n00b vS. ZEI

  • Autor subiect DeletedUser1924
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nervozilla cand prinzi unu care stie sa atace, sa vedem ce faci cand ai 2000 de atacuri de la un player...atunci poti sa te dai si tu mare ca stii sa te aperi
Cand iti zboara mintea e bine sa ai plasa de prins fluturi la indemana...
Un calcul cat se poate de simplu arata cam asa:

2000 atacuri sa punem lansate de la un jucator cu 50 sate.
Atacul minim 121 locuitori pentru fiecare fake doar..., nu mai pun atacurile reale, 2000x121= 242.000 la fake-urile lansate(de unde scoti berbecii, pentru ca fake-ul fara berbec/nobil este nul? =))).
Imposibil si unui jucator cu 100 sate.
50 sate x 21.000(spatiu in ferma) = 1.050.000 unitati.
100 sate x 21.000(spatiu in ferma) = 2.100.000 unitati
In fine... nu cred ca ai tu idee ce inseamna sa calculezi 2000 atacuri.
Acum am o intrebare pentru tine: Ai barca?
Cum v-am mai zis odata intr-o conferinta: Satele mele 80% sunt goale. Asadar se pot lansa 2000 atacuri pe ele...:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nervozila te contrazic

2000 (fakes) x 121 (populatia minima/atac) = 242.000

nu inteleg de unde ai mai bagat inca x121
 

DeletedUser3627

nervozila te contrazic

2000 (fakes) x 121 (populatia minima/atac) = 242.000

nu inteleg de unde ai mai bagat inca x121

A fost purtat de val , putina intelegere pls .
Oricum nu este necesar sa pui in atac 121 populatie , merge si cu mai putin , in jur de vreo 100 , intr-adevar nu e mult , vreo 20%
 

DeletedUser

nervozila te contrazic

2000 (fakes) x 121 (populatia minima/atac) = 242.000

nu inteleg de unde ai mai bagat inca x121

A mentionat 2000 atacuri. Ori eu nu pot lansa 2000 atacuri cu 1 unitate de fiecare atac.
121x2000=242.000
Gresisem, am modificat. Oricum era estimativ... :)
Ma rog, ideea e ca omul o luase razna... cu cele 2000 atacuri ale lui.
Ar insemna cel putin la mine ca fake-urile sa-mi goleasca cca. 3/4 din totalul unitatilor de aparare. ;)
Probabil a dat un exemplu din alta lume mai avansata...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mah charli tu chiar nu stii ca eu nu dau in RDT,baieti din granita cu RDT imi sunt foarte buni amici
 

DeletedUser

Bwaaaahahahahaha...))

Tu măcar te auzi ce spui? Cum adică, în plin război, între 2 triburi din top 3, nu dai în ei pentru că îţi sunt "foarte buni amici"?

Gluma zilei.

Da mah charli in ei nu dau ei nu dau in mine..o sa dau si in catva din RDT deocamdata am o alta treaba si apoi o sa dau in unu cu care nu am mai ** si e pe granita!
 

DeletedUser

Ar insemna cel putin la mine ca fake-urile sa-mi goleasca cca. 3/4 din totalul unitatilor de aparare. ;)
Probabil a dat un exemplu din alta lume mai avansata...

chiar daca ... is fara rost daca stai putin si te uiti la ele(atacuri) ai sa vezi ca ai 10 pe un sat din alt sat si unde observi ca nu is la fel coordonatele acolo e atacul 'real':)
 

DeletedUser3627

nu e fara sens daca iti permiti sa le dai si daca cel atacat are suficiente sate pe care sa ajunga atacurile , pentru ca dupa ce ai trecut de 100 atacuri o sa urmareasca destul de greu ce pleaca , plus ca trebuie sa fie online mereu , pe cand tu poti sa trimiti trenulete cu berbeci dimineata si nu are de unde sa stie cand au plecat si daca sunt sau nu nobili . Cel atacat trebuie sa aiba si el macar vreo 200 sate ca sa merite sa dai atatea atacuri
 

DeletedUser

nu e fara sens daca iti permiti sa le dai si daca cel atacat are suficiente sate pe care sa ajunga atacurile , pentru ca dupa ce ai trecut de 100 atacuri o sa urmareasca destul de greu ce pleaca , plus ca trebuie sa fie online mereu , pe cand tu poti sa trimiti trenulete cu berbeci dimineata si nu are de unde sa stie cand au plecat si daca sunt sau nu nobili . Cel atacat trebuie sa aiba si el macar vreo 200 sate ca sa merite sa dai atatea atacuri
Era vorba de 2000 atacuri(parte de aici reale) la momentul acesta. :)
Am dat 140 cel mai mult... cine poate da mai multe, sa dea... ma sictirisem. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10388

Bwaaaahahahahaha...))

Tu măcar te auzi ce spui? Cum adică, în plin război, între 2 triburi din top 3, nu dai în ei pentru că îţi sunt "foarte buni amici"?

Gluma zilei.

las sa nu dea, ca dau baietii in mine si lucia lucia, am ajuns pe locul 3, respectiv 6 la inamici invinsi, cand am intrat in immo am stiut ca vom fi atacti la greu, dar nici chiar asa,mai ales dupa promisiunile conducerii immo despre sprijin... eu am 62 pagini x40 rapoarte numai de aparare, norocul meu ca m-au atacat mai mult cei din ~OCT~, ~RDT~ a "papat" la lucia
cerem sprijin la trib: primim o grupa pe forum pe care n-o citeste nimeni, dupa 2-3 zila da florinel o circulara pentru sprijin( asta dupa ce ii "imprumut" 3 puncte premium), efectul circularei? primesc 3 sate de aparare ( grei ) de la 50 ore!
in rest liniste si pace, degeaba le explici ca daca esti conducator nu esti smecher, ai si responsabilitati:mad:

concluzia...mai bine dadeam stergere cont decat sa merg in immo, azi mi-am anuntat plecarea, acum o sa ies:D
 

DeletedUser

las sa nu dea, ca dau baietii in mine si lucia lucia, am ajuns pe locul 3, respectiv 6 la inamici invinsi, cand am intrat in immo am stiut ca vom fi atacti la greu, dar nici chiar asa,mai ales dupa promisiunile conducerii immo despre sprijin... eu am 62 pagini x40 rapoarte numai de aparare, norocul meu ca m-au atacat mai mult cei din ~OCT~, ~RDT~ a "papat" la lucia
cerem sprijin la trib: primim o grupa pe forum pe care n-o citeste nimeni, dupa 2-3 zila da florinel o circulara pentru sprijin( asta dupa ce ii "imprumut" 3 puncte premium), efectul circularei? primesc 3 sate de aparare ( grei ) de la 50 ore!
in rest liniste si pace, degeaba le explici ca daca esti conducator nu esti smecher, ai si responsabilitati:mad:

concluzia...mai bine dadeam stergere cont decat sa merg in immo, azi mi-am anuntat plecarea, acum o sa ies:D

1.Eu nu am vorbit cu lucia decat la intrarea in trib eu nu vam promis nimik.
2.Nu miau spus sa dau o criculara inainte...
3.Niciodata nu m-am dat smecher ca sunt conducator daca vream sa ma dau smecher ma treceam la profilul tribului
 

DeletedUser10388

am fost sitter la lucia, ai uitat? vrei sa pun mesajele de la conducerea immo??
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus