Nimic vs Restu` Hartii!

DeletedUser44712

Quizz, el nu a disparut. El doar s-a transferat la partea castigatoare.
 

DeletedUser44130

Bogdane, dupa cum vezi cedez contul. De ce?

1. Cei din Time ma considera vinovat, asa ca oricum nu ma primesc.

2. Dupa aproape un an, vad cum fostii colegi doresc sa ma atace, colegi pentru care ore in tregi am stat sa le caut deff in trib, sa ii ajut, nici un salut nu mai stiu sa spuna, cazul lui taitzel, ma rog sa raspunda la mesaje.

3. Cu asa fosti colegi, chiar nu-mi doresc sa joc. Chiar daca m-ar invita time, nu o sa mai merg la ei, preferam sa ma lase asa pana cand nu se mai puteau face inscrieri sa pot ataca fostul nimic, dar asta e :]


Mi-a fost de invatatura, ca atunci cand nu imi convine ceva sa spun in gura mare
 

DeletedUser44130

Chiar nu mai conteaza, si la sfarsit de lume le voi spune si de ce, chiar n-am nimic de pierdut
 

DeletedUser44036

Bogdane, dupa cum vezi cedez contul. De ce?

1. Cei din Time ma considera vinovat, asa ca oricum nu ma primesc.

2. Dupa aproape un an, vad cum fostii colegi doresc sa ma atace, colegi pentru care ore in tregi am stat sa le caut deff in trib, sa ii ajut, nici un salut nu mai stiu sa spuna, cazul lui taitzel, ma rog sa raspunda la mesaje.

3. Cu asa fosti colegi, chiar nu-mi doresc sa joc. Chiar daca m-ar invita time, nu o sa mai merg la ei, preferam sa ma lase asa pana cand nu se mai puteau face inscrieri sa pot ataca fostul nimic, dar asta e :]


Mi-a fost de invatatura, ca atunci cand nu imi convine ceva sa spun in gura mare


Uite ca sa-ti raspund si aici de ce nu mai vreau sa am de a face cu tine.
Tie [lider H.V] ti-am zis clar ca eu ies de continuati cu fuziunea.

[03.05.2014 20:24:31] TaiTzeL: daca vine florentina la noi
[03.05.2014 20:24:31] Sorsorin: daca vin aia, ei ne declara razboi...
[03.05.2014 20:24:33] TaiTzeL: eu ies
[03.05.2014 20:24:39] TaiTzeL: sa joace cu florentina
[03.05.2014 20:24:49] Sorsorin: asa si eu...eu i-am zis clar...si ai vazut
[03.05.2014 20:24:55] Sorsorin: mai intai terminam cu nimic, si dupa vedem
[03.05.2014 20:25:27] TaiTzeL: prefer sa castig lumea cu astia din time[macar o parte din ei] decat cu aia din nimic

Tu cu Silviu ati venit sa discutati cu mine cu 30 de minute inainte de circulara lui Monte. Ati preferat sa vorbiti intai cu Nimicurile [voi 2 plus co-playerul lui Silviu] inainte sa vorbiti cu mine, iar dupa ce negociati totul, incercati sa ma imbarligati cum ca Time vroia sa recruteze jucator de 270 de sate in centrul Nimicului si defapt ei vor sa ne traga in teapta.

Ce m-a deranjat cel mai tare la tine e ca atunci cand vorbeai cu mine pareai sa-mi sustii punctul de vedere, acela de a nu juca cot la cot cu Nimicul, iar cand colo esti maret negociator pentru fuziune.
 

DeletedUser44130

1. El ti-a zis asta, nu eu, nu ma baga in ce a spus el.
2. El m-a bagat si cu tine in conferinta si la cei din nimic.
3. Am zis ca ies, am iesit, i-am spus si lui ca ne vor pleca oameni daca se face asta, insa nu i-am spus ca eu fac parte din acei oameni, speram sa nu se duca la cap aceasta dorinta.
4. Tot el imi zicea ca time evita sa vorbeasca despre fuziune, am avut incredere in ce a spus el pentru ca stiam ca el discuta mai multe cu ei. Cand l-am intrebat pe timo ce se mai aude de fuziunea, mi-a zis ca e beat, asa ca am tins sa-l cred ca evita subiectul.
domnule, ce se mai aude de fuziunea aia? :) (handshake)
[4/22/2014 1:09:20 AM] alex/Timo/Prezan: fratiuc
[4/22/2014 1:09:21 AM] alex/Timo/Prezan: is beat
[4/22/2014 1:09:35 AM] alex/Timo/Prezan: deci...plm

Dupa cum vezi, increderea mea in el a fost oarba...si imi pare rau, pentru ca asta nu a fost planul lui, asta pana a venit acel coplayer
 

DeletedUser43824

Acum toti aruncati unii in altii .
xts1s nu incerca sa arunci cu noroi , atata timp cat ai participat pe conferinta, nu sunt genul care sa dau cu copy-paste ...dar crede-ma ca din ce am citit eu nu pareai a fi obligat, nu poti spune ca sperai sa nu se intample :) nu e nevoie sa mai spun aici conditiile tale .

Cat despre ce s-a intamplat cu hv , chiar pot spune ca m-au uimit si nu cred ca doar pe mine
acum mai putin de o luna daca nu ma insel , taitel parca posta pe forum si scuza-ma daca gresesc dar nu am chef sa mai caut , ca a fost nevoie doar sa revina corli si sa intregeasca tribul , atata timp cat el va juca , hv-ul va ramane pe harta etc
Pai acum , ca orice curios vin cu intrebarea : oare e nevoie doar de o decizie pripita din partea aceluiasi jucator care in urma cu ceva timp va salva pe majoritatea de delete , si aducea tribul in top , pentru a destrama tot ?

Concluzia ?
acele atributii , scrise la profilul tribului nu mai sunt valabile de mult , nici pe joc nici in viata reala . Intentia a fost una buna , dar nu toti pot face din apa - vin :)
 

DeletedUser45685

N-a fost nici o decizie pripita.Lumea asta trebuia inchisa cu un razboi care sa fie cat de cat echilibrat,macar la numarul de sate
 

DeletedUser45685

Nu scria si nici nu trebuia sa scrie.Asa ar fi fost bine sa se decida pe harta :)
 

DeletedUser38225

Acum toti aruncati unii in altii .
xts1s nu incerca sa arunci cu noroi , atata timp cat ai participat pe conferinta, nu sunt genul care sa dau cu copy-paste ...dar crede-ma ca din ce am citit eu nu pareai a fi obligat, nu poti spune ca sperai sa nu se intample :) nu e nevoie sa mai spun aici conditiile tale .

Cat despre ce s-a intamplat cu hv , chiar pot spune ca m-au uimit si nu cred ca doar pe mine
acum mai putin de o luna daca nu ma insel , taitel parca posta pe forum si scuza-ma daca gresesc dar nu am chef sa mai caut , ca a fost nevoie doar sa revina corli si sa intregeasca tribul , atata timp cat el va juca , hv-ul va ramane pe harta etc
Pai acum , ca orice curios vin cu intrebarea : oare e nevoie doar de o decizie pripita din partea aceluiasi jucator care in urma cu ceva timp va salva pe majoritatea de delete , si aducea tribul in top , pentru a destrama tot ?

Concluzia ?
acele atributii , scrise la profilul tribului nu mai sunt valabile de mult , nici pe joc nici in viata reala . Intentia a fost una buna , dar nu toti pot face din apa - vin :)

Odata imi place si mie ce postezi :)))
 

DeletedUser43824

M-am saturat sa stau prin vacante:)) ...macar de mi-ar da si buget domnii':rolleyes:
 

DeletedUser44036

Acum toti aruncati unii in altii .
xts1s nu incerca sa arunci cu noroi , atata timp cat ai participat pe conferinta, nu sunt genul care sa dau cu copy-paste ...dar crede-ma ca din ce am citit eu nu pareai a fi obligat, nu poti spune ca sperai sa nu se intample :) nu e nevoie sa mai spun aici conditiile tale .

Cat despre ce s-a intamplat cu hv , chiar pot spune ca m-au uimit si nu cred ca doar pe mine
acum mai putin de o luna daca nu ma insel , taitel parca posta pe forum si scuza-ma daca gresesc dar nu am chef sa mai caut , ca a fost nevoie doar sa revina corli si sa intregeasca tribul , atata timp cat el va juca , hv-ul va ramane pe harta etc
Pai acum , ca orice curios vin cu intrebarea : oare e nevoie doar de o decizie pripita din partea aceluiasi jucator care in urma cu ceva timp va salva pe majoritatea de delete , si aducea tribul in top , pentru a destrama tot ?

Concluzia ?
acele atributii , scrise la profilul tribului nu mai sunt valabile de mult , nici pe joc nici in viata reala . Intentia a fost una buna , dar nu toti pot face din apa - vin :)

Corect. Daca nu venea el [el rugat tot de cei din Time], H.V nu se reintregea niciodata. De asta nu inteleg decizia lui de a cauta fuziune cu Nimicul dupa ce ajutam Time.
 

DeletedUser43824

Din cate stim cu totii alianta hv-time a fost formata pe urmatoarele interese
hv sa scoata gasca lu dark care a dus la destramarea aliantei cu nimic
time sa scoata gasca lu goloie care a parasit tribul
ambele triburi si-au atins scopurile ...dw nu reprezinta NIMIC , ci o mana de jucatori care au tinut tribul pe ultimul drum si au decis ca daca e nevoie pot sa dea cateva coate , ca sa-si faca loc pe harta .
Acum cu socotelile incheiate corli s-a gandit ca e mai bine (cred eu ) sa duca hv-ul pe podium , impreuna cu voi ..si nu cu cei din time , care la randul lor au avut un rol important in destramarea tribului prin recrutarea jucatorilor din fostul run . Aici rolul fuziunii era pentru a inchide o zona de conflict , si pentru a mai castiga jucatori activi . Vreti sa credem ca intru-un eventual razvboi hv-time (fara lasitati) invitatiile ar fi sosit doar din partea hv-ului ?:confused:
dovada e la stylex , si la alti 2 jucatori care au invitatie , dar au refuzat (de atat stiu eu )
Acum tu , cat si ceilalti colegi ati ajuns sa jucati cu cei care v-au dus conturile pe delete pentru cateva pp uri , si un titlu de castigator ..in loc sa va castigati respectul alaturi de omul ce intodeauna a gandit pentru trib si nu pentru el .
 

DeletedUser44036

Din cate stim cu totii alianta hv-time a fost formata pe urmatoarele interese
hv sa scoata gasca lu dark care a dus la destramarea aliantei cu nimic
time sa scoata gasca lu goloie care a parasit tribul
ambele triburi si-au atins scopurile ...dw nu reprezinta NIMIC , ci o mana de jucatori care au tinut tribul pe ultimul drum si au decis ca daca e nevoie pot sa dea cateva coate , ca sa-si faca loc pe harta .
Acum cu socotelile incheiate corli s-a gandit ca e mai bine (cred eu ) sa duca hv-ul pe podium , impreuna cu voi ..si nu cu cei din time , care la randul lor au avut un rol important in destramarea tribului prin recrutarea jucatorilor din fostul run . Aici rolul fuziunii era pentru a inchide o zona de conflict , si pentru a mai castiga jucatori activi . Vreti sa credem ca intru-un eventual razvboi hv-time (fara lasitati) invitatiile ar fi sosit doar din partea hv-ului ?:confused:
dovada e la stylex , si la alti 2 jucatori care au invitatie , dar au refuzat (de atat stiu eu )
Acum tu , cat si ceilalti colegi ati ajuns sa jucati cu cei care v-au dus conturile pe delete pentru cateva pp uri , si un titlu de castigator ..in loc sa va castigati respectul alaturi de omul ce intodeauna a gandit pentru trib si nu pentru el .

1.Tu asta nu intelegi. De ce dracu sa fuzionez cu Nimicurile cand pot sa fuzionez cu Timeul?
Ba chiar am si fuzionat in cele din urma [fara cateva personaje].

Am hotarat de comun acord ca ducem lumea la bun sfarsit atunci cand H.V era in groapa si gasca lui Colaie pe val? De ce sa stricam alianta si sa ne rupem capul intre noi? Ca sa putem fuziona cu Nimicurile? Nu, mersi.

Mie unul mi-a zis Cristina sa ma intorc in H.V ca sa-l reintregim. Lui Silviu la fel i s-a spus, sa mergem in H.V ca sa ii luam inapoi pe aia de fugisera in Nimic.
De la acea data am jucat cu si pentru Time, urmand sa intram la ei. Se pare ca viziunea [sau paranoia] unora a grabit lucrurile.
Stai linistit, atacul meu e tot pentru voi aia din Nimic.

Silviu a stat cam mult de vorba cu Colaie si e putin afectat, dar isi revine.

2. Daca se dorea sa mergem cu tabara adversa[Nimicul], trebuia specificata treaba de la inceput[alaturi de Nimic oricum nu veneam, chiar de ramaneau aia 80% din H.V la ei], cand Time era in dificultate cu plecarea gasti lui Colaie.

3.
.in loc sa va castigati respectul alaturi de omul ce intodeauna a gandit pentru trib si nu pentru el .
Nu stiu cine esti sau ce primesti sa faci campanie gratuita.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43824

De ce sa stricam alianta si sa ne rupem capul intre noi? Ca sa putem fuziona cu Nimicurile? Nu, mersi.

Pai asta era si ideea, sa aveti sansa sa demonstrati ca puteti sa inchideti lumea singuri , fuziunea propriu-zisa avea loc intre hv si un grup de jucatori activi ce puteau sa va ajute in nord , nu cu cei care au stricat diplomatia sau au facut fel si fel de miscari . Asa e , a fost mai simplu sa-ti calci pe orgoliu ,daca ai asa ceva si sa intorci spatele celor care ti-au fost alaturi si la tema celalta "hv vs restu' hartii"
 

DeletedUser44036

Pai asta era si ideea, sa aveti sansa sa demonstrati ca puteti sa inchideti lumea singuri , fuziunea propriu-zisa avea loc intre hv si un grup de jucatori activi ce puteau sa va ajute in nord , nu cu cei care au stricat diplomatia sau au facut fel si fel de miscari . Asa e , a fost mai simplu sa-ti calci pe orgoliu ,daca ai asa ceva si sa intorci spatele celor care ti-au fost alaturi si la tema celalta "hv vs restu' hartii"

Suntem aproape toti. In afara de conturile parasite, in sitter, Corli si xts1s, majoritatea au intrat in Time . De cine vorbesti tu?

H.V a fost ingenuncheat ma o data, infranti. Singura sansa ca sa ne afirmam, era sa fim neutrii cum a zis Catalin, sa bagam interne si sa lasam Nimicul si Time sa-si sparga capul. Dar, reamintesc ca Silviu[Corli] a revenit la sugestia celor din Time.
 
Sus