Noa Pitzi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser370

tzepes...e aproape imposibil (de fapt e imposibil :p)
in prima seara pitzi avea atacuri pe jumate din sate, daca nu ma insel, cu cate cel putin 4-5 atacuri full, dupa care veneau nobilii. a avut in jur de 500 de atacuri care au ajuns intre 8:00 si 8:01... ce faci la asa ceva?fara sprijin masiv de afara, nu ai nicio sansa...garantat esti mancat :D
ca sa-si salveze unele sate, trebuia sa le ofere pe celelalte pe tava...
 

DeletedUser523

Eu ma refeream exclusiv la urmatorul fapt: totusi, doar 7 din 126:confused::eek:
asa ca inca astept sa-mi confirme cineva daca avea ff multe sate de atac asa cum banuiesc eu pt k altfel oricum salva mai mult de 7 mai ales ca a si primit ceva sprijin si nu s-a aparat singur
 

DeletedUser

Jesus, man...cred ca pitzi n-a avut nici chef sa incerce sa le apere...la cat era de munca. N-au fost asa, 2-3 atacuri. Putea sa aiba si 100 de sate defensive si tot i-ar fi fost greu sa salveze ceva. Oricum, toate cele 119 sate n-au fost luate intr-o singura dimineata, au fost mai multe valuri de atacuri :rolleyes:
 

DeletedUser523

atunci cu atat mai mult putea sa-si salveze mai multe sate;)si daca nu a avut chef sa le salveze atunci de ce a mai deschis acest topic:confused:
 

DeletedUser

E pai... aceasta intrebare poti sa o redirectionezi catre Pitzi in mesageria privata ;) Probabil ca vroia sa ii ridicam o statuie in memoriam ;)
 

DeletedUser6

tzepes...e aproape imposibil (de fapt e imposibil :p)
in prima seara pitzi avea atacuri pe jumate din sate, daca nu ma insel, cu cate cel putin 4-5 atacuri full, dupa care veneau nobilii. a avut in jur de 500 de atacuri care au ajuns intre 8:00 si 8:01... ce faci la asa ceva?fara sprijin masiv de afara, nu ai nicio sansa...garantat esti mancat :D
ca sa-si salveze unele sate, trebuia sa le ofere pe celelalte pe tava...
In primul val au fost 3-4 curatari pe fiecare sat deci ii trebuia cam 2 def pe fiecare sat atacat cam greu daca nu chiar imposibil...
P.S. ma ataci pe l1 i will kill you :p
 

DeletedUser370

In primul val au fost 3-4 curatari pe fiecare sat deci ii trebuia cam 2 def pe fiecare sat atacat cam greu daca nu chiar imposibil...
P.S. ma ataci pe l1 i will kill you :p

abia acu ai vazut???
pacat ca nu esti mai aproape, ca veneau si nobili :D
 

DeletedUser

Ca sa-l linistim pe tepes.

Primul val intr-adevar a reusit sa pastreze 59 de sate.
Deci calmeazate.
 

DeletedUser

In primul val au fost 3-4 curatari pe fiecare sat deci ii trebuia cam 2 def pe fiecare sat atacat cam greu daca nu chiar imposibil...
P.S. ma ataci pe l1 i will kill you :p

au fost si mai multe... multi am fost cu 6 cleanuri/sat:)

@tzepes - totul este posibil si nimeni nu este de neeliminat, cat despe pastrat sate e foarte greu, la sute de atacuri pe tine toate coordonate la secunda si toate 100 sosind intr-un interval mai mic de 1 min nu poti fenta nimic, singura solutie e sa-ti blindezi satele. Chiar si daca ar fi avut cele 126 sate full defence, tot nu ar fi rezistat, ar fi aparat 20-30 dintre ele, si dupa prima tura de atac ar fi ramas in cel mai fericit caz doar cu ele, iar fara sprijin masiv nu ar fi facut nimic nici cu ele.
 

DeletedUser

Exact, nicio secunda nu s-a pus in discutie calitatea lui de jucator, nimeni n-ar fi rezistat, sa fim seriosi. Toti am atacat super coordonat, nu avea ce face.
Problema care s-a pus, a fost de alta natura, ce a dus la aceste atacuri, si de ce a picat atat de usor...era normal, fara sprijin masiv...
 

DeletedUser

Ca sa fiu ontopic... laude laude laude, atacuri la secunda, cronometrari (app, aveti ceasuri identice? :D) etc etc etc..
Felicitari si voua, felicitari si lui pitzi pentru cat a reusit sa reziste...

Dar nu-i asa ca de mine va e frica?
19.gif


Asa ca dragii mei talibani si sciti (care ne cunoastem sau nu) astept cel putin 1000 de atacuri pe mine..pe L3, si abia apoi sa va laudati ca sunteti buni
24.gif


P.S. Joking... or not ???
 

DeletedUser

da, ne luam toti dupa ceasul de la server, paladinule. :rolleyes:
cu ce-mi hranesti caii daca ii trimit la margine de lume? :confused:
si mai ales si mai ales... promiti ca faci thread dupa aceea? :eek:
 

DeletedUser

da, ne luam toti dupa ceasul de la server, paladinule. :rolleyes:
cu ce-mi hranesti caii daca ii trimit la margine de lume? :confused:
si mai ales si mai ales... promiti ca faci thread dupa aceea? :eek:

You scare me....
17.gif


And still....

Ceasul de la ce server? .net, .de, .ro ??? sau celelalte???Si maia les, dupa ce fus orar???
Caii...s-ar putea sa moara de foame si de sete pana la mine...p
Promit solemn ca daca imi cuceresti tu personal satul deschid thread pe orice forum vrei tu si recunosc ca esti cel mai bun jucator existent pe orice server de triburi.
24.gif
 

DeletedUser

dragi moderatori... ati derivat de la subiect ... avertizati'va singuri


ontopic: Pitzi felicitari pentru cat ai rezistat si sa mai rezisti...
 

DeletedUser

cand esti atacat de doua triburi precum scitii si tlb poti sa ai 100 de sate de defence ca tot degeaba


Auzi.. scuza-ma, tu te faci sau chiar esti? Parc-ai juca de ieri triburile..

cred ca 50 tot le salvam! iar 25 fac pariu pe orice cu oricine si oricand, ca nu le pierdeam!

de aceea tind sa cred ca pitzi avea f f multe sate de atac de a mai ramas doar cu 7 mai ales ca am inteles ca a si primit ceva sprijin !Dar poate cei ce l-au atacat ne vor spune in mare daca am dreptate sau nu...
Pariul il faci degeaba. Nu pici cu toate din primul val, dar pici din al doilea sau al treilea. Daca atacurile sunt organizate (de 2 triburi concomitent, si mai ales de top), nu poti decat sa amani inevitabilul. Cum se zicea si mai sus, asta e joc de echipa. Si atata timp cat o echipa functioneaza, un singur jucator nu va face fata. S-a vazut caz mai mare si pe .net. Stii tu despre cine e vorba, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

Eu vroiam sa scot doar in evidenta faptul k, totusi, dupa parerea mea, el avea f multe sate de atac!!Dar in fine...si app. cum de nu a fost sprijinit masiv:confused:
Si ca sa inchei o data aceasta discutie mai spun numai atat: felicitari atacatorilor care au coordonat bine un atac frumos insa tin la parerea k se poate rezista cu mult mai mult succes unui asemenea atac, in diverse conditii, bineanteles iar faptul k, in cazul de fata, victima a rezistat asa de slab ma face sa cred k era slab pregatita din punct de vedere defensiv si nu a stiut cum sa-si manevreze trupele ce le avea pt a distruge nobilii / de fapt nu avea trupe defensive pe care sa le manevreze! Ceea ce nu inteleg e de ce nu a cerut ajutor mai ales ca a si vazut din timp atacurile, ceea ce e un mare avantaj iar daca pur si simplu ziceti k nu a vrut sa lupte cand a vazut cate atacuri vin atunci ma intreb de ce a mai deschis aceasta tema care avea drept scop tocmai scoaterea in evidenta a situatiei prin care trece si a felului in care o va rezolva! Dar na, asa e pe aici...Cu astea fiind zise eu mi-am incheiat postarile la aceasta tema!
 

DeletedUser4195

a cerut saracu insa se pare ca nu a primit sau a primit subtire altfel daca primea era pe un loc fruntas ca aparator....a gresit sau nu se astepta ca fostii colegi de trib sa-l atace.. nu stiu cum s-o simti vazind stradania lui de pe 12 septembrie si pina acu risipinduse ca un nor..!!!!!
 

DeletedUser

Nu se astepta?
Dar la ce se astepta? Sa-l sarutam, sa-l imbratisam? Sa zicem" Iudo, ne bucuram ca ne-ai tradat >:D<" ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus