Moderatori salvati forumul!

  • Autor subiect DeletedUser6843
  • Data de început

DeletedUser39150

Uite Michelle ..

Private Message: Interviu
Tullio25
Senior Member



Adaugă data: 17.04.2009
Locaţie: Mangalia Astăzi, 23:20:54 Sus
tzeapa,
tu nu meriti nici macar sa scoti capul pe forumul asta

Poftim .. Imi da mesaj cu titlul interviu si imi scrie asta in el unul care nici macar nu ar trebui sa aiba tupeul sa apara pe aici ..
Pana si bataia de joc a forumului a prins tupeu ..
Cum sa mai ascedem la vremurile bune cand 80% de aici nu stiu ce inseamna ceea ce numim "vremuri bune".. :))

Inainte stiam.. Intru pe forum ori sa ma cert cu Martzian ori daca nu, radeam de ma dureau falcile la vreun topic deschis de Aztecul ..
Acum tot ce fac e sa le demonstrez prostiilor pe hartie cu ecuatii ca sunt prosti si ei nici asa nu ar crede..
 

DeletedUser2821

Ha ha ha , pana ajungi sa te mai certi cu unu ca martzian , poti sa te multumesti cu tullio =) .

A se observa " tZeapa " pe care ti-a dat-o :) ...
 

DeletedUser39150

Michelle, m-a dat pe spate ..
Ma si gandeam cum era sa fiu si eu important.. Atat de important incat sa vorbeasca tullio cu mine la persoana II-a singular :eek:


Vrei interviu Radule ? Filmat il facem, sa fie in premiera :))

Si daca nu strangem suficiente vizualizari? Si daca nu sunt nici commenturi??? Daca nu voi fi apreciat??? Cu ce sa ma imbrac?!
Ah .. Fac cum face Tullio, dau mass-uri sa vorbeasca lumea si cu mine si sa comenteze de bine :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Solutia care o propun,"....." e sa te faci tu trainerul echipei de moderatori si sa nu mai tii partea adminilor orbeste, doar pentru ca faceti parte din aceeasi echipa .. Nu lua asupra ta vina de a le cenzura lor greselile si de a musamaliza acolo unde sunt facuti de cacao..


Ai perfecta dreptate aici...Adex daca ti-ai schimba un pic comportamentul cand se discuta despre asa ceva chiar ai fi "supermoderator", fiecare trebuie sa raspunda pentru ceea ce face, cum jucatorii raspund pentru ceea ce fac cred ca si ei ar trebui sa raspunda pentru ceea ce fac.

Bag mana in foc ca tu cunosti cazuri in care adminii (unul defapt e suficient) mai gresesc si tu zici mereu raspicat ca ei sunt corecti intotdeauna si sa nu aruncam cu noroi in ei...asta chiar daca nu esti convins de ceea ce spui, dar mereu esti cu lectia invatata.
 

DeletedUser523

Auziti voi cei care va plangeti de slaba calitate a acestui forum, in afara de forumul general si off-topic cititi atent si topicurile de la anumite lumi?Eu activez acum pe L21 si desi se posteaza foarte putin, recunosc, pentru gusturile mele :), totusi se posteaza si destul de interesant.Cand observ ca nu mai scrie nimeni nimic incerc eu sa deschid o discutie sau cand incepe o discutie incerc eu sa o tin aprinsa.Ati inteles ideea?Daca doar va plangeti si nu faceti nimic nu veti rezolva nimic dar cum multi dintre voi nici nu mai jucati nu stiu de ce va mai agitati atat si nici eu de ce va raspund...;):rolleyes::eek::cool:

Am sa-mi si explic cele spuse mai sus ca sa retez din start orice polemica, pentru cei care nu au inteles prea bine ce am vrut sa spun, mi s-a intamplat inainte, in tinerete cand intram in discutii :) si nu vreau sa se intample din nou :D : sunt de acord cu voi ca forumul de acum nu are savoarea discutiilor de alta data DAR nu sunt de acord sa ma plang de acest fapt, si sa cer ajutor moderatorilor care nu au treaba decat cu supravegherea posturilor in limita regulamentului, ci prefer sa i-au initiativa, limitat, atat cat pot si vreau si asta pentru ca sunt activ pe o lume ca daca nu mai jucam deloc nici nu mai dadeam pe aici ca sunt n lucruri mai bune de facut decat sa citesc forumul unui joc pe care nu-l practic...Deci ori va apucati de o lume si aratati acolo cum se posteaza ori cititi, daca tot nu aveti ce face:rolleyes:, ce scrie pe ici pe colo si atat..
Spor la lectura:cool:
 

DeletedUser

Ai perfecta dreptate, Tzepes.
Nu moderatorii sunt de vina si nu lor le trebuie cerut ajutorul. :)

Jucatorii animeaza forumul, asta pica in sarcina lor.
Moderatorii vad cine sare calul si il potolesc in stilul lor. ("Ma contrazici?!? Vacanta cu termen nelimitat!! ") Responsabilitatea lor e sa linisteasca spiritele, nu sa le agite.
 

DeletedUser39150

Auziti voi cei care va plangeti de slaba calitate a acestui forum, in afara de forumul general si off-topic cititi atent si topicurile de la anumite lumi?Eu activez acum pe L21 si desi se posteaza foarte putin, recunosc, pentru gusturile mele :), totusi se posteaza si destul de interesant.Cand observ ca nu mai scrie nimeni nimic incerc eu sa deschid o discutie sau cand incepe o discutie incerc eu sa o tin aprinsa.Ati inteles ideea?Daca doar va plangeti si nu faceti nimic nu veti rezolva nimic dar cum multi dintre voi nici nu mai jucati nu stiu de ce va mai agitati atat si nici eu de ce va raspund...;):rolleyes::eek::cool:

Uite .. Pe mine discutiile din ultimele 2 zile, m-au tinut pe forum aici, la general ..
De ce?
Pentru ca a fost un conflict .. Ca l-am privit cu scarba sau cu placere, nu conteaza, l-am privit.. Am stat calare pe el, am mai si postat.. Chiar daca au fost si din astia ca tullio si acolitii lui , a fost galceava..
Asta vrea lumea , flame .. Nu trebe stins, trebe puse paie pe foc si avut grija doar sa nu iasa de sub control si pentru mine sa iasa situatia de sub control inseamna injuraturi sau jigniri grave..
Ma gandesc ca se cearta doi la o tema de p&p.. X si Y .. X il face pe Y inapt.. Dupa mine moderatorul nu ar trebui sa dea ban pentru asta pentru ca nu e o jignire grava.. e o jignire in game care se refera strict la joc. "Esti un jucator prost" , "Esti un admin incorect", "esti un moderator varza" .. Atata timp cat poti argumenta chestii de genul , corect ar fi sa fie lasate in pace ..
 

DeletedUser5970

Atata timp cat in regulament gasim prostii de genul "nu pui la indoiala calitatea adminului ca te frigi" iar, cu analiza clara pe baza faptelor si vorbelor stimabilii congres, in urma careia i-am dovedit ca se inseala si i-am transmis ca un raspuns mai incompetent ca al ei nu am vazut in echipa de admini de cand joc si am indraznit sa rad de acest lucru, drept urmare mi-am luat ban, nu putem vorbi de acea corectitudine pe care o invoci mai sus. De ce nu e cineva pus acolo care sa verifice competentele si activitatile celor care administreaza joc/forum ? Eu imi iau pedeapsa pentru ca am deschis gura iar poate congres da acelasi raspuns si altor jucatori, indrumandu-i gresit, e normal ?

Mesajul topicului se duce mai mult catre baza problemei invocate insa eu cred ca trebuie tintit la varf, e ca si cum ai baga la parnaie un sef de tura dintr-o vama intreaga cand bossu` se intoarce pe cealalta parte sforaind.

Dintr-un alt unghi privit, posibil ca forumul in 07-08 sa fi fost atractiv pentru ca putini deschideau gura si cei care o faceau, stiau ce vorbesc referitor la joc, nepunand la indoiala experienta jucatorilor, mi se parea atractiv pentru ca eram incepator. Acum, toti sunt zei, toti deschid topicuri cu mesaje amuzante, toti alearga dupa faima ce se vrea pe joc, castigata in urma showului facut pe extern.
 

DeletedUser

Ai perfecta dreptate, Tzepes.
Nu moderatorii sunt de vina si nu lor le trebuie cerut ajutorul. :)

Jucatorii animeaza forumul, asta pica in sarcina lor.
Moderatorii vad cine sare calul si il potolesc in stilul lor. ("Ma contrazici?!? Vacanta cu termen nelimitat!! ") Responsabilitatea lor e sa linisteasca spiritele, nu sa le agite.

Corect, jucatorii animeaza forumul... dar hai sa o luam altfel... radu la al catelea cont e ca sa poata anima forumul? mishu la fel... de ce?! pt ca au curajul sa spuna verde in fata ceea ce au in cap? pai... si in cazul asta cum sa animam forumul din moment ce suntem toti cu sula-n coaste ca nu avem voie sa spunem aia sau sa facem aia? am depus recent tikete legat de faptul ca la pp-uri e o greseala destul de mare... o greseala care ne informeaza ca premiumul costa cu 24% mai putin decat e el de fapt. Raspunsul lui carmi? scurt si la obiect... daca mai "spamez" sistemul de tikete, imi iau ban pe joc. Am deschis topic pe forum, au vazul destui ca am dreptate si am primit aceeasi palma peste ochi. Pai ce farmec are sa spunem doar ce vor "sefii" sa auda? Si, de ce n-am voie sa ma injur cu unu si altu cat si cum vreau? Crede vreunu din voi ca daca s-ar da libertate pe forum nu ne-am satura toti sa fim porciti sau sa injuram ca la usa cortului pe toti pe care avem boala? Simplu... te bag de 2-3 ori la origini, ma calmez si dupa asta te las in plata domnului, ca am spus ce am avut de spus. Asa in schimb, stau si te urmaresc pe unde postezi si ce si caut cu ce sa te intep pana la adanci batraneti.
Ce au userii de facut? Sa spere ca poate jocul asta se va schimba cu ceva si vor avea din ce sa faca subiecte interesante de discutat... din moment ce ni se da peste bot cu aceleasi chestii, asezonate din cand in cand cu cate o stupizenie de biserica, tabara, furculite in ferma si alte d-astea inutile, normal ca din plictiseala iesim si ne mai bagam fiecare ce are in gura unuia si altuia.
Ce au moderatorii de facut? Sa puna mana sa scape de uscaturi, ca au destule, sa mai aduca 2-3-5 oameni noi si buni in team, sa reactiveze din cei buni dupa care multi jelesc si sa incerce sa coboare putin dupa tron si sa realizeze ca la o adica sunt si ei tot oameni ca noi, tot jucatori, tot indivizi... si sa ne lase in durerea noastra in pace, ca ne descurcam si fara sa ne siluiasca ei
 

DeletedUser6843

Intreb si eu, in costum de trening : Moderatori salvati forumul! ... De cine ???

- inainte erau topicuri care contineau diplomatiile triburilor , macar cele din top 5 , este prea mult?
(daca apare ca tribul x este in razboi cu tribul y , este mult mai usor sa se faca spam bazat pe joc / nu cu presupuneri de 2 lei)
acest lucru trebuie sa il faceti voi moderatorilor sau nu stiu cine ar mai trebui.

-sa se faca print screen-uri cu harta in fiecare zi si facut un .gif macar odata pe luna , sa se observe ce triburi au ramas , care au disparut .

- voi nu observati ca inainte se faceau topicuri cu anunturi din partea triburilor pe forum , iar acum deschide topic unu si intreaba cu ce sa farmeze si daca da inceput nou ce zona ar trebui sa aleaga?!

- pe topicul aferent fiecarei lumi , ar trebui cate o chestie dinaia wiki , cateva tutoriale si intrebari de la incepatori (nu numai cei din triburi sa isi bata capul cu ei) , raspunde un senior member sau un nea' cutare la misto ii dai ban direct macar pe acest tip de topic.

- sa va uitati pe lumile de abia incepute ce topicuri sunt , majoritatea ca isi cere x scuze , "sal" , "buna" , "cel mai mare trib?!"(ca ce?)

Vrei interviu Radule ? Filmat il facem, sa fie in premiera :))



Idei noi!!! eu astept interviul cu Radu :)) (sper sa aive la gat cele 40 de cupe de la nemti , altfel noooo)

@ tzepes , toti trebuie sa faca acest lucru nu numai x sau y , te cam contrazici in ceea ce spui.

@ Leif cel Fericit cum nici tie nu iti plac unele topicuri , asa nu imi plac nici mie , am inteles si eu ce inseamna off-topic(sa delireze toata lumea ) si nu sunt impotriva la off-topic , dar nici acolo nu mai posteaza lumea! De ce? Prea multe topicuri , prea multa dezordine si acolo

@ aldana , mi-ai sters o postare pentru ca nu aveai reply daca nu ma insel , dar nu este acest lucru relevant.
Nu mai ma joc , asa si?Nu mai am voie sa citesc forumul?Nu mai am dreptul la pareri , poate ca o sa mai ma joc candva , poate ca mai tin cate un sitter si habar nu am cine poate sa mi-o traga de pe harta.
Stiu ca am de ales ce sa fac si asta inseamna ca am si pareri bla bla

@ jimmymacel , asta nu e topic de spam ,mai ai cont si din 2008 ..

@ spawn15 , 30 de useri activi , 10 , 200 , nu este relevant , hai sa facem spam la spam si triburile la triburile.

@ coca24 , am spus sa se faca topic pentru incepatori si pe lumile noi incepute , a scazut trebuie sa asteptam si "rezolvari" , vor veni?!

@cristian ciura octav , michelle2007 , @rhadookoo , coca24

@GabbY-Ghost , ce naiba mai pica de la varf? eu unul sunt satul de promisiuni desarte ,macar sa incepem cu forumul , ar fi un prim pas , macar sa vedeti ca NOUA INCA NE MAI PASA!

@mine imi e greu sa cred ca o sa se faca ce doresti

peseu: nu am nimic cu nici un moderator (pe toti ii iubesc ) , dar daca o sa pierdeti o zi din viata voastra faceti forumul asta brici , daca nu va pasa aia e.
Apoi va este si voua mult mai usor , eram si "moderator" intr-un trib de 1.200 de persoane si alt trib cu "familie" care avea tot atatia la un loc , dar nu se posta aiurea , numai asa scapi de dureri de cap.

hai ca ma striga mama ca mi-a fiert lapticu....

@rhadookoo, a fatat oaia la tara:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39150

Dane, esti in urma cu stirile, boss.. :)) Oaia e deja pastrama si jumate mancata :D
 

DeletedUser

- inainte erau topicuri care contineau diplomatiile triburilor , macar cele din top 5 , este prea mult?
(daca apare ca tribul x este in razboi cu tribul y , este mult mai usor sa se faca spam bazat pe joc / nu cu presupuneri de 2 lei)
acest lucru trebuie sa il faceti voi moderatorilor sau nu stiu cine ar mai trebui.

Diplomatiile triburilor zici? Pai sa-ti spun un secret: in toate interviurile pe care le-am facut pe diverse lumi, niciun conducator de trib nu a dorit sa posteze diplomatia tribului pe forum.
De ce? Pentru ca , probabil, are o alta strategie de a conduce un trib. Nu poti condamna pe nimeni ca nu-ti face pe plac.


-sa se faca print screen-uri cu harta in fiecare zi si facut un .gif macar odata pe luna , sa se observe ce triburi au ramas , care au disparut .

O idee foarte buna.:)
Am vazut pe L3 asa ceva.


- voi nu observati ca inainte se faceau topicuri cu anunturi din partea triburilor pe forum , iar acum deschide topic unu si intreaba cu ce sa farmeze si daca da inceput nou ce zona ar trebui sa aleaga?!

Observam, desigur, dar, ce avem de facut? Sunt useri noi, neacomodati cu forumul, care nu stiu unde sa posteze. Iar intrebarile care unuia ca tine i se par aberante, pentru ei, care sunt la inceputul jocului sunt pur normale si esentiale. (doar nu s-au nascut invatati)

- pe topicul aferent fiecarei lumi , ar trebui cate o chestie dinaia wiki , cateva tutoriale si intrebari de la incepatori (nu numai cei din triburi sa isi bata capul cu ei) , raspunde un senior member sau un nea' cutare la misto ii dai ban direct macar pe acest tip de topic.

Nu e nevoie sa aglomeram forumul cu aceleasi informatii.
Daca apare o astfel de tema, ii poti posta incepatorului un link catre pagina de ajutor. :)
 

DeletedUser6843

@plesuv28, s-a tras linie , nu?

Ceva trebuie sa faceti , ca altfel o sa bata vantu , ajutati voi incepatorii aia sa stie care e faza cu forumu.
Faceti mai multe schimbari ca altfel nu se mai poate , daca va spun 5-6 persoane ca trebuie sa faceti ceva , de ce nu intelegeti?
Va place asa sa stati putin aiurea ....

Plesuv28 , eu cand ma jucam pomeneam mesaje de gen , specific ca mesajele au fost trimise de "paraleli"

x:tu faci parte din conducere
y:da!

x:poti sa imi dai sprijin? ( :)) )
y:nu acum...bla bla

x:resurse?
y:stai sa mai bat si eu un taler...

x:eek: alianta ceva cu tribul ala rosu?
y:este in discutie

x a parasit tribul.(sper ca poti deduce si tu mai multe chestii din treaba asta)

Pe forum intra cei care au inteles cat de cat jocul si sunt o gramada de triburi care au o conducere de 2 bani care nu cunosc ei regulile si vor doar sprijin si sa dea mass-uri pe mess ca sunt lideri 2 saptamani.

Daca voi nu vreti sa inlaturati pe "aerieni" , apoi mno....am mai pierdut inca 30 de minute pe forumu jocului probabil degeaba.
Faceti-va de cap!
 

DeletedUser

@plesuv28, s-a tras linie , nu?

Ceva trebuie sa faceti , ca altfel o sa bata vantu , ajutati voi incepatorii aia sa stie care e faza cu forumu.
Faceti mai multe schimbari ca altfel nu se mai poate , daca va spun 5-6 persoane ca trebuie sa faceti ceva , de ce nu intelegeti?
Va place asa sa stati putin aiurea ....

Intelegem foarte bine. Zi-mi ce schimbari ai vrea de la noi (pana acum, cea mai mare din propuneri au fost legate de jocul in sine si incepatori, unde, moderatorii nu pot face mare lucru).
Spune-mi, te rog, cum arata un forum perfect pentru tine.

Plesuv28 , eu cand ma jucam pomeneam mesaje de gen , specific ca mesajele au fost trimise de "paraleli"

x:tu faci parte din conducere
y:da!

x:poti sa imi dai sprijin? ( :)) )
y:nu acum...bla bla

x:resurse?
y:stai sa mai bat si eu un taler...

x:eek: alianta ceva cu tribul ala rosu?
y:este in discutie

x a parasit tribul.(sper ca poti deduce si tu mai multe chestii din treaba asta)

Paraleli? Nu. Sunt persoane mai naive, din care, cea mai mare parte vor sa invete jocul.
Cu toate acestea recunosc faptul ca exista si jucatori "mai putin dornci sa invete" (pe care ii numiti si "noobi"). Aici " nu ma bag" :) , e problema lor (nu putem instala filtre de caractere la inscriere.:rolleyes:

Pe forum intra cei care au inteles cat de cat jocul si sunt o gramada de triburi care au o conducere de 2 bani care nu cunosc ei regulile si vor doar sprijin si sa dea mass-uri pe mess ca sunt lideri 2 saptamani.

Unde e problema? :)
Daca stii jocul mai bine si scopul jocului e de a cuceri, nu poti profita de slabiciunile altora?

Daca voi nu vreti sa inlaturati pe "aerieni" , apoi mno....am mai pierdut inca 30 de minute pe forumu jocului probabil degeaba.
Faceti-va de cap!

Aerieni?
Iti amintesc ca "accesul la forum nu e un drept, ci un privilegiu.:)

ps: nu ne putem "face de cap" fara voi:D;)
 

DeletedUser6843

Intelegem foarte bine. Zi-mi ce schimbari ai vrea de la noi (pana acum, cea mai mare din propuneri au fost legate de jocul in sine si incepatori, unde, moderatorii nu pot face mare lucru).
Spune-mi, te rog, cum arata un forum perfect pentru tine.

Nu imi traiesc viata pe forum asa ca te rog....
Aici trebuie sa va ganditi voi , nu eu , am dat doar cateva sugestii , de aia sunteti moderatori.

Paraleli? Nu. Sunt persoane mai naive, din care, cea mai mare parte vor sa invete jocul.
Cu toate acestea recunosc faptul ca exista si jucatori "mai putin dornci sa invete" (pe care ii numiti si "noobi"). Aici " nu ma bag" :) , e problema lor (nu putem instala filtre de caractere la inscriere.:rolleyes:

Limbaj de moderator.

Unde e problema? :)
Daca stii jocul mai bine si scopul jocului e de a cuceri, nu poti profita de slabiciunile altora?

Profiti la maxim ,dar aici era vorba ca jucatorii nu invata deloc acest joc si cu ce se "mananca" si ca ar trebui sa incepeti si voi sa ii invatati.
Ce spun eu si ce spui tu...

Iti amintesc ca "accesul la forum nu e un drept, ci un privilegiu.:)

Vezi ca iti iei nasu la purtare :))(fara suparare , considera ca am spus asta razand si nu am fost nesi')

Haide sa lasam tam-tam-ul , aici in topic este vorba despre forum si eu am pus o lista de idei care au ajuns la o concluzie sau bla .

peseu:forumul la l5 pe o scara de la 1 la 10 merita un 7,5 asa ca stai destul de bine , fata de alte lumi si esti un moderator care spre deosebire de altii , se pare ca ai idee de joc.

peseu 2 : de triburile se vorbeste pe lumea 14 la "Razboi mondial " , nu stiu de ce , dar mereu citesc pe acolo...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9828

Vezi ca iti iei nasu la purtare :))(fara suparare , considera ca am spus asta razand si nu am fost nesi')

Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu.Echipa de moderatori isi rezerva dreptul de a face ceea ce considera ei mai bine pentru buna functionare a acestui forum.

ii in regulamen :D

ps propun sa te faca moderator ca sa poti aplica ce propui :D
 

DeletedUser

Nu imi traiesc viata pe forum asa ca te rog....
Aici trebuie sa va ganditi voi , nu eu , am dat doar cateva sugestii , de aia sunteti moderatori.

Mi-am spus deja parerea.


Limbaj de moderator.

ironie? desigur. :)
Tin sa te anunt ca sunt o persoana foarte sincera si care detesta ipocrizia de orice fel. Daca nu poti raspunde cu o idee cat de cat plauzabila, e mai bine sa citesti inca o data.

Profiti la maxim ,dar aici era vorba ca jucatorii nu invata deloc acest joc si cu ce se "mananca" si ca ar trebui sa incepeti si voi sa ii invatati.

Ne invartim in jurul cozii. Raspunsul se afla mai sus.


Vezi ca iti iei nasu la purtare :))(fara suparare , considera ca am spus asta razand si nu am fost nesi')

Haide sa lasam tam-tam-ul , aici in topic este vorba despre forum si eu am pus o lista de idei care au ajuns la o concluzie sau bla .

peseu:forumul la l5 pe o scara de la 1 la 10 merita un 7,5 asa ca stai destul de bine , fata de alte lumi si esti un moderator care spre deosebire de altii , se pare ca ai idee de joc.

multumesc. Intotdeauna ma simt bine cand ne sunt recunoscute eforturile.:)

ps: nu e vorba despre mine aici. Daca da, va astept pe privat.:D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus