noobs vs diablo

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

razboiul cu diablo s-a sfarsit inainte ca sa inceapa cum trebuie: pur si simplu nu mai avem in cine da, pentru ca toti au fugit care incotro.

nu numai zz a preluat de la ei ci si h@it@. doua triburi care pentru puncte, prefera sa intre in razboi cu oricine. oamenii mei au primit nu numai amenintari, ci si invitatii. o sa le invitam si noi satele lor in noobs. ca asa ar fi corect, nu?
 

DeletedUser11867

Daca nu ai ceva de spus la subiect te rog sa te abtii de la comentarii.

nu ma plictisi te rog....voi ati inceput cu chestii din acestea...
si martzian daca iau invitat la ei in trib inseamna ca aveti mai multe sate de luat daca puteti ce tot atata scandal ca au plecat aia care in colo parca ar fi fost diablo un mare trib era evident de la inceput ca o sa castigati razboiul asa ca nu mai au rost comentarii...
acuma aveti noi tinte triburile haita si zz dati in ei si gata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ma plictisi te rog....voi ati inceput cu chestii din acestea...
si martzian daca iau invitat la ei in trib inseamna ca aveti mai multe sate de luat daca puteti ce tot atata scandal ca au plecat aia care in colo parca ar fi fost diablo un mare trib era evident de la inceput ca o sa castigati razboiul asa ca nu mai au rost comentarii...
acuma aveti noi tinte triburile haita si zz dati in ei si gata

Stai putin ca nu inteleg.. care-i ideea?
Si.. si cam ce ati mai dori sa facem noi, noobs?
Cine a facut scandal? Ti se pare ca a vorbit cineva urat sau ca s-a manifestat intr-un fel deosebit? (cineva din noobs)
Nu mi se pare ca vr-unul din noi a facut scandal, asa ca te rog frumos nu arunca cu vorbe "gratuite".
Ce vom face, vom face.. se va observa si pe Harta.
 

DeletedUser

eu chiar am sperat ca va fi un razboi frumos. incepuse promitator, cu atacurimulte cu sprijinuri intre ei trimise. intre noi la fel. simteam ca jucam.si cand am vrut sa facem jocul mai interesant ei au fugit... normal ca ii vom urmari, dar altfel te simti la vanatoare de mistreti si altfel la iepuri...

la vanatoare de mistreti stai, pandesti, astepti, si nu esti scutit de pericol chiar daca ai ranit animalul de moarte.

la iepuri... alergi cat e ziua de mare ca sa prinzi unul in bataia pustii. nici satisfactia si nici emotia nu este aceeasi.
 

DeletedUser11852

Atunci daca nu mai este nevoie ar trebui inchisa aceasta tema ca de spam eu personal sunt satul.

"ar trebui" din punctul tau de vedere, pentru ca nu-i propaganda tribului tau si este chiar a tribului ce va distruge :)
Deci, "domnule" xblaandy , atata timp cat e singura tema activa de propaganda a unui trib top10, in niciun caz nu trebuie inchisa, eventual cel mult modificat titlul temei.
Asta a fost o lectie pentru tine, ca vad ca nu stii sa faci treaba care esti indatorat s-o faci :D

pentru o reclamatie impotriva moderatorilor exista sistemul intern de suport
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

razboiul cu diablo s-a sfarsit inainte ca sa inceapa cum trebuie: pur si simplu nu mai avem in cine da, pentru ca toti au fugit care incotro.

nu numai zz a preluat de la ei ci si h@it@. doua triburi care pentru puncte, prefera sa intre in razboi cu oricine. oamenii mei au primit nu numai amenintari, ci si invitatii. o sa le invitam si noi satele lor in noobs. ca asa ar fi corect, nu?

aici, ai dreptate, colegii mei din h@it@ au preluat tot ce s-a putut si au intrat intr-un conflict care nici macar nu-i al nostru...
Dar nu s-a facut pt puncte aceasta recrutare.... :| cel putin din cate stiu eu...
 

DeletedUser

aici, ai dreptate, colegii mei din h@it@ au preluat tot ce s-a putut si au intrat intr-un conflict care nici macar nu-i al nostru...
Dar nu s-a facut pt puncte aceasta recrutare.... :| cel putin din cate stiu eu...

Intemeietorul din H@IT@ a fost instiintat de mine personal ca vor prelua razboiul celor nou intrati daca nu`i Concediaza si si-a asumat decizia de a-i pastra in trib.
 

DeletedUser3357

Intemeietorul din H@IT@ a fost instiintat de mine personal ca vor prelua razboiul celor nou intrati daca nu`i Concediaza si si-a asumat decizia de a-i pastra in trib.

Si-a asumat decizia si nu prea. Ca sa isi asume decizia , trebuie sa isi asume si razboiul, adica acei jucatori sa fie sprijiniti, sa aduca jucatori noi in zona de conflict, etc.. El doar i-a primit si ii va lasa de izbeliste.
 

DeletedUser

Intemeietorul din H@IT@ a fost instiintat de mine personal ca vor prelua razboiul celor nou intrati daca nu`i Concediaza si si-a asumat decizia de a-i pastra in trib.

probabil... dar a luat aceasta decizie fara sa se gandeasca prea bine... eu, una, decat am auzit ca vom avea razboi cu noobs... si i-am spus ca a luat-o razna :| deoarece mare parte din jucatorii nostri nu vor face fata dar... in fine!
 

DeletedUser

probabil... dar a luat aceasta decizie fara sa se gandeasca prea bine... eu, una, decat am auzit ca vom avea razboi cu noobs... si i-am spus ca a luat-o razna :| deoarece mare parte din jucatorii nostri nu vor face fata dar... in fine!

Asta este.. :)
Alea iacta est. (zarurile au fost aruncate)
Timpul le va rezolva pe toate si vom vedea cum au fost deciziile fiecarui trib. :)
 

DeletedUser

Asta este.. :)
Alea iacta est. (zarurile au fost aruncate)
Timpul le va rezolva pe toate si vom vedea cum au fost deciziile fiecarui trib. :)

Stiam ce inseamna "Alea iacta est", n-aveam nevoie de traducere :p
mda... exact, acum nu se mai poate face nimic dar sunt curioasa cum va evolua totul :)
 

DeletedUser

rog un moderator sa schimbe numele topicului din noobs vs diablo in noobs vs..., asta pentru ca diablo nu mai exista ca si trib important pe harta, jucatorii lor fiind preluati de ~zz~ si h@it@.

Asupra celor din ~zz~ nu am inceput inca atacurile. in privinta tribului h@it@ lucrurile stau cam asa:

Side 1:
Tribes: noobs
Players:

Side 2:
Tribes: H@IT@
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 0
Diferență: 12

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 79,187
Tabăra 2: 0
Diferență: 79,187

image.php
 

DeletedUser

Va salut,este prima oara cand postez pe acest forum!
Cam asa sta treaba:

Side 1:
Tribes: H@IT@
Players:

Side 2:
Tribes: noobs
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 460
Tabăra 2: 527
Diferență: 67

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 14
Diferență: 14

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 925,634
Tabăra 2: 2,110,260
Diferență: 1,184,626

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 88,124
Diferență: 88,124

image.php
 

DeletedUser11867

cam ce a postat si martzian...nu va ajuta cu nimic statistica
 

DeletedUser1630

Cam prezumţios... Mi se pare că îi cam desconsideraţi pe toti cei care nu sunt "noobs", asta nu e o eroare?

mare dreptate ai.
noobs,cine sunt ei?din cate tin eu minte,au racolat membri IMMO pe l5 si s-au infiltrat in mijlocul lor,facand foarte multe probleme
si pe l7 martian a facut noobs dar s-a ales de capul acelui trib?acum nici nu mai este pe harta
multa vorbarie degeaba..."tribul care a speriat vestul" .Nu inteleg de unde teama asta de a infrunta acest trib
 

DeletedUser15358

mare dreptate ai.
noobs,cine sunt ei?din cate tin eu minte,au racolat membri IMMO pe l5 si s-au infiltrat in mijlocul lor,facand foarte multe probleme
si pe l7 martian a facut noobs dar s-a ales de capul acelui trib?acum nici nu mai este pe harta
multa vorbarie degeaba..."tribul care a speriat vestul" .Nu inteleg de unde teama asta de a infrunta acest trib

Tu vorbesti din postura de outsider. Nu ai jucat pe l7 si nici pe l5(nu stiu sa fii jucat) deci in momentul cand vei juca in noobs sau impotriva lor atunci sa vorbesti despre noi,pana atunci vorbesti degeaba(gargara).
 

DeletedUser

mare dreptate ai.
noobs,cine sunt ei?din cate tin eu minte,au racolat membri IMMO pe l5 si s-au infiltrat in mijlocul lor,facand foarte multe probleme
si pe l7 martian a facut noobs dar s-a ales de capul acelui trib?acum nici nu mai este pe harta
multa vorbarie degeaba..."tribul care a speriat vestul" .Nu inteleg de unde teama asta de a infrunta acest trib

Cine sunt noobs? De ce este el temut?
Foarte simplu.. pentru ca este poate cel mai inchegat trib "in viata".
Pentru ca are unii dintre cei mai experiementati jucatori de echipa existenti in prezent pe triburile.ro
Pentru ca au o Conducere cerebrala.
Si pentru ca stim ce ne dorim atunci cand intram pe o Lume noua.
Altceva?
Arata-mi tu un trib de prima pagina care si-a intins activitatea pe trei lumi, care si-a pastrat intr-o foarte mare masura membrii si care nu a iesit niciodata de pe o lume infranti. Arata-mi tu un trib care a pierdut atat de putine sate fara sa le recupereze si totodata arata-mi tu un trib care nu a avut niciodata niciun jucator scos la margine. (cel putin pe L7 si L10 asa este.. dar din cate cunosc nici pe L5 nu a avut niciun jucator scos la margine).

Suficient de convingator si explicit?


PS : noobs pe L10 sate pierdute :
Hard Rock (461|462) K44 6,569 Michelle2007 [noobs] STUDENTU20 23rd Mar 2009 - 11:30:22
printesa razboinica (492|551) K54 4,826 eemil [noobs] ursuletDEjeleu [KNV] 18th Mar 2009 - 15:12:27

Vezi ce s-a intamplat cu cei care au reusit sa ia un sat noobs intr-un fel sau altul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

statistica de 1000 la 30 sau cam asa pe lumea 7 spune totul despre noobs; si nu au avut deloc adversari slabi
 

DeletedUser

Probabil ca pe alte lumi cei din noobs nu au avut un mare succes sau poate au avut dar totusi aici pe L10 este unul dintre cele mai puternice triburi deoarece sunt bine organizati si nu prea au concurenta in momentul de fata.
Singurii care le-ar putea face mari probleme momentan sunt cei din ~Leon~ dar cele doua triburi nu doresc sa se razboiasca intre ele cine stie poate pe viitor poate chiar se va ajunge la o fuziune dar asta depinde doar de conducerea celor doua triburi. Celelalte triburi de pe langa noobs nu au puterea si pregatirea necesara sa le tina piept deoarece aceste triburi au in componenta lor si jucatori incepatori care nu au avut niciodata ocazia sa poarte un razboi si prin urmare lipsa acestora de experienta face diferenta in favoarea noobs. Este destul de dificil sa incerci sa ii faci pe incepatori sa asculte de jucatorii cu experienta din triburile lor. Totusi eu le urez succes tuturor celor care au curajul sa ii infrunte pe noobs chiar daca lupta va fi de departe una inegala.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus