seara intra pe forum si isi exprima nemultumirea fata de modul in care functioneaza serverele.

Mai vezi 2-3 nebunatici care se apuca sa faca spam pe tot forumul (nu aruncati cu noroi in mine va rog :D ) si apoi isi iau zborul 2 saptamani prin Bora Bora .

Rareori mai apare si cate un topic incendiar, cu tot tacamul, dar este innabusit inca din faza incipienta ( topicuri cu audienta maxima, chiar mai mare decat cea a OTV-ului ) .

Deci? Ce este de facut? :rolleyes:
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu mai fiti carcotasi : plictiseala, monotonie. Stam cam prost in ultimul timp, da-ne idei :)
restrictii, cenzura - nu esti corect daca nu recunosti ca s-a schimbat ceva fata de acum 2 ani sa zicem. din pacate, a scazut si auto-cenzura, dar cred ca nu ai dreptate aici.

Oricum, nu pot sa observ antiteza intre pozitia ta si a lui stranutelu ... o combinatie din aceste doua idei ar fi perfecta, dar cu cine ?!
 

DeletedUser39150

Eu zic sa discutam pe polemica acestei propuneri si sa nu ne mai certam pe dude. Si eu am primit warn ca am zis cuvantul "curva". Dar tu asta ai spus ca vrei sa-l injuri pe unul si alte chestii. Si de ce ma rog ai editat?

Nu aia am editat.. Inca poti sa mai gasesti partea aia in postarea mea ..
Cum am spus, o sa il injur pe unul care ma injura pentru ca sunt un tip coleric si nu sunt genul care sa intoarca si celalalt obraz, la fel cum nu sunt nici genul care sa reclame .. defectele mele, mi le recunosc, dar nu asta discutam aici..
Dai o bere pentru ca mi-am pierdut timpul cu tine vreme de 2 reply-uri ..
 

DeletedUser

As da si 2 beri dar imi e frica sa nu te imbeti si sa ma injuri si sa imi mai dai si o palma.
Adex imi cer scuze ca incarcam topicul degeaba. [hai care sare primul sa zica ca sunt pupincurist ca imi iau ban in seara asta si il trimit si pe el sa planga in perna]
 

DeletedUser39150

Nu mai fiti carcotasi : plictiseala, monotonie. Stam cam prost in ultimul timp, da-ne idei :)
restrictii, cenzura - nu esti corect daca nu recunosti ca s-a schimbat ceva fata de acum 2 ani sa zicem. din pacate, a scazut si auto-cenzura, dar cred ca nu ai dreptate aici.

Oricum, nu pot sa observ antiteza intre pozitia ta si a lui stranutelu ... o combinatie din aceste doua idei ar fi perfecta, dar cu cine ?!

Iti dau frate .. Stii ..
Am atuul ca pe mine nu ma poate face nimeni pupincurist.. Am masterban sub pretextul utilizarii de pp-uri false si pe motivul: jigniri adresate team-ului..
Asa ca da-mi voie sa te perii un pic ca e pe bune si nu am interese ascunse..
Tu esti cel mai bun moderator pe care l-a vazut forumul asta de la Bloom incoace.. Ai initiativa, ai idei, ai autoriate, ai minte.. Daca iti gasesc un defect acela e ca esti prea capos sa iti recunosti greselile, dar eu cred ca orice user iti poate ierta asta, in fata numeroaselor calitati.. Scuza-mi sinceritatea..
Ah .. Si sa nu uit, stai prost la capitolul pedagogie.. :)
Adica: nu ai reusit sa ii inveti si pe restul sa faca asa cum faci tu.. Atunci totul era bine..
Solutia care o propun, daca nu e reactivarea lui Aztecul e sa te faci tu trainerul echipei de moderatori si sa nu mai tii partea adminilor orbeste, doar pentru ca faceti parte din aceeasi echipa .. Nu lua asupra ta vina de a le cenzura lor greselile si de a musamaliza acolo unde sunt facuti de cacao..
 

DeletedUser2821

De plictiseala, monotonie, restrictii, cenzura ..

Atata timp cat nu se injura, cred ca e ok si pentru voi .. se baneaza prea mult pe motive de off-topic, flame..
Certurile si polemicile fac forumul asta! E forumul unui joc de razboi, nu trebuie sa fie toata lumea vesela, sa dea dedicatii si sa spuna poezii sau sa faca compuneri ..

Asta e cea mai mare mizerie care se face de un an incoace ! Numai tampenii de genul celor spuse de itne mai sus !

Pe vremuri cand modera moter dolores sau bloom adica cand era L5 in " floare " , ei chiar MODERAU nu INCHIDEAU / INNABUSEAU orice topic , daca e mai aprins asta nu inseamna ca e ceva rau , deloc , ca asta te face sa continui sa tot postezi.

Cel putin eu unul sunt total dezinteresat de 90% din topicurile prezente acum .

Ultimul forum de lume bun pe care l-am vazut a fost L15 , pentru cei care au jucat si aau stat acolo pe forum , stiu , dar acuma si ala e mort ( bine e normal la cati playeri mai sunt si cat de plictisiti... ) .
Bun , dar aici , nu facem decat sa ne aducem aminte de " vremurile bune " , dar de ce sa nu incercam sa ascedem spre ele ?


are dreptate stranuletu..nu ai ce citi..forumul seamana cu grupa pregatitoare..bastonase,cine scrie numarul mai mare,povesti din 3 cuvinte..


Si postul asta mi se pare la fel de adevarat.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus