Moment aniversar-1 an!

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

hehe sego, multe s-au mai intamplat de cand nu ai mai dat tu ochii pe forumul lumii 1, sau pe harta lumii 1, nici noi nu am mai vb de mult

sincer sa fiu mare dreptate ai......
stii.... ma mai uit asa din cand in cand in top la jucatori....si pe aceasta cale tin sa te felicit pentru munca asidua pe care ai depus-o ca sa castigi acel loc frumos in top.........


oricum cred ca pe L1 si acum e plin de razboaie intre triburi,certuri intre jucatori si bineinteles o gramada de sedinte intre conducatori...



prietene pe mess ma poti afla mai tot timpul....:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu sincer pun chestia asta p nr nostru si pe curajul p care il dadeau liderii d atunci(eu nu cunosteam cine stie ce despre joc)....mereu ne impingeau d la spate,ne aratau ca nu tre sa fim tematori,ne explicau jocul plus disciplina prin controale........ma treceau fiorii cand ma gandeam ca imi cere hades1234 sau valiusha sitter si nu am destula armata-imi aduc aminte ca ma controlase vali si mi-a spus "asa man,bine man"-puteti sa radeti dar atunci eram f mandru d mine....vb lui nihilius...era perioada romantica a jocului


te cred......nu mai e si nici nu v-a mai fii ce a fost o data.....
atunci eram prins de farmecul jokului pe cand acum......sincer eu unul m-am cam saturat deoarece vad ca toti prietenii /dusmanii ( de mai demult) parasesc jocul.....
 

DeletedUser523

Au fost vremuri de inceput si multi dintre noi eram incepatori insa vreau sa cred ca am evoluat o data cu trecerea timpului si acum ar trebui sa fie mai interesant jocul si mai aprins si pasional tocmai pt ca avem experienta asa ca nu ar trebui sa fim pesimisti si nostalgici, din contra sa privim cu incredere spre viitorul an.Nu toata lumea se plangea ca CA a inchis jocul si ca ce bine ar fi daca s-ar lupta intre ele ca ar fi mai animata harta.Ei bine acum chiar acest lucru se intampla:CA s-a destramat, triburile de top se lupta intre ele, deci semne bune anul are!Nu va mai plangeti si nu mai suspinati ci mergeti cu incredere mai departe!
 

DeletedUser

Au fost vremuri de inceput si multi dintre noi eram incepatori insa vreau sa cred ca am evoluat o data cu trecerea timpului si acum ar trebui sa fie mai interesant jocul si mai aprins si pasional tocmai pt ca avem experienta asa ca nu ar trebui sa fim pesimisti si nostalgici, din contra sa privim cu incredere spre viitorul an.Nu toata lumea se plangea ca CA a inchis jocul si ca ce bine ar fi daca s-ar lupta intre ele ca ar fi mai animata harta.Ei bine acum chiar acest lucru se intampla:CA s-a destramat, triburile de top se lupta intre ele, deci semne bune anul are!Nu va mai plangeti si nu mai suspinati ci mergeti cu incredere mai departe!

nimeni nu se plange,dar vorbim si noi ca niste batrani la pensie la o barfa in gura scarii:)
meritam si noi atat,sa discutam experientele fiecaruia......L1 va merge inainte si fara noi
 

DeletedUser

sincer sa fiu mare dreptate ai......
stii.... ma mai uit asa din cand in cand in top la jucatori....si pe aceasta cale tin sa te felicit pentru munca asidua pe care ai depus-o ca sa castigi acel loc frumos in top.........


oricum cred ca pe L1 si acum e plin de razboaie intre triburi,certuri intre jucatori si bineinteles o gramada de sedinte intre conducatori...



prietene e mess ma oti afla mai tot timpul....:p

stiu ca e mess, dar nu mai am id-ul tau, nu mai am multe id-uri ca mia blocat cineva mailul si am pierdut tot si nu am reusit sa il recuperez... nu am mai luat contactul cu multi si nu am avut de unde sa fac rost de anumite ID-uri, o sa intru pe clasic acum sa iti dau noul ID, da nu imi raspunde la mesaj, dami doar add, ca dau participare doar sa iti dau mesaju, dupaia nu mai intru. Si ms
 

DeletedUser

stiu ca e mess, dar nu mai am id-ul tau, nu mai am multe id-uri ca mia blocat cineva mailul si am pierdut tot si nu am reusit sa il recuperez... nu am mai luat contactul cu multi si nu am avut de unde sa fac rost de anumite ID-uri, o sa intru pe clasic acum sa iti dau noul ID, da nu imi raspunde la mesaj, dami doar add, ca dau participare doar sa iti dau mesaju, dupaia nu mai intru. Si ms


oky o sa vorbim mai multe pe mess :D
 

DeletedUser

nu stiu cine e fausta, dar am auzit ca e chiritza de teledeu ala, si eu nu gust astfel de persoane care nus in stare sa scrie de pe userul lor, nam ce discuta cu el si putin imi pasa ce are el de spus
 

DeletedUser

Indiferent ce-a ajuns acum lumea 1, a fost, totusi, o lume frumoasa, interesanta, in care multi care nu aveam experienta .net, am invatat sa jucam.
Imi impartisem cu mladia harta din jur in zone de farmat, eu mergeam est, ea mergea vest ;))
Cel mai tragic moment a fost cand mladia m-a anuntat cat de scump este un nobil :))
Am atacat impreuna, ne-am sprijinit, am crescut, am ajuns vedete pe anumite forumuri, ne-am largit orizontul, am cunoscut oameni noi...vremuri frumoase si asa cum spunea cineva, romantice.
Din fericire pentru mine m-am retras la timp din lumea 1, inainte sa devina circul pe care acum il cunoastem toti.
Poate mai e speranta, poate cei care vin din urma reusesc sa dea un final mai onorabil lumii 1...speranta moare ultima, nu?:)
 

DeletedUser

cei care vin din urma e cam greu... pt ca nu cunosc pe nimeni, eu sunt de parere ca tot cei care sunt inca in joc tb sa renunte toti la manevre si la orgolii si la frica si sa incerce sa joace de acum cum se juca la inceputul lumii 1, inca se mai poate sa fie lupte cinstite , astea toate se pot intampla daca dispar persoanele cu doua fete,sau isi aleg o singura fata, si toti joaca pt tribul in care sunt in prezent, sau se muta acum si joaca pt tribul lor de bastina sa zic asa, poate intradevar mai e o speranta, ultimele evenimente poate mai schimba mentalitatea, spun si eu , cu 99% din corp dincolo de pragul de plecare
 

algernon

member
Scor reacție
0
eu am zis ca ma retrag cand o face plopul pere si rachita micsunele (conflict TLD-Avalon)
exista pe undeva discutia in cauza...dar,parca nu ma lasa inima sa dau close account
:)
mai ales acum,cand ma gandesc sa cuceresc un intreg continent
:D
 

DeletedUser5288

Ia intreab-o pe Fausta! :D


Fausta spune ca aia a fost perioada cea mai frumoasa a Lumii 1. Oricum, daca cineva mi-ar fi spus atunci ca voi ajunge colega de trib cu ileana18, i-as fi spus ca e cel mai mare mincinos.

Si ca sa fie clar, asta se petrecea in perioada cand eu si prietenii mei de joc eram indieni. Acolo am crescut. Ca sa nu se mai impauneze altii cu merite necuvenite.


Si ca sa nu se mai scarbeasca diversi colegi de joc de noname-ul ales: a fost ales pentru a-mi lasa libertatea de a ma exprima in nume propriu si de a nu implica nicicum tribul caruia ii apartin in vreo disputa forumistica.
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
La multi ani.

As avea multe de adugat multe, insa spun doar ca prin intermediul L1 am ajuns sa cunosc niste oameni exceptionali si niste prieteni adevarati in RL. Am parasit aceasta lume cu un gust amar, insa am ramas cu niste amintiri extrem de frumoase din ea.
 

DeletedUser1385

lumea 1....poate se intampla atatea fiindca e si prima lume deschisa pe servaru RO , dar toate se intampla de la caracteru fiecaruia , oricum nu ma asteptam la asa ceva :) mam lasat de net si am venit aici am zis sa joc cu romanii ca dasta sunt roman dar acu regret dar am cunosc multe persoane onorabile , prima persoana care am cunoscuto a fost uv1921 care am invatat multe de la ea , dupa acea a fost Barbaru , care a inghitit toate reprosurile mele si nemultumirile mele si totusi nu ma dat afara , :) ma inteles mereu , fix wassaby treidei3 mazare etc ..si multi altii , niste persoane de nota 10 :D
 

DeletedUser

eu am zis ca ma retrag cand o face plopul pere si rachita micsunele (conflict TLD-Avalon)
exista pe undeva discutia in cauza...dar,parca nu ma lasa inima sa dau close account
:)
mai ales acum,cand ma gandesc sa cuceresc un intreg continent
:D



uite un om care nu s-a schimbat.....nici acum nu si-a pierdut simtul umorului
tine-o tot asa algernon......si bafta in continuare


oricum.......am trecut prin multe......doar cei cu care vorbeam zi de zi si noapte de noapte stiu......aaaa sa nu uitam de telefoane :))

ai de mine tin minte ca aveam un cost de 20-25$ in fiecare luna pe langa abonamentul de 500 min :))

oricum ce-a fost a fost foarte frumos si nu o sa uit nici o data....:p
 

DeletedUser523

Dar va mai aduceti aminte de operatiune "Toti pe Valiusha"?:DA fost show-ul lumii si atunci cand tot GD-ul,parca il ataca si tot CA-ul il apara!A curs multa cerneala pe forum si mult sange pe harta:Diar eu tin minte de ceva asemanator dar la o scara mai mica cand uxini, membru ~LEON~ pe atunci, pe la inceputul jocului a fost atacat la greu de DACI, parca, si a rezistat eroic mult timp si le-a provocat pagube uriase pana sa-l innobileze si tot la fel a fost ajutat de multi, printre care si cei din TBA!Ehe interesante vremuri si sper sa mai vedem asemenea operatiuni:)De fapt parca a fost ceva asemanator in conflictul dintre @valon si ELITE, nu?:)
 

DeletedUser

Dar va mai aduceti aminte de operatiune "Toti pe Valiusha"?:DA fost show-ul lumii si atunci cand tot GD-ul,parca il ataca si tot CA-ul il apara!:)

hmm crede-ma imi aduc aminte perfect cand am primit telefon de la aquilla sa-mi explice.....atunci si TA tot a dat pe valiusha......
tin minte ca avea si sate descoperite o gramada..:p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus