N.W.O (New World Order)

DeletedUser

nienna, ivan....eu unul si nu numai nu realizez de ce trebuie sa va implicati intr-un subiect care nu are tangenta cu voi, dar binenteles aste este o virtute a celor demni de un intelect mai mare decat tind sa creada ca au si o calitate zadarnica in fata careia trebuie cu totii sa ingenunchem si sa ne inchinam inaintea voastra, am spus ceva de la bun inceput in acest topic, sunt diferiti oamenii in diferite conducerii ale unor triburi care isi trateaza proprii jucatori ca pe niste gunoaie, eu prefer sa tratez nu oamenii mei intr-un astfel de mod, ci tocmai liderii acelor triburi care-si permit sa-si batjocoreasca jucatorii...pitzi2...despre tine nu pot sa spun decat , ca niciodata nu te vei ridica la nivelul tizului tau primar din joc, sau al fratelui sau!

_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 

DeletedUser

Pai hai sa-ti spun eu de ce ma implic in aceasta discutie in cazul in care nu stii. Pana acum ceva timp am fost la conducerea tribului SCITII impreuna cu Andurill. Intre timp m-am lasat de joc, dar mi-am pastrat un sat ca sa pot sa mai arunc cate un ochi pe forumul intern... Nu pot decat sa rad cand vad ca te chinui sa folosesti niste cuvinte din DEX pe care nu bag mana in foc ca le cunosti in totalitate... Faptul ca te legi de intelectul unuia sau altuia nu te face mai presus decat el ci dimpotriva... Eu in locul tau taceam si imi vedeam linistit de joc pt. ca nu cred ca vrei sa aduc niste oameni care sa dea un paste din niste discutii de pe mess avute cu tine...
Acestea fiind spuse iti urez toate cele bune si o zi cat mai superba!
 

DeletedUser

Stimati colegi, nu va chinuiti sa depistati logica sau bunul simt, acolo unde acestea lipsesc cu desavarsire. Este o risipa inutila de energie.
Pentru partile neimplicate direct, dar care si-au exprimat aici parerea, multumirile mele.
 

DeletedUser

Hmmm, inca un exemplu demn de cartea recordurilor... Angel, draga coleg de joc, ce nu inteleg eu... de ce crezi tu, ca jignirile aruncate aiurea iti aduc prestanta? De fapt ce te face sa crezi ca acesti jucatori, care primesc "laudele" tale sunt inculti si lipsiti de inteligenta... pana acum din acest mirific, mirabolant si demn de mila topic, singurul om care se afla la limita inferioara a bunei cuviinte esti tu!

Vazut din afara... si cat se poate de obiectiv (deoarece nu iti doresti sa fiu subiectiv), Nienna si Ivan Turbinca, au "desenat" niste fapte... in legea si spiritul thread-ului de politica si propaganda... ce faci tu ... in schimb mi-se pare lasitate, probabil niste ramasite de pe vremea cand NOA era un trib mare...

Dar sa revenim la "beheeeeeeee" (a se citi altfel) noastre, N.W.O. o sa aibe probabil aceiasi soarta ca si NOA, cu tine la carma... cat despre acel maret PNA... daca tot puteati sa treceti prin noi, asa cum te lauzi tu, de ce nu ai facut-o? si ca sa mai vin cu o intrebare, de fapt cu o precizare, asa este... tu ne-ai ajutat extrem de mult, pe noi Scitii, prin faptul ca nu ai intrat la noi in trib... si pot sa spun cu mana pe inima, ca sunt intr-un fel fericit, ca am zis NU, cand am fost intrebat daca te primim sau nu!

Si ca incheiere... e un joc... invata sa il joci, calm si fara resentimente, fara iluzii de glorie si maretie... daca tu AngelBlack.0 o sa castigi acest joc, nu o sa apari in cartile de istorie, nu o sa iti ridice nimeni statuie in real life... nici macar vecinu de la doi nu o sa stie ca tu ai castigat o mareata batalie, daca vrei sa devii cineva, sau sa ramai in memoria colectiva a umanitatii, fa ceva demn de asta! Nu pot sa iti sugerez nimic acum... dar ma gandesc, si o sa pot sa iti propun un pachet demn de un conducator atat de "maret"!

PS: Omniasig ziceai?

Cu deosebita placere,
Himmler
 

DeletedUser

Ivane, nu stiu exact care din noi foloseste cuvinte ale carui inteles nu-l cunoaste...oricum in ceea ce te priveste, ignoranta pt tine, cred ca e cea mai mare durere...


_______________________________________

A great mind becomes a great fortune

________________________________________
 

DeletedUser3145

nienna, ivan....eu unul si nu numai nu realizez de ce trebuie sa va implicati intr-un subiect care nu are tangenta cu voi, dar binenteles aste este o virtute a celor demni de un intelect mai mare decat tind sa creada ca au si o calitate zadarnica in fata careia trebuie cu totii sa ingenunchem si sa ne inchinam inaintea voastra, am spus ceva de la bun inceput in acest topic, sunt diferiti oamenii in diferite conducerii ale unor triburi care isi trateaza proprii jucatori ca pe niste gunoaie, eu prefer sa tratez nu oamenii mei intr-un astfel de mod, ci tocmai liderii acelor triburi care-si permit sa-si batjocoreasca jucatorii...pitzi2...despre tine nu pot sa spun decat , ca niciodata nu te vei ridica la nivelul tizului tau primar din joc, sau al fratelui sau!

_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
SPIDERMAN .. era vb despre cu totu altceva, dar din nou faci dovada obsesiei tale fata de joc ...ma intereseaza acum pe mine atat de mult sa-l ajung pe pitzi, la fel de mult cum te intereseaza pe tine ca esti ridicol si fatarnic.
 

DeletedUser

Himmler, adevarat intr-o anumita masura ceea ce spui, eronat acolo unde incerci sa specifici ca NOA a decazut din cauza mea...pitzi poate confirma cine este vinovatul in acea problema...eu nu ma refer la joc acum ca si cand ceva ar depunde de asta, cum nu tin nici la pctajul meu din joc in nici o masura, am cedat o groaza de sate altora de buna voie...e vb de caractere omule, cand am deschis acest topic am spus o realitate, am descris o atitudine a unor conducatori fata de proprii jucatori, faptul ca voi v-ati implicat intr-un subiect care nu va avea in vizor nu ma face decat sa cred ca sunteti conostinte ale acelor conducatori la care ma refeream, si ca probabil ati fost de acord cu deciziile lor la timpul respectiv...Have Fun!

_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 

DeletedUser

Uite vezi tu Angel... aici gresesti... eu unu m-am implicat in aceasta discutie, pentru ca pe undeva, se zicea si de Scitii... plus ca, am o oaresce problema cu baieti/barbati care jignesc fete/femei, si am fost mereu de parere ca, o discutie civilizata ajuta mult mai mult, decat o discutie plina de jigniri si lipsita de respect, din punctul meu de vedere ce ai reusit tu sa faci pana acum, si ma refer strict la aceasta discutie, este sa te faci de ras, ba mai mult sa atragi asupra ta, indiferenta multor persoane sau jucatori, cum vrei tu sa le zici...

Eu unu nu am zis niciodata ca cei din Scitii sau ca X, Y... sau chiar Z sunt niste conducatori minunati, sau ca tribul A sau tribul B sunt niste super triburi... orice trib are si uscaciuni... in spatele oricarui jucator se ascunde o persoana, cu propriile trairi, refulari, bucurii si alte asemenea... asa ca este normal sa se faca greseli... dar de la a gresi pana la a jigni gratuit pe cineva, este o cale lunga.

Ca sfat prietenes, incearca sa nu mai sari asa repede la bataie (verbala ma refer) cu cineva pe care nu cunosti, si nu stii nici macar daca este un el sau o ea! cazul lui Orinoco :)

Stima noastra si mandria,
Tovarasu X si Romania!
 

DeletedUser

Angel, ai perfecta dreptate... ma doare cand sunt ignorat de prieteni... in schimb cei care nu nasc in mine nici un fel de sentiment, nici macar pe cel de ura... ci probabil un mic sentiment de mila, pot sa ma ignore cat vor ei, nu ma afecteaza
 

DeletedUser

Himmler, din nou eronat, din nou vb despre ceva ce nu sti...Orinoco in cazul de fata, a intervenit in aceasta discutie incercand sa jigneasca in mod gratuit chiar daca dezvaluind acel msj n-a facut altceva decat sa se incrimineze singura, dezvaluind faptul ca urma sa atace 2 jucatorii, netinand cont de alianta....de acolo totul a degenerat...in ceea ce te priveste pe tine totusi vad ca ai invatat sa copiezii spusele altora dragule (orice trib are si uscaciuni... in spatele oricarui jucator se ascunde o persoana, cu propriile trairi, refulari, bucurii si alte asemenea) ~ aceasta fraza am scris-o eu de vre-o 2 ori pe forum, oarecum insa intr-o alta ordine de ideei...asa ca hai sa incerca sa nu parem mai originali decat putem fi, draga Semaca!

_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 

DeletedUser

Himmler, din nou eronat, din nou vb despre ceva ce nu sti...Orinoco in cazul de fata, a intervenit in aceasta discutie incercand sa jigneasca in mod gratuit chiar daca dezvaluind acel msj n-a facut altceva decat sa se incrimineze singura, dezvaluind faptul ca urma sa atace 2 jucatorii, netinand cont de alianta....de acolo totul a degenerat...in ceea ce te priveste pe tine totusi vad ca ai invatat sa copiezii spusele altora dragule (orice trib are si uscaciuni... in spatele oricarui jucator se ascunde o persoana, cu propriile trairi, refulari, bucurii si alte asemenea) ~ aceasta fraza am scris-o eu de vre-o 2 ori pe forum, oarecum insa intr-o alta ordine de ideei...asa ca hai sa incerca sa nu parem mai originali decat putem fi, draga Semaca!

E hai sa nu exageram... tu chiar crezi ca eu imi consum timpul meu, sa stau sa caut pe forum ce ai postat tu, daca e sa o luam pe asa, si tu cand ai postat, ai folosit cuvinte, unele dintre ele, daca nu toate scrise de mine sau de Nienna sau de Orinoco sau de Ivan... de foarte mult timp pe acest forum, asa ca putem sa aratam cu degetul si sa spunem... uite Angel plagieaza! sau asta este o modalitate subtila de a arata ca si eu, sunt la fel de incult si lipsit de inteligenta? hmmm wow! ce sa zic minunat!

Draga Angel.Black0,

Dedic aceasta scrisorica, unui mare luptator, unui brav jucator de triburile, unui maestru in arta scrieri, vorbiri... si mai ales in arta manipulari... de fapt... unui mare necunoscut!

Tin sa multumesc, atat tie cat si inaintasilor tai, Einstein, Napoleon, Cuza, Mihai Viteazul, Mircea cel Batran, Stefan cel Mare, Decebal, Burebista, Traian, Cezar (sau Caesar daca preferi), Aristotel, Sofocle, Pitagora... cat si multor altora, de la care am avut numai de invatat. Ooo tu mare guru, imi permiti sa folosesc citate din maretele dumneavostra invataturi? promit ca o sa platesc drepturile de autor cat si TVA-ul aferent si alte taxe si acize!

Dar totusi sa nu uitam, pe mareti dvs mentori, Iliescu, Ceausescu, Iliescu (am mai zis odata? ooops)... cum au reusit ei sa va insulfe dvs, acest miros fin pentru incalcarea drepturilor de autor... MPAA si RIAA sunt mandri sa va angajeze, de ce sa lucrati in aceasta tara mica si plina de inculti, non-intelectuali si alte asemenea persoane care nu merita atentia dvs?

Cu stima si deosebita placere,
Conducatorul suprem - Congo!
 

DeletedUser

Himmler, din nou eronat, din nou vb despre ceva ce nu sti...Orinoco in cazul de fata, a intervenit in aceasta discutie incercand sa jigneasca in mod gratuit chiar daca dezvaluind acel msj n-a facut altceva decat sa se incrimineze singura, dezvaluind faptul ca urma sa atace 2 jucatorii, netinand cont de alianta....de acolo totul a degenerat...in ceea ce te priveste pe tine totusi vad ca ai invatat sa copiezii spusele altora dragule (orice trib are si uscaciuni... in spatele oricarui jucator se ascunde o persoana, cu propriile trairi, refulari, bucurii si alte asemenea) ~ aceasta fraza am scris-o eu de vre-o 2 ori pe forum, oarecum insa intr-o alta ordine de ideei...asa ca hai sa incerca sa nu parem mai originali decat putem fi, draga Semaca!



________________________________________

Jucatorii dumitale au tinut cont de NAP, venind si luand sate atat de aproape de mine, de fapt chiar intre satele mele? Si asta in conditiile in care, repet, sunt la margine si este puzderie de sate parasite.
Orice jucator cu o oarecare vechime iti va spune ca asa ceva nu se face, ba mai mult, poate constitui o forma de declaratie de rele intentii, ceea ce contravine, in mod evident, prevederilor unei relatii diplomatice.
Ca sa nu mai spun ca spionajul si uzul lui, nu sunt nici pe departe semne prietenesti.
Nu vreau sa te jignesc, dar ma vad nevoita sa-ti spun ca intampini grave probleme in rularea proceselor cognitive.
Vii si afisezi pe forumul extern o imagine relaxata, de om situat deasupra framantarilor jucatorilor de rand, dar nu esti decat un copil frustrat, razgaiat, indolent si nestiutor, cu veleitati de om mare si asta se vede cu usurinta din schimburile de mesaje ingame.
Aceasta este chiar ultima mea adresare fata de dumneata, poti fii sigur. Deja m-am coborat prea mult la mintea cui nu merita, aducandu-mi singura un minus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:) aici ai fost teribil de amuzant..serios...atat eu cat si oamenii din spatele meu, radem cu lacrimi...ms frumos, acum chiar pot sa merg la cumparaturi! ;)...dar alex spune ca te supraevaluezi, cica ..pt ca o ironie atunci cand o faci trebuie sa fie fina, din acest motiv de intituleaza ironie, tocmai pt ca interlocutorul tau sa nu inteleaga ceea ce spui!


_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ori, de asemenea doresc sa fie ultimul meu msj adresat tie, dar ai incercat sa vb cu cei 2 oamenii?..poate erau la inceputul jocului, poate nu stiau regulamentul, repet ei au atacat 2 sate oarecare, parasite, puteau sa ia un sat parasit si la 19 ore de satul lor principal, care era durerea?...it's just a game...si oricine il poate juca, fara sa fie pedepsit sau judecat dupa modul in care isi cucereste satele!


_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 

DeletedUser

Da, am vorbit cu jucatorii dumitale, au dovedit mult mai mult bun simt.
Si nu este vorba de 2 sate, ci de 5 sate, luate de la distanta, asta ca sa elimin orice indoiala asupra unei intentii care nu este de natura sa ma linisteasca. Cat despre ei fiind la inceputul jocului, afla ca unul dintre ei are destul de multe puncte in plus fata de mine si nici celalalt nu poate fi considerat chiar mic.
Dar asta este o discutie pentru amorul artei, sunt convinsa ca stii foarte bine situatia, dar asta este inca o dovada a fatarniciei dumitale, mentionate de respectabilul meu coleg NeaPiti2.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:) aici ai fost teribil de amuzant..serios...atat eu cat si oamenii din spatele meu, radem cu lacrimi...ms frumos, acum chiar pot sa merg la cumparaturi! ;)...dar alex spune ca te supraevoluezi, cica ..pt ca o ironie atunci cand o faci trebuie sa fie fina, din acest motiv de intituleaza ironie, tocmai pt ca interlocutorul tau sa nu inteleaga ceea ce spui!

Am si eu o nelamurire... pe langa faptul ca nu stiu cui ai adresat acest raspuns... nu inteleg de ce este cu bold... si de fapt... nu inteleg cum un om se poate "supraevolua"... cat despre ironie sau ironie fina... tre sa fug repejor sa consult dexul... eu fiind un non-intelectual!

PS: Cumparaturi placute! :) vezi ca au la farmacie fenobarbital... cred ca la reducere :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:) aici ai fost teribil de amuzant..serios...atat eu cat si oamenii din spatele meu, radem cu lacrimi...ms frumos, acum chiar pot sa merg la cumparaturi! ;)...dar alex spune ca te supraevaluezi, cica ..pt ca o ironie atunci cand o faci trebuie sa fie fina, din acest motiv de intituleaza ironie, tocmai pt ca interlocutorul tau sa nu inteleaga ceea ce spui!

Acest post ma face sa zambesc condescendent autorului (in fine, monitorului :rolleyes:)...se pare ca dumneata domnule esti de parere ca scopul unui mesaj pe extern este sa iti ascunzi complet ideea transmisa, iar in incercarea de a te face de neinteles, apelezi la toate tacticile posibile...exprimari incalcite, nonsens, anacolut, neologisme utilizate gresit etc. Mi-e mila de nefericitii care sunt nevoiti sa discute cu tine pe privat.
Nu am postat aici decat pentru ca persoanele pe care ai binevoit sa le jignesti mi-au castigat respectul in cele cateva luni de cand comunicam pe acest forum si mi-as dori sincer ca interventiile tale sa nu le strice cheful de a-si arunca privirea pe-aici din cand in cand. :)
Scuzele mele pentru amestecul intr-o discutie publica...
 

DeletedUser

Propun sa incheiem aceasta disputa aici, pt ca m-am saturat sa primesc msj in privat cu diverse critici la adresa voastra, nienna am auzit k si pe tine te-au invadat...asa k hai sa terminam aceasta sarada...daca doriti totusi sa comentati faceti-o asupra postarii din deschiderea acestui topic!...o seara frumoasa tuturor!


_______________________________________

A great mind becomes a great fortune
________________________________________
 

DeletedUser2786

hop si eu:d

daca in primul post angel ...vorbea ca nwo face.... si drege....pe parcurs...s-a dus draku...toata smecheria...cred ca angel a cedat nervos...deh....se mai intampla...si si-a dat...arama pe fata....

p.s scuzati-ma pt atatea .....incercam sa-l imit pe angel(sa fiui si eu smart doh:rolleyes:)
 

DeletedUser

hmmm .. interesante discutii , totusi ... pacat ca o luati pe ulei si nu discutati despre tema de la topic ...

PS: Parca sunteti niste tzatze care s-au intalnit la piata si au inceput sa barfeasca de unii si de altii , iar apoi nemaiavand alceva de facut au inceput sa se certe sau cel putin sa isi reproseze unele lucruri... dar deh .. ASA-s ROMANII .

BFT all si vb totusi despre ce se cere la tema , ca de barfe sunteti buni ;)
 
Sus