noobs vs diablo

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

diablo este un trib care pana acum nu prea a fost bagat in seama pe forumul de aici. dar este un trib bunicel, compact, care detine mare parte dintr-unul din continentele centrale si care are forta de atac.


a fost condus de un baiat care am inteles ca a dispus ca in tribul lui sa se faca in principal atac. si oamenii au facut. le-a spus sa atace si sa-si domine zona. si asa au facut.


in incercarea lor de a domina zona l-au atacat pe un membru noobs. alabala17. au stricat doua fulluri ca sa-l curete, si asta la vremea cand un full-urile atac dintr-un trib le numarai pe degete. faptul ca membrul noobs a primit suport suficient cat sa fie salvat de inca doua atacuri pe zid de level minor nu le-a facut niciun declic insa. din pacate pentru ei.


nu am ripostat pe moment. asa ca ei au refacut atacul si au reinceput sa loveasca in acelasi membru. mai dur. evident, fara alt rezultat decat acela de a ne propulsa pentru cateva zile pe locul 1 la top inamici invinsi ca aparatori, in conditiile in care nu au cucerit niciun sat.

am zis sa nu lasam atatea vizite fara ecou, asa ca le-am spus, oficial, ca le declaram razboi. Raspunsul a fost scurt si incurajant pentru cei aflati in cautare de adrenalina: "marfa". am fost convins in acel moment ca am un trib de calitate in fata si ca va fi o lupta pe cinste.

am inceput si noi sa lovim. Avand in vedere ca ei sunt departe de grosul oamenilor de la noi, inca ne pozitionam, dar este clar: luptele au inceput.


Pe aceasta cale le urez succes adversarilor din diablo si sper sa avem o lupta cat mai frumoasa. pentru ca dupa cate atacuri au lansat impotriva noastra noi vom lupta cu ei indiferent ce vor face sau cum vor actiona in continuare.
 

DeletedUser

baietii sunt in cautare de aliati. au incercat cu ~leon~.

iata mesajul trimis spre prietenii nostri din ~leon~:

CharlieFive astăzi la ora 11:04
Mai as vrea sa stiu daca ati putea sa ne sustineti pe noi contra noobs daca v-ati baga voi s-ar baga si =WTF= sigur am prieteni buni acolo si as vrea ca cei mai buni jucatori ai mei sa ma urmeze acolo insa noobs sunt hotarati sa dea cu orice pret in noi chiar si daca de ex am intra la voi ori sau in orice trib.Stiu ca ii aveti pe cap pe +sas+ ,dar vam putea ajuta si noi fara sa luam sate doar sa curatam sa dam spionaje lucruri care sa va ajute sa-i eliminati repede nu cer decat ajutorul vostru am ** cu avian si ne-ar lua la el in trib in caz ca ati accepta si voi sa ne batem impreuna cu noobs.Si sincer daca ne-am pune toti nu ar avea sanse noobsul.Asta e decizia ta *** vreti sa ne ajutati ori ba.

vor incerca, sunt sigur si cu immo :)). si asta doar la doua zile dupa ce pareau incantati ca vom avea razboi...
 

DeletedUser

Sunt curioasa ce declara WTF referitor la acest subiect :-?
 

DeletedUser

indiferent ce trib va recuta membrii diablo care ne-au atacat, acelui trib ii vom cere excluderea acelor jucatori. refuzul de a ne respecta rugamintea va atrage dupa sine, evident, o declaratie oficiala de razboi.
 

DeletedUser

bafta noobs...acum totusi sunt curios cum o veti duce si cu diablo si cu PDT(ma refer la jucatorii care sunt in zonele fierbinti):)

promit sa-mi temperez colegii sa nu le ia toate satele bietilor oameni intr-un timp prea scurt.
 

DeletedUser

succes noobs nu cred ca vor avea adversar... chiar daca au de vreo 13 ori mai putine sate pe K45 :p
ps - ce s`a intamplat cu diablo ? vad ca o mare parte au intrat in ~ZZ~
 

DeletedUser

Multumim de incurajari tuturor :)
Ne pare insa sincer rau ca o parte din ai nostrii adversari, nu ne onoreaza cu prezenta in razboi si prefera sa emigreze in alte triburi :(
 

DeletedUser15358

ps:bafta noobs...acum totusi sunt curios cum o veti duce si cu diablo si cu PDT(ma refer la jucatorii care sunt in zonele fierbinti):)

Pdt ??? Aveam o droaie langa mine,iar dupa ce au fost marcati cu rosu nu am mai vazut unu,au rupt toti usa.
Vad ca diablo fac la fel,cum vede unu 3 atacuri pe el cum pac...zboara din floare in floare,ca o...albinuta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Peste 20-25 de jucatori au tot iesit pe usa din dos a tribului DIABLO, in frunte cu marele, bravul si neinfricatul lor Intemeietor. Sa fi uitat acesta usa deschisa cand a plecat si asa au "fugit" si ceilalti? Totusi.. nu s-a gasit nimeni sa o inchida? :(
 

DeletedUser

din postul lui martzian de pe prima pagina sa intelegem ca noobs va declara razboi ~ZZ~ ? sau gandesc prea departe :p ?
 

DeletedUser

din postul lui martzian de pe prima pagina sa intelegem ca noobs va declara razboi ~ZZ~ ? sau gandesc prea departe :p ?

Momentan eu vad scris doar : "indiferent ce trib va recuta membrii diablo care ne-au atacat, acelui trib ii vom cere excluderea acelor jucatori."

Altceva nu stiu, eu asta am inteles.
Ramane de vazut ce va face tribul noobs, prin Conducere.
 

DeletedUser3357

din postul lui martzian de pe prima pagina sa intelegem ca noobs va declara razboi ~ZZ~ ? sau gandesc prea departe :p ?

Un post de acest gen, poate fi inteles ca o instigare la razboi de una din partile mentionate.

In fiecare trib exista persoane care se ocupa cu 'relatiile externe', cu diplomatia, cu anunturi, etc.. din moment ce nu se spune nimic acolo de acest gen, nu vad logica postului tau.

Nu esti primul si nici ultimul care posteaza la un topic de acest gen, insinuari fara SENS, doar pentru a se face folosit. Te rog si pe tine si pe altii sa va abtineti cu alta ocazie.
 

DeletedUser

Eu personal nu as avea niciun interes sa inceapa un razboi intre cele 2 triburi, eram doar curios(la fel ca majoritatea de aici) daca va fi sau nu razboi ... postul meu a fost inteles gresit, nu am avut ca scop instigarea la razboi sau altceva
 

DeletedUser3357

Eu personal nu as avea niciun interes sa inceapa un razboi intre cele 2 triburi, eram doar curios(la fel ca majoritatea de aici) daca va fi sau nu razboi ... postul meu a fost inteles gresit, nu am avut ca scop instigarea la razboi sau altceva

Cum am spus, nu ti-am criticat scopul, ci ca, acest gen de post poate fi inteles gresit si interpretat de catre un trib sau altul, sau ambele, etc.
Gandeste de 2 ori inainte de a posta intr-un topic de acest gen si cu maniera pe care ai facut-o.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus